Чарівна анемона - анемона

 1. нарядні анемони
 2. Анемона корончатая
 3. Класифікація садових видів анемона
 4. Анемона ніжна
 5. Анемона лісова
 6. осінні анемони

У культурі анемони відомі дуже давно, деякі види - з XVI століття. Анемони - багаторічні трав'янисті рослини, підземні органи яких представлені кореневищами або бульбами. Листя декоративні, розділені на частки, ажурні. Квіти досить великі, нерідко яркоокрашенние, поодинокі або зібрані в зонтикоподібних суцвіття. Більшість видів цвітуть ранньою весною, але існують летне- і осеннецветущие види.
У природі анемони виростають під пологом лісів, деякі види прикрашають собою альпійські луки і кам'янисті схили гір Середземномор'я. Різноманіття вітрогонок зажадало створення садової класифікації декоративних видів. Осеннецветущие анемони виділені в окрему групу, інші групують залежно від будови кореневої системи і кількості квіток в суцвітті.

нарядні анемони

Більшість видів анемона невибагливі, добре ростуть в умовах Середньої Росії. Виняток становлять лише види з бульбоподібними кореневищами. Вони теплолюбні і вимагають особливого підходу, про який мова піде трохи нижче.
Майже всі ефемероїдниє анемони легко миряться з затіненням, адже в природі вони ростуть під пологом лісу. Лісові анемони нерідко висаджують під деревами та чагарниками, з північного боку будівель. Незважаючи на деякий недолік сонячного світла, невибагливі ефемероїди утворюють квітучі килими.
Грунти потрібні пухкі, родючі, із слабокислою або нейтральною реакцією. Анемони вологолюбні, але не виносять застійного зволоження.
Посадку і пересадку анемона рекомендується проводити навесні. Висаджені рослини корисно замульчувати палої листям дуба, клена або каштана, перегноєм або пухким торфом. Більшість вітрогонок не потребує поливі і підгодівлі.
Розмножують анемони насінням, діленням куща, ділянками кореневищ і бульб. При насіннєвому розмноженні використовують тільки свіжі насіння, в іншому випадку успіху буде домогтися складно, бо схожість у них низька. Молоді рослини зацвітають на 2-3 рік. Ділянки кореневища найзручніше брати при пересадці або просто відокремити частину розрослася куртини з краю. Деленки, як правило, добре приживаються при весняній пересадці. Часта пересадка дорослих рослин не рекомендується. Анемони набагато краще відчувають себе на «насидженому» місці.

Наша довідка
Рід анемона, або вітрогонка (Anemone), з сімейства Лютикова (Ranunculaceae) включає близько 150 видів, поширених переважно в помірній зоні Північної півкулі (Європа, Східна Азія, Серед-Земномор'я, Північна Америка).На території Росії ростуть близько 50 видів анемона.

Анемона корончатая

Дуже ефектна, але і вельми примхлива анемона корончатая родом із Середземномор'я Дуже ефектна, але і вельми примхлива анемона корончатая родом із Середземномор'я. Це весеннецветущих багаторічна рослина 15-35 см заввишки з витонченими ажурними листками, зібраними в прикореневу розетку. Підземні органи - бульби. Квітки поодинокі, досить великі (6-8 см в діаметрі), пофарбовані в дуже яскраві кольори: червоний, фіолетово-синій, рожевий, ліловий, зеленувато-білий. Існують садові форми з напівмахровими і махровими квітками. Період цвітіння анемони корончатой ​​починається в травні і триває місяць-півтора. У південних районах (Кавказ, південний берег Криму) в теплі зими може цвісти із січня по травень. Застосовується для створення кольорових плям на газонах, клумбах, в міксбордерах. З анемони корончатой ​​виходять чудові весняні букети, адже буйство яскравих фарб так приємно після зимового одноманітності.
Анемона корончатая теплолюбива, в суворі зими підмерзає навіть під укриттям, тому потребує викопуванні і спеціальному зберіганні (в грунті зимує лише на Кавказі і південному березі Криму). Бульби витягають із землі влітку, після відмирання листя, і зберігають в сухому субстраті (тирса, пісок, торф, грунтова суміш) при температурі +15 ... + 20 ° C до настання осені, а потім - при температурі +3 ... +5 ° C до весни. В сад висаджують лише після повного припинення заморозків, або розбивають над посадками невеликий парничок. Перед посадкою бульби рекомендується на добу замочити в теплій воді. Глибина загортання в грунт - 5 см.

Класифікація садових видів анемона

 • Лісові рослини з довгими кореневищами.
  Цвітуть ранньою весною, квітки поодинокі. Термін вегетації нетривалий (ефемероїди). Найбільш широко використовувані види: анемона дібровна (A. nemorosa), анемона жовтецева (A. ranunculoides). Обидва види мають широкі ареали, що охоплюють Європу, Росію, Далекий Схід.
 • Рослини з бульбоподібними кореневищами.
  Цвітуть навесні - на початку літа, квітки поодинокі. Ефемероїди. Найбільш широко використовувані види: анемона корончатая (А. cоronaria), анемона ніжна (A. blanda). Обидва види родом із Середземномор'я.
 • Рослини з потовщеним коротким кореневищем.
  Цвітуть в кінці весни - початку літа, квітки в зонтикоподібне суцвіття. Декоративна листя зберігається протягом усього вегетаційного сезону. До цієї групи належать анемона длінноволосістая (A. crinita) і анемона пучкова, або нарціссоцветковая (A. fasciculata = A. narcissiflora). Перший вид в природі зустрічається в Сибіру і Північної Монголії, другий - в горах Центральної і Південної Європи, Кавказу.
 • Рослини з потужною кореневою системою, здатні утворювати кореневі нащадки.
  Цвітуть в кінці весни - початку літа. Найперспективнійший - анемона лісова (A. sylvestris). Поширена в світлих лісах Європи, Північного Кавказу, Далекого Сходу.

Все для краси

В іншому анемона корончатая не дуже вимоглива. Шкідники і хвороби їй практично не страшні, місце розташування воліє сонячне, захищене від холодних вітрів. Грунти любить пухкі, легкі, поживні, з лужною реакцією, добре дренованих (перезволоження веде до загнивання бульб). Краще за інших видів анемона мириться з недоліком вологи. Полив потрібно лише в період бутонізації, та й то якщо погода стоїть посушлива. В цей же час рослини корисно підгодувати комплексним мінеральним добривом. Органічні добрива (зокрема, свіжий гній) не можна вносити безпосередньо перед посадкою, це потрібно зробити завчасно.
Розмножується анемона корончатая шляхом відділення бічних дочірніх бульб або насінням. Вирощені з насіння рослини зацвітають на 2-3 рік. Посів насіння рекомендується проводити ранньою весною в теплі парники. Сходи потребують притінення. При занадто густому посіві проводять пікіровку. Молоді рослини викопують після пожовтіння листя, бульби зберігають як описано вище. Вирощуючи анемону корончатую з насіння, потрібно враховувати одну особливість: насіннєве розмноження веде до збільшення числа рослин з бліднокрашених квітками. Тому рекомендується збирати насіння з рослин, що володіють найбільш яскравими квітками.

Наша довідка
Анемони досить стійкі до хвороб і шкідників, лише іноді вони уражаються листової нематодою.На листках з'являються жовтувато-коричневі, пізніше - темніють плями.При сильному ураженні можлива загибель рослини.Зазвичай сильно уражені рослини рекомендується знищувати, витягуючи і заражений ґрунт у місці посадки.

Анемона ніжна

Ще один вельми декоративний вигляд бульбової анемони - ніжна, родом з гір Кавказу, Балкан, Малої Азії Ще один вельми декоративний вигляд бульбової анемони - ніжна, родом з гір Кавказу, Балкан, Малої Азії. Ця анемона не дарма отримала свою назву. Рослини 10-15 см заввишки з витонченими ажурними листочками і квітами, що нагадують ромашки з вузькими довгими пелюстками, з'являються майже відразу після сходу снігу (в середній смузі Росії на початку травня). Квітки поодинокі, сині, до 3,5 см в діаметрі, радують око близько 3 тижнів. При культурі в Середній Росії на зиму потребує легкому укритті (сухий лист, лапник). Віддає перевагу напівтінисте розташування і пухкі родючі грунти. В даний час існують сорти з блакитними, білими і рожевими квітками. Чудово виглядають в альпінаріях.

Анемона лісова

Один із самих невибагливих видів вітрогонок - лісова, в природі поширений в Середній Європі, на Північному Кавказі, в Південній Сибіру і на Далекому Сході. У культурі заходить навіть на північ тайговій зони. Це корневищний багаторічна рослина до 60 см заввишки з 3-5 кавалками темно-зеленими прикореневими листям. Квітки білі або зеленувато-білі, до 4 см в діаметрі, з'являються в червні. Анемона легко мириться з затіненням і бідними піщаними ґрунтами, стійка до посухи. Найкращі результати, проте, виходять при вирощуванні на сонці, на поживних, пухких, добре зволожених грунтах. Цей вид дає велику кількість кореневих нащадків. Прекрасно зимує без укриття. Застосовується для озеленення кам'янистих гірок та альпінаріїв.

Наша довідка
Анемона гібридна в суворі зими може промерзати, тому потребує укриття з сухого листа і ялинового гілля.Місцезнаходження воліє сонячне, хоча переносить півтінь.Грунти любить багаті, пухкі, вологі, в посушливих умовах вимагає поливу.

осінні анемони

До групи осінніх анемона входять анемони зі Східної Азії (Китай, Корея, Японія): хубейськая (A. hupehensis), повстяна (A. tomentosa) і японська (A. japonica). У сучасному квітникарстві ці види використовуються нечасто, зате велике торгівлі поширення набули їх сорти і гібриди, об'єднані під назвою гібридних анемона (A. hybrida). Багато з них виникли в результаті схрещування анемони японської та виноградолистий (A. vitifolia), в культурі відомі з 1844 р
Анемони гібридні - осеннецветущие кореневищні рослини з прямостоячими гіллястими стеблами 60-100 см заввишки і великими трилопатевими листям. Квітки в пухких розлогих суцвіттях, досить великі (3-6 см в діаметрі), забарвлені в різноманітні відтінки рожевого кольору: від майже білих до малинових і лілових, маточки і тичинки яскраво-жовті. Зустрічаються форми з чисто-білими пелюстками. Особливо гарні сорти з ніжно-рожевими квітками, в кінці літа нагадують про весняний буяння яблуневого цвіту. Існують махрові садові форми. Період цвітіння гібридних анемон доводиться на серпень-вересень, в південних районах - на липень-жовтень.
Ефемероїдниє анемони (дібровна, лютічная) використовуються в групових посадках близько чагарників, в підліску, на газонах у доріжок. Анемони ніжна і корончатая чудово поєднуються з іншими рано квітучими видами (Сцилли, мускарі, низькорослі нарциси, примули) і дуже прикрашають альпінарії. Осінні анемони гарні в міксбордерах з півоніями, флоксами, лилейниками, дельфініум і іншими високими багатолітниками.


Текст: Марина Новосьолова, фото: Юрій РоскоТакож вам може бути цікава стаття «Де можна посадити квіти?»
Будинок і кухня на сайті samaya.ru

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить