Як правильно підключити бойлер своїми руками (продовження)

Початок статті про підключення бойлера ...

У минулій статті я запропонував найпростішу схему підключення бойлера до електромережі. Але, як виявилося надалі, у цієї схеми є маса недоліків. Я б навіть сказав, що її використання може вплинути на Ваше самопочуття і здоров'я, причому, в найгіршому сенсі цього слова. Детально недоліки підключення водонагрівача за найпростішою схемою перераховані в попередній статті . А сьогодні обговоримо більш конструктивний і, найголовніше, безпечний спосіб підключення бойлера до мережі.

Головним завданням при забезпеченні безпеки і надійної роботи водонагрівача є використання для його підключення схеми з мінімальною кількістю елементів і сполук. При цьому, всі з'єднання, крім підключення кабелю до самого бойлера, виконуються поза приміщенням з підвищеною вологістю. Тобто, не в ванній або туалеті. Ідеальним місцем для цього буде електричний щит, в якому і будуть встановлюватися всі необхідні елементи. Але все по порядку.

У попередній статті було визначено, що використання вилки з розеткою для підключення бойлера вкрай небажано, тим більше, якщо вони розташовані в приміщенні з підвищеною вологістю. Але як же бути, адже нам потрібно якось керувати роботою бойлера. Для цієї мети я пропоную використовувати автоматичний вимикач. Використання автомата дозволить вирішити ще одну дуже важливу задачу - захистити ланцюг харчування бойлера від короткого замикання.

Автоматичний вимикач - це таке цікаве пристрій, який реагує на силу струму в ланцюзі. Якщо сила струму перевищує заданий для нього межа, він автоматично розриває ланцюг, запобігаючи, тим самим, руйнування електроприладів та електропроводки в квартирі. Але при виборі автоматичного вимикача потрібно бути уважним. Так як вибір автомата, розрахованого на занадто маленький струм, буде перешкоджати нормальній роботі бойлера. Точніше, буде просто вимикатися.

Вибирати автоматичний вимикач, розрахований на черезчурвисокій ток, також не можна. Такий автомат не буде достатньо чутливий для визначення струму КЗ в ланцюзі. Тому вибирати автоматичний вимикач варто виходячи з потужності бойлера. Як правило, для цієї мети підійде автомат на 16А наприклад SchnaiderElectric ВА63 16A C сери Домовик , Який є одним з кращих на ринку по надійності і якості від всесвітньо відомого лідера в сфері електротехніки SchnaiderElectric . Ну або E.NEXT E.STAND 16А С - бюджетний варіант від українського бренду E.NEXT.

Отже, проблема управління роботою бойлера вирішена. Більше не потрібно з тремтінням діставати вилку з розетки у вологому ванній. Тепер досить легкого дотику до автомата (тльки не мокрими руками, ок? :)

Детальніше...

До речі, використання автомата дозволить позбутися і від перегріву. Кабель підключається до нього за допомогою гвинтового з'єднання, що значно надійніше, ніж вилка і розетка.

Однак, на цьому поліпшення нашої ланцюга підключення бойлера не закінчені. Для забезпечення безпеки Вас і Ваших близьких під час насолоди водними процедурами або просто знаходження в ванній я рекомендую, а правила безпечної експлуатації електроустановок просто вимагають встановити УЗО (пристрій захисного відключення).

Пристрій захисного відключення - теж дуже цікава річ. Це пристрій, що захищає від ураження струмом. Воно визначає, коли з'являється пробою на корпус, коли Ви торкаєтеся оголеного дроту, ну і інші подібні ситуації, коли спостерігаються витоку струму. Принцип його роботи полягає в постійному порівняння струму в фазному і нульовому провіднику. Якщо різниця струмів перевищує задане значення, УЗО розриває ланцюг, захищаючи, тим самим, від ураження електричним струмом.

Взагалі це дуже корисна річ. І на мою думку, повинна стояти в кожному будинку або квартирі. При цьому, не тільки на бойлер, а й на інші ланцюга. Але зараз ми говоримо про бойлері :)

Отже, ми визначилися, що нам потрібно УЗО. Вибирається воно за двома основними параметрами: силі струму, як автомат і величиною струму витоку. При цьому, не слід плутати УЗО з автоматом. Це різні речі, і ПЗВ не замінює автомат. Без автомата воно може згоріти.

Що стосується сили струму, то вибір аналогічний вибору автомата. Єдиний нюанс, я рекомендую вибрати УЗО трохи більшого номіналу по току, ніж автомат. Це дозволить зберегти УЗО при КЗ в ланцюзі до спрацьовування автоматичного вимикача.

А що стосується струму витоку, то не рекомендую використовувати ПЗВ зі струмом витоку більше 30мА. Це значення оптимально для більшості випадків.

Таким чином, для нас підійде УЗО 25А з струмом витоку 30 мА, наприклад SchnaiderElectric ВД63 25А 30мА. Від світового електротехнічного лідера. Можна також використовувати 2П 25А 30мА E.PRO E.NEXT Від українського бренду, що є більш бюджетним варіантом, але і якість його гірше.

Отже, наша схема визначена. Залишилося тільки зібрати все разом. До її складу увійшли:

  • сам бойлер;
  • з'єднувальні кабель (в попередній статті ми визначили тип проводу ПВС 3х2,5 , По для зручності прокладки можна також використовувати ШВВП 3х2,5 , Ну або ВВГ 3х2,5 );
  • автоматичний вимикач ( SchnaiderElectric ВА63 16A C або E.NEXT E.STAND 16А С);
  • устрйство захисного відключення ( SchnaiderElectric ВД63 25А 30мА або 2П 25А 30мА E.PRO E.NEXT;
  • електричний щит (можна встановити в загальний щит, якщо не зручно, то використовуйте окремий, але не встановлюйте його у вологому приміщенні. ок?).

При монтажі будьте обережні. Зверніть увагу на порядок включення автоматичного вимикача і ПЗВ. Його необхідно дотримати, щоб запобігти виходу з ладу пристрою захисного відключення при короткому замиканні в ланцюзі.

Описана в цій статті схема підключення бойлера до електромережі на мій погляд є оптимальною. Звичайно, не завжди буває ідеальний випадок. Часто є певні обмеження. Наприклад, чіткі вказівки від дружини не псувати свіжо зроблений ремонт прокладанням кабелю до щитка, а включити його в розетку у ванній або в коридорі. Або просто відсутність грошей на покупку всього вищесказаного. Головне, при цьому, пам'ятати, що на кону Ваше життя і здоров'я, а також життя і здоров'я Ваших близьких. Не варто сподіватися на авось. Краще зробити все надійно і безпечно.

Якщо у Вас є питання по темі цієї статті або інші щодо вибору і застосування будь-яких електротоварів або електрообладнання Ви можете сміливо звернеться до наших менеджерів . Вони з радістю проконсультують Вас по будь-якому питанню ( Контакти ).

Не забувайте коментувати і ставити подобається! :)

Читати всі публікації ...

?льки не мокрими руками, ок?
Ок?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить