Підключення теплої підлоги до терморегулятора: 7 рад для чоловіка!

 1. Які бувають терморегулятори?
 2. температурні датчики
 3. Підключення електричної теплої підлоги до терморегулятора
 4. Підключення теплого водяного статі до терморегулятора

Важливу роль в будівництві і проектуванні теплої підлоги грає терморегулятор - керуючий блок, який обробляє інформацію, що надходить від температурних датчиків. Залежно від обраного режиму роботи він включає або відключає режим нагріву. Важливу роль в будівництві і проектуванні теплої підлоги грає терморегулятор - керуючий блок, який обробляє інформацію, що надходить від температурних датчиків

Підключення теплої підлоги до терморегулятора

Обов'язковість установки терморегулятора залежить від модифікації вашого теплої підлоги. Якщо нагрів проводиться електрикою, то терморегулятор є обов'язковим елементом конструкції, а ось у водяному теплом поле його можна і не встановлювати. Однак для економії теплоносія і регулювання нагріву приміщення при декількох джерелах тепла терморегулятор може встановлюватися і в системах теплої водяної підлоги.

Які бувають терморегулятори?

Залежно від внутрішньої електронної начинки терморегулятори можна розділити на складні, мають програмоване управління і прості, в яких встановлюється тільки один параметр - температура. У складних приладах є електронний блок і табло, в простих установка бажаної температури здійснюється механічним способом.

Також можна розділити терморегулятори на типи за способом їх установки. Як і звичайні настінні вимикачі вони можуть бути вбудованими і заглиблюють в стіни і накладними.

температурні датчики

Для того, щоб терморегулятор міг якісно виконувати свою роботу до нього повинна підводитися інформація, яку збирають температурними датчиками. Датчик являє собою два дроти, з'єднані термопарою, яка змінює опір в залежності від ступеня нагріву.

Датчик являє собою два дроти, з'єднані термопарою, яка змінює опір в залежності від ступеня нагріву

Температурні датчики для терморегулятора

Температурні датчики можуть знімати інформацію як безпосередньо з нагрівального елементу, так і заміряти температуру повітря в приміщенні. Як правило повітряні термодатчики кріпляться безпосередньо в корпусі терморегулятора і не вимагають окремого монтажу. Існують терморегулятори, які приймають інформацію одночасно від двох типів температурних датчиків.

Вимірювати температуру безпосередньо нагрівального елементу теплої підлоги або самої підлоги найкраще в приміщеннях, що мають додаткові джерела тепла, такі як кухні і ванні кімнати.

Підключення електричної теплої підлоги до терморегулятора

Нагрівальні електричні елементи систем нагріваються підлог виконуються з ІК-плівки або з нагрівального кабелю. Монтаж таких систем досить простий - вони укладаються або в товщу стяжки, або на стяжку безпосередньо під фінішне підлогове покриття.

Терморегулятор до таких полам підключається наступним чином:

 1. Визначте в приміщенні місце розташування терморегулятора. Врахуйте, що в безпосередній близькості з ним повинна знаходитися проводка електромережі з напругою 220 вольт. Між терморегулятором і електропроводкою необхідно передбачити місце для розміщення автоматичного вимикача.
 2. При проектуванні електричної підлоги також передбачте місце для розміщення температурного датчика. Як правило він розташовується поблизу терморегулятора в місці, яке не заставлене предметами меблів.

  Схема підключення теплої підлоги

 3. Якщо нагрівальним елементом у вашій системі є ІК-плівка, то термодатчик необхідно встановити з виворітного боку плівки.
 4. Якщо нагрівальним елементів у вашій системі теплої підлоги є гріється кабель, що укладається в товщу стяжки то температурний датчик потрібно убезпечити від впливу бетону. Для цього його необхідно розмістити в гофрованої труби разом з нагріваючим кабелем. Один кінець труби повинен знаходитися в товщі бетонної стяжки, а інший повинен бути виведений до стіни так, щоб забезпечити можливість демонтажу і заміни несправного датчика.
 5. Після завершення монтажу теплого електричного підлоги на місці, обраному для установки терморегулятора встановіть розмітку. Якщо регулюючий пристрій є вбудовуваним, то в місці його установки видовбати нішу. Якщо ваш терморегулятор накладної - то встановіть його на гвинти-саморізи на дюбеля.
 6. Проведіть зіставлення потужності нагрівального елементу вашого теплої підлоги з допущеною потужністю терморегулятора. Максимальна потужність терморегулятора повинна бути не менше, ніж навантаження, що подається на нагрівальні елементи.
 7. Проведіть підключення проводки нагрівального елементу до клем терморегулятора. Зверніть увагу на необхідність дотримання підключаються фаз. На більшості електроприладів фаза може бути позначена буквами «L» і «F», а нейтральний нуль - літерою «N». Також фазировка позначається і кольором проводів - нульовий провід зазвичай забарвлений в синій колір, а провід фази - в чорний, білий або коричневий.

  Схема підключення терморегулятора - фото

Потім проведіть тестування терморегулятора:

 1. Встановіть мінімальне значення температури на регуляторі,
 2. Подайте на нього харчування,
 3. Увімкніть тумблер нагріву,
 4. Плавно поміняйте значення температурного режиму, при включенні нагрівальних елементів повинен бути чути легке клацання.
 5. Візуально перевірте нагрів підлоги.

Підключення теплого водяного статі до терморегулятора

У водяних системах опалення терморегулятор управляє спеціальним сервоприводом, який регулює потік теплоносія в системі. Так і призначені для електричних підлог вони можуть бути програмованими і механічними. Температурні датчики в таких системах, як правило вимірюють нагрівання повітря, так як рідкий теплоносій віддає тепло атмосфері з деяким запізненням.

Температурні датчики в таких системах, як правило вимірюють нагрівання повітря, так як рідкий теплоносій віддає тепло атмосфері з деяким запізненням

Механічний терморегулятор для теплої підлоги

Таким чином виглядає найпростіший механічний терморегулятор для системи водяного теплої підлоги.

 1. При створенні теплого водяного статі температурний датчик встановлюється зазвичай на висоті близько метра, можна розмістити його в безпосередній близькості з терморегулятором. Зверніть увагу, щоб поруч з датчиком не знаходилося додаткових джерел тепла.
 2. Після установки датчика заведіть дроти від нього до терморегулятора. Існують датчики з передачею інформації по радіоканалу - в цьому випадку необхідно домогтися сталого проходження сигналу.
 3. Після запуску системи розмістіть поруч температурним датчиком звичайний термометр і виставте на регуляторі певну температуру нагрівання. На протязі декількох годин система повинна підтримувати температуру в стабільному стані.

Для того, щоб більш детально ознайомитися з процедурою підключення теплої підлоги до терморегулятора - перегляньте відеоурок, представлений на нашому сайті.

Відео інструкція - установка терморегулятора своїми руками

Які бувають терморегулятори?
Які бувають терморегулятори?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить