Коробка будинку є. Що далі?

Каталог статей

Тільки люди далекі від будівництва можуть прийняти виведену під дах коробку за будинок. Насправді для того, щоб цю споруду можна було назвати будинком, необхідно докласти набагато більше зусиль і коштів, ніж на будівництво фундаменту і стін. Забудовника на цьому етапі від новосілля відокремлює більше двадцяти окремих етапів, кожен з яких потребує різних виконавців. Звичайно, самостійне будівництво будинку може здатися справою дуже складним, але ніхто і не говорив, що це легко. Однак дорогу здолає той, хто йде, а ми можемо дати вам ряд рекомендацій і порад, які підтримають вас на кожному етапі наближення до своєї мрії.

Отже, коробка зведена і далі необхідний чіткий план дій. Якщо правильно підійти до складання цього плану, то час робіт можна значно скоротити за рахунок своєчасної підготовки до наступного етапу, і паралельно ведуться робіт. Такий план є, і ми хочемо запропонувати його вам в супроводі порад і рекомендацій до кожного пункту.

Важливим фактором в порядку проведення оздоблювальних робіт є пору року, оскільки багато хто з цих процесів вимагають температури вище + 5 ° С.

 1. Створення основи підлоги. У процесі зведення будівлі виконується несучий шар статі, як правило, із злиденної Каталог статей  Тільки люди далекі від будівництва можуть прийняти виведену під дах коробку за будинок бетону. Але далеко не завжди цей чорновий підлога буває досить рівним, щоб можна було зрізу переходити до його обробці. Найчастіше він потребує вирівнювання бетонною стяжкою. Обійтися без цього можна тільки в разі, якщо нерівності підстави не перевищують 1 см. Вирівняти їх можна буде самовирівнювальною масою. При значних нерівностях краще укласти 3 см шар дрібнозернистого бетону з наступною затіркою поверхні до ідеально рівного стану.
 2. Електропроводка. На цьому етапі закладаються всі види проводів, включаючи комунікаційні, телевізійні і сигналізаційні кабелі. Якщо проводку укладати в спеціальних захисних трубках, то надалі її можна буде легко змінювати або ремонтувати, уникнувши при цьому довбання стін. Даний етап можна проводити разом з попереднім: відповідні бригади працюють одночасно в різних приміщеннях.
 3. Прокладка водопровідних і каналізаційних труб. Якщо є можливість, то і електропроводку, і вирівнювання підлоги можна вести одночасно з прокладанням водопроводу і каналізації. Ці процеси не заважають один одному, тим більше, якщо виробляються в різних приміщеннях. Однак до початку робіт повинен вже бути готовий і затверджений план приміщень, на якому будуть вказані точки розміщення сантехнічних приладів.
 4. Гідроізоляція підлоги. Як тільки вирівнюючий шар статі остаточно висохне необхідно приступати до укладання поверх нього шару гідроізоляції. Це може бути спеціальна плівка або рулонний руберойд без мінерального посипання. Укладання проводиться внахлест, а шви додатково герметизуються відповідними складами. Дуже важливо перед укладанням матеріалу ретельно підмести (а краще пропилососити) підстава. Ніщо не повинно стати причиною пошкодження гідроізоляційного шару.
 5. Теплоізоляція підлоги. Утеплювачем для підлоги на грунті найчастіше служить екструдований або звичайний пінополістирол. Можна також використовувати для цього і жорсткі мінераловатні плити. Утеплювач укладається в два шари з зміщенням швів. Укладання краще проводити разом з гідроізоляцією: плити утеплювача гарантовано захистять гідроізоляційний шар від зовнішнього пошкодження.
 6. Труби опалення. Їх найкраще прокладати в теплоізоляційному шарі статі. Відповідно до плану комунікацій труби опалення укладаються в зроблені під них прорізи в плитах утеплювача. У місці, де розташування радіаторів виводиться «петля», яка потім стане входом і виходом з радіатора. Після укладання труб необхідно провести перевірку системи на герметичність. Якщо цього не зробити, то знайти місце розгерметизації після заливки підлог буде дуже складно. При альтернативні способи опалення не потребують прокладки труб в підлозі даний етап опускається.
 7. Фінішна стяжка. Притискної шар бетону (стяжка) укладається прямо поверх термоизоляционного шару. якщо товщина стяжки більше 6 см, то знадобиться укладання армуючої сітки. Щоб стяжка була рівною, перед заливкою бетону встановлюються профільні маяки, які будуть служити напрямними при вирівнюванні поверхні правилом. У великих приміщеннях і довгих коридорах обов'язково необхідно передбачити компенсаційні шви. Порядок розташування технологічних шарів підлоги може відрізнятися в залежності від проекту. Наприклад, в окремих випадках гідроізоляція укладається поверх утеплювача.
 8. Внутрішні штукатурні роботи. В першу чергу штукатурять підлогу, потім стіни, а обробку віконних прорізів відкладають до того часу, коли в них будуть встановлені вікна і підвіконня. Перед початком штукатурення стін виконують переходи з захисних труб комунікацій. Це дозволить під час розведення по верху стін газових труб довбати отвори в цілій штукатурці.
 9. Зовнішні двері і вікна. Якщо ви вирішили встановлювати пластикові вікна, то їх можна встановити і до внутрішнього штукатурення. Це дозволить уникнути технологічних перерв в роботі. Дерев'яні вікна необхідно встановлювати після завершення мокрих робіт. Те ж стосується і зовнішніх дверей. Віконні отвори остаточно оштукатуриваются вже після установки вікон. Таким чином, на цьому етапі може виникнути простий штукатурів і треба розрахувати так, щоб вони могли на час монтажних робіт перейти в інше приміщення.
 10. Фінішне вирівнювання статі. До цього етапу переходять відразу після закінчення внутрішніх штукатурних робіт, коли стелі і стіни повністю закінчені. Фінішне вирівнювання необхідно провести як мінімум за 6 тижнів до укладання підлогового покриття. Даний етап є останнім з мокрих процесів всередині будинку.
 11. Утеплення стін будинку. Даний етап може початися ще до закінчення монтажу вікон і вхідних дверей. Якщо стіни тришарові, то утеплювальний шар закладається по ходу їх зведення. В одношарових стінах зовнішнє утеплення також не передбачено, а тому цей етап стосується тільки двошарових стін.
 12. Підшивка звису даху і цоколь. Перед тим, як переходити до зовнішньої обробки стін, необхідно виконати підшивку схилу даху (софіт), облицювати цоколь і вмонтувати різні зовнішні кріплення і кронштейни для супутникової антени, освітлювальних приладів, камер зовнішнього спостереження, а також для навішування віконниць і водостічних труб.
 13. Оштукатурювання зовнішніх стін. Штукатурку необхідно накладати без перерв, за один раз обробляти цілу стіну. Цю роботу ведуть відразу кілька штукатурів, щоб намет був монолітним. В іншому випадку на фасаді можуть з'явитися патьоки і плями. Після нанесення штукатурки необхідно встановити систему водостоку, щоб захистити стіни від намокання під час дощу.
 14. Утеплення перекриттів. Паралельно зовнішньої облицювання, але не раніше ніж через 10 днів після нанесення штукатурки всередині будинку, можна проводити утеплення перекриття. Цей процес не заважає іншим роботам, тому може бути виконаний в будь-який час, але бажано зробити це, коли в приміщенні низький рівень вологості. Спочатку на перекриття укладається шар пароізоляції, а поверх нього два шари мінераловатних плит із зсувом стиків, необхідним для мінімізації тепловтрат.
 15. Малярні і облицювальні роботи всередині будинку. На цьому етапі облицьовуються плиткою стіни у ванній, туалеті, а також місця навколо робочих поверхонь на кухні і в гаражі. Паралельно наноситься перший шар фарби. Фінішне фарбування буде виконано після циклювання підлоги і проводки газової системи.
 16. Прокладка газової системи. Завдяки залишеним під час внутрішнього штукатурення отворів в стінах, система подачі газу встановлюється набагато простіше і чистіше. Краще виконувати монтаж системи після першого фарбування.
 17. Укладання підлогового покриття. Через шість тижнів після заливки підлоги самовирівнювальною маси можна переходити до укладання підлогового покриття. Вологість основи не повинна перевищувати 3%. Дотримання цього параметра особливо важливо для підлог з дерева. Якщо вологість підстави більше 3%, то можна довести її до норми за допомогою нагрівачів, або почекати ще кілька днів, поки це станеться природним чином.
 18. Установка міжкімнатних дверей повинна проводитися до фінішного фарбування стін, проте сучасні регульовані коробки можуть бути встановлені і після нього.
 19. Фінішне фарбування виробляється, коли вже отціклеван паркет, покритий воском і захищений плівкою. Безпосередньо перед фарбуванням паркетна підлога накривають гофрованим картоном.
 20. На заключному етапі внутрішніх робіт по своїх місцях встановлюються опалювальні прилади, котел, вентилятори, плити і сантехніка. На цьому ж етапі проводиться тестування і налагодження всіх систем.
 21. Під'їзди, тротуари, паркани можна робити вже після заселення в будинок. Потребують кваліфікації роботи з оформлення ландшафтного дизайну виконуються спеціалізованими фірмами. Наводити ділянку в порядок і доглядати за ним - це вже справа господарів.
 22. Озеленення та розбивка саду проводиться навесні. Якщо будівництво закінчено, скажімо влітку, то цей етап переноситься на початок весни майбутнього року. Восени необхідно буде завести родючий грунт і перекопати на ділянці.

09.09.2010

Автор тексту: М. Тамілін

Теги:


Інші статті по цій темі:

Як продати будинок вигідно?

Об'єкти нерухомості вважаються найбільшими капіталовкладеннями приватних інвесторів. При їх продажу можна як виграти, так і втратити пристойну суму. Тут діють принципи ринку. Однак далеко не кожен домовласник є природженим продавцем.

Як вибрати навіс для авто з полікарбонату

У порівнянні з капітальним гаражем легкий навіс, звичайно, не здатний захистити автомобіль від багатьох шкідливих проявів навколишнього середовища. Однак залишати машину під сонцем, снігом або дощем не можна. Розглянемо питання вибору компанії-виробника полікарбонатного навісу для автомобіля.

План будівництва заміського будинку. Частина друга - бюджет і підрядник

У цій статті: про важливість договору будівельного підряду; обов'язки забудовника (замовника будівництва); як вести розрахунок з підрядником; нюанси в формуванні бюджету на будівництво; вартість м2 будинку в залежності від обраних конструкційних матеріалів; вигоди розвитку навколишньої інфраструктури.

Більшість городян, які мають намір оселитися за містом, не володіють досвідом взаємин з будівельними організаціями. Максимум, з чим стикаються власники квартир - це наймання бригади для проведення капітального або косметичного ремонту. Але якщо в питаннях вибору майстрів-обробників можна покластися на рекомендації родичів і знайомих, то в пошуку будівельного підрядника вони не допоможуть.

Який краще побудувати будинок

Будівництво будинку, який би повністю відповідав ідеальним уявленням про нього - мета багатьох. Є ділянка, є необхідна сума, обраний основний конструкційний матеріал, тільки немає визначеності з проектом будинку. У цьому матеріалі обговоримо планувальні рішення для найкращого будинку - вашого будинку.


Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить