Анемони - танцюючі на вітрі

  1. Інші статті по темі

5 вересня, 2018 / Геннадій Литаврин, член Клубу "Квітникарі Москви" на Новінському

Фото автора.

Анемона - яке трепетне і хвилююче назва у рослини! Здається, що мова йде про щось неймовірно красивому і ніжному. І це дійсно так. Ці прекрасні рослини досить часто можна побачити на садових ділянках наших квітникарів. У народі їх називають анемона. Адже в перекладі з давньогрецької анемона означає "дочка вітрів". При подиху вітру пелюстки красиво колишуться, що виглядає дуже привабливо. Мені ж здається, що вони танцюють! Придивіться - просто зачаровують дію!
Анемона - яке трепетне і хвилююче назва у рослини

Видів анемона дуже багато, не кажучи вже про сортах. Деякі види анемона досі зустрічаються в природі. Дуже гарні анемона алтайська (Anemone altaica), анемона Радде (A. Raddeana) з Далекого Сходу, нарціссоцветковая (A. Narcissiflora), безліч видів анемона зустрічаються на Уралі. У лісах Підмосков'я можна побачити квітучі куртини яскраво-жовтою анемони лютічной (A. Ranunculoídes), рідше зустрічаються галявини білої анемони дубравной (A. Nemorosa). Обидва види - раннецветущие весняні рослини висотою 15-20 см. Лист розділений на три частини, на стеблі по одній квітці. Вони дуже красиві, тремтять від найменшого вітерця. На жаль, їх часто рвуть на букети, чому кореневища слабшають і гинуть. Кореневище утолщенное, горизонтальне, циліндричне. Воно галузиться і швидко розростається, забезпечуючи освіту густих заростей. Саме відрізками кореневищ і розмножують в культурі ці види анемона і їх численні сорти.

У моїй колекції найулюбленішими сортами анемони дубравной є наступні:
У моїй колекції найулюбленішими сортами анемони дубравной є наступні:

"Vestal" ( "Вестал") - це перший сорт, що з'явився у мене багато років тому. Чисто-білі квіти з пухнастим махровим центром прекрасні. Сорт відмінно розростається і утворює чудові галявини, які так радують погляд. Красива зелень довго залишається яскравою і привабливою.
Vestal ( Вестал) - це перший сорт, що з'явився у мене багато років тому
"Green Fingers" ( "Грін Фінгерс") - екзотично красивий, білий з зеленим махровим центром. Нікого не залишить байдужим.

"Robinsoniana" ( "Робінзоніана") - відомий і улюблений квітникарями сорт з великими квітками ніжного бузкового кольору. Дуже добре розростається.
Robinsoniana ( Робінзоніана) - відомий і улюблений квітникарями сорт з великими квітками ніжного бузкового кольору

"Ice and Fire" ( "Айс енд Фаєр") - фантастично красивий сорт холодного блакитного кольору з контрастною червоною спинкою пелюсток.

Bracteata Pleniflora ( брактеат Пленіфлора) - екзотичний сорт з напівмахрових білими квітками з густими зеленими приквітками
"Bracteata Pleniflora" ( "брактеат Пленіфлора") - екзотичний сорт з напівмахрових білими квітками з густими зеленими приквітками. Дуже подобається любителям приколів.

Також хочеться відзначити такі прекрасні сорти, як "Alborosea" ( "Альборозеа") - цікавий хамелеон, який зацвітає білим і в міру цвітіння переходить в рожевий і далі в малиновий колір. Безумовними фаворитами весняного саду також є: махровий білий з блакитним оком "Blue Eyes" ( "Блю Айз"), найвищий "Wilk" s Giant "(" Вікс Джайнт ")," Hannah Gubbay "(" Ханна Геббі ") - кращий сорт з темно-синіми квітками, а також яскраво-рожевий "Kentish Pink" ( "Кентіш Пінк").
Також хочеться відзначити такі прекрасні сорти, як Alborosea ( Альборозеа) - цікавий хамелеон, який зацвітає білим і в міру цвітіння переходить в рожевий і далі в малиновий колір
Безумовно красиві "Green Crown" ( "Грін Краун") - білий з махровим зеленим центром і новинка "Pink Double Delight" ( "Пінк Дабл Делайт") - білий з легкої розовінкой і коричневими тінями.

Сортів анемони лютічной дуже багато, всі вони жовтого кольору, відрізняються лише формою і ступенем махровості. Хочу відзначити наступні:

Хочу відзначити наступні:

"Semiplena" ( "Семіплена") - напівмахрові відбір з природи з великими лимонно-жовтими квітками, цвіте дуже рано і тривало, добре розростається.
Semiplena ( Семіплена) - напівмахрові відбір з природи з великими лимонно-жовтими квітками, цвіте дуже рано і тривало, добре розростається

"Hiiumaa" ( "Хійумаа") - дуже гарний сорт c яскраво-жовтими махровими квітками. Поки рідко зустрічається в колекціях.
Hiiumaa ( Хійумаа) - дуже гарний сорт c яскраво-жовтими махровими квітками

"Maria" ( "Марія") - шедевр! Яскраво-жовті з помаранчевим відтінком махрові квітки, на центральних пелюстках яких є тонка зелена облямівка.

Іншим улюбленим мною видом є анемона ніжна (A. Blanda), яка цвіте трохи пізніше вищевказаних видів і сортів. Має великі квіти і коревіща у вигляді округлих здавлених бульб. Саме зараз бульби цих анемона можна придбати в садових центрах. Бульби можуть здатися сухими камінчиками, але це абсолютно нормальний посадковий матеріал. Такі кореневища перед посадкою необхідно замочити в слабо-рожевому розчині марганцівки на 12-15 годин, і вони перетворяться прямо на очах. Можна буде побачити і нирки на бульбах. Садити після замочування треба відразу, нирками вгору. Якщо нирок не видно, то садимо бульби боком. Глибина посадки становить приблизно 5 см. Зимує цей вид анемона дуже добре. З сортів можна відзначити:
Іншим улюбленим мною видом є анемона ніжна (A

"Blue Shade" ( "Блю Шейді") - найнижчий сорт з дуже яскравими синьо-блакитними квітками з яскраво-жовтою серединкою.
"White Splendour" ( "Вайт Сплендор") - великі білі квіти просто незрівнянні, нагадують низькі ромашки.
"Charmer" ( "Шармер") - квітки красивого рожевого кольору з великим білим центром і яскраво-жовтою серединкою. Мабуть, рідше всіх зустрічається в продажу. У mix-пакетах мені також не попадався.

Інший анемони з такими ж бульбами і, напевно, однією з найкрасивіших є анемона корончатая (А. coronaria). Безумовний фаворит серед анемона, але, на жаль, недостатньо зимостійкий. Мені довелося від цього виду відмовитися, тому що немає бажання вкривати або викопувати на зиму.

Дуже красива на початку літа анемона лісова (А. sylvestris) з великими білими квітками. Її кореневища прості, повзучі, утворюють красиві куртини. Добре виглядають під пологом кущів і у стовбурів дерев. Всім рекомендую цей абсолютно чудовий вигляд і його сорти:
Дуже красива на початку літа анемона лісова (А

"Gigantea" ( "Гігантеа") - білосніжні квітки до 7 см в діаметрі, за формою нагадують клематиси. Висота до 30 см.

"Polish Star" ( "Поліш Стар") - махровий екзотична квітка на зеленій різьблений підкладці.
"Elise Feldman" ( "Еліс Фелдман") - чарівні густомахрові білі із зеленуватим центром помпони.

Обов'язково розповім про новий вид, який прибув з Англії і оселилися у мене в саду - анемона туполопастная (А. obtusiloba). Це розкішні рослини, квітучі в моєму саду від снігу до снігу. Наприклад, сорт "Large Blue" ( "Лардж Блю") розквітає білим, потім поступово додається більше і більше синього крапу. А восени, в холодну погоду, він відразу розпускається яскраво-синіми квітками. Справжнє диво! У минулому році пішов квітучим в зиму, а в квітні знову прийняв естафету цвітіння.
Обов'язково розповім про новий вид, який прибув з Англії і оселилися у мене в саду - анемона туполопастная (А

В кінці липня-початку серпня на сцену виходять осінні анемони, які дуже привабливо і довго цвітуть. Радують всю осінь. Високі кущі різноманітні за забарвленням: білі, рожеві, малинові, з простою і махрової формою, на розгалужених квітконосах. У цю групу об'єднані чотири види кореневищних вітрогонок: японська (A. japonica), хубейськая (A. hupehensis), повстяна (A. tomentosa), гібридна (A. hybrida). Серед них складно виділити якісь особливі, тому що вони всі чудові. Але винятковим моїм ставленням користується анемона повстяна "Robustissima" ( "Робустіссіма"). Цей сорт відрізняється високим ростом (до 120-130 см) і великими, рожевими, ароматними квітками на товстих опушених квітконосах. Сам кущ міцний з великими оксамитовими фактурними листям. Стійкий в усіх відношеннях. Зростає в саду довго і доставляє тільки радість. Всі осінні анемони воліють півтінь і родючий грунт. У спеку необхідний полив.
В кінці липня-початку серпня на сцену виходять осінні анемони, які дуже привабливо і довго цвітуть

Ні на яких з перерахованих видів анемона хвороб і шкідників не спостерігав. Спеціальних підгодівлі НЕ проводжу.

На закінчення кілька слів про розмноження. Такі анемони як дубравная і лютічная розмножують діленням кореневищ, краще після цвітіння. Анемону лісову можна отсаживать розподілом від маточного куща протягом усього сезону. Вона прекрасно приживається. А ось японські види і сорти краще розділяти і пересаджувати навесні. І тоді вже до осені вони зможуть порадувати вас цвітінням.

Чим більше анемона, тим красивіше ваш сад! Споглядайте танець вітру і квітів!

Інші статті по темі

величні Еремурус


Еремурус - дуже цінні і ефектні рослини, добре виглядають як в одиночних, так і в групових посадках. І якщо зазвичай королевою квітників називають троянду, то королем, поза всяким сумнівом, сміливо можна вважати еремурус.

Жоржини - від посадки до цвітіння


Жоржини почали вирощувати в садах Росії з середини 19 століття. Вони відразу отримали визнання серед квітникарів. І це не дивно. Адже такі різноманітні за формою, кольором і розміром квіти нікого не можуть залишити байдужими.

підписуйтесь на нашу розсилку, щоб дізнаватися про нові статтях і акціях першими!

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить