Види, класифікація, маркування наждачного паперу

 1. Градація наждачного паперу
 2. Види наждачного паперу
 3. Маркування наждачного паперу
 4. Водостійкість наждачного паперу
 5. Наждачний папір для дерева

Зміст:

 1. Градація наждачного паперу
 2. Види наждачного паперу
 3. Маркування наждачного паперу
 4. Водостійкість наждачного паперу
 5. Наждачний папір для дерева

Вперше наждачний папір в наближеному до сучасного варіанту вигляді з'явилася ще в Китаї в 13-му столітті, створювана з органічних матеріалів: черепашок, піску насіння і природного клею. Подальший розвиток технологія її виробництва отримала лише в 19 столітті в Англії через руки і розум великого винахідника Джона Оуку. Так вперше при створенні наждачного паперу було використано мелене скло, з'явилася наждачка для вологого шліфування, а також різні губки для полірування взуття і ножів.

На даний момент діапазон видового різноманіття наждачного паперу настільки розширився, що її стали розрізняти навіть по тому, в якій країні вона зроблена, оскільки розрізняється маркування зернистості. Також стали виділяти масу типів наждачки для шліфувальних машин, а також варіанти «насадок» для паперу, що полегшують її експлуатацію.

Також стали виділяти масу типів наждачки для шліфувальних машин, а також варіанти «насадок» для паперу, що полегшують її експлуатацію

Градація наждачного паперу

Варто сказати, що за минулі 7 століть наждачний папір подолала чималий шлях в своєму розвитку. Чимало це позначилося і на те, як проводиться градація наждачного паперу. Прийнято розрізняти цей матеріал по:

 • Призначенням.
 • Абразиву.
 • Типу нанесення абразиву.
 • Зернистості.
 • Місця виробництва.

Як згадувалося раніше, раніше не було чіткого і конкретного розуміння того, з якого матеріалу повинна створюватися наждачний папір. Спочатку виникла необхідність у створенні такого матеріалу, який би міг ошкурівать, здирати фарбу, верхній шар дерева, чистити тверді поверхні.

Потім в ході розвитку видобутку різних корисних копалин з'явилися і різні абразиви - матеріали, на основі яких робиться папір. Таким чином, спочатку з'явилася основа з бокситу і металевої стружки. Потім з'явився спосіб з'єднання графіту і кремнеземистого матеріалу, після чого продовжили роботу з гранатом і, нарешті, дісталися до алмазу.

Відповідно всього цього йшло і розвиток способів нанесення абразиву на основу, де спочатку використовувалася сила тяжіння, навіщо винахід інженерів в області електрики, а після всього - в хід пішли різні типи смол як зв'язуючих елементів.

Також проводять відмінності і територіальної паралелі. Зокрема, це стосується наждачного паперу, отриманої на вітчизняному виробництві і на закордонній фабриці. Робиться це тому, що маркування за типами зернистості в кінцевому підсумку істотно відрізняється.

Останнім часом з'явився новий вид матеріалу і називається він - наждачний папір для шпаклівки стін. Найчастіше це абразивний середньо - і дрібно-зерниста сітка, за допомогою якої майстри усувають всі нерівності на стінах перед початком обклеювання шпалерами або їх фарбуванням.

Відео про видах наждачного паперу

Види наждачного паперу

Отже, як було сказано раніше, існує дуже багато видів і типів наждачного паперу, що сформувалися історично і в результаті науково-технічної революції. Вперше з'явилася наждачка з органічних матеріалів, потім із застосуванням результату склодувного творіння. Виходячи вже з цих знань, можна розрізняти види наждачного паперу за призначенням і за матеріалами, використаним при її виготовленні. Однак ж вчені не могли обійти стороною і це творіння людської думки. В результаті діяльності останніх з'явилася класифікація наждачного паперу, що дійшла до нас незмінною у своїй основі.

Оскільки наждак натуральний являє собою результат змішування корунду з магнетитом, в сучасних умовах він практично не застосовується. Найчастіше його замінюють штучно одержуваних оксидом алюмінію або ж гранатом, іноді - алмазом синтетичного походження.

Звідси виділяють наступні види абразивних матеріалів:

 • Електрокорундовие. Являють собою найбільш жорсткий вид наждачного паперу, оскільки володіють чудовою продуктивність різання та стійкістю до тиску за рахунок особливої ​​твердості кристалів на зламу. Отримують за допомогою відновної плавки в шихті.
 • Карбід кремнію. Чудово підходить для шліфування скла, фінішної металообробки, очищення пластику, оскільки має в своїй основі дуже гострі, але тендітні і кришаться під тиском на більш дрібні частинки. Отримуємо зі сплаву крепнезема і графіту.
 • Гранатові. Прекрасно підходять для шліфування дерев'яних поверхонь, оскільки дуже крихкі, але дозволяють отримати на виході ідеально гладку поверхню.
 • Алмазні. Найтвердіший і довговічний тип матеріалу для наждачного паперу. Дуже теплостоек і доріг, чому застосовується рідко.

Інші види наждачного паперу можна перерахувати виходячи з технології нанесення абразиву на папір. Вони такі:

 • Механічний тип. Менш агресивний або жорсткий варіант, оскільки використання сили земного тяжіння призводить до хаотичного нанесення частинок на полотно.
 • Із застосуванням електростатики. Використовуваний при створенні наждачного шару матеріалу більш жорстокий, заряджені негативно частки в електростатичному полі направляються гострими кінцями в клейову основу, в результаті чого виходить дуже гострий наждачний шар.
 • З використанням сполучних. Вони являють собою більш міцний в порівнянні з абразивної часткою матеріал, що прикріплює її до паперу і впливає на її технічні характеристики: еластичність, водостійкість тривалість експлуатації.
 • Нерідко в якості сполучних виступають різні клеї і смоли, в яких можуть бути присутніми антистатичні або протівогрязевие (від засолювання) добавки.

Далі слід поділ наждачного паперу по щільності нанесення абразивних частинок на квадратний дюйм полотна - зернистості, іншими словами. Разом виділяють наступні групи:

 • Зернистість 40-60. Використання далеко розташованих друг від друга великих зерен актуально при здійсненні чорнової обробки.
 • Згладжує 80-120. Застосовується на етапі видалення незначних огріх, нерівностей.
 • Фінішна 150-180. Годиться для підсумкової обробки.
 • Тонка 220-240. Застосовується для затирання меду ґрунтовкою і барвником.
 • Надтонка 280-320. Нею прибирають пил і відмітини перед завершенням покриття.
 • Рідкісна 360-600. З її допомогою з верхнього шару покриття проводять видалення дрібних цяток і подряпин.

Також поділяють наждачний папір на відкриту і закриту. Перша застосовується для обробки виробів з дерева, оскільки між абразивними зернами є значна відстань, через яке висипається весь стружкових надлишок. Друга хороша в роботі по металу.

Крім цього існує і професійне поділ паперу на комерційну і промислову. Різниця в тому, що остання призначена тільки для обробки матеріалів у виробничих умовах.

Не варто забувати і про те, що в продажу можна знайти наждачний папір або в вигляді готові листів, або згорнуту рулонами. Крім цього в сучасному виробництві є такий вид, як наждачний папір на липучці, її можна кріпити до будь-якого зручного в якості власника предмету.

Маркування наждачного паперу

Від того, в якій країні виробляється наждачний папір, залежить і її маркування, оскільки системоутворююча її основа в кожній місцевості своя. Так виділяють кілька зарубіжних груп: Японію, США, Китай і Канаду - і загальноприйнятий стандарт FEPA, якому відповідав би і російський державний стандарт.

Нижче приводиться система являє собою вітчизняний стандарт, в якому буквою «Р» характеризують кількість зерен від 12 до 5000. Таким чином, чим число біля позначення більше, тим папір дрібнозернистий. Також будуть використані і деякі доперестроечние позначення, діючі понині в деяких республіках. Це 20-Н - вимірювання ведеться десятками мікрон і М20 - просто мікронами. Останній тип наждачки в народі іменується нулевкой.

Відео про вибір наждачного паперу

Отже, маркування наждачного паперу за міжнародним стандартом.

 • Р22 / 24/36, 80 / 63- / 50-Н для грубої чорнової обробки.
 • Р40 / 46/60, 40- / 32- / 25-Н для менш жорсткою шліфування.
 • Р80 / 90/100/120, 20 / 16- / 12- / 10-Н для обробки на первинному етапі.
 • Р150 / 180 і 8- / 6-Н для підсумкової шліфування.
 • Р240 / 280 і 5-Н, М63 для шліфування деревних матеріалів.
 • 400/600, М28 / 40 і 2/3-Н для полірування і перед фарбуванням.
 • Р1000, М20 і 1-Н для шліфування металу пластику, керамічних виробів.
 • Звичайна полірування - Р1200 / 1500, М14 / 10/7/5
 • І найлегша полірування за допомогою Р2000 / 2500, Н-0/00/01.

Також на звороті папери можна побачити і інші позначення:

 • якщо папір листова, то там буде позначення «Л», у рулонної його немає;
 • «1» означає тип наждачки для м'яких матеріалів, а «2» - по металу;
 • «Л1 / 2» скаже про рівень вологостійкості паперу;
 • «П» ж, навпаки, застереже від використання її в умовах вогкості.

Водостійкість наждачного паперу

Використовувана в роботі папір також нерідко ділиться на підгрупи в залежності від своєї стійкості до вологи. Так можна виділити вже 4 на основі наведених вище даних - це Л1 і Л2, звичайна і П.

Як правило, вологостійка наждачний папір використовується в промислових умовах в процесі конвеєрної забарвлення і при ремонті виробів, при деревообробці і шліфовці металу. Нерідко допомагає в процесі виробництва меблевої продукції і навіть приладів побутового призначення.

Інша її назва - «наждачний папір на тканинній основі» з відповідною приставкою. У число корисних якостей водять такі, як: підвищена стійкість і еластичність, стійкість при скручуванні. Перед застосуванням фахівці рекомендують деякий час витримати її під водою.

У продаж такий папір надходить в рулонах і листами зернистістю від Р80 до Р2000.

Наждачний папір для дерева

Слідуючи з вищеописаного, легко зробити висновок про те, що для обробки виробів з дерева найкраще підходить грубозерниста наждачний папір, оскільки отримується в величезних кількостях при ошкурювання стружка прекрасно випадає через проміжки між частинками. З її допомогою можна зробленої дачної лавці надати гладкість. Продається цей матеріал у вигляді наждакових гуртків, брусків, стрічок і рулонів, а також на липучці, що підвищує зручність його експлуатації в побутових умовах.

Розрізняють декілька видів наждачного паперу для дерева: для початкової шліфування проміжної і фінішної. Остання застосовується при підсумковій обробці готових виробів для затирання нерівностей і кутів.

Є величезна кількість інструкцій щодо правильного використання паперу в обробці дерев'яних поверхонь. Основна різниця полягає в різному рівні необхідної обробки і властивості самого дерева, яке може бути дуже м'яким або надзвичайно міцним, а також дерев'яний чи це брус, клеєний або ж використовується виріб з пиломатеріалу і пилок (різне спрямування волокон).

Яку наждачку Ви віддаєте перевагу використовувати в своїй роботі? Чому вибір припав саме на цей різновид? Розкажіть про це в коментарі .

Яку наждачку Ви віддаєте перевагу використовувати в своїй роботі?
Чому вибір припав саме на цей різновид?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить