Всі секрети зимового зберігання клубнелуковічних: крокосмія, бегоній, жоржин, фрезій і анемона

  1. Як же готують до зимівлі і зберігають бульби і цибулини декоратівноцветущіх рослин? Монтбреции, або...
  2. бульбова бегонія (Begonia x tuberhybrida)
  3. Гладіолус (Gladiolus), тигридия (Tigridia), ацидантера (Acidanthera)
  4. Фрезія (Freesia)
  5. Анемона корончатая (Anemone coronaria), жовтець азіатський (Ranunculus asiaticus)

Багато починаючі квіткарі восени намагаються запасти побільше бульб і цибулин, не замислюючись при цьому, як правильно підготувати бульбоцибульні і корнеклубневие культури до зберігання, а навесні виявляють, що посадковий матеріал зіпсований.

Щоб подібного не сталося, потрібно оцінити свої можливості і бажання: якщо у вас немає льоху, гаража або заскленої веранди, тобто будь-якого приміщення, де протягом всієї зими можна підтримувати температуру +5 ... + 8 ° С, за кількістю гнатися НЕ варто. Переконайтеся, що бульби і цибулини, призначені для зберігання, абсолютно здорові і визріли. При зберіганні садивного матеріалу враховуйте особливості кожної культури.

Протягом зими всі запаси переглядають не рідше одного разу на місяць. Якщо будуть виявлені ознаки грибних захворювань - гнилі, плямистості, цвілі, - уражені місця зачищають і обробляють зеленкою або колоїдної сіркою. Сильно уражені бульби і цибулини відразу видаляють, щоб вони не стали джерелом поширення інфекції.

Як же готують до зимівлі і зберігають бульби і цибулини декоратівноцветущіх рослин?
Монтбреции, або крокосмія (Montbretia, Crocosmia)

З цією рослиною зазвичай надходять так: в кінці вересня бульбоцибулини викопують, просушують кілька днів при кімнатній температурі, відокремлюють бульбоцибулини від клубнепочек. Зберігають при температурі +5 ... + 7 ° С.

Підійде і інший спосіб: кущі викопати цілком, грунт над струшувати, дитинку не відокремлювати. Підсушені гнізда зберігати у відкритій ємності. Якщо клубнелуковиц багато, то можна ризикнути і частина їх залишити зимувати в грунті, замульчувати товстим шаром торфу (Не менше 15 см).

Якщо клубнелуковиц багато, то можна ризикнути і частина їх залишити зимувати в грунті, замульчувати товстим шаром   торфу   (Не менше 15 см)


бульбова бегонія (Begonia x tuberhybrida)

Бульба цієї рослини обов'язково повинен визріти в умовах середньої смуги. Щоб прискорити процес, з середини серпня у бегоній починають видаляти всі квітки. Викопують бульби до початку ранкових заморозків.

До зберігання найчастіше готують так: стебла обрізають до 2-3 см, бульби викопують совком, не очищаючи коріння від грунту, укладають їх в ящики і переносять в тепле, добре провітрюється. Приблизно через два тижні залишки стебел видаляють, бульби очищають від землі і старих коренів і влаштовують на зберігання.

Можна підготувати бульби по-іншому: стебла обрізати, залишаючи 5-10 см довжини, бульби промити, обробити фунгіцидом і закласти на просушування. У просушених бульб засохлі стеблинки легко відокремлюються. Умови зберігання - температура +6 ... + 8 ° С, вологість повітря 80-85%. Бульби краще пересипати торфом або тирсою.

Георгіна (Dahlia)

жоржини зазвичай викопують в кінці вересня - жовтні, коли кущі почернеют після перших заморозків. Перед викопкой стебла обрізають на висоті 8-12 см від кореневої шийки. Витягуючи корнеклубни з землі, намагайтеся не пошкодити розташовані у кореневої шийки бруньки відновлення - без них бульби не проростають.

Гнізда жоржин відмивають від грунту, уважно оглядають, вирізують сильно пошкоджені бульби, видаляють тонкі живлять коріння і занурюють на 30 хвилин в розчин марганцівки. Перед закладанням на зберігання протягом 7-10 днів їх корисно потримати при низьких позитивних температурах. За цей час відбудеться опробкованіе шкірки бульб, що перешкоджає висиханню.

У сховищі бульби розміщують на полицях або в ящиках. Оптимальна вологість повітря 80%. У сухому приміщенні бульби висихають і зморщуються. Якщо вологість забезпечити важко, то коріння жоржини укладають в ящики і пересипають піском, торфом або тирсою . Оберегти від висихання їх можна і за допомогою глиняної бовтанки, опустивши в неї бульби і підсушити до утворення скоринки.

Іноді застосовують парафинирование. Бульби поділяють на деленки так, щоб на кожній було по 1-3 бруньки відновлення. На плиті влаштовують водяну баню, в підходящої ємності розплавляють парафін і на мить один за іншим опускають в нього бульби. Коли плівка затвердіє, процедуру повторюють, поки деленки повністю не покриються парафіном. Після цього їх складають в жорстку тару і ставлять на зберігання.

Невелика кількість посадкового матеріалу можна зберегти до весни, загорнувши в кілька шарів вологої газетного паперу, потім в крафт-папір і помістивши на нижню полицю звичайного холодильника. Час від часу вологий папір потрібно замінювати.


Гладіолус (Gladiolus), тигридия (Tigridia), ацидантера (Acidanthera)

ці бульбоцибульні готують до зими однаково. На початку жовтня (якщо осінь сира - то раніше, починаючи з кінця вересня) стебла обрізають, залишаючи 15-20 см довжини. Рослини обережно витягують із землі, так щоб дітки не обсипалися: підкопують вилами і витягають за залишок стебла. Після цього можна відокремлювати дитинку.

Посадковий матеріал розкладають по сортах і розмірам в заздалегідь приготовлену тару. Під молодий клубнелуковицей зберігається стара, зморщена клубнелуковица, її поки не відокремлюють, щоб не пошкодити денце. Бульбоцибулини і дитинку промивають спочатку у воді, потім в розчині "інтавір" або "Іскри" і знову в воді, а потім занурюють у розчин марганцівки. Можна використовувати препарат "Максим".

Можна використовувати препарат Максим

на фото: тигридия

Після обробки бульбоцибулини розкладають на газетному папері і сушать. Протягом 5-7 днів підтримують температуру 25-30 ° С, забезпечуючи хорошу вентиляцію приміщення, потім досушують протягом місяця при температурі +18 ... + 20 ° С. Якщо стара клубнелуковица легко відділяється, значить, процес сушіння можна вважати закінченим. Висохлі залишки стебел відрізають ножицями. Кроющие луски не знімають.

Для зберігання використовують картонні ящики або коробки з кришками. Їх внутрішні стінки обробляють з балончика інсектицидом типу дихлофосу (підійде будь-який, призначений для побутових цілей). Висушені бульбоцибулини розкладають по сортах в капронові мішечки і поміщають в коробки, закривають їх кришками і обгортають газетним папером, щоб інсектицид повільніше випаровувався. Оптимальна температура зберігання +1 ... + 5 ° С, відносна вологість повітря близько 80%.

Фрезія (Freesia)

Ці ніжні рослини найкраще вирощувати в контейнерах. Цвітуть вони восени. Щоб цвітіння тривало довше, в кінці вересня ємності з квітами вносять в приміщення. Таке просте рішення дозволить клубнелуковіц належним чином визріти (на відкритому повітрі в умовах середньої смуги це недосяжно).

Після відмирання надземної частини бульбоцибулини викопують, промивають, дезінфікують і злегка підсушують. Рекомендована температура зберігання +26 ... + 30 ° С. Бульбоцибулини фрезій дрібні, їх дуже легко пересушити. Тому краще всього скласти їх в стерильні, щільно закриті банки і помістити поблизу опалювальних батарей або труб. Існують і інші рекомендації, але треба чесно визнати, що жоден спосіб кімнатного зберігання не гарантує якісного цвітіння.

Існують і інші рекомендації, але треба чесно визнати, що жоден спосіб кімнатного зберігання не гарантує якісного цвітіння

Анемона корончатая (Anemone coronaria), жовтець азіатський (Ranunculus asiaticus)

Потовщені кореневища цих рослин після викопування промивають, обробляють в розчині фунгіциду і висушують до стану "сухариків". Зберігають в будь-який коробці або пакеті при кімнатній температурі. Перед посадкою добу розмочують.

На фото: анемона корончатая

Як же готують до зимівлі і зберігають бульби і цибулини декоратівноцветущіх рослин?
Як же готують до зимівлі і зберігають бульби і цибулини декоратівноцветущіх рослин?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить