Бал хризантем у Нікітському ботанічному саду

 1. Різноманіття сортів хризантем
 2. хризантема мелкоцветковая
 3. низькорослі сорти
 4. середньорослі сорти
 5. високорослі сорти

Складно знайти сад, в якому не знайшлося б місця для хризантем. Ці дивовижні квіти підкорили своєю красою весь світ. Тривале цвітіння, багатство фарб, різноманіття форм, - вони по праву вважаються одним з найбільш чудових рослин на землі. І, незважаючи на те, що на сьогодні в продажу хризантеми представлені з різними термінами цвітіння, для більшості з нас, вони все ж асоціюється з осінню, - адже саме в цей період можна оцінити всі їх пишність. Складно знайти сад, в якому не знайшлося б місця для хризантем

Композиція з хризантем на щорічній виставці «Бал хризантем» у Нікітському ботанічному саду

Скільки всього сортів хризантеми на сьогодні вже неможливо підрахувати. Однак кращі з них зібрані в колекції і представляються любителям прекрасного в ботанічних садах.

Однією з таких дивовижних виставок є щорічний осінній бал хризантем Кримського Нікітського ботанічного саду. Проведений з 1953 року він заслужив на особливу увагу і став подією, що збирає людей з усього світу. Кілька десятків тисяч рослин, близько 200 сортів - на виставці в ботанічному саду є чому здивуватися. Але давайте поглянемо на колекцію впорядковано.

Але давайте поглянемо на колекцію впорядковано

Фотографія з «Балу хризантем» у Нікітському ботанічному саду. © Нікітський ботанічний сад

Різноманіття сортів хризантем

Завдяки тому, що хризантеми досить легко піддаються селекції, на землі існує кілька десятків тисяч їх сортів. Більш того, до сьогоднішнього дня так і не виявлена ​​єдина система класифікації цієї дивовижної культури, а то, що пропонується в світовій практиці досить складно і заплутано. З цієї причини, найчастіше хризантеми ділять просто на дві великі групи - крупноцветковие і мелкоцветковиє. І якщо представники першої групи вибагливі і в більшості випадків вимагають тепличних умов, то другий, якраз таки і є тими самими захоплюючими осінніми квітами, які назавжди оселилися в наших садах.

хризантема мелкоцветковая

Хризантеми дрібноквіткові, або корейські, мають суцвіття найрізноманітніших форм і відтінків, але всі вони в діаметрі не перевищують 9 см. Відрізняються простим відходом. Чи не вимогливі до умов вирощування. Характеризуються відносно високою стійкістю до низьких температур. Легко поєднуються з осінніми багатолітниками. Гарні в зрізку. Досить транспортабельні. Мають тривалий період цвітіння. Через подібність листочків з дубовими, в народі називаються «Дубочки», або «дубками».

Через подібність листочків з дубовими, в народі називаються «Дубочки», або «дубками»

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Foxy Time" Сорт мілкоцвітна хризантеми Foxy Time  Сорт мілкоцвітна хризантеми Mount Verde  Сорт мілкоцвітна хризантеми Сонячний деньок Сорт мілкоцвітна хризантеми "Mount Verde" Сорт мілкоцвітна хризантеми "Сонячний деньок"

Можуть бути низькорослими, висотою всього до 30 см, середньорослі - висотою до півметра і високорослими - до 1 м і більше. Мати махрові, напівмахрові, що не махрові (одно-, дво-, три- або чотирирядні), помпонні, анемоновідние квітки. Відрізнятися за термінами цвітіння - окремі сорти починають розпускатися в липні, інші продовжують аж до самих морозів.

низькорослі сорти

Однією з найцікавіших низькорослих хризантем, що запам'ятовується вже з назви, є сорт селекції Кримського Нікітського Ботанічного саду «Плюшевий ведмедик». Своє ім'я він отримав не випадково: будучи висотою всього близько 40 см компактний кущ даної рослини просто усипаний оранжево-жовтими махровими суцвіттями і, висаджений групою, він дійсно здається плюшевим. При повному розпусканні Плюшевий ведмедик змінює свій колір на оранжево-абрикосовий і радує цвітінням з липня до самої середини осені.

При повному розпусканні Плюшевий ведмедик змінює свій колір на оранжево-абрикосовий і радує цвітінням з липня до самої середини осені

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Плюшевий ведмедик"

Таким же розкішно-махровим, рясно квітучим, але вже кольору променів літнього сонця є інтродуктівний сорт Axima Yellow. А ось кущики напівмахрова бордюрной хризантеми Fantasy привертають увагу не тільки неймовірно пишним квітковим оздобленням, але поєднанням ніжно-рожевих пелюсток з чітко окресленою жовтою серединкою. З сортів з білими квітками можна відзначити досить ранній, напівмахрові Paradiso White.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Axima Yellow" Сорт мілкоцвітна хризантеми Axima Yellow  Сорт мілкоцвітна хризантеми Fantasy  Сорт мілкоцвітна хризантеми Paradiso White Сорт мілкоцвітна хризантеми "Fantasy" Сорт мілкоцвітна хризантеми "Paradiso White"

Всі вони рекомендовані для озеленення садів і відмінно підходять для осінніх бордюрів.

середньорослі сорти

Дуже урочисто виглядають середньорослі хризантеми. Їх вже можна застосовувати для зрізання, але все ж, частіше дана група виконує соло в міксбордерах або прикрашає собою рабатки.

З колекції ботанічного саду хочеться виділити в першу чергу новинки, виведені селекціонером Зоєю Андрюшенковой.

Незнайомка. Особливу привабливість цього сорту надає поєднання в кольорі ягідно-рожевого і кремово-білого відтінків. Завдяки їм прості, але досить великі (діаметром близько 6 см), напіврозкриті суцвіття ніби світяться зсередини. Кущ зібраний, висотою не більше 40 см. Квітконоси міцні. Це дозволяє застосовувати рослина не тільки на клумбах, а й як горшечную культуру. Сплутати з чимось іншим Незнайомку просто неможливо!

Сплутати з чимось іншим Незнайомку просто неможливо

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Незнайомка"

Оленька. Не менш запам'ятовується сорт. Його великі, діаметром близько 5 см, суцвіття на початку цвітіння несуть в собі відразу три ошатних відтінку: світло-зелений (центральні трубчасті квітки), помаранчевий і жовтий (крайові язичкові). При цьому останні при повному розкритті нарочито зігнуті вниз, що надає квітучому рослині кілька «кучерявий» вид.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Оленка"

Гірник. Досить оригінальний і через рясного цвітіння, і через досить рідкісного цегляного забарвлення суцвіть. Його прості трьохрядні квітки немов палають на сонці. Особливо ошатно виглядають невигадливі кущики поруч з більш темними сортами мелкоцветкових хризантем.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Гірник"

У цю ж групу можна віднести і дуже ніжний біло-рожевий сорт Аннушка, яскраво-червоний Артемон і променисто-жовтий Сонячний день.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Mount Carmen" Сорт мілкоцвітна хризантеми Mount Carmen  Сорт мілкоцвітна хризантеми Mount Lanin  Сорт мілкоцвітна хризантеми Mount Kenya Сорт мілкоцвітна хризантеми "Mount Lanin" Сорт мілкоцвітна хризантеми "Mount Kenya"

Запам'ятовуються своєї яскравістю і новинки інтродукції: Mount Carmen, Mount Lanin, Mount Kenya, Mount Verde, Foxy Time.

високорослі сорти

І, звичайно ж, неможливо пройти повз високорослих хризантем. Зацвітають вони дещо пізніше, ніж представники перших двох груп, але різноманітність мають незвичайне!

Зацвітають вони дещо пізніше, ніж представники перших двох груп, але різноманітність мають незвичайне

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Пам'яті Бабкіної"

Пам'яті Бабкіної. Має прості, але дуже яскраві суцвіття діаметром близько 7 см. Їх язичкові квітки насичено-рожеві з помітним білим оздобленням, кілька зігнуті. Рослина може бути висотою від 75 до 135 см. Відрізняється дуже пишним цвітінням. Дуже добре підходить для зрізання.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Емілі"

Емілі. Примітний простими ніжними суцвіттями, діаметром до 9 см, крайові язичкові квітки яких несуть в собі два відтінки: біля основи - рожевий, на кінчиках - білий. Компактний, добре облиственний, високий (висотою близько 100 см) кущ добре виглядає в квітниках.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Доллі"

Доллі. Основний колір крайових язичкових квіток - червоно-малиновий, кінчиків - жовтий. Центральні трубчасті квітки яскраво-жовті. Суцвіття прості, діаметром близько 5 см. Рослина густооблістенное, висотою до 85 см. Листя темно-зелені.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Білявка"

Білявка. Суцвіття махровий, злегка никнуло, блідо-рожевого або білого кольору, діаметром близько 6 см. Рослина висотою від 55 до 80 см.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Осінній вальс"

Осінній вальс. Суцвіття махровий, діаметром 4 - 5 см, несе в собі відтінки рожевого, білого і жовтого. Кущ щільний, густо облистяний, висотою близько 60 см. Листя темно-зелені.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Аліса"

Аліса. Кущ висотою близько 60 см, щільний, добре облистяний. Листя темно-зелені. Суцвіття просте. Трубчасті крайові квітки двокольорові, поєднують в собі рожевий і білий. Діаметр суцвіть 7 - 9 см.

Сорт мілкоцвітна хризантеми "Золота Москва"

Золота Москва. Суцвіття не велике, анемоновідное, діаметром 3 - 5 см, жовтого кольору. Рослина висотою близько 75 см, густо облистнені. Кущ зімкнутий. Листя зелені.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить