Камінь Алмаз: властивості, фото, знак зодіаку, колір і значення

 1. Історія алмазу
 2. властивості алмаза
 3. Родовища дорогоцінного мінералу
 4. огранювання діамантів
 5. Лікувальні властивості
 6. магічні властивості
 7. Талісмани і амулети
 8. кольори алмазу
 9. жовтий алмаз
 10. сині алмази
 11. блакитний діамант
 12. зелений алмаз
 13. Червоний алмаз - дорогий і рідкісний
 14. рожевий алмаз
 15. Як відрізнити підробку
 16. Штучний камінь
 17. Догляд за алмазними виробами
 18. Алмаз і знаки зодіаку
 19. Потрібно знати

Подання про незрівнянно блиску і одночасно твердості у багатьох асоціюється саме з алмазом. За забарвленням, прозорості, наявності будь-яких включень і інших ознак ювеліри ділять камінь алмаз без малого на 1000 сортів, проте використовуються мінерали ще й в промисловості завдяки своїм унікальним міцності.

Історія алмазу

Назва він отримав завдяки винятковій твердості. З арабського ал-мас перекладається як «твердий», а в грецькій мові камінь називався адамас - «незламний». З давніх часів необроблений алмаз використовувався в якості вишуканого прикраси, мав він і важливе валютне значення.

Існує кілька теорій походження каменю. Серед найбільш обгрунтованих можна виділити магматичну, згідно з якою вуглецеві атоми під тиском близько 50 тис. Атмосфер на глибині залягання не менше 125 км змінюють кристалічну решітку, формуючи, власне, камінь алмаз. А на поверхню самі камені виносяться вже вулканічної магмою.

Виділяють і т. Н. метеоритні алмази, які, схоже, мають не тільки позаземне, але і досолнечное походження. Утворюватися кристали можуть і безпосередньо в результаті впливу надвисоких тисків і температур при падінні метеорита.

Природні мінерали зазвичай непоказні в необробленому вигляді. Це невеликі діаметром до 5 мм зерна з поверхнею матовою і досить шорсткою. Видобуток алмазів виробляється відокремленими кристалами, але можна в родовищах виявити і зростки з декількох дрібних кристаликів або кристалічні агрегати з сотень зрощених зерен.

властивості алмаза

Кристал має виняткові властивості, що виділяють його серед інших мінералів:

 1. Висока щільність алмаза обумовлює його застосування в промисловій сфері. За т. Н. шкалою твердості Мооса, що включає десяток еталонних мінералів в порядку зростання властивості, камінь набирає 10 балів, будучи самим твердим на землі. Обробка алмазів тривала і затратна - вони здатні залишати на будь-якому матеріалі глибокі борозни, самі залишаючись абсолютно неушкодженими.
 2. Ще одна цікава властивість - поява імпульсів електрики і спалаху при проникненні в кристал заряджених частинок. У зв'язку з цим навіть незначне джерело ядерного випромінювання може бути виявлений світловим спалахів (сцинтиляції) самоцвітів.
 3. Кислоти, причому дуже сильні - плавикова, сірчана азотна і т. Д., Навіть доведені до кипіння, не впливають на алмаз. Але розплави лугів, соди і селітри здатні окислити і спалити мінерал.
 4. Камінь алмаз загоряється в струмені повітря при 720 градусах, а при 1000 градусів - згорає. При 1200 градусах при атмосферному тиску матеріал перетворюється в графіт трохи більшого розміру і тієї ж форми, що і вихідний кристал.

Цей мінерал зі всіх коштовних каменів за хімічним складом є найпростішим, адже складається лише з вуглецю. Однак тим дивніше, що походження алмазів і графіту схоже, адже речовини утворюються з усього одного елемента.

Кристалічна решітка алмаза - гранецентрированний куб, в кожній вершині якого розташоване по атому. Усередині куба є ще чотири додаткових атома. Така формула алмаза обумовлює дуже щільну «упаковку» атомів. Цією обставиною, а також тим, що самі атоми пов'язані міцної ковалентного зв'язком, обумовлюється виняткова міцність мінералу.

Для порівняння, кристалічна решітка графіту має зовсім інший вигляд. Її структура вже не кубічна. Вона утворена шаром плоских паралельних сіток атомів вуглецю, досить далеко один від одного віддалених і послідовно зсунутих.

Родовища дорогоцінного мінералу

Видобуток алмазів здійснюється на всіх континентах, проте поширені вони везти аж ніяк не однаково. Родовища в основному знаходяться там, де пласти гірських порід залягають практично горизонтально, підрозділяючись на групи:

 • первинні (корінні), утворені на магматичних породах;
 • вторинні (розсипних), що виникають в процесі руйнування корінних родовищ.

В основному видобуток алмазів у світі, приблизно 85%, знаходиться в кімберлітових і лампроїтові трубках. Таку назву родовища отримали завдяки тому, що дорогоцінна порода в них зазвичай зосереджується в обсязі, схожому на конусоподібну трубку.

огранювання діамантів

Це заключний вже етап обробки мінералу, після якого досягається характерна для нього «гра світла», усуваються тріщини і інші вади. Шліфування надає поверхні закономірність певним чином розташованих граней, прибирає тріщини і інші вади. Полірування завершує процес формуванням дзеркальної поверхні на відшліфованих гранях.

Огранювання здійснюється чавунним диском з втертий алмазним порошком в його поверхню. Розташування, форма граней вибирається з розрахунком на те, щоб весь падаючий світло йшло всередину кристала і повертався назад, але наскрізь вже не проходив. Фізичні властивості алмазу обумовлюють, що промені різного кольору переломлюються на гранях кристала неоднаково. Виражена дисперсія сприяє розкладанню білого світла, тобто правильно огранений камінь буквально сяє всіма веселковими кольорами.

Огранювання - дуже трудомісткий процес. Самоцвіти більш-менш великі, можуть оброблятися місяцями, робота ж над унікальними зразками триває роки. діаманти вже важать не більше половини, а іноді і всього третину від початкової маси самородка. Але вартість - потроюється.

Діаманти характеризуються огранюванням. Це всього три види:

 1. Діамантова, коли межі різних поясів або ярусів йдуть в шаховому порядку, а обриси граней - це частіше ромб або ж трикутник. Зазвичай використовується при обробці мінералів круглої форми.
 2. Ступінчасте ограновування характерна тим, що межі йдуть один над одним, а форма їх - трикутник або ж трапеції. Такий вид обробки характерний для прямокутних діамантів.
 3. Огранювання трояндою або розеткою в основному використовується для дрібних зразків. У цьому випадку підстава у каменю плоске, а верхівка - опукла, до якої сходяться всі межі.

Дисперсійні властивості алмазу, ограненного «трояндою», значно слабкіше, ніж в разі діамантового огранювання, тому «гра світла» в них менш помітна, а вартість зазвичай відсотків на 80 нижче.

Лікувальні властивості

Алмази мають неймовірний енергетичний потенціал. Позитивні вібрації мінералу дозволяють ефективно лікувати цілий ряд недуг:

 • усуваються запальні процеси, виліковуються шкірні захворювання, досягаються позитивні результати в лікуванні бронхів, легенів, сечового міхура, шлунка і печінки;
 • корисний камінь виявляється і для нормалізації психічного стану - лікуються дратівливість, безсоння, позитивні результати досягаються навіть в боротьбі з шизофренією;
 • загальновизнаним є нормалізація стану серцево-судинної системи при носінні мінералу - поліпшуються показники при гіпертонії, різного роду аритміях;
 • відомо позитивний вплив позитивних вібрацій при лікуванні гінекології - ні з проста зелений алмаз є символом материнства.

«Алмазна вода» буває незамінна для відновлення сил і життєвого потенціалу після операцій і важких хвороб. Зробити її просто - мінерал міститься в воду на добу, остання протягом цього часу заряджається, після чого лікувальний напій можна вживати.

магічні властивості

Життя людини внаслідок постійного носіння самоцвіту може змінитися, особливо якщо камінь був отриманий в якості подарунка. Він як би підсилює ауру володаря.

Людина з чистою відкритою душею здатний увібрати в себе все блага, даровані каменем, причому допоможе він і в особистому житті, і в роботі. Алмаз - це оберіг. Він на 100% захищає власника від будь-якого іншого магічного впливу. Більш того, стародавні єгиптяни навіть вважали, що камінь алмаз здатний нейтралізувати отрути, рятуючи життя своєму власникові.

Він допоможе і в інших справах:

 1. У залученні любовних чар - для цього мінерал бажано носити на лівій руці так, щоб з шкірою він стикався;
 2. В допомоги при проведенні магічних ритуалів - це відноситься до жовтих каменів, причому людям, які не залученим до будь-яких таїнств, носити його не рекомендується;
 3. У всіх починаннях у людей з «водним» знаком зодіаку - їм найкраще підійде синій мінерал.

Для більшості ж людей ідеальний оберіг і найкращий помічник - білий алмаз зі спокійним «характером». Обережність слід проявляти лише з червоним каменем - впоратися з ним зможе лише дуже сильна духом людина, але зате міць каменю згодом буде працювати сильніше.

Талісмани і амулети

З цього мінералу вони мають потужну магічну силу. Потрібно лише побачити, з чого складається алмаз. У ньому міститься сила сонця, тому обереги ефективно протистоять всім темним впливів на свого володаря. Талісмани ж приносять удачу і успіх.

У бізнесі успіх приносить поєднання діаманта з золотом - металом вогню. Носити такі талісмани краще у вигляді кілець на пальцях лівої руки. Перстень з діамантом, одягнений на середній палець (палець долі), принесе удачу в грі. Амулет ж на чоловічому мізинці дарує надзвичайну сексуальну енергію, дозволить з легкістю знаходити нових партнерів.

Носіння сережок і кольє надзвичайно корисно жінкам, причому краще, якщо діаманти будуть не самотні - у вигляді розсипу вони втрачають агресивні «чоловічі» особливості і стають талісманами чарівності, щастя і любові. Але потрібно врахувати, що зразки з видимим дефектами можуть принести аж ніяк не користь, тому особливо для амулетів і оберегів алмази потрібно вибирати ретельно.

кольори алмазу

Алмази крім унікальних фізичних особливостей цікаві тим, що мінерали можуть бути самих різних, часом навіть незвичайних квітів. Безбарвні алмази надзвичайно рідкісні. У більшості випадків навіть якщо зразок і відносять до безбарвним, все одно невеликі вкраплення або легкий відтінок кольору, званий фахівцями «нацветом», в ньому зустрінеться. Самі ж чисті і дійсно повністю безбарвні мінерали, т. Н. алмази «чистої води» - надзвичайна рідкість.

жовтий алмаз

Утворюється в результаті заміни вуглецевих атомів атомами азоту в кристалічній решітці. Сам по собі цей природний тип - не рідкість, але ціна його сильно залежатиме від насиченості кольору. Так як добувають алмази насиченого, майже темно жовтого забарвлення нечасто, вони високо цінуються. В якості прикраси вони ідеально виглядають в жовтому золоті.

Коричневі алмази видобуваються на землі лише в єдиному місці - дуже глибоко в австралійському родовищі, тому і цінуються вище безбарвних. Як утворюються алмази цього кольору, поки точно не відомо. Палітра відтінків цього мінералу включає всі відтінки коричневого - від коньяку і світлого шоколаду до чорної кави. До речі, і називають ці самоцвіти в основному подібними «смачними» іменами.

сині алмази

Ці екземпляри надзвичайно рідкісні. Більшість - аукціонні і без перебільшення унікальні. Синій відтінок камені можуть набувати у результаті облагородження, а можуть і спочатку мати такий природний колір в результаті того, що формула алмаза включає атоми бору, які заміщають вуглець в кристалічній решітці.

блакитний діамант

Великі камені - рідкісні екземпляри, купуються які в основному тільки для приватних колекцій на аукціонах. Набагато доступніше облагороджений камінь. Сировина для нього - найбільш поширений жовтий алмаз, на який впливають високим тиском і температурою.

зелений алмаз

Рідше цих самоцвітів можна зустріти лише червоні, без перебільшення унікальні. Зелені камені набувають свій колір в результаті впливу на них природної радіації. Насичені темно-зелені мінерали дуже високо цінуються колекціонерами і ювелірами.

Червоний алмаз - дорогий і рідкісний

Червоні алмази по завіреннях більшості фахівців є найбільш рідкісними. Видобуток алмазів червоного кольору, поряд з рожевими і синіми, відбувається в австралійській шахті Аргайл. Природні алмази з природно-червоним кольором - одиничні екземпляри. Так, в Американському Геммологичеськом інституті за всю його історію було сертифіковано лише двадцять подібних каменів.

рожевий алмаз

Його можна добути в тій же австралійської шахті, де і червоний алмаз, але зустрічається він дещо частіше. Структура рожевих алмазів багато разів піддавалася ретельному вивченню для визначення причин появи червоного і рожевого відтінків. Точно пояснити причину так і не вдалося, адже ніяких сторонніх атомів в кристалічній структурі такого алмаза немає.

Те, як добувають алмази чорного кольору, відрізняється від всього іншого. Чорні алмази практично завжди залягають в самих верхніх шарах кори. Складається мінерал з зрощених мікроскопічних кристалів, тому він гарний і дуже міцний. Обробити його майже неможливо, хіба що за допомогою іншого дорогоцінного каменю. До того ж з існуючих каменів це найдорожчий алмаз.

Як відрізнити підробку

Намагаючись продати замість каменю алмазу підробку, зазвичай використовують розроблений більше чотирьох десятиліть тому камінь - фианит . Це може бути блакитний алмаз - він набагато дешевше натурального, але виглядає точно також, тому візуально відрізнити його від діаманта складно, особливо якщо не знати, як і де добувають алмази штучного походження.

Однак ряд способів все-таки існує:

 1. Стандартне число граней обробленого алмаза - 57, в підробці їх може бути значно менше;
 2. Грані підробки зазвичай розмиті, округлені, тоді як діамант демонструє чіткі гострі обриси;
 3. Якщо штучний алмаз уважно розглянути через лупу двенадцатикратного збільшення при яскравому освітленні, то поблизу в відбитому світлі фіаніту буде спостерігатися двоїння граней, чого в ограненому алмазі бути не може.

Ще один непрофесійний спосіб - жирової. Якщо на поверхню підробки нанести краплю жиру, то на її межі крапля спочатку розділиться на дрібні фрагменти, потім збереться в краплі. На цьому ж діамант крапля залишиться взагалі без змін.

Штучний камінь

Те, що хімічна формула алмаза - «С», не що інше, як вуглець, вчені зрозуміли давно, але створити синтетичний аналог каменю їм вдалося лише в 20 столітті. Отримали його впливом температур і тисків на звичайний графіт.

Сьогодні технологій отримання штучних каменів вже кілька, при бажанні можна синтезувати навіть червоний алмаз. Фіаніт, страз, рутил, фабула, муассаніт, сегнетоелектрік, церуссит - все це штучні алмази. Найбільш досконалою імітацією природного каменю є фианит, що виготовляється з діоксиду цирконію.

Цей технічні алмази дуже твердий, має хорошу ступінь заломлення і дисперсії, тому він неймовірно схожий на справжній камінь і застосовується широко в ювелірній справі. А про те, як відрізнити штучний алмаз від природного мінералу, було розказано вище.

Догляд за алмазними виробами

Для ефективного видалення забруднень прикраса потрібно замочити в мильному розчині і обережно очистити поверхню м'яким пензликом. Після цього виріб потрібно промити чистою водою.

Важливо також розуміти, що хоч і твердість алмаза велика, але разом з тим він досить крихкий, тому камінь можна пошкодити навіть при елементарної чищенні. Для очищення можна використовувати звичайне мило, воду і м'яку щітку. Взагалі є окремі щітки для подібних виробів, але можна використовувати і просту пензлик, наприклад, для брів.

Алмаз і знаки зодіаку

Овен і Терези - знаки зодіаку алмазу. Характер Овна примушує його до постійної боротьби, часом безкомпромісною і жорстокою. Трапляються і поразки, які Овна визнати дуже нелегко. Саме цього знаку зодіаку в його постійній боротьбі допоможе рожевий алмаз - він додасть відсутніх сил, хоробрості і удачі.

Ваги, навпаки, постійно коливаються в прийнятті рішень, їх мучать сумніви, а перемагати часто не вистачає сил. Дуже допоможе Терезам синій алмаз, по крайней мере він додасть так необхідної рішучості, після чого неодмінно почнуться перемоги, буде завойовано визнання і успіх.

Потрібно знати

Дорогі ювелірні вироби з алмазом в рік хоча б раз повинні перевірятися ювеліром. Він огляне сам камінь, стан кріплень і зубців. Так ви зможете бути впевнені, що діамант не згубиться.

Будь-які види алмазів, якщо ви їх не носите, повинні зберігатися окремо від інших прикрас в спеціальній коробці. Так вони будуть захищені від подряпин.

Очищати діаманти можна і за допомогою спеціальних ультразвукових пристроїв - так виключається ризик нанесення ушкоджень прикрасам. І ніколи не торкайтеся пальцями до каменя - на ньому неодмінно залишаться жирові сліди і самоцвіт втратить блиск. Пам'ятайте, що навіть чистити діаманти необхідно в спеціальних рукавичках.

Камінь алмаз - поєднання краси, магії і неймовірною міцності

4.4 (87.5%) 8 votes

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить