Як правильно працювати електрорубанком?

  1. Регулювання ножів електрорубанка
  2. Вибірка чвертей електрорубанком
  3. Безпека при роботі електрорубанком
  4. Дивіться також:

В одній з попередніх публікацій ми вже розглядали   способи стругання дощок і брусків   звичайним ручним рубанком В одній з попередніх публікацій ми вже розглядали способи стругання дощок і брусків звичайним ручним рубанком. Але робота ручним інструментом досить трудомістка і при необхідності вистругати велика кількість дощок стає малоефективна.
Щоб прискорити процес більш доцільно скористатися електроприладами. Сучасні електрорубанки здатні виконувати великі обсяги робіт при набагато менших витратах фізичних зусиль.

Давайте дізнаємося, як правильно користуватися електрорубанком, щоб виконати роботу з потрібним нам якістю.


Регулювання ножів електрорубанка

Електрорубанком можна виконувати як чорнову обробку дерев'яних поверхонь, так і фінішну, після якої може навіть не знадобитися шліфування Електрорубанком можна виконувати як чорнову обробку дерев'яних поверхонь, так і фінішну, після якої може навіть не знадобитися шліфування. Тому важливо вміти правильно налаштувати ножі, щоб глибина стругання забезпечувала необхідну вам чистоту поверхні.
На електрорубанка глибина стругання задається перемиканням ручки. Крок регулювання може становити до десятих часток міліметра. Тому, купуючи рубанок, зверніть увагу на цей параметр, як на один з найбільш важливих. Залежно від того, які роботи планується виконувати, слід підбирати електроінструмент з достатнім для цього кроком регулювання.
Перед тим, як починати обробляти поверхні дощок або брусків, які ви будете надалі використовувати, зробіть кілька пробних проходів на заготівлі, яку потім буде не шкода викинути. Саме під час цих пробних пусків слід звернути увагу на можливі дефекти обробки.


Найчастіше такими дефектами виявляються скошена поверхня або врізання. І те й інше говорить про неправильному налаштуванні ножів в барабані електрорубанка.
Щоб усунути дефект, найкраще звернутися до майстрів в сервісній майстерні або фахівця-самоука, вже не раз налаштовувати ножі електрорубанка. Але якщо такої можливості у вас немає, то можна спробувати і своїми руками відрегулювати леза електрорубанка.
Для цього, послабивши кріплення ножів на барабані за допомогою шестигранного ключа відповідно до інструкції по експлуатації електрорубанка, слід дуже акуратно виставити ножі в правильне положення. Для вирівнювання ножів слід докласти лінійку і визначити потрібне положення.
Після регулювання ножів все болти потрібно надійно затягнути і, провернув барабан вручну, подивитися чи не зачіпають ножі за корпус електрорубанка.

стругання електрорубанком

Перед тим, як починати обробку дерев'яної поверхні, заготовку необхідно надійно закріпити Перед тим, як починати обробку дерев'яної поверхні, заготовку необхідно надійно закріпити. Наскільки добре вона буде закріплена впливає не тільки на чистоту стругання, а й безпосередньо на безпеку виконуваної роботи.
Острагивают дошка або брусок не повинні мати навіть невеликого люфту. В іншому випадку при контакті з обертовими ножами електрорубанка заготовку може вирвати і з силою кинути в бік, що може призвести до травмування, як самого працюючого, так і людей, що знаходяться поруч.
Після того, як заготівля надійно закріплена, потрібно встати так, щоб починаючи стругати з одного краю, можна було безперешкодно переміщатися поруч із заготівлею паралельно руху рубанка. Положення тіла не повинно бути напруженим, ніщо не повинно заважати міцно утримувати електроінструмент двома руками.
Перед включенням електрорубанка його ножі не повинні стикатися з острагивают поверхнею. Тільки після запуску слід обережно підвести ножі з торця дошки і почати рух вперед.
При кожному проході намагайтеся не завалювати електрорубанок на носок або п'яту. Підошва рубанка повинна весь час розташовуватися строго паралельно оброблюваної поверхні.
Натиск на передню і задню ручку електрорубанка повинен бути однаковим. При цьому на початку проходу слід трохи сильніше натискати на передню ручку, а в кінці - на задню. Це дозволить уникнути завалів. Необхідна сила натискання визначається тільки практикою.
Під час руху електрорубанка по оброблюваної поверхні неприпустимі ривки, прискорення або зупинки. В іншому випадку поверхня не вийде зробити ідеально рівною і на ній можна буде побачити різні ямки.
Швидкість руху електрорубанка по оброблюваної поверхні зазвичай становить 1,5-2 метра в хвилину. При цьому потрібно стежити, щоб під підошву не потрапляла знімається рубанком стружка.


Вибірка чвертей електрорубанком

Нерідко виникає необхідність вибрати чверть в остругівают заготівлі Нерідко виникає необхідність вибрати чверть в остругівают заготівлі. сучасні електрорубанки мають таку опцію і можуть вам значно полегшити виконання цього завдання. Однак при вибірці чвертей за допомогою електрорубанка також є деякі особливості, які слід враховувати при виконанні робіт.
Як відомо, при вибірці чверті, бічний упор рубанка рухається по краю дошки. Тому, щоб паз вийшов рівним, слід бути впевненим, що край цей не має будь-яких опуклостей або ямок.
При струганні чверті натискання на рукоятки рубанка трохи відрізняється від натискання при струганні площин. Однією рукою необхідно направляти рубанок вперед, а інший притискати його бічний упор до краю заготовки.


Безпека при роботі електрорубанком

Електрорубанок при правильному використанні допоможе вам швидко виконати великі обсяги робіт, але при необережному поводженні може стати і причиною отримання серйозних травм.
Як вже зазначалося вище, заготівля перед початком робіт повинна бути надійно закріплена. В іншому випадку є ризик її виривання і травмування самого працюючого або інших людей, що знаходяться поруч.
Під час будь-яких оглядів різальних крайок, регулювання ножів обов'язково повністю знеструмлюється електрорубанок, від'єднавши електричний кабель живлення. Будь випадковий пуск може залишити вас без пальців.
Починайте обробляти поверхню, попередньо включивши рубанок і давши ножів набрати максимальні оберти до зіткнення з дошкою.
Якщо ви відкладаєте електрорубанок в сторону, щоб перевірити оброблювану поверхню, кладіть його тільки на бік.
Електричний шнур під час роботи не повинен мати значних перегинів, плутатися. Електроізоляція повинна бути не пошкодженою, всі струмоведучі елементи конструкції повинні бути надійно заізольовані.

На відео нижче ви можете подивитися поради по роботі з електрорубанком (для перегляду натисніть на трикутник):


***
Тепер ви знаєте, як правильно працювати електричним рубанком, щоб виконати обробку дерев'яних поверхонь з потрібною якістю. Наступного разу поговоримо про те, як правильно заточувати ножі для електрорубанка, якщо вони затупились і знизилася чистота обробки.

Дивіться також:

Останні публікації:

Навіть правильно викладеної цегляної печі, з часом потрібно ремонт. Високі температури, порушення тяги, механічні пошкодження кладки - все це призводить до порушення нормальної роботи, які вимагають усунення. Адже хороша тяга і відсутність тріщин в стінках - ... Читати ... Вибір печей для лазні сьогодні дуже широкий. Промисловістю випускаються кам'янки на будь-який смак і колір. Ви можете підібрати готову піч для установки в лазні відповідно до необхідної тепловою потужністю в залежності від обсягу парної і вибрати потрібний ... Читати ... Для того, щоб попаритися в лазні сьогодні зовсім не обов'язково викладати грунтовну російську піч, кладка якої під силу лише досвідченим пічника. Сьогодні промисловим способом випускається великий асортимент металевих каменок, що забезпечують ... Читати ...

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить