Урожайність часнику з 1 сотки в Росії: скільки можна зібрати?

 1. Опис культури і агротехніка
 2. особливості вирощування
 3. Вибір і підготовка грунту
 4. посадка часнику
 5. Догляд за часником
 6. Збір врожаю
 7. Корисні поради щодо підвищення врожайності

Часник - досить затребувана овочева культура. Вирощується всюди. Рослина славиться своїми лікувальними властивостями і невибагливістю вирощування. Зростає попит на часник і в фармацевтиці, в кулінарії. Тому фермери і сільгосп товаровиробники збільшують обороти по вирощуванню овоча і підвищують його врожайність різними способами.

Щоб визначитися, якими ж методами можна домогтися високого врожаю, потрібно знати умови вирощування часнику.

Опис культури і агротехніка

Часник відноситься до сімейства лілійних. Дуже широко зустрічається в дикому вигляді на території всіх північних широт. Рослина має одну клубнелуковицу, розділену на зубки.

У діаметрі цибулина здатна досягати до 15 см У діаметрі цибулина здатна досягати до 15 см. Це дуже хороший показник, який враховується при культурному вирощуванні. Ще однією перевагою овоча є його захищеність від шкідників і хвороб. Зубки покриті декількома шарами захисних лусочок, що не дає потрапити вредителю всередину цибулини. І звичайно, унікальний запах, якого, мабуть, немає ні в однієї рослини.

Часник культурний представлений двома видами:

 • Чи не випускає стрілку;
 • Стрелкующийся.

Кожен з них має весняні та осінні форми. Часник вирощують з повітряних бульбочек, які утворюються на стрілці після цвітіння, або з зубків. Але сучасні селекціонери постаралися і вивели рослина, яка не випускає стрілку, що теж має свою перевагу. При цьому цибулини не дрібніє.

Сьогодні часник вирощують великими площами Сьогодні часник вирощують великими площами. Хоча до деякого часу його обробляли тільки на присадибних ділянках. Ручна посадка замінена на механічну. Конструктори розробили автоматичну сівалку часнику, яка здатна засіяти великі площі. При посадці культури такий сівалкою знижується трудомісткість на 1/3, в порівнянні з ручним способом посадки. За допомогою цієї машини, на 1 м2 висаджується по 12 зубчиків. Швидкість агрегату становить 3 км на годину.

Всі процеси агротехніки овоча дуже трудомісткі. Якщо посадити можна за допомогою машини, то прополка і прибирання вимагає ручної праці. Але ця праця швидко виправдовується. Багато городників, маючи десять соток, здатні виростити великі врожаї часнику і отримати з цього прибуток.

Основні ж витрати, які потрібно врахувати при вирощуванні в домашніх умовах:

В середньому, з 10 соток можна прибрати 1000 кг врожаю. Велика кількість часнику можна здати в магазин для реалізації або продати на ринку. Російський часник дуже користується попитом, на відміну від китайського, який поступається за смаковими якостями.

до змісту ↑

особливості вирощування

Урожайність часнику з 1 гектара або сотки тим вище, чим краще посівний матеріал. Бульбочки або зубки повинні бути не пошкодженими і здоровими.

Більш затребуваним у фермерів є озимий часник, так як він має високу врожайність, не примхливий до низьких температур і грунті. Кожен фермер, щоб отримати великий урожай. вибирає певні сорти. До кращих сортів озимого відносяться:

 1. Любаша - вага Бульбоплоди становить до 120 грам.
 2. Мессідор - врожайність часом досягає до 25 тонн з 1 га.
 3. Гуллівер - має гарну лежкість, маса плода 100 грам.
 4. Бенефіс - кращий сорт, здатний адаптуватися до будь-якого клімату, стійкий до шкідників і хвороб.

Щоб досягти високих показників, кожен городник повинен знати правила технології обробітку часнику.

До того ж, на урожай часнику впливає ряд факторів, таких як грунт і її склад, а також внесення добрив.

до змісту ↑

Вибір і підготовка грунту

Щоб домогтися високого врожаю, потрібно в першу чергу приготувати гряду для вирощування. Найкращим варіантом буде рясно удобрена органічними добривами, пухкий грунт.

Місце має бути добре освітленим Місце має бути добре освітленим. Часник відмінно відчуває себе на легкої суглинистой грунті, з нейтральною кислотністю. А при достатній кількості внесених органічних і мінеральних добрив, дозволить зібрати більше врожаю з 1 га.

Ще одним секретом вирощування овочів є попередник: дуже хорошим місцем для посадки є місце, де росли капуста, баштанні культури, бобові. За період вегетації вони здатні наситити грунт поживними речовинами, що не виснажують грунт. Не рекомендується садити після картоплі, це значно скорочує кількість врожаю.

до змісту ↑

посадка часнику

Для посадки під подальше мульчування грунту, зубки висаджують на глибину 5 см, а якщо мульча не припускав, то 7 см. На грядці ямки під зубки мають у своєму розпорядженні по схемі 15 * 30 см. Тобто, між лунками має бути 15 см, а між рядками 30 см. Так, для майбутнього часнику залишається достатньо місця для нарощування маси і неможливості згущене посадок.

Грядки бажано мульчувати листям, різаною соломою Грядки бажано мульчувати листям, різаною соломою. Цей фактор сильно впливає на високу врожайність культури. Полив потрібно здійснювати в міру пересихання грунту, можна раз в тиждень. Така посадка здійснюється для ярового часнику.

Щоб посадити озимий, грядки також готують заздалегідь, десь за два тижні до посадки. Така підготовка потрібна для осідання грунту. У разі, коли часник садять після баклажан або огірків, вносити добрива не варто, так як в літній період під попередні культури вони вже вносилися.

Можна внести мінеральну підгодівлю, у вигляді аммофоскі, калію, суперфосфат. Не рекомендується вносити свіжий гній, урожай народиться непридатним для їжі, так як цибулини стають пухкими і насиченими нітратами.

до змісту ↑

Догляд за часником

З осені грядку покривають шаром перегною або компосту. Навесні після сходу снігу і при появі перших паростків молоді проростки треба підгодувати.

Краще це зробити аміачною селітрою, знадобиться 15-20 г на 1 м2 Краще це зробити аміачною селітрою, знадобиться 15-20 г на 1 м2. Далі, підгодувати потрібно в травні, коли паростки починають набирати зростання і силу. Для цього підійдуть азотно-калійні добрива. Ще один раз вносяться калій і суперфосфат перед закладкою цибулини, тобто коли з'явиться сьомий лист.

Як відомо, хвороб часник не дуже піддається. Єдиним шкідником може бути нематода. У малих кількостях вони не завдають шкоди, але якщо створити болотисту середу, то урожай загине весь.

Для усунення нематоди по краях грядки або поблизу садять тагетес (чорнобривці), які відлякують шкідників.

Правильний догляд за грядками з часником дозволить зібрати великий урожай овочевої культури, як з 1 сотки, так і з 1 гектара.

до змісту ↑

Збір врожаю

Збір здійснюють після пожовтіння нижніх листків часнику. Досвідчені городники вважають, що краще недодержати в землі, ніж перетримати. Недозрілий часник може дійти на грядці під час висихання. У стеблі є поживні речовини, які дозволяють придбати цибулині повноцінну зрілість.

Викопують вилами, щоб не пошкодити зубки, при цьому потрібно витягати руками за стебло Викопують вилами, щоб не пошкодити зубки, при цьому потрібно витягати руками за стебло. Визначати на зберігання потрібно після ретельного висушування на сонці, видаливши залишки грунту. Якщо часник передбачається для їжі, то потрібно обрізати сухе листя і коріння.

Часник, який в майбутньому буде використаний для посадки, потрібно зберігати при температурі +15 градусів, окремо від їстівного. Зберігають в провітрюваному приміщенні, в дерев'яних ящиках.

до змісту ↑

Корисні поради щодо підвищення врожайності

За відгуками досвідчених городників і дачників можна визначити ряд секретів, виконання яких підвищить урожай часнику з однієї сотки або гектара:

 • ярої часник буває тільки не стрілуючим і дозріває набагато пізніше озимого. Але, як відомо, має кращу лежкостью, що дозволить зберегти урожай довгий час;
 • склад грунту значно впливає на врожай. Найбільш підходящі супіщані, суглинні грунту з нейтральною Ph. Якщо кислотність підвищена, слід знизити її за допомогою вапна;
 • вибір сорту. Потрібно підібрати сорти, які районовані під вашу зону, так як селекціонери виводять види, враховуючи всі чинники, присутні в тій чи іншій території зростання;
 • в третій декаді червня потрібно відгребти землю від цибулини, це дозволить полегшити ріст рослини і збільшити коренеплід;
 • можна перев'язати листя ярого часнику для прискорення дозрівання і кращого зберігання в зимовий період в домашніх умовах;
 • стрілки потрібно зрізати або обламувати, але не висмикувати. Це збільшить врожайність до 30%;
 • при вирощуванні часнику на насіння, потрібно усунути найдрібніші бульбочки, а великі залишити, в них накопичитися більше поживних речовин, для подальшого зростання.

Дотримуючись нехитрих правил технології вирощування, а також перевірені часом поради досвідчених садівників, можна отримати врожайність часнику з 1 сотки до 30 кг, а врожайність з гектара до 30 тонн.

Читайте також:

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить