Короб для проводів: монтаж кабель-каналу, як кріпити до бетонної стіни, фото, як закріпити гнучкий своїми руками

 1. Кабель-канал для проводів: види і відмінності
 2. Як правильно кріпити кабель-канал до стіни
 3. Монтаж електропроводки в кабель-каналах своїми руками
 4. Гнучкий кабель-канал: виготовлення своїми руками
 5. Монтаж кабель-каналу своїми руками (відео)

Пам'ятаєте старі будинки Пам'ятаєте старі будинки? Точніше стіни. Звисаюча проводка, яка не тільки не естетично виглядає, але і є перешкодою при різних видах ремонту. Наприклад, щоб переклеїти шпалери, доводиться постійно їх підрізати і підсовувати по проводу і кріпильні елементи. В даний час, відкриту проводку можна не тільки красиво укласти в короби, а й взагалі заховати її різних видах конструкцій для прокладки кабелю .

Кабель-канал для проводів: види і відмінності

У різних приміщеннях, прокладка електропроводки часто здійснюється в кабель-каналі . На сьогоднішній день, на ринку представлена ​​величезна кількість видів коробів, в яких проводитиметься укладання струмоведучих провідників.

Електротехнічний монтажний короб види:

 • підлоговий;
 • Підлоговий;
 • плінтусний;
 • гнучкий;
 • дротяний;
 • Сходовий.

Кабель-канали підлогового типу, зручні в застосуванні. Вони виконані з плоского підстави з бортами і напівкруглої кришки, що дозволить не чіплятися за короб при русі.

Для того щоб заховати проводку від кондиціонера або іншого офісного обладнання, використовують парапетні короба. Монтується в основному в офісних та адміністративних будівлях.

Монтується в основному в офісних та адміністративних будівлях

Короб плінтусний (декоративний), застосовують в квартирах і приватних будинках. Найбільш часто використовується для прокладки додаткових ліній електропроводки. Для того щоб прокласти провідники по нерівній поверхні, використовують гнучкий (перфорований) кабель канал. Завдяки своїм особливостям, дуже зручний в застосуванні. Найпростішим видом кабель-каналу, є дротяний. Виготовлений за допомогою зварювання дротів в лотки певної довжини. Застосовується для укладання кабелів і проводів в технічних або приміщеннях загального користування (щитові, підземні парковки).

Основними матеріалами для виготовлення коробів, є пластик або метал. Все залежить від конструкції і призначення виробу.

Для прокладки більш масивних кабелів, застосовують сходові кабель-канали. Вони виконані у вигляді скріплених між собою металевих швелерів.

Кабель-канали бувають різної форми і розмірів. Наприклад, для прокладання одного проводу невеликого перерізу, використовують короба невеликих розмірів. для прокладки світлодіодної стрічки використовують кабель-канали з прозорою кришкою.

Як правильно кріпити кабель-канал до стіни

За умови, що монтаж прихованої проводки неможливий, чудовою альтернативою є пристрій проводів в короба. Але для того, щоб правильно закріпити короб і надалі прокласти в ньому провід, необхідно грунтуватися на деякі правила монтажу.

Способи кріплення кабель-каналу:

 • За допомогою клею;
 • З використанням дюбелів.

Приклеїти настінний короб, це не зовсім поширений спосіб. Обумовлено це тим, що якщо стіни не рівні, короб буде приклеєний нерівномірно і між його підставою і стіною, будуть зазори, які виглядають дуже неестетично. Але якщо здійснити кріплення короба іншим способом неможливо, даний досить практичний.

Для того, щоб прикріпити кабель-канал за допомогою клею потрібно, в першу чергу очистити склеювані поверхні. Зворотний бік короба очищається від різних забруднень за допомогою ганчірки або ганчір'я. Потім очищається поверхню стіни. На ній неповинно бути пилу, площина повинна бути сухою.

На зворотну сторону короба, наноситися клей. Нанести його слід хвилястою лінією, краю якої не наближаються до краю короба більш ніж на 5 мм. Потім підставу короба щільно притискається до стіни, і витримується в такому положенні деякий час. Все залежить від типу клею.

Спосіб прокладати короб з використанням клею підійде, наприклад, для кріплення до гіпсокартону або якщо матеріал обшивки стіни, Стенол.

Не залежно від виду короба (металевий або пластиковий), самим надійний способом є кріплення за допомогою дюбелів. Даний вид актуальний для кріплення короба до бетонної або цегляної стіни.

Установка короба проводитися після свердління стіни перфоратором. У готові отвори вставляються пластикові дюбелі, до стіни прикладається кабель-канал, який прикручується саморізами.

Монтаж електропроводки в кабель-каналах своїми руками

У радянські часи, в будь-якій квартирі, проводка прокладали відкритим способом. І з точки зору естетики, даний спосіб не дуже примітний. Але є можливість все виправити, сховавши дроти в короби, які не тільки виглядають краще відкритих проводів, але й забезпечують безпеку використання.

Список робіт покроково:

 • Складання плану;
 • Нанесення розмітки на стіни;
 • Підготовка елементів конструкції;
 • Монтаж.

В першу чергу, за будь-яких видах електромонтажних робіт, складається чіткий план, згідно з яким буде розташовуватися проводка, і все подключаемості елементи конструкції (розетки і вимикачі).

Далі, використовуючи маркер або олівець, на стіни наноситься розмітка. Для точності робіт при розмітці стін, використовують різні рівні і схили.

Так як розмітка зазвичай наноситься на стіни вже після обробки, намагайтеся виконати дану роботу акуратно.

Після цього, готують елементи конструкції. Короб, нарізають необхідної довжини (різати слід акуратно, щоб не пошкодити короб). Для того, щоб з'єднати кабель-канал на кутах приміщення, під кутом 45 0, зрізаються куточки в місцях, де буде проводитися з'єднання.

У стінах для того щоб встановити кабель-канал, свердлять отвори (крок між отворами від 50 до 60 см), таку відстань, дозволить щільно притиснути саморізами всю поверхню кабельного каналу. При підведенні короба до розеток і вимикачів, залишаєте невеликий запас, який потім можна буде відрізати.

У просвердлені отвори вставляються дюбеля, і короб прикручується саморізами. Слідкуйте за тим, щоб при притягненні саморіз не деформовані короб. Варто відзначити, що перед тим як притягнути саморіз, для зручності монтажу проводки, на його капелюшок накручується тонка дріт, якій проводиться фіксація кабелю. На завершення роботи, укладаються і підключаються провідники.

Гнучкий кабель-канал: виготовлення своїми руками

Для самостійного виготовлення даного вироби, вам не потрібно спеціальних навичок або обладнання. Виготовлення проводиться за допомогою підручних інструментів і матеріалів.

Для роботи буде потрібно:

 • Металеві стійки для гіпсокартону;
 • Саморізи або заклепки;
 • Ножиці по металу;
 • Шуруповерт.

Перед виготовленням гнучкого короба, необхідно визначитися з його довжиною. Після цього, металева стійка нарізається набольшими шматками приблизно, по 10 см. Кількість відрізків залежить від необхідної довжини виробу.

Після цього, для додання мобільності, кожної заготівлі, необхідно надати певну форму. З чотирьох сторін, двох бортів заготовок, використовуючи ножиці по металу, вирізаються вушка, довжина яких становить приблизно 2,5 - 3 см. Це дозволить при деформації конструкції, складовим елементом не чіплятися один за одного бортами.

З метою забезпечення прокладки проводів, кожну деталь після проведення робіт, слід обробити болгаркою.

Далі, використовуючи шуруповерт, металеві заготовки прикручуються один до одного короткими саморізами по металу. Але так як саморізи мають гостре закінчення, для цього краще використовувати заклепки.

Для пристрою заклепок, потрібно шуруповертом зі свердлом, виконати отвори в вушках. Діаметр отворів, повинен відповідати діаметру заклепок. Далі використовуючи клепальний інструмент, монтуються клепки.

Після завершення збирання конструкції, в окремих елементах, проробляються кілька отворів, через які проводиться фіксація проводів до корпусу виробу. Отвори краще проробляти з внутрішньої сторони складових елементів. Для зручності свердління, конструкція укладається на дерев'яну підкладку плоскою стороною. Готово!

Монтаж кабель-каналу своїми руками (відео)

Застосувавши дану інформацію, ви легко зможете не тільки вибрати відповідний вам вид кабель-каналу, а й правильно його змонтувати. Що безсумнівно вигідно з економічної точки зору.

Кабель-канал (фото прикладів)


Додати коментар

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить