Насосні станції для приватного будинку: як вибрати, яка краще і де купити автоматичну насосну установку?

 1. Пристрій і підключення насосної станції водопостачання
 2. Типи і види насосних станцій
 3. Класифікація за типом всмоктування
 4. Класифікація за типом джерела водопостачання
 5. Як вибрати насосну установку?
 6. Вартість обладнання
Купівля насосних станцій та замовлення їх монтажу у сертифікованих партнера Grundfos має ряд переваг:

 • оптимальна ціна;
 • оригінальна продукція;
 • розвинений сервіс і чудове обслуговування.
Ознайомитися на прикладі
компанії "Тепломатіка" ...

+ 7 (495) 369-37-99 (цілодобово)

Переїхавши жити за місто, багато хто стикається з проблемою водопостачання будинку і присадибної ділянки. Найчастіше власники дач і котеджів змушені вдаватися до «дідівських» методів поливу відрами і лійками і купувати чисту воду в магазинах. Для того щоб зробити життя поза мегаполісом більш комфортною, покупці все частіше вибирають насосні станції автономного, тобто не залежить від центрального, водопостачання. Це дозволяє не тільки вирішити питання грамотної організації поливу, а й облаштувати домашній водопровід.

Як ми вже сказали, насосна станція призначена для організації повноцінного автономного водопостачання дачі, будинки або таунхауса. Незважаючи на складний пристрій станції, принцип її функціонування досить простий - насос «забирає» воду з колодязя або свердловини і закачує її в спеціальний накопичувач. Рівень води в останньому контролюється датчиком, який включає насосне обладнання у напрямку зниження рідини і відключає його в інший час, тим самим заощаджуючи електроенергію.

Щоб правильно вибрати насосну станцію для приватного будинку або дачі, слід звернути увагу на наступні параметри: обсяг гідроакумулятора, матеріал його виготовлення, потужність і продуктивність насоса, який забезпечувався б натиск води. Нижче ми докладніше розглянемо кожну з характеристик.

Пристрій і підключення насосної станції водопостачання

Станція складається з декількох конструкційних елементів: в першу чергу, насоса, безпосередньо що перекачує воду з свердловин, колодязів, відкритих водойм. Наступною важливою частиною пристрою є накопичувальна ємність для рідини - гідроакумулятор або бак. Включення і вимикання насоса регулюється реле, яке при малій кількості води в резервуарі запускає систему довантаження.

Сучасні станції, такі як Grundfos SBA, обладнані вбудованим блоком управління і мають реле тиску з захистом від «сухого ходу», яке вимикає систему при відсутності рідини в джерелі. Зворотний клапан не дозволяє воді витікати з гідроакумулятора в джерело і захищає пристрій від холостого ходу. Манометр дозволяє стежити за тиском в резервуарі, за рахунок чого завжди можна своєчасно виявити і усунути неполадки. Крім основних елементів, майже всі станції доповнюються фільтром грубого очищення, який захищає обладнання від пошкоджень через піску і бруду. З метою отримання питної води можлива додаткова установка фільтрів тонкого очищення.

Де встановити насосну станцію? Обладнання повинне розташовуватися недалеко від колодязя або свердловини - максимальна відстань зазвичай зазначено в технічних характеристиках пристрою. Щоб користуватися водопроводом в холодну пору року, приміщення зі станцією потрібно опалювати. Знадобиться і вентиляція - інакше на поверхні приладів виникне конденсат. Варто подумати і про шум, який неминучий при роботі техніки - не варто розташовувати її поруч з кімнатами для сну і відпочинку.

При монтажі насосної станції труби прокладаються нижче рівня промерзання грунту. Система трубопроводу повинна бути абсолютно герметична, інакше насос не працюватиме правильно. Щоб погасити вібрацію, корпус станції бажано встановлювати на гумовий килимок або спеціальні амортизуючі покриття для підлоги.

Типи і види насосних станцій

При виборі станції водопостачання будинку або дачі, ви неминуче зіткнетеся з різноманіттям їх видів. Ми спробуємо розібратися у відмінностях між насосними системами, а також розповімо про переваги і недоліки останніх.

Класифікація за типом всмоктування

 • Насосні станції з виносним ежектором можуть підняти воду з п'ятдесяти метрів. Їх особливість в тому, що ежектор опускається безпосередньо в свердловину. Невисокий рівень шуму дозволяє розташувати станцію всередині будинку. Через велику напору подібний тип пристрою незамінний при глибокому розташуванні джерела води. Головний недолік устаткування - чутливість до бруду і піску, які «забивають» і псують ежектор. Слід пам'ятати і про те, що чим більше глибина свердловини, тим гірше буде загальна продуктивність установки.
 • Напір води станцій з вбудованим ежектором дозволяє викачувати воду з глибини близько восьми метрів. Обладнання не боїться брудної води і попадання в систему повітря. Основний мінус цього типу станцій - високий рівень шуму, через якого пристрій доводиться розташовувати в прибудові або кесоні.

Класифікація за типом подачі води

Резервуар для води, про який ми говорили вище, може бути двох типів - накопичувальний бак або гідроакумулятор. У першому випадку станція окремо комплектується ємністю великих розмірів (до 100 літрів), яка встановлюється в горищних частини будинку. Насос перекачує воду в накопичувальний бак, а потім вона природним чином розтікається по трубах. Рівень рідини відстежується за допомогою спеціального клапана-поплавка. Плюсами цього типу станцій є економічність - вони включаються лише при спустошенні бака. Мінусів куди більше - недостатній напір води, ризик затоплення приміщення, великі габарити пристрою. Через цих недоліків системи з накопичувальним баком в даний час вважаються застарілими і практично не використовуються.

Найсучаснішими вважаються гідравлічні насосні станції, тобто оснащені гідроакумулятором або мембранним баком. На відміну від попереднього типу вони мають малі розміри і гарантують відсутність протікання. Завдяки регульованим тиску в гидроаккумуляторе, станцію можна розташувати в підвальному приміщенні або окремій прибудові. Втім, є і мінуси: запас води в ємності невеликий (в середньому, близько 25 літрів), і використання цієї станції на свердловинах з малим дебетом важко. Вартість гідроакумулятора трохи вище, ніж накопичувального бака, відповідно загальна ціна пристрою теж більше, ніж у попереднього типу. Серед останніх новинок ринку, наприклад, Grundfos MQ, зустрічаються моделі з вбудованим мембранним баком - вони ще більш компактні і прості в установці.

Класифікація за типом джерела водопостачання

Залежно від глибини джерела виділяють два типи насосних станцій - поверхневі й заглибні. У першому випадку сам насос розташовується на поверхні, а приєднаний шланг або труба опускається у водойму, колодязь, бак для дощової води або свердловину. Ця конструкція простіше в управлінні і легше ремонтується. Головним критерієм її вибору є глибина джерела: такі системи використовуються для забору води з глибини не більше дев'яти метрів. Насос необхідно берегти від впливу вологи і розташовувати в теплих приміщеннях. Занурювальні моделі коштують дорожче поверхневих, але при цьому надійні, прості в монтажі і більш економічні. Як випливає з назви, насос з водонепроникним корпусом занурюється в воду повністю. Глибина джерела при цьому може бути дуже велика - від десяти метрів і більше.

Також виділяють колодязні і свердловинні насоси. Насоси для свердловин відносяться до типу заглибних відцентрових, більш продуктивні, але вимогливі до якості води і не можуть застосовуватися при наявності в рідині великих частинок домішок. Колодязні насоси прості в установці і стійкі до забруднень, але менш потужні і використовуються для неглибоких джерел.

Як вибрати насосну установку?

Як ми вже говорили, при виборі насосної станції для котеджу або невеликого приватного будинку потрібно звертати увагу на цілий ряд характеристик: потужність насоса і його продуктивність, глибину всмоктування, висоту забору води, енергоефективність установки, обсяг акумулятора і т.д. Також слід враховувати природні фактори: глибину водоносного шару, відстань від джерела до станції.

Для того щоб забезпечити безперебійною подачею води одноповерховий будинок з 2-4 проживають, буде досить ємності гідроакумулятора в 10-20 літрів і потужності насоса від 0,8 до 1,2 кВт • год за умови залягання шару води на глибині до 8 м. Продуктивність такої станції складе до 4 м³ / год. Для багатоповерхового котеджу потрібен більш потужний насос, який забезпечить більший напір води і, як наслідок, більшу висоту подачі. До того ж, якщо кількість проживаючих збільшується пропорційно площі, то обсяг гідроакумулятора також повинен зрости до 40-50 літрів, а потужність - до 2 кВт • год.

Якщо ви збираєтеся придбати насос для дачі, де проводите тільки літній сезон, можливо, буде мати сенс обзавестися міні-станцією, особливо якщо колодязь розташований близько до ділянки. Однак якщо необхідно забезпечувати полив великих площ, потрібно купувати насоси з ємністю акумулятора до 50 літрів і продуктивністю 0,6-1 м³ / год.

Зверніть увагу!
Для цілорічного використання краще придбати автоматичну насосну станцію: вона сама включається при спустошенні накопичувальної ємності і вимикається при її заповненні. Для сезонних поливальних робіт можна задовольнятися і станцією з ручним керуванням.

При заляганні води близько до поверхні можна використовувати поверхневі насоси, які працюють на глибині до 9 м. Якщо вода «пішла» глибоко - варто звернути увагу на глибинні насоси з вбудованим ежектором. Пристрої з виносним ежектором, звичайно, створюють набагато менше шуму, але їх не можна встановити в колодязях з глинистим або мулистих дном: вони «бояться» забруднень.

Вартість обладнання

Ціни на обладнання для водопостачання сильно відрізняються, причому залежать від популярності бренду, характеристик пристрою, а також від параметрів системи і матеріалів, з яких станція виготовлена. Так, наприклад, насос з гідроакумулятором на 0,7 кВт • год буде істотно дешевше насоса з акумулятором в 1,2 кВт • год. Також ціни пропорційно зростають залежно від якості матеріалу виготовлення техніки, типу обладнання і навіть рівня виробленого ним шуму.

Середня вартість поверхневої насосної станції невеликої потужності (0,8 кВт • год) - від 15 000 рублів, занурювальний з потужністю 1,1 кВт • год і глибиною забору води до 30 м - від 27 000 рублей.

Де встановити насосну станцію?
Як вибрати насосну установку?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить