Як організувати полив квітів під час відпустки

 1. Пристрої для автоматичного поливу кімнатних квітів
 2. Пристрої для автополиву квітів з підручних засобів
 3. Як зберегти квіти у відпустці: кілька корисних порад

Автоматичний полив квітів під час відпустки: кілька простих і дієвих методів

липень 10/15

Людина не може прожити без відпочинку, а рослини - без води. Іноді ці потреби вступають в конфронтацію, адже мало кому прийде в голову брати з собою у відпустку кімнатні квіти або відмовлятися від довгоочікуваного подорожі заради забезпечення догляду за домашніми рослинами. Як правило, полив квітів під час відпустки ми довіряємо близьким родичам і друзям. Однак це рішення не завжди можливо. По-перше, зайвий раз не хочеться обтяжувати оточуючих своїми турботами. А, по-друге, родичі і друзі можуть просто не знати, як часто і з якою інтенсивністю поливати вашу фіалку, герань, крокус і т.д. Щоб позбавити себе від зайвих переживань, «Будинок Мрії» пропонує заздалегідь ознайомитися з самими надійними та ефективними способами організації автоматичного поливу кімнатних квітів під час вашої відсутності.

Автоматичний полив квітів під час відпустки: кілька простих і дієвих методів  липень 10/15  Людина не може прожити без відпочинку, а рослини - без води

Полив квітів під час відпустки

Пристрої для автоматичного поливу кімнатних квітів

У спеціалізованих квіткових магазинах можна знайти кілька корисних пристроїв, які здатні забезпечити автоматичний полив квітів під час відпустки. Розглянемо докладніше їх особливості та ефективність:

 • Акваглоб. Це пристосування, виконане у вигляді круглої колби з дуже вузьким носиком. Суть пристрою досить проста: акваглоб заповнюється водою, перевертається і занурюється в грунт вузькою частиною. Оскільки отвір колби гранично тонка, вода з неї не виливається відразу, а просочується поступово. Залежно від розмірів, акваглоб може забезпечити автополив квітів на термін від одного до двох тижнів.

Колби для автоматичного поливу квітів

Колби для автоматичного поливу квітів

Колби для поливу квітів фото

 • Блюмат (Blumat), що в перекладі означає «морква», відноситься до системи крапельного автоматичного поливу. Конструкція цього пристрою включає в себе конусоподібну основу і пластикову трубку. Основа занурюється в грунт, а трубка - в резервуар з водою. Оскільки система оснащена спеціальними датчиками, вода надходить в грунт дозовано. Коли земля пересихає, пристрій наповнює її водою, якщо ж вологості достатньо, клапан на датчику закривається, і волога не передається. Таким чином, пристосування «поливає» квіти до тих пір, поки в резервуарі присутня вода.

Як поливати квіти коли їдеш у відпустку

Як поливати квіти коли їдеш у відпустку

Як залишити квіти на час відпустки

 • Кашпо з автоматичним поливом. Кашпо й горщики з автополивом оснащені спеціальною системою зберігання і передачі води, яка знаходиться на дні виробів. Коли ви поливаєте квіти, залишок вологи залишається в пристрої, а потім рівномірно розподіляється по грунті в міру її висихання. деякі подібні кашпо і горщики до того ж оснащені індикатором, що дозволяє встановлювати режим і інтенсивність поливу на кілька тижнів вперед.

Пристрої для поливання квітів під час відпустки

Пристрої для поливання квітів під час відпустки

Як зберегти кімнатні квіти на час відпустки

Пристрої для автополиву квітів з підручних засобів

Абсолютно всі сучасні системи автоматичного поливу кімнатних рослин створені за подобою давно відомих саморобних конструкцій. Тому організувати полив квітів під час відпустки можна і з підручних засобів.

 • Автополив з крапельниці. З поливом квітів під час вашої відсутності або відпустки може впоратися проста медична крапельниця. Для створення автоматичної поливалки потрібно приєднати трубку крапельниці до резервуару з водою і відрегулювати інтенсивність подачі крапель за допомогою затиску. Після цього покладіть голку крапельниці на землю близько коренів рослини, але не поглиблюйте її в грунт, інакше вона швидко заб'ється.

Полив квітів під час відпустки - крапельниця

Полив квітів під час відпустки - крапельниця

Як поливати квіти коли їдеш з дому

 • Автополив з пластикової пляшки. Зберегти квіти під час відпустки допоможе і звичайна пластикова пляшка. Щоб виготовити з неї поїлку для квітів своїми руками, необхідно набрати в банку воду, надіти на шийку тонку сітку, закрутити кришку і за допомогою голки пробити в кришці кілька невеликих отворів. Після цього банку-поїлка перевертається догори дном і заглиблюється в грунт. Вода поступово буде просочуватися через отвори і рослини не залишаться без вологи. Але, оскільки інтенсивність «пляшкового» поливу відрегулювати неможливо, є ймовірність, що поїлка затопить рослина. Щоб уникнути цієї неприємності, використовуйте автополив з пляшки тільки для великомасштабних горщиків і вологолюбних рослин.

Саморобний пристрій для поливу квітів під час відпустки

Саморобний пристрій для поливу квітів під час відпустки

Вазони для квітів з автополивом

Вазони для квітів з автополивом

Автоматичний полив квітів під час відпустки

 • Автополив з капілярних матів. На відміну від попередніх методів, автополив за допомогою капілярних матів забезпечує грунт гранично повільним, але регулярним зволоженням. Даний спосіб автоматичного поливу дуже простий: необхідно покласти під горщик широкий відріз тканини і опустити його вільний край в ємність з водою. Оскільки тканина добре переносить вологу, грунт зволожуватиметься через дренажні отвори горщика. Як капілярного мату найкраще використовувати махровий рушник, який швидко намокає або готовий капілярний килимок.

Як залишити квіти на час відпустки

Як залишити квіти на час відпустки

Як залишити квіти на час відпустки

 • Гнотовий полив. Має на увазі передачу води рослинам через гніт - будь-яку мотузку або шнур, які не гниють від вологи. Один край гніту кладеться в ємність з водою, а інший - заглиблюється в грунт. Щоб забезпечити більш швидке і якісне зволоження, резервуар з водою рекомендується встановлювати вище рівня горщика.

Якщо незадовго до від'їзду ви вирішили пересадити квіти, тоді протягніть гніт через дренажний отвір горщика і поставте його на піддон з водою. Таким чином, коренева система рослини отримуватиме вологу без вашої участі.

Таким чином, коренева система рослини отримуватиме вологу без вашої участі

Автоматичний полив квітів фото

Автоматичний полив квітів фото

Система поливу кімнатних рослин на час відпустки

Система поливу кімнатних рослин на час відпустки

Як організувати полив квітів під час відпустки

Як зберегти квіти у відпустці: кілька корисних порад

У тому, як поливати квіти, коли їдеш у відпустку, ми вже трохи розібралися. Тепер розглянемо кілька важливих нюансів, які допоможуть зберегти квіти під час вашого від'їзду:

 • по-перше, щоб рослини повільніше витрачали вологу, переставте їх в прохолодне і затемнене місце;
 • по-друге, встановіть горщики впритул один до одного таким чином, щоб в середині перебували найкапризніші екземпляри;
 • і, по-третє, яку б систему автополиву ви не вибрали, в день від'їзду рясно полийте рослини і окропити їх листя.

Крім того, щоб знизити обсяг випарів, розкладіть навколо квіткових горщиків дренаж, мох або гідрогель. Якщо якась рослина дуже примхлива і вимоглива в догляді, накрийте його поліетиленовим ковпаком з отворами для повітря, створивши, таким чином, найбільш сприятливий мікроклімат.

Якщо якась рослина дуже примхлива і вимоглива в догляді, накрийте його поліетиленовим ковпаком з отворами для повітря, створивши, таким чином, найбільш сприятливий мікроклімат

Підставка під горщики для поливу квітів

Підставка під горщики для поливу квітів

Оригінальний автополив квітів фото

Оригінальний автополив квітів фото

Простий спосіб автополиву квітів під час відсутності вдома

Простий спосіб автополиву квітів під час відсутності вдома

Як залишити квіти на час від'їзду

Щоб автоматичний полив квітів під час відпустки виявився по-справжньому ефективним і безпечним, поекспериментуйте з ним заздалегідь. Підберіть оптимальну інтенсивність зрошення і спосіб автоподачі води, і тоді ваші рослинні вихованці віддячать вас здоров'ям і красою.


Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить