Як вибрати лижі

 1. Підбір лиж виходячи з росту та ваги лижника
 2. Підбір лиж для класичного ходу
 3. Підбір лиж для ковзанярського ходу
 4. Підбір комбінованих лиж
 5. Підбір дитячих лиж
 6. На завершення

Катання на лижах - це один з популярних видів спорту, а також улюблене хобі багатьох людей. Хтось вважає за краще екстремальну їзду, інші не проти спокійно покататися по парку. У будь-якому випадку при покупці сучасних лиж важливо враховувати не тільки стиль їзди і особливості рельєфу, але і такі показники, як зростання і вага лижника. Зробити вибір сьогодні складно, так як в магазинах спортінвентарю представлені сотні моделей, як для ковзанярського ходу, так і для прогулянок. Спробуємо розібратися з основними показниками, на які необхідно звертати увагу при виборі лиж.

Підбір лиж виходячи з росту та ваги лижника

Підбір лиж по зростанню відрізняється в залежності від типу виробів. Також варто враховувати довжину і жорсткість лижі. Наприклад, початківцям спортсменам рекомендується вибирати більш короткі моделі. На таких виробах ви зможе пересуватися будь-якій зручній технікою, а ось якщо новачок придбає коньковие лижі, то кататися на них класичним стилем він не зможе. Тому розглянемо найпопулярніші типи лиж.

Підбір лиж для класичного ходу

Лижі класичного типу відрізняються своєю конфігурацією, так як вони повинні завжди розташовуватися паралельно один одному при пересуванні по лижні. Як правило, такі вироби довші коникових, але максимальне значення не перевищує 207 см. Крім цього, вони відрізняються своєю м'якістю, це необхідно для того, щоб при відштовхуванні колодка лижі стосувалася поверхні снігу, в цьому випадку під час поштовху вироби не будуть прослизати назад. Але і занадто м'якими такі лижі теж бути не повинні, інакше під час ковзання, колодка буде занадто сильно прогинатися, заглиблюючись в сніг, внаслідок чого виникне їх пригальмовування.

При виборі жорсткості відповідної моделі лиж слід враховувати погодні умови. Наприклад, для холодної зими більше підійдуть м'які і еластичні вироби, так як в цьому випадку вам не потрібно наносити товстий шар мазі. А ось для плюсових температур краще вибирати жорсткі моделі.

Професійні лижники відрізняються стилем їзди, як правило, вони відштовхуються від поверхні снігу потужним поштовхом, тому для «профі» підійдуть жорсткі вироби, на яких спортсмени можуть робити тривалий прокат.

Якщо ви вибираєте лижі класичного типу, то їх довжина повинна перевищувати ваш зріст на 25-30 см. Палки, на відміну від палиць для скандинавської ходьби , Навпаки, краще підібрати на 25-30 см менше зростання, хоча якщо ви володієте відмінною фізичною підготовкою і прагнете збільшити навантаження, то можна придбати і більш довгі вироби.

Щоб вибрати лижі по вазі необхідно перевірити наскільки їх жорсткість підходить вашій масі тіла. Для цього достатньо скористатися флекс-тестером. Спершу необхідно знайти центр ваги кожної лижі і поставити на цьому місці позначку маркером. Після цього потрібно поставити вироби на рівну поверхню і встати на них. При цьому носки черевиків повинні розташовуватися на лінії, позначеної раніше. Постарайтеся розслабитися і рівномірно розподілити свою вагу на обидві ноги. Попросіть кого-небудь взяти тонкий аркуш паперу або щуп товщиною не більше 0,2 мм і провести їм під однією лижею. Тестер при цьому повинен вільно переміщатися на відстань від 20 до 40 см вперед і назад від зазначеного центру ваги. Якщо аркуш паперу або щуп не проходить далі 5 см, потрібно взяти більш м'які лижі.

Існує схожа методика визначення жорсткості виробів. Для цього весь вага необхідно перемістити на одну ногу. Далі, потрібно також скористатися папером або щупом, який повинен вільно переміщатися на 10-15 см від контрольної точки.

Підбір лиж для ковзанярського ходу

Конькові лижі називаються так тому, що під час пересування лижник використовує таку ж техніку бігу, як і ковзаняр. Для цього він відштовхується від сніжної поверхні внутрішньою частиною лижі, переносячи в цей момент всю свою вагу на ковзаючу лижу і навпаки. Варто відзначити, що коньковий хід більше підходить тим, у кого добре натреновані руки і корпус.

За своєю довжиною лижі цього типу коротше класичних, їх максимальна довжина становить не більше 192 см. Під час їзди на коникових лижах спортсмен не повинен стикатися середньою частиною лижі з поверхнею. Тому такі моделі мають бути жорсткішими, ніж класичні. А якщо ви плануєте використовувати їх тільки для прогулянок, то краще вибирати більш еластичні і м'які вироби, на яких простіше утримати рівновагу.

Для того щоб визначитися як підібрати лижі для ковзанярського ходу по зростанню, досить запам'ятати наступне: такі моделі мають бути на 15 см більше зростання спортсмена, а палиці на 15 см менше. Таким чином, розмір лиж по зростанню буде оптимальним.

Для того щоб визначитися з вагою, на коникових лижах також необхідно визначити центр ваги, поставити на ньому відмітку і встати на вироби, розподіливши вагу. Щуп або папір в цьому випадку повинні вільно пересуватися на 40 см до носа виробів і на 10 см від п'яти черевика до задньої частини лиж. Якщо ви встали на одну лижу, то від цих значень необхідно відняти по 10 см.

Якщо ви встали на одну лижу, то від цих значень необхідно відняти по 10 см

Підбір комбінованих лиж

Такий тип лиж можна використовувати як для ковзанярського, так і для класичного ходу. Максимальна довжина комбінованих моделей становить 200 см. Але для використання різних стилів їзди краще вибирати лижі довжиною не більше 192 см, в цьому випадку під час ковзанярського ходу «п'яти» не зачіпати один за одного. Конструкція лиж Combi нагадує більше класичні моделі, але визначати їх довжину слід трохи по-іншому. Комбіновані лижі повинні бути на 20 см більше зростання лижника, ну і як водиться, палиці краще вибирати на 20 см коротше, якщо тільки ви не плануєте тренуватися з підвищеними навантаженнями.

Підбір лиж за зростом і вагою, таблиця показників яких представлена ​​нижче, не займе багато часу. Головне, не забувайте враховувати і інші характеристики. Якщо говорити про міні-лижі дитячі, то тут інша історія, яку ми розглянемо докладніше.

Зростання лижника, см Довжина прогулянкових (комбінованих) лиж, см 190 205-210 185 205-210 180 200-205 175 195-200 170 190-195 165 185-190 160 180-185 155 175-180 150 170-175 145 160 -170 140 150-160 130 140-150 120 130-140 110 120-130

Підбір дитячих лиж

При виборі спортінвентарю для юних лижників необхідно в першу чергу оцінити рівень підготовки чада до таких тренувань. Для дітей краще вибирати вироби, які не розвивають велику швидкість, керовані і надійні. Якщо говорити про зростання, то:

 • Лижі для дітей 3 років повинні бути довжиною 100 см, за умови, що зростання у малюка теж дорівнює 1 м. Якщо менше, то відповідно краще підібрати моделі коротший;
 • Дитячі лижі від 4 років повинні бути довжиною не більше 110 см, при аналогічному зростанні;
 • Дитячі лижі від 5 років придбати краще довжиною 120 см, при цьому зростання дитини повинен складати близько 115 см.

Інші показники (для дітей від 6 до 11 років) ви знайдете в таблиці.

Зростання дитини, (см) Ростовка лиж, (см) Приблизний вік, років 120 130 6 125 140 7 130 150 8 135 150/160 9 140 165 10 145 170 11

Як і при виборі дорослих лиж, набуваючи вироби для дитини необхідно враховувати його вагу. Найкоротші лижі довжиною 70 см ідеально підійдуть дітям вагою до 20 кг. Далі, поділ відбувається наступним чином:

 • Якщо вага малюка складає 20-32 кг, то вибирайте моделі довжиною 90 см;
 • Для дітей вагою 32-42 кг більше підійдуть вироби довжиною 100 см;
 • Якщо ваша дитина важить більше 41 кг, то при виборі лиж, необхідно відштовхуватися від зростання юного лижника (при цьому лижі повинні діставати до носа).

Вибір дитячих лиж виходячи з росту та ваги дитини, дуже важливий, так як тільки при правильному співвідношенні цих показників діти зможуть правильно тренуватися. Якщо ваше чадо ще не практикувалося в зимовій їзді, то вибирайте для нього лижі, які будуть діставати йому до підборіддя, тобто більш короткі моделі.

На завершення

Вибираючи лижі, враховуйте також і виробника спортінвентарю. Дешеві аналоги будуть володіти гіршим зчепленням зі сніжною поверхнею, тому краще віддати перевагу компаніям, що зарекомендували себе в цій відросли. Перед покупкою краще спробувати прокататися на вподобану модель, так як в цьому питанні все дуже індивідуально і залежить від вашої ваги, зросту, рівня підготовки та фізичної активності.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить