алмаз

  1. Історія відкриття алмазу Необроблені алмази. Фото: annamoltkehuitfeldt.wordpress.com Точний час...
  2. Освіта і родовища алмазу
  3. штучні алмази
  4. Відомі аналоги природних алмазів
  5. Магічні і цілющі властивості алмазу
  6. Кому підходить алмаз і діамант

Історія відкриття алмазу

Необроблені алмази. Фото: annamoltkehuitfeldt.wordpress.com

Точний час відкриття алмаза на даний момент не встановлено. Вся справа в тому, що вид необроблених мінералів досить тривіальний і не привертає особливої ​​уваги. Перші згадки про індійських каменях відносяться ще до III тисячоліття до н.е., але використовувати їх в ювелірних прикрасах почали лише близько 500 років тому, після того, як майстри освоїли методи діамантового огранювання.

У Росії особливу любов до них живила Катерина II, під час її правління в побут увійшло поняття діаманта, як синонім багатства і розкоші.

Назва мінералу на різних мовах має схоже звучання і значення. Араби називали його «алмас», тобто «найтвердіший», греки - «адамас», що означає «незламний». Російське слово «алмаз» було введено в обіг в середині XV століття мандрівником Опанасом Нікітіним в книзі «Ходіння за три моря».

Фізико-хімічні властивості алмазу

Якутські необроблені алмази

Алмази - прозорі безбарвні мінерали, рідше мають рожеві і жовті відтінки, володіють яскравим блиском і високими показниками світлопереломлювання.

Мінерал складається з атомів вуглецю, рівновіддалених один від одного на відстань 0,15 нанометрів. Атоми утворюють кубічну кристалічну решітку, що забезпечує алмазу найвищу твердість за шкалою Мооса - 10 одиниць. Однак, через досконалої спайності кристали дуже тендітні, а хибне ототожнення понять твердості і крихкості часто тягло за собою руйнування коштовного каміння.

Так була знищена колекція діамантів французького герцога Карла Сміливого, який вів міжусобну війну з королем. Найманці Людовика XI, бажаючи перевірити справжність каменів за допомогою молота, перетворили їх в порошок.

Освіта і родовища алмазу

Кімберлітові трубка «Світ» глибиною 525 метрів

Важко повірити, але алмаз і графіт є практично братами-близнюками. І той і інший є чистим вуглецем. Для того, щоб графіт кристалізувався необхідні особливі умови: тиск 45 000-60 000 атмосфер і температура 900-1300 ° С, які забезпечуються на глибині 80-150 км під землею. Разом з вулканічної магмою камені викидаються із земних надр, формуючи при цьому корінні родовища - кімберлітові трубки .

Вченим відомі також мінерали метеоритного походження, що утворюються при зіткненні космічного тіла з поверхнею Землі. Температура в момент удару досягає 3000 ° С, а тиск до 100 ГПа, в цих умовах формується алмазоносная Імпактний порода. «Неземні» камені були виявлені в Великому Каньйоні в США в уламках метеорита, що впав близько 30 тисяч років тому. В Якутії теж є своє подібне родовище - Попигайського астроблема, що утворилася 35 млн. Років тому.

Розробка импактитов є нерентабельною через малого розміру кристалів, тому промисловий видобуток ведеться традиційними методами на «земних» родовищах, які зустрічаються практично на всіх континентах, а найбільш великі розташовані в Південній Америці (Бразилія), Росії (Якутія), Африці (Ботсвана, Ангола).

На даний момент визнаним монополістом на ринку є американська компанія De Beers , Яка контролює 75% світового видобутку і обороту алмазів. У всьому світі високо цінуються і користуються великим попитом камені російського виробництва. Основний алмазодобитчік Росії - компанія «Алроса», видобувна 95% алмазів в країні.

Основний алмазодобитчік Росії - компанія «Алроса», видобувна 95% алмазів в країні

Природні фантазійні діаманти компанії Leibish & Co.

Крім якісних безбарвних каменів при вдалому збігу обставин іноді вдається добути фантазійні яскраво-жовті, яскраво-рожеві і блакитні алмази, складові всього 1% від загального обсягу. Ще більш рідкісними є червоні камені - алмазодобувна компанія Rio Tinto виставляє їх на своєму тендері всього кілька штук на рік. Найціннішими ж серед кольорових алмазів є фіолетові камені - вони настільки унікальні, що ціна їх нерідко перевищує 1 мільйон доларів за карат.

На окрему увагу заслуговують чорні алмази . Будучи довгий час фактично відходами при видобутку класично безбарвних каменів, сьогодні чорні алмази, і, як наслідок, діаманти задають власний тренд в прикрасах. Ювелірні вироби з чорними діамантами часто стають вибором тих, хто хоче виділитися з натовпу і не любить йти на поводу у загальноприйнятих канонів і правил.

штучні алмази

Наукові досліди зі створення штучних алмазів почалися в 1797 році, але перший мінерал, вирощений в лабораторії, і метод його отримання був запатентований американською компанією General Electric лише в 1956 році. З тих пір технології просунулися настільки далеко, що сьогодні багато штучно вирощені камені зовсім не відрізняються від природних без спеціального обладнання і великого досвіду, а звичайні способи розпізнання підробки працюють далеко не завжди.

Однак, насичення ринку такими каменями стримується законом попиту і пропозиції, так як падіння цін на діаманти невигідно ні здобувачам натуральних ні виробникам штучних каменів.

Відомі аналоги природних алмазів

Варто згадати найпоширеніші камені, які використовуються в прикрасах замість діамантів. По-перше, це всім відомі фіаніти , Вперше синтезовані в російському інституті ФІАН. По-друге, це муассаніта, які особливо складно відрізнити від справжнього дорогоцінного каменю, не маючи потрібних для цього знань.

По-друге, це муассаніта, які особливо складно відрізнити від справжнього дорогоцінного каменю, не маючи потрібних для цього знань

Зразкове порівняння натурального діаманта, муассаніта і фіаніту

Крім того, порівняно недавно з'явилися алмази ASHA, поверхня яких покрита шаром атомів вуглецю (з якого і складається природний мінерал), що фактично робить подібний камінь композитним матеріалом і при цьому дарує йому більше блиску і «вогню» в порівнянні з тими ж фіанітами.

Окремо варто згадати ВДВТ (високий тиск, висока температура) алмази. Цей метод був розроблений в 1950-і роки і фактично отримані в результаті обробки каміння є абсолютно натуральними. Суть методу зрозуміти не складно, якщо згадати про умови формування каменю. У природі алмаз формується під впливом колосального тиску і температури протягом певного часу. Іноді такі камені потрапляють на поверхню завчасно, будучи по суті «напівфабрикат». І для того, щоб перетворити його в красивий блискучий алмаз, який надалі буде огранен і інкрустований, камінь повторно піддають дії високого тиску і високої температури, аналогічних природним, але вже в лабораторії. Такий алмаз залишається повністю натуральним, але як би «допрацьованим» людьми.

Такий алмаз залишається повністю натуральним, але як би «допрацьованим» людьми

Наочне порівняння справжнього діаманта (в центрі) з його аналогами: 1 - фіаніт (кубічний цирконій), 2 - муассаніт, 3 діамант ASHA, 4 -лабораторно вирощений діамант

Магічні і цілющі властивості алмазу

Літотерапевт вважають, що алмаз прискорює оновлення клітин організму, сприяє його очищенню, бореться з інфекціями і паразитами. У багатьох навчаннях він використовується як омолоджуючий засіб.

Йоги за допомогою алмазу лікують психічні захворювання, серце, нирки, очищають печінку. Воїни носили персні з діамантом, вірячи, що він додасть їм сили духу і зробить непереможними. Крім того, камінь приносить власникові щастя і оберігає від поганих звичок і вчинків.

Кому підходить алмаз і діамант

Кольє Graff з жовтими діамантами і центральним діамантом Golden Empress вагою 132 карата

Кольє Graff з жовтими діамантами і центральним діамантом Golden Empress вагою 132 карата

кільце Tiffany & Co. з безбарвними діамантами і блакитним діамантом в центрі

Алмаз, як і діамант, - це камінь сміливих і рішучих. Він вимагає до себе поважного ставлення і може виявитися марним в руках слабкої, невпевненої людини.

Алмаз - головний зодіакальний камінь, керуючий всім колом. Талісман з ним або з огранованим діамантом в першу чергу підходить Овнам, по-друге - Левам. Хоча і іншим знакам він не протипоказаний.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить