Як зробити автоматичний полив в теплиці своїми руками: Корисні поради та відео по темі

 1. Автополив для різних методів зрошення
 2. Дощовики із пластику
 3. Крапельний полив пластиковими пляшками
 4. Автополив своїми руками: Схема
 5. Як можна зробити установку системи автополиву
 6. Автополив з використанням накопичувачів і пластикових пляшок
 7. Автополив зі шлангів
 8. Правила поливу

Виробляти полив на величезній території, та ще й в жарку погоду дуже складно, а займає це заняття, як правило, масу сил і часу. Не у кожної людини є можливість щодня відвідувати дану ділянку. Виходячи з цього, велика кількість дачників задають собі таке запитання: як же можна здійснити автополив в теплиці самостійно? І якщо вас хвилює подібна проблема, то в цій статті ми поговоримо про те, як спорудити автоматичний полив в теплиці своїми руками. Варто сказати

Автополив для різних методів зрошення

Методи зрошення, як правило, поділяються на 3 групи. Отже, сьогодні існує полив:

 1. внутріпочвенний,
 2. крапельний,
 3. дощовий.

Здійснення поливу на грунті за допомогою лійки до перерахованих варіантів не відноситься. А такий метод поливу, як внутріпочвенний, можна застосувати завдяки використанню шлангів або труб, які мають спеціальні отвори-пори. Цей спосіб найкраще підійде для поливу багаторічних рослин і живоплоту. Крапельний полив або мікрозрошення дуже зручна система зрошення, яка максимально забезпечує вологою рослини, дерева і чагарники.

Крапельне зрошення є найпоширенішим способом поливу у багатьох садівників, оскільки спрямовує всю вологість до кореневої системи рослин. Він також підходить для вирощування таких овочевих культур, як: огірки, помідори, баклажани, але не може повноцінно замінити їх полив.

Дощування - це спосіб поливу різноманітних газонів і клумб з квітами. Для можливості виробляти автополив в теплиці самостійно, можна вибрати будь-який з описаних варіантів зрошення.

Дощовики із пластику

З цієї публікації ви зможете дізнатися про те, як налагодити автоматичний крапельний полив в теплиці. У цій статті ми детально спробуємо розібратися в цьому питанні.

Дуже часто автополив виручає при мінливому поливі грунту або в строго відведений час. В даному випадку, здійснювати полив потрібно рясно. Поливати зі шланга не слід, так як дуже сильний водний натиск швидко розмиє грунт біля кореневої системи рослин.

Найпоширенішою системою поливу є насос, розбризкувачі та шланги, які потрібні для виконання дощування. Дощовики і розпилювачі можна легко спорудити з наявного будинку матеріалу. Зокрема, такі пристрої, цілком можливо, виготовити зі звичайних пластикових пляшок. А нижче ми розповімо про те, як зробити це правильно.

 • Отже, для цього потрібно взяти пляшки з об'ємом від 1,5 до 5 літрів.
 • Потім в них потрібно зробити отвори різної форми. Ширина отворів буде залежати від виду розпилювача.
 • Після чого, в горловину пляшки вставляється шланг.

Крапельний полив пластиковими пляшками

Щоб створити, автоматичний крапельний полив в теплиці, вам потрібно прислухатися до наших рекомендацій. Пам'ятайте про те, що тільки лише в такому разі ця система буде надійно і довговічно виробляти полив рослин в теплиці.

Самостійний крапельний автополив в теплиці або оранжереї можна виконати декількома методами, за допомогою пластикових пляшок, ємністю в 1,5 і 2 літри. У стінках цих пляшок потрібно виконати ряди в шаховому порядку. Їх кількість безпосередньо залежить від типу грунту і загального витрати води. Пляшку слід вкопати в грунт (до 15см) між рослинами таким чином, щоб її горлечко залишилося на поверхні. Зрошення виконується через шийку пляшки, а вода, залита в неї за допомогою шланга, через пророблені отвори потраплятиме до коріння рослин.

Другий метод зрошення проводиться наступним чином: необхідно підготувати пляшку також, як описано вище. Але отвори в даному випадку потрібно зробити близько горлечка. У пляшки потрібно відрізати дно і вкопати горлечком в землю, закрутивши спочатку кришку. Для того щоб вода не могла випаровуватися, відрізане дно пляшки необхідно перевернути і повернути на місце. Заповнювати пляшку водою в даному випадку набагато легше.

Здійснювати автополив самостійно можна, розташувавши в підвішеному становищі пластикові пляшки над землею на невеликій відстані від рослин, для того, щоб не розмити грунт. В даному випадку отвори слід виконати в самій кришки або близько горлечка. Проводити регулювання води без того різання отворів можна, при відкручування кришки. Маленькі отвори по 1-1,8мм дозволять воді йти повільно.

Рослини, які люблять багато вологи можуть виручити бутлі з великим об'ємом води - по 5 літрів. Для цього отвору проколюють тільки з одного боку бутлі від її дна до горловини. З протилежного боку пляшки потрібно вирізати віконце для заливання води. Потім пляшку закопують отворами вниз, а вікном вгору.

Автополив своїми руками: Схема

Схема крапельного поливу з використанням платкових пляшок складається, як правило, з декількох елементів. Це залежить від кількості на ділянці рослин і площі теплиці. Але зазвичай автополив має в наявності наступні елементи:

 • Ємність з водою чорного кольору.
 • Пластикова камера і кран.
 • Дозатори, призначені для пластикових пляшок, знаходяться під землею.
 • Сполучні шланги. Вони, як правило, розташовуються на поверхні або під грунтом.

Вода буде автоматично рухатися з бака або водопроводу в спеціальну камеру поплавця. Далі, по шлангах вона буде потрапляти в пластикові пляшки, тим самим роблячи автополив для теплиці. Схему такої системи поливу можна виготовити самостійно дуже швидко. Замість дозаторів - труб можна застосувати поїлку від пластикової тари, розташувавши її на поверхні грунту, а також укопану під грунт каністру-дозатор, що має отвори.

Як можна зробити установку системи автополиву

Ця стаття дозволить вам дізнатися про те, як зробити автополив в теплиці своїми руками без зайвих витрат. Дійсно, для створення цієї системи доведеться використовувати підручні засоби. Для того щоб зробити автоматичний полив в теплиці необхідно:

В першу чергу необхідно накреслити план земельної ділянки з наявними на ньому грядками і кількістю рослин, для яких потрібно здійснити крапельне зрошення за допомогою пластикових пляшок. В даному плані потрібно вказати місцезнаходження труб, крапельниць та всіх шлангів. На грядках, розташованих під ухилом знадобиться розмістити труби горизонтально, або передбачити похило краплинні шланги.

Місця з'єднання труб, зазначені в плані, зможуть дозволити провести розрахунок загальної кількості заглушок, кранів і з'єднувачів. У другу чергу, потрібно ретельно продумати про систему водопостачання. Якщо ж водопровід відсутній, то його можна легко замінити баком, який слід встановити на двометрової висоті.

Для магістрального водопроводу найкраще використовувати пластикові труби. За ним можна робити подачу води в різній концентрації мінеральних добрив. Види і марки даного обладнання безпосередньо впливатиме на ціну системи зрошення. Найкраще застосовувати фільтри для тонкого очищення води, для того, щоб краплинні шланги і крапельниці не могли засмічуватись. Фільтри слід періодично очищати.

У третю чергу, потрібно визначитися з методом установки труб. Більш оптимальним варіантом є установка труб в грунт. При бажанні їх можна розташувати на опорах, повісивши на них, але краще використовувати непрозорі шланги, для того, щоб вода не могла зацвісти. Заглиблення в грунт водопроводи повинні бути з товстими стінками. Їх установка можлива тільки після того, як будуть сформовані всі грядки на ділянці. За допомогою електричних контролерів, що мають автономне живлення, можна здійснювати безперебійне зрошення на своїй земельній ділянці.

Перш ніж почати використовувати систему, її слід промити. Для цього, потрібно зняти всі кінцеві заглушки, і пустити воду до того момент, поки не буде йти чиста вода.

Для цього, потрібно зняти всі кінцеві заглушки, і пустити воду до того момент, поки не буде йти чиста вода

Автополив з використанням накопичувачів і пластикових пляшок

Автоорошеніе можна зробити самостійно, грунтуючись на досить простою схемою. Для цього нам буде потрібно накопичувач, зроблений зі звичайної каністри, і розташований під кутом, а також бак для води, що має кран. Також знадобиться воронка, виготовлена ​​з каністри або пластикової пляшки і підстава, на якій будуть закріплюватися накопичувач і воронка. Труба з отворами для наливу води і упори для накопичувача.

Противагу. П'ятилітрові каністри відмінно підійдуть в якості матеріалу для накопичувача або воронки. Потрібно тільки прибрати їх верхнє підставу, обрізавши ножем під певним кутом.

Ємність накопичувача води потрібно також встановити під кутом, і закріпити до планки, а на іншому кінці закріпити противагу. На підставі накопичувача слід закріпити воронку і упори. Накопичувач в даному випадку буде крутитися по осі від одного до іншого упору. Далі, потрібно з'єднати отвір воронки з трубою для поливу.

Автополив зі шлангів

Тепер ви з допомогою нашої статті будете знати про те, як спорудити правильно автоматичний полив для теплиці своїми руками. Але варто ще розповісти про одну сучасній системі автоматичного поливу.

Автополив для теплиці легко можна виконати і іншим методом. В даному випадку схема буде передбачати наявність шлангів і насоса. Вона повинна здійснювати автоматично включення насоса в один і той же час.

Необхідно взяти гумовий шланг і зробити в ньому наскрізні отвори за допомогою нагрітого шила під різними кутами. (32-35см).

Потім шланг потрібно прокласти через всю теплицю і з'єднати з насосом. Для того щоб уникнути засмічення отворів, потрібно розташувати шланг на дошках або на плівці.

Для того щоб уникнути засмічення отворів, потрібно розташувати шланг на дошках або на плівці

Правила поливу

Самостійний автополив в теплиці, схеми якого можна знайти без праці, зможуть заощадити ваш час. Застосовуючи цю систему зрошення, слід обов'язково врахувати всі правила поливу для різних видів рослин.

Переважно всього рясний полив (1,3 рази в добу), на відміну від частого. Але він буде приносити шкоду багатьом рослинам в жарку і суху погоду. Наприклад, 10 л води, які вийшли з системи поливу, можуть зволожити грунт на 1м2 до глибини в 10 см. В основному коренева система рослин знаходиться на глибині в 22-25см. Звідси випливає, що для можливості зволожити грунт до коренів, необхідно 25 л. на 1м2.

Норма зрошення грунту визначаються в залежності від її складу. Припустимо, піщаному грунті потрібно більш частий полив, на відміну від глинистої. Більш досвідчені городники для розрахунку беруть глибину залягання кореневої системи рослин.

Для можливості отримати відмінний урожай, овочі зрошують в певні години, враховуючи всі необхідні норми. Інтенсивне зростання рослин до середини літа обов'язково повинен супроводжуватися регулярним і рясним зрошенням.

Ріст рослин в даному випадку безпосередньо залежатиме від забезпечення ґрунту зволоження. У момент стиглості плодів потрібно уникати надлишку вологи. Особливе значення має температура води. Вона повинна мати температуру в 11-12 градусів.

Не варто поливати рослини з колодязя або свердловини, так як дуже холодна вода може остудити молоді саджанці, і викликати у них шок. Найкраще зрошувати грунт водою, набраної в накопичувальні баки. Для того щоб створити тиск в баку, його слід розташувати над землею на висоті до 2,5 метрів. Якщо ж тиску не вистачатиме для роботи дощовиків, можна зробити установку насоса. Вода, яка буде викидатися з зрошувальної системи під викликаним тиском, буде встигати прогріватися, поки дійде до поверхні грунту.

У тому випадку, якщо грунт виглядає зволоженим, дуже важко визначити, чи потрібен полив чи ні. Але є маленька хитрість. Потрібно викопати невелику ямку на грядці (25-30 см). Якщо ж грунт на цій глибині погано зволожене або повністю висох, то значить, слід його полити.

Рекомендуємо прочитати статтю сайту: Чудо-шланг для поливу Xhose

Рекомендуємо прочитати статтю сайту:  Чудо-шланг для поливу Xhose

висновок

Для того щоб самостійно налагодити автополив в своїй теплиці, потрібно використовувати пластикові пляшки. Пам'ятайте про те, що за допомогою них вийде спорудити якісну систему автополиву. Варто сказати про те, що основною перевагою даного методу є регулярне зволоження рослин при найменшій витраті води. Суха поверхня ґрунту при прикореневому поливі не створюватиме можливості розвиватися бур'янам, грибків і плісняви. Загалом, враховуйте наші поради для того, щоб створити в своїй теплиці якісний автополив з недорогих матеріалів.

Виходячи з цього, велика кількість дачників задають собі таке запитання: як же можна здійснити автополив в теплиці самостійно?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить