Сорти винограду за алфавітом від фото: від а до я з описом

Мало знайдеться людей, байдужих до винограду. Багато з нетерпінням чекають його щороку, а більшість власників земельних ділянок вирощують його самі, щоб мати смачні ягоди безкоштовно. Сьогодні наш сайт для фермерів надасть вашій увазі кращі сорти винограду за алфавітом від фото - від а до я з описом. В наш список ми включили тільки найпопулярніші серед виноградарів і покупців гібриди.

сорти винограду

Читайте також: Хвороби винограду: фото та поради садівників по лікуванню

Аркадія

Сорт - лідер по врожайності. При двухрукавной формуванні можна зібрати по 20-30 кг з куща. Грона великі - 500-700 г. Смак ненав'язливий, при повному визрівання з'являється смак мускат. Це, на думку багатьох виноградарів, кращий результат схрещування сортів Кардинал і Молдова. Шкірочка щільна - не розтріскується. Нещодавно виведений сорт Нова Аркадія має укорочений термін дозрівання.

На фото високоврожайний сорт винограду «Аркадія»

Атос

Солодкий виноград з приємною мармеладна консистенцією. По термінах дозрівання суперранній. Отримав визнання через простоту догляду і хорошому протистояння хворобам. Це продукт української селекції, отриманий в результаті поєднання характеристик сортів Талісман і Кодрянка. Після дозрівання ягоди можуть висіти на кущі цілий місяць, не опадаючи і не розтріскується. В опис сорту винограду Атос слід включити той факт, що він не особливо приваблює бджіл, але часто стає кормом для птахів.

В опис сорту винограду Атос слід включити той факт, що він не особливо приваблює бджіл, але часто стає кормом для птахів

«Атос»

Візантія

Сорт дуже схожий на Страшенського. Синя велика ягода, дуже соковита, смачна, хрустка. Гроно висить, важить 800-1000 г. Не нудотний смак без вираженої кислоти. Сильний високорослий кущ з якісним визріванням лози. Опис буде неповним без згадки про відсутність схильності до хвороб, гарною виживання в низьких температурах і високій товарності ягід.

Опис буде неповним без згадки про відсутність схильності до хвороб, гарною виживання в низьких температурах і високій товарності ягід

На фото виноград «Візантія»

Восторг

Білий виноград раннього дозрівання. У його виведенні брали участь три сорти: Долорес, Зоря Півночі і Російська Ранній. Ягоди великі, на сонці набувають жовтуватий відтінок. В описі переваг сорту завжди звучить гарна морозостійкість. Також відзначають високу врожайність.

Також відзначають високу врожайність

Популярний сорт «Восторг»

Гурман

Виноград з дивовижними великими ягодами рожевого забарвлення, мають в смаку нотки мускату. Відрізняється хорошою приживлюваністю на будь-яких ділянках. Грона великі - від 0,8 до 1,5 кг. Дозрівання наступає з приходом серпня.

Дозрівання наступає з приходом серпня

На фото сорт «Гурман»

кардинал

Сорт був виведений в США ще в першій половині минулого століття, і з тих пір прижився в багатьох країнах світу. Опис грона: вага - 300-500 г, довжина - 20-30 см, ширина - 15-20 см. Ягоди овальні, фіолетово-червоні, великі. Присмак мускусу присутній. Кардинал, на жаль не стійкий до хвороб та морозів.

Кардинал, на жаль не стійкий до хвороб та морозів

Кращі гібриди винограду за алфавітом від а до я

кишмиш Велес

У генотипі присутній тип Магарач. Характеризується дуже раннім дозріванням. Ягоди великі, без кісточок, малинового кольору, з присмаком мускусу. При високій вологості розтріскуються. Утворює великі грона - 3-4 кг.

Утворює великі грона - 3-4 кг

На фото виноград «Кишмиш Велес»

Кодрянка

З'явився при схрещуванні сортів Молдова і Маршальський. Ягоди великі, темно-фіолетові. Продовжуючи опис, слід згадати, що Кодрянка властивий приємний смак, щільна, але ніжна шкірка. Грона важать до 1 кг, довго висять незірваних після дозрівання без втрати якості. Сорт стійкий до морозів, відмінно зберігається, має прекрасний товарний вигляд (дивіться фото).

Сорт стійкий до морозів, відмінно зберігається, має прекрасний товарний вигляд (дивіться фото)

Сорт «Кодрянка» має відмінний товарний вигляд

Лівія


Відрізняється гармонійним смаком - поєднання кислоти і цукру чудово збалансовано. Досить великі ягоди - до 15 г - містять багато соку і покриті ніжною шкіркою. Грона великі - до 2 кг. Стійкість до хвороб невисока.

Стійкість до хвороб невисока

Сорт винограду «Лівія»

Лора

Сорт добре відомий в колах виноградарів і покупців. Він відомий також під назвою Флора. Зроблено в Одесі шляхом схрещування чотирьох сортів. Ягоди середньої величини, білі, щільні, з малою кількістю кісточок. Неймовірно ароматний і смачний сорт раннього дозрівання. Витримує навіть сильні коливання температури і тривалі опади.

Витримує навіть сильні коливання температури і тривалі опади

Кращі сорти винограду за алфавітом

Ляна

Гібрид молдавської селекції. Батьки - Чауш білий і Пьерілль. Ягоди світло-зеленого забарвлення, середнього розміру з невеликою кількістю насіння (дивіться фото). Вага грона - 250-300 г. Шкірочка тонка, смак приємний, схожий на смак сорту Чауш. Ляна - королева осені. Виноград цього сорту продається з початку вересня до кінця жовтня.

Виноград цього сорту продається з початку вересня до кінця жовтня

На фото виноград «Ляна»

подарунок Запоріжжю

Має зовнішню схожість з гібридом Лора. Зелені ягоди набувають при повному дозріванні приємний жовтий відтінок. Вага ягідки - 22-24 г, шкурка не відчувається при розжовування. На смак віддалено нагадує яблуко. Гібрид рано дозріває і відрізняється високою врожайністю. В офіційному описі згадується стійкість до хвороб, морозам і вогкості. Вимагає акуратною перевезення.

Вимагає акуратною перевезення

«Подарунок Запоріжжю»

Преображення

Відмінність сорту - великі подовжені ягоди рожевого забарвлення. Цінність для покупців представляють великі грона - до 1,5 кг і раніше дозрівання. В описі виробника вказана висока врожайність, швидка приживлюваність і захищеність від грибних хвороб. Все це підтверджено виноградарями на практиці. Потужні кущі потрібно садити на великій відстані.

Потужні кущі потрібно садити на великій відстані

Сорт винограду «Преображення»

Супер-екстра

Створено на основі популярних сортів Молдова і Талісман. За описом виноградарів, зовні дуже схожий на сорт Аркадія (дивіться фото). В іншому вони мало схожі. У Аркадії більш насичений смак і висока врожайність. Супер-екстра швидше дозріває і дає більший ягоди. Вага грона середній - 300 м Необхідно обов'язково провести обробку лози від хвороб.

Вага грона середній - 300 м Необхідно обов'язково провести обробку лози від хвороб

Кращі сорти винограду від а до я: «Супер-екстра»

Томайскій

Сорт отриманий з Молдавії. Виноград Томайскій набув особливої ​​популярності через високу стійкості до хвороб. Важлива для кожного виноградаря особливість - високі показники врожайності. На одному пагоні спокійно визрівають 2-3 кисті по 600-1000 г кожна. Добре переносить морози. Смак приємний з присмаком черешні.

Смак приємний з присмаком черешні

Сорт винограду «Томайскій»

Тасон

Ягоди цього гібрида винограду можна ставити на стіл вже в кінці другого місяця літа. До середини серпня він набирає особливо насичений смак і забарвлення. Поєднання хрусткою м'якоті, тонкої шкірки і чудового аромату з нотами мускусу залучають гурманів усього світу. Грона досягають 700-800 м Стійкості до грибів і бактерій, на жаль, немає. Необхідна регулярна обробка.

Фавор

Сорт активно вирощується в Росії і сусідніх країнах. Було отримано при з'єднанні характеристик сорту Талісман і Кишмиш Променистий. Ягоди темні, красивого товарного вигляду, максимальна вага - 20 г. М'якоть середньої щільності. Вага грона - від 600 до 100 г. При перевезенні ягоди не мнуться.

Сорти винограду за алфавітом: «Фавор»

Вивчивши відгуки знаючих людей ми підібрали для вас список найкращих сортів винограду за алфавітом від фото: від а до я з описом. Сподіваємося, ви не розчаруєтеся в своєму виборі.

Дивіться відео про ці та інші сортах винограду


Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить