Розчинники фарби і лаку

При виконанні ремонтно-оздоблювальних робіт ми неминуче маємо справу з розчинниками для лаку, емалі, фарб При виконанні ремонтно-оздоблювальних робіт ми неминуче маємо справу з розчинниками для лаку, емалі, фарб. Який розчинник краще використовувати для малярних робіт?

Розчинники - це органічні леткі рідини, що застосовуються для додання лакофарбових матеріалів необхідної малярської консистенції.

Перш за все треба враховувати, що вибір розчинника залежить від типу фарби. Залежно від призначення розчинники розділяються на розчинники для олійних фарб, розчинники для гліфталевих і бітумних лаків і фарб, розчинники для перхлорвінілових фарб.

Для клейових і воднодісперсіонних фарб розчинником і розріджувачем є вода, але і тут є свої нюанси. Воду потрібно додавати обережно, дуже маленькими порціями, постійно стежачи за консистенцією фарби: додавання більше 5% рідини може знизити в'язкість фарбувального складу в два рази. Крім того, не варто допускати утворення плівки на поверхні фарби: вона вже не розчиниться, скільки НЕ розмішуй.

В якості розчинника для олійних фарб використовують скипидар, уайт-спірит і автомобільний бензин (останній частіше використовують для очищення кистей і валиків від фарби).

Скипидар є розчинником лаків і фарб Скипидар є розчинником лаків і фарб. Склад - складна суміш вуглеводнів, переважно терпенів. Скипидар отримують шляхом перегонки хвойної деревини. Скипидар є розчинником масляних і алкідностірольних фарб, а також застосовується для приготування лаків на основі копала, каніфолі і дамари. До появи уайт-спіриту скипидар був основним розчинником лаків і фарб. Хто має різні ступені очищення, він може по-різному взаємодіяти з фарбою: добре очищений зменшує час висихання матеріалу, погано очищений, навпаки, його збільшує. Найбільш високим ступенем чистоти відрізняється жовчний скипидар, однак навіть він володіє токсичністю - може викликати дерматити, а при випадковому вживанні всередину і важчі наслідки.

Сьогодні скипидар поступово витісняється уайт-спіритом: завдяки йому можна зменшити витрату ЛФМ, не погіршуючи покриваність фарби. Уайт-спірит застосовується для розведення олійних і алкідних фарб, емалей і лаків, інших лакофарбових матеріалів, грунтовок, оліфи і бітумних матеріалів, шпаклівок, автоконсервантів, а також для миття кистей після використання в масляних, алкідних і пентафталевих емалях і знежирення поверхонь.

Бензин використовують як розчинник для розведення олійних, алкідних емалей, пентафталевих емалей, лаків, шпаклівок, а також для знежирення поверхонь під забарвлення.

В якості розчинників для гліфталевих і бітумних лаків і фарб застосовуються сольвент, скипидар, ксилол.

Сольвент представляє собою суміш ароматичних вуглеводнів з невеликим вмістом нафтенов, парафінів і неграничних циклічних вуглеводнів Сольвент представляє собою суміш ароматичних вуглеводнів з невеликим вмістом нафтенов, парафінів і неграничних циклічних вуглеводнів. Сольвент застосовується для розчинення масел, бітумів, каучуків, мочевино- і меламіноформальдегідних олігомерів, поліефірів терефталевой кислоти, поліефірамідов і поліефірімідов, меламіноалкідних лакофарбових матеріалів.

Ксилол нафтовий - застосовується як розчинник лаків, фарб і емалей, в т.ч. електроізоляційних лаків і емалей, кремнійорганічних лаків, епоксидних смол. За ступенем впливу на організм ксилол відноситься до третього класу небезпеки. Ксилол відноситься до пожежонебезпечних і вибухонебезпечних речовин.

Крім алкідних ЛФМ, сьогодні активно застосовують фарби на основі поліуретану і нітроцелюлози. Розбавляти перхлорвінілові фарби можна ацетоном або так званими номерними розчинниками з назвами-абревіатурами (645-651; РС-2, Р-4, Р-5, Р-12, РП).

Ацетон входить до складу сумішевих розчинників: Р-4, Р-4А, Р-5, Р-5А, 646, 647, 648.

Серед номерних найбільші поширення отримав розчинник 646 Серед номерних найбільші поширення отримав розчинник 646. Він являє собою безбарвну або жовтувату однорідна рідина без видимих ​​зважених часток. Застосовується для розведення нітроемалей, нітролаків епоксидних компаундів та інших лакофарбових матеріалів, знежирення і очищення поверхонь.

Більшість розчинників - вуглеводневі органічні леткі рідини, горючі і вибухонебезпечні.

Чим більше цифра в найменуванні продукту, тим вище ступінь його очищення. Розчинник Р646 розроблений першим в лінійці, але є найбільш затребуваним донині. Така популярність пояснюється його економічністю, високою розчинюючої здатністю і універсальністю застосування.

Вибираючи розчинники з більш високим ступенем очищення (наприклад, 649-й), необхідно пам'ятати, що вони випаровуються в короткий термін; отже, фарба, розлучена ними, швидко гусне.

Розчинники і розріджувачі на відміну від розчинників не володіють розчинюючої здатністю і служать для зменшення в'язкості густотертих фарб або розведення сухих мінеральних фарб-пігментів. Як розріджувачів використовуються оліфи і різні емульсії. Сильно загусла грунтовки, фарби або лаки спочатку розводять розчинником, витримують 3-4 години, після чого доводять до потрібної консистенції розчинником або розріджувачі. При цьому кількість їх в лакофарбовому матеріалі не повинно перевищувати 5%, інакше можливе випадання смоли і псування матеріалу.

Розчинники і розріджувачі застосовують також для очищення старих покриттів від забруднень, видалення залишків органічних мастил і забруднень з нефарбованих поверхонь, миття кистей шпателів та інших інструментів.

При роботі з розчинниками слід пам'ятати, що концентрація в повітрі їх парів при тривалому вдиханні може викликати запаморочення і навіть непритомність. Використання розчинників для миття рук призводить до шкірних захворювань. До числа найбільш шкідливих розчинників відносяться бензол, дихлоретан, метиловий спирт, трихлоретилен, хлорбензол.

Який розчинник краще використовувати для малярних робіт?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить