Внутрішній ремонт дерев'яного будинку своїми руками

  1. Чим обробити стіни старого дерев'яного будинку?
  2. Як зробити обшивку стін ДВП?
  3. 2. Робимо обрешітку
  4. 3. Прикріплюємо листи ДВП до обрешітки
  5. Відео: Внутрішнє оздоблення старого дерев'яного будинку гіпсокартоном

У старих дерев'яних будинках колоди стін в кращому випадку обтесані, а то і не займані. Згодом будинок старіє і виникає питання: чи можна зробити самим, не вдаючись до послуг фахівців, внутрішній ремонт дерев'яного будинку, з метою надати стінам сучасний вигляд? Звичайно можна. І досить нескладно. Ви без особливих труднощів зробите це своїми руками.

Ви без особливих труднощів зробите це своїми руками

Чим обробити стіни старого дерев'яного будинку?

Спочатку потрібно вирішити, як і чим обробляти стіни. Для внутрішнього ремонту дерев'яних будинків можна використовувати багато варіантів: гіпсокартон, ДВП, листи OSB , І т.п., але якщо досвіду подібних робіт немає, вибирати треба найпростіший спосіб.

Це обшивка стін древесноволокнистой плитою (ДВП) по латах, закріпленої на стіні. ДВП часто називають оргалитом. Це правильно лише частково. ДВП виготовляється трьох видів твердості:

М'які (в маркуванні буква М);
Тверді (в маркуванні буква Т);
Надтверді (в маркуванні літери СТ).

Оргалитом правильно називати тільки ДВП, що містить в маркуванні букву Т. Саме його доцільно використовувати в якості обшивки стін.

Як зробити обшивку стін ДВП?

1. Очищаємо стіни

Якщо стіни обклеєні шпалерами, а то і просто газетами, ремонт потрібно почати з очищення їх від паперової обробки. Потім необхідно видалити з колод цвяхи, шурупи та інші металеві і неметалеві деталі, прикріплені до стін.

2. Робимо обрешітку

Тепер потрібно вибрати матеріал обрешітки. Жорсткість її повинна бути достатньою, щоб поверхня стін вийшла рівною. Для цієї мети найкраще підходять бруски перетином не менше 50х50 мм. Вони хороші ще і тим, що між ними можна укласти утеплювач завтовшки 50 мм.

Дуже доцільно і навіть необхідно для старенького будинку проводити внутрішній ремонт дерев'яного будинку одночасно з його утепленням . Якщо це не потрібно, можна для обрешітки використовувати дошки товщиною не менше 25 мм.

Бруски (дошки) кріпити до стін вертикально. Краще саморізами і якомога частіше для більшої жорсткості. Якщо окремі виступаючі колоди не дозволяють щільно притиснути брусок до стіни, краще не робити вибірку в бруску, а зробити пропили в колоді і вибрати в ньому паз під брусок.

Найголовніше в цій роботі встановити бруски строго вертикально. Це контролюється рівнем. Лицьові поверхні брусків повинні лежати в одній площині, щоб обшита стіна не вийшла хвилястою.

Для цього на кожній стіні спочатку пришити крайні бруски, а потім проміжні між ними.

При цьому перевіряти рівнем, якщо він достатньої довжини, або прямим бруском, дошкою, металевим куточком, щоб проміжні бруски НЕ западали і не виступали по відношенню до крайніх, тобто були з ними в одній площині.

Відстань між брусками вибирати так, щоб ДВП при обшивці давав тверде покриття, що не прогинався при натисканні. Це залежить від розмірів листів і їх твердості. Розмір між брусками підбирається експериментально. Для твердих ДВП він становить 25-30 см.

3. Прикріплюємо листи ДВП до обрешітки

Листи ДВП пришивати до решетування цвяхами або саморізами. Це робота проста і вимагає тільки акуратності в підгонці аркушів, щоб уникнути великих зазорів. Після закріплення листів провести шпаклівку стиків. Просохла шпаклівку прошлифовать. Обшивка стін завершена.

В якості декоративного покриття обшивки можна використовувати шпалери , Декоративні самоклеючі плівки або будь-які інші декоративні покриття. У найпростішому випадку - лакофарбові.

Відео: Внутрішнє оздоблення старого дерев'яного будинку гіпсокартоном

От і все. Внутрішній ремонт дерев'яного будинку закінчений. Ви зробите це самі без особливих зусиль і робота з благоустрою будинку принесе вам величезне задоволення.

Джерело: Сайт про дачу

Чим обробити стіни старого дерев'яного будинку?
Як зробити обшивку стін ДВП?
Згодом будинок старіє і виникає питання: чи можна зробити самим, не вдаючись до послуг фахівців, внутрішній ремонт дерев'яного будинку, з метою надати стінам сучасний вигляд?
Чим обробити стіни старого дерев'яного будинку?
Як зробити обшивку стін ДВП?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить