Яка плитка краще для ванної

  1. Трохи про особливості керамічної плитки
  2. Глянцевий керамічна плитка
  3. Матова керамічна плитка
  4. Як визначитися з вибором

Вибір підходящої керамічної плитки дуже важливий, адже він, в кінцевому рахунку, визначає зовнішній вигляд ванної кімнати. Дане приміщення особливо сильно потребує правильної обробці, з огляду на його відносно невеликі розміри в більшості випадків і кліматичні особливості.

Прагнучи зробити ванну кімнату краще, господарі будинку або квартири неодмінно зіткнуться з проблемою вибору керамічної плитки, а саме її поверхні. Найчастіший предмет суперечок - це те, яка повинна бути кераміка у ванній, глянцева або матова. Дана статися покликана виявити слабкі і сильні сторони цих двох типів поверхонь, а також допомогти визначитися і вибрати, який же матеріал краще використовувати для обробки.

Трохи про особливості керамічної плитки

Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, коли неправильний вибір матеріалу для обробки став причиною не цілком вдалого ремонту, необхідно знати про нього деякі засадничі речі.

Керамічна плитка для монтажу у ванній кімнаті відрізняється за багатьма параметрами:

  • розміри;
  • форма;
  • метод виготовлення;
  • колір і малюнок тощо.

Кожен виробник сам вирішує, якої форми і розміру буде випускається їм керамічна плитка. Для багатьох це є своєрідною візитною карткою. Класичні варіанти припускають розміри 15 * 20 см, 20 * 30 см, 30 * 30 см, які визначають і форму - квадрат або прямокутник. Однак на ринку доступні і більш екзотичні варіанти. Прагнучи виділити свою продукцію на тлі конкурентної, виробники нерідко вдаються до різних експериментів, завдяки яким в магазинах можна зустріти вигнуту керамічну плитку, ромбічну і інші ексклюзивні форми і розміри.

Також плитка розрізняється по методу виготовлення. При цьому початковий етап виробництва завжди однаковий - проводиться заміс основний суміші, якою потім надають остаточну форму і висушують. Надалі спосіб обробки, який буде використаний при наступних етапах роботи з плиткою, і визначить її остаточний зовнішній вигляд і властивості.

Ну і, звичайно ж, для багатьох вирішальним фактором стає колір і зовнішній візерунок керамічної плитки. Так як її використовують, в основному, для обробки ванної кімнати, то колірна гамма підбирається відповідна. Це, в першу чергу, холодні відтінки - синій, блакитний, бірюзовий.

Також великою популярністю користується зелена керамічна плитка. Це обумовлено тим фактом, що даний колір має розслаблюючу дію на людську психіку, що ідеально підходить для такого приміщення, як ванна кімната.

Існує ще один критерій, за яким можна вибрати керамічну плитку - це її поверхню. Вона може бути:

  • глянсова;
  • матова.

На це варто звертати увагу під час планування інтер'єру ванної кімнати. Чи не для кожного приміщення підійде глянсова керамічна плитка - рівно те ж саме відноситься і до матовою. Обидві її різновиди мають свої достоїнства і недоліками, про які краще дізнатися заздалегідь, щоб згодом не помилитися з покупкою.

Який плитковий клей краще для ванної - огляд матеріалів можна прочитати в нашій публікації.

Як вирівняти стіни у ванній під плитку, читайте в цієї статті нашого сайту.

Глянцевий керамічна плитка

Прекрасно відображає, майже дзеркальна поверхня глянсовою плитки дозволяє використовувати її для множення світла у ванній. Це безсумнівний плюс, адже даний вид кімнати зазвичай позбавлений природних джерел постачання.

Глянцевий керамічна плитка чудово підходить для обробки стін кухні або ванної кімнати. Подібна поверхню наповнює приміщення блиском, робить його більш живим, дихаючим. Керамічна плитка з глянцем також непогано розширює простір - для малогабаритних ванних кімнат це буде дуже доречним.

Керамічна плитка з глянцем також непогано розширює простір - для малогабаритних ванних кімнат це буде дуже доречним

Сяюча поверхню кераміки, безумовно, припаде до смаку любителям вишуканих, кричущих інтер'єрів. Вона зробить ванну кімнату ще більш розкішною. Блиск плитки додасть приміщенню чистоти, зробить стіни по-справжньому незайманими, недоторканими.

Однак їсть у глянцевому керамічної плитки і недоліки. Наприклад, вона дуже швидко брудниться і без постійного трудомісткого догляду тьмяніє. Конденсат, що збирається на її поверхні після використання ванної кімнати, висихаючи, утворює плями, які виглядають не дуже естетично.

Навіть просто доторкнувшись рукою до глянсової плитці, господарі квартири або будинки ризикують залишити на ній жирний слід.

У зв'язку з безпрецедентною маркістю глянсовою керамічної плитки її найчастіше використовують для оздоблення стін приміщення. Пол викладати за допомогою неї не представляється розумним рішенням - він буде виглядати невиправно брудним практично весь час, адже з ним постійно стикаються ноги під час ходьби, падають краплі води під час банних процедур. Крихти й дрібний пил будуть муляти очі на блискучій поверхні.

Матова керамічна плитка

Вибір подібної поверхні передбачає використання плитки в якості фону для будь-яких додаткових предметів інтер'єру. Найчастіше матову плитку використовують в сучасному стилі - модерн, хай тек. Вона чудово вписується в оточення ванної кімнати і створює атмосферу спокою.

Матова структура поверхні забезпечує високу ступінь водоотталкивания. Ця особливість робить її придатною для використання у вологих приміщеннях. Можливо, деякі подумають, що матова керамічна плитка виглядає надто просто - проте при правильному її застосуванні вона здатна створити максимально затишний інтер'єр ванної кімнати, розширити обмежений простір і виділити на своєму тлі меблі або інші предмети інтер'єру приміщення.

Відносно догляду матова плитка набагато більш невибаглива, ніж глянсова. Достатньо лише з певною періодичністю проводити її очищення, знімаючи шар пилу, що накопичився і нальоту - і вона буде радувати око своїм зовнішнім виглядом протягом довгих років. Матова плитка однаково часто застосовується як для оздоблення стін ванної кімнати, так і статі.

Матова плитка однаково часто застосовується як для оздоблення стін ванної кімнати, так і статі

Як визначитися з вибором

Ставлячи питання, яку плитку краще вибрати для ванної кімнати - матову або глянсову - необхідно ретельно зважити позитивні і негативні сторони цих двох її різновидів.

Глянцевий плитка ідеально підходить для оформлення дизайну великих і малих приміщень. Її помітність і «пожвавлюють» якості здатні перетворити звичайну ванну кімнату в справжній куточок розкоші постеж будинку - безсумнівно, це приємно, коли стіни приміщення ніби знаходять додатковий обсяг, блищать і переливаються в світлі ламп або настінних світильників. Відчуття чистоти, яке з'являється в кімнаті, оздобленій глянсовою керамічною плиткою, не передається.

Відчуття чистоти, яке з'являється в кімнаті, оздобленій глянсовою керамічною плиткою, не передається

Матова плитка, в свою чергу, створена ніби повністю їй на противагу - вона досить скромна, але в той же час не позбавлена ​​шарму. Ванна кімната стає набагато затишніше, коли при внутрішній обробці використовуються подібні «спокійні» поверхні. Матова керамічна плитка покликана притягувати увагу не до себе, а до інших предметів, які знаходяться на її тлі. Це її дивну властивість дає безмежні можливості при плануванні інтер'єру ванної кімнати.

Яка плитка краще, матова або глянсова? Однозначної відповіді на це питання просто не існує. Кожен вибирає ту, яка, на його думку, найбільше відповідає особистим запитам і уявленням.

Найчастіше під час обробки використовують і глянсову, і матову керамічну плитку - в такому випадку навіть не потрібно замислюватися, яку вибрати. Правильно підібравши її для стін і підлоги, господарі приміщення неодмінно додадуть ванній кімнаті додаткової витонченості. Глянсова обробка стін і матовий підлогу - подібне поєднання цілком часто зустрічається при розробці дизайну ванних кімнат.

В кінцевому рахунку, все цілком і повністю залежить від смаку господаря будинку. Саме він вирішує, як буде виглядати його ванна кімната, незважаючи на усталені уявлення про дизайн інтер'єру.

Читайте також:

Яка плитка краще, матова або глянсова?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить