Як зробити терасу на даху свого будинку? Пристрій сходів, гідро- і теплоізоляції

 1. Особливості даху-тераси
 2. підстава тераси
 3. гідроізоляція
 4. теплоізоляція
 5. Тераса на даху зі сходами

Тераса на даху - це не утопія, а ще один спосіб заощадити простір і влаштувати комфортний і затишний куточок для відпочинку.

Історично слово тераса позначала якийсь виступ, уступ на схилі Історично слово тераса позначала якийсь виступ, уступ на схилі. А коли люди стали штучно створювати подібні елементи, прикрашаючи свої сади, їх теж стали називати терасами. Після, це поняття перемістилося на спеціально створені майданчики з настилом, які як би були продовженням будинку і плавно переходили в ландшафт ділянки. Сьогодні тераса може плавно переходити в веранду або балкон, може бути вибудувана поруч з басейном або на плоскому даху.

Подібним пристроєм плоского даху часто «грішать» готелі. Адже таким чином обладнується не тільки додаткове місце для відпочинку, але і постояльцям відкривається прекрасний вид зверху.

Подібне спорудження планується ще на етапі проектування будівлі. Адже для її створення потрібна спеціальна конструкція даху . Поверхня даху повинна бути плоскою. Ну не зовсім плоскою, з мінімальним ухилом для природного стоку води.

Ну не зовсім плоскою, з мінімальним ухилом для природного стоку води

Облаштована тераса на даху

Навантаження такого споруди також потрібно прорахувати. Адже це не тільки меблі, але можливо і літній сад, або навіть басейн. Все навантаження тераси повинні бути розраховані на етапі проектування. Навантаження бувають постійними і змінними. До першому типу відносяться вага самої конструкції, а також додаткових елементів (газон, меблі, рослини і т.п ..). До змінних навантажень відносять снігові і навантаження вітру, а також передбачуваний вага людей, які будуть періодично знаходиться на терасі.

Якраз проект і всі види розрахунків можна доручити фахівцям, а ось спорудити терасу на даху своїми руками - буде зовсім нескладно.

Пристрій подібної даху має на увазі, що поверхня буде повністю експлуатованої.

Дах не повинна побут абсолютно плоскою. Нахил в 1 - 2 градуси в сторону водоприймальних воронок дозволить дощовій воді і таявшему снігу стікати з даху. Як правило, в подібних конструкціях система водооттока , А точніше труби вбудовані в стіну.

Як правило, в подібних конструкціях  система водооттока  , А точніше труби вбудовані в стіну

Не можна створювати нахил даху за допомогою зміни товщини основних перекриттів

Тераса на даху може розташовуватися як на лицьовій, так і на задній частині даху будинку. Також поширене Воздвиження тераси на даху гаража.

Неофіційним правилом будівництва тераси на даху одноповерхового будинку є її розміщення на північній стороні будинку, як правило, над вітальні.

Особливості даху-тераси

Дахи у подібних конструкцій терас може і не бути зовсім А може бути у вигляді знімного тенту.

Досить часто роблять закриті веранди, де встановлюють барбекю, шашличниці. Стіни такої веранди можуть бути повністю закриті або бути скляними. Тоді скляний дах для тераси буде просто необхідна в цьому випадку. Пропоную вам подивитися як засклити тераси і веранди - https://www.okna-vinchelli.ru/katalog/osteklenie_verandy_terrasy_besedki/ . Ви знайдете багато цікавого і корисного.

Навіть якщо частина тераси засклена, все одно доя подальшого покриття тераси використовують дерево. Необхідно вибирати вологостійкі породи (тик або модрина). Їм не страшні ні сніг, ні дощ, ні мороз ні спека. Не варто користуватися деревиною з ялини і сосни. Вони не довговічні, особливо під впливом снігу і морозів.

Тераса на даху може бути і повністю закритою, тобто це виходить - додатковий поверх. В цьому випадку, якщо подібна конструкція споруджується на вже давно побудований будинок, слід ретельно розрахувати - чи зможуть несучі стіни будівлі витримати додаткове навантаження.

Створюючи закриту терасу, даху тераси (особливо якщо це трехскатной дах тераси) слід приділяти стільки ж уваги, скільки і даху будинку. Адже вона також буде піддаватися вітрових і снігових навантажень, добре захищена від вологи і поєднуватися за стилем і обробці з будинком. При цьому дах тераси повинна бути досить легкою, щоб навантаження на несучі стіни будівлі не була вагомою.

Найпростішою дахом для тераси можна вважати звичайний тканинний тент, який кріпиться на опорних стійках і створюється в міру потреби.

Будівництво дахів над терасою має враховувати кілька важливих факторів:

 • Вплив навколишнього середовища Це атмосферні опади.
 • Перепад температур. Найчастіше всередині тераси можуть опалюються, а зовні температура буває досить низька. Влітку дах нагрівається від сонця, а всередині тераси може бути набагато прохолодніше.

Ці фактори і обумовлюють вибір того чи іншого виду матеріалу. Як правило, матеріали для облаштування тераси на даху повинні стоїчно переносити всі погодні умови і перепади температур. Для дерев'яних конструкцій обов'язково слід використовувати різні антисептики, які будуть оберігати від вологи.

Плоскі дахи обов'язково повинні бути обладнані системою водоотттока.

Щоб уникнути перемерзання системи водоттока, воронки водоприймачів обладнають електрорподогревом.

Воронки водостоку розташовують в центрі даху. Зовнішній водостік не використовується, за винятком спеціальних зливових водостоків.

підстава тераси

підстава тераси

Підстава тераси має обов'язково складатися з наступних шарів:

 • Саме перекриття у вигляді панелей або плит з залізобетону.
 • Шар суміші, що вирівнює, яка заливається деяким ухилів в 1-2 градуси в сторону воронок системи водооттока. Товщина шару - від 4 см.
 • Пароізоляція у вигляді мембранного матеріалу. Пароізоляція укладається найчастіше на перекриття будинку. Саме цей шар охороняє надходження вологи в усі шари основи тераси. Це можуть бути як бітумні рулонні матеріали (руберойд), так і скловолокно та будівельні плівки
 • Теплоізоляція. Можна використовувати полістирол. Товщина шару не менше 12 см. Також хорошим рішенням буде використання мінеральної вати. Бажано утеплювач укладати мінімум в два шари.
 • Наливна шар безшовного покриття.
 • Гідроізоляція.

Найбільш вразливі до проникнення вологи (примикання даху до водостоків, карнизів, і т.п ..) слід гідроізоляцію класти посилену.

 • Пісок 2 см);
 • Бетонна стяжка.
 • Підлогове покриття для тераси.

Використовуйте для вистилання підлоги тераси спеціальну терасну дошку, деревина якою просякнута полімерами.

Ухил плоского даху можна виконати за допомогою керамзитобетону або полістиролбетону.

У підсумку пиріг тераси не повинен бути більше 25 см завтовшки. Товщина кожного шару прописується ще в проекті.

гідроізоляція

Гідроізоляцію виконують за допомогою звичайних рулонних покрівельних матеріалів, виготовлених на основі бітуму. Так як дах буде експлуатованої, то для більшого опору навантаженням бітумні матеріали покривають додатково шаром гравію. Ці матеріали можна замінить більш сучасним мембранним матеріалом на основі полімерів .

До таких матеріалів нового покоління відносяться:

 • Еластомер системні рішення. Випускається в рулонах шириною від 3 до 15 метрів і довжиною до 60 метрів. Пласти з'єднуються на самоклеючу стрічку. Має мінімальну товщину мембрани (близько 1 мм). Термін експлуатації визначено виробниками в 50 років.
 • ТПО. Ширина рулонів до 1,8 метрів. З'єднуються пласти зварюванням гарячим повітрям. Менш еластичний, ніж системні рішення, але хімічно стійок. Рекомендується до застосування в районах з м'яким південним кліматом.
 • Мембрана ПВХ. Матеріал укріплений спеціальною сіткою з поліефіру. Сітка виконує роль арматури, а значить, зміцнює матеріал і робить його довговічним. З'єднати рулони моно зварюванням. Матеріал крім гідроізоляції буде ще і вирівнювати поверхню Якщо на даху будуть розбиватися газони або квітники, то слід вибирати мембрани з антигрибкові властивості.

За кольором все мембранні матеріали можна підібрати відповідно до Ваших вподобань і бажанням. кріпляться мембранні матеріали на дах трьома способами:

 • Баластом. Мембранний матеріал кріплять до даху тільки по краях і в місцях примикання до стін або іншим вертикальних конструкцій на даху. Решта поверхню просто засипається галькою, гравієм або керамзитом або просто кладеться тротуарна плитка.
 • Механічне закріплення. Використовується якщо на даху буде досить велика кількість механічних навантажень. Стики і краю рулонів кріпляться спеціальними саморізами
 • Клей. Використовується якщо дах має складний рельєф і передбачається великий опір навантажень (вітер або сніг). Клей потрібно вибирати і за кліматичними умовами і за поєднанням з даним матеріалом.

Незважаючи на те, що мембранні матеріали набагато дорожче рулонних бітумних, в результаті виходить навпаки. Мембранні матеріали укладаються в один шар і монтаж досить легкий, тому витрати на нього мінімальні.

Три способи влаштування гідроізоляції:

 • Традиційний. Являє собою два шари рулонного руберойду на бітумної основі. Між шаром насипати або дрібний пісок. Або технічний тальк. Якщо тераса на даху утеплюється, то шар гідроізоляції укладається на утеплювач, якщо теплоізоляції немає, то на пароізоляцію або нижній шар. Руберойд повинен заходити на стіни і інші вертикальні конструкції даху приблизно на 25 см.
 • Дренажні мати. Мати повинні мати спеціальні канавки для водоотока. Укладаються вони на шар утеплювача (якщо він передбачений), або на поверхню перекриття даху. Під мати обов'язково стелить руберойд. Мати закріплюються стяжкою.
 • Подпліточная ізоляція. З назви зрозуміло, що облицювання підлогового покриття відбувається відразу на гідроізоляцію. Як матеріал для гідроізоляції використовують наливні мінеральні добавки, смоли, рідкі плівки, мати з каучуку.

Приклад гідроізоляції тераси

Закріплює шаром, як правило, виступає бетонна йди цементно-піщана суміш, розподілена з на товщину 4-5 см. Якщо площа тераси планується велика, то виконується дилатація поверхні. Ділиться поверхню на квадрати зі сторонами по 3м і шви між цими блоками заповнюють або спеціальним еластичним наповнювачем або профілем з пластика.

По краях дому та стінами терасами повинен бути прокладений шар пінополістиролом приблизно на 15 мм.

По краях дому та стінами терасами повинен бути прокладений шар пінополістиролом приблизно на 15 мм

Якщо верхній шар укладається плиткою, то шви краще зробити більшим до 5 мм.

теплоізоляція

Теплоізоляція не тільки не дає теплу загубитися, але і не дає терасі зміщуватися по впливом перепадів температури. Товщина шару залежить і від характеру приміщень, які знаходяться під підставою тераси (опалювальне або неопалюване) і від призначення самої тераси. Товщина шару повинна бути однакова по всій поверхні. Якщо тераса на даху гаража буде розташовуватися, то досить 6 см, а якщо на житловими приміщеннями - 12 см.

Тераса на даху зі сходами

Плиту перекриття попередньо потрібно очистити від явних забруднень. Заливається поверхню бітумною мастикою. Після того, як шар мастики висохне укладається пароізоляція і утеплювач. Утеплювач краще використовувати твердий. На утеплювач заливається стяжка і знову бітумна мастика. На ще не зовсім просохла мастику насипають гравій і трохи вдавлюють в бітум. І тільки тепер можна класти залізобетонні плити, заливати їх піщано-цементною сумішшю і викладати керамічною плиткою. Плитку можна замінити і спеціальної статевої рейкою для терас.

Такий дах, особливо якщо тераса на даху багатоквартирного будинку повинна бути обов'язково огороджена. Це необхідний захід безпеки. Це може огорожу у вигляді парапету, або ковані або різьблені решітки.

Тераса на даху все більше стає популярним. І найближчим часом дизайнери, архітектори і будівельники не бачать припинення цієї тенденції.

Незважаючи на те, що і проектування і зведення тераси на даху - досить складні процеси, популярність даних конструкцій тільки зростає.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить