Традиції українських міст: Бал хризантем

У тому 1812 року на Південному березі Криму було засновано «Імператорський Таврійський казенний ботанічний сад». Його організатором і керівником був призначений відомий натураліст Християн Стевен. На думку вченого, сад повинен скласти великий розсадник всіх корисних і декоративних рослин південної Європи для поширення їх в Криму. У вересні того ж року було здійснено перші посадки, а вже через три роки ботанічний сад випустив свій перший каталог рослин, де значилося 95 сортів яблунь, 58 сортів груш, 6 ягідних і 15 декоративних порід.

У вересні того ж року було здійснено перші посадки, а вже через три роки ботанічний сад випустив свій перший каталог рослин, де значилося 95 сортів яблунь, 58 сортів груш, 6 ягідних і 15 декоративних порід

За 12 років невтомної діяльності Християн Стевен зібрав понад 450 видів екзотичних рослин. Початковий проект передбачав їх вільне розміщення в поєднанні з галявинами і видовими майданчиками. Тут вперше були розпочаті досліди по культурі тютюну, що згодом отримали успішне продовження. При цьому Стевен багато і з великим захопленням займався дослідженнями дикоростучої флори Криму.

При цьому Стевен багато і з великим захопленням займався дослідженнями дикоростучої флори Криму

У 1912 році відзначалося сторіччя саду. З нагоди ювілею була споруджена виконана в античному стилі колонада при вході в Нижній парк, проведено загальний благоустрій території.

З нагоди ювілею була споруджена виконана в античному стилі колонада при вході в Нижній парк, проведено загальний благоустрій території

За радянських часів Ботанічний сад став народним надбанням. Величезної шкоди йому завдала окупація німецькими військами в роки Великої Вітчизняної війни. Але відразу після звільнення Ялти в квітні 1944 року почалися відновлювальні роботи.

Золота квітка
Хризантема - найдавніша квіткова культура, оброблювана людиною більше двох з половиною тисяч років (в перекладі з грецької це назва означає «золота квітка»). Її батьківщиною вважається Китай. «Якщо хочеш бути щасливий все життя, вирощуй хризантеми», - говорить східна мудрість. Перша письмова згадка про ці рослини зустрічається у праці Конфуція «Весна і осінь», створеному за 500 років до нашої ери. «Вони сповнені жовтого пишноти», - писав великий філософ. Дійсно, тоді були відомі лише види з невеликими золотисто-жовтими суцвіттями, які використовувалися переважно в їжу і для лікувальних цілей. Надалі китайські садівники навчилися створювати сорти, які вражали сучасників своєю різноманітністю.

Другою батьківщиною хризантем стала Японія, де вони почали широко культивуватися з четвертого століття нашої ери. У Країні висхідного сонця ці квіти зайняли особливо почесне місце і отримали назву «кику», що означало «сонце». Стилізоване зображення імператорської золотої хризантеми є основою державного герба Японії, воно відображено на монетах, марках, а вища нагорода країни - орден Хризантеми. У XIX столітті починається широке розведення та селекція цих рослин в країнах Європи.

бал хризантем
У Нікітському ботанічному саду з самого початку його становлення проводилася робота по створенню колекції хризантем. Вже за перші роки його існування було зібрано 14 сортів цих рослин. А до 1868 році для продажу пропонувалися більше двох десятків хризантем китайської селекції.

А до 1868 році для продажу пропонувалися більше двох десятків хризантем китайської селекції

У 1953 році вперше був проведений «Бал хризантем». Основу виставки склали тоді квіти китайської селекції - понад сто сортів було привезено з розплідника Лун-Ва в Шанхаї. Сприятливий клімат Південного берега Криму сприяє цвітінню хризантем з кінця серпня і до початку грудня. При стійкій теплій погоді виставка триватиме до 25 листопада. Завдяки красі і сортовому різноманітності представлених тут квітів «Бал хризантем» відомий не тільки в Криму, але і далеко за його межами.

Завдяки красі і сортовому різноманітності представлених тут квітів «Бал хризантем» відомий не тільки в Криму, але і далеко за його межами

Цього року ювілейну, шістдесяту виставку відкрили низькорослі сорти мелкоцветкових хризантем висотою від 15 до 45 см. Першими свою природну красу демонстрували «Золотоволоска», «опал», «скіфське золото», «полум'я» і ін. Всього в нинішній експозиції представлено понад 280 сортів вітчизняної, європейської, азіатської та американської селекції. На площі 30 соток висаджено близько 28 тисяч рослин.

На площі 30 соток висаджено близько 28 тисяч рослин

З 2007 року тут стали вибирати Королеву балу - сорт хризантеми крупноцветковой, який набрав більшу кількість голосів відвідувачів. У нинішньому році було вирішено обирати не тільки Королеву, але і Принцесу - з мелкоцветкових сортів. Прекрасно, що час цвітіння хризантем не збігається: його напруження повільно набирає силу і поступово згасає.

Прекрасно, що час цвітіння хризантем не збігається: його напруження повільно набирає силу і поступово згасає

В кінці листопада, коли подують північні вітри і небо стане темно-сірим, можна буде з сумом сказати: «Отцвели вже давно хризантеми в саду ...» Але через рік знову настане осінь, і ці чудові квіти знову постануть у всій своїй красі на традиційному осінньому балу.

Що взути в міжсезоння?
Хоча осінь затягнулася і наша подорож планувалося на південь України, для перестраховки ми вирішили взути нашого чотириколісного попутника Citroёn C4 в зимові шини. Відразу виникло питання: яким віддати перевагу? Так як на вулиці ще було тепло, вирішили зробити ставку на покришки центральноєвропейського типу. Ми зупинилися на моделі ContiWinterContact TS830P преміум-бренду Continental. Приставка P - не що інше, як скорочення терміну рerformance, який означає, що шина має поліпшені характеристики.

Хоча дана модель не остання новинка цього бренду, за даними наших зарубіжних колег, вона не раз була в числі лідерів шинних тестів, що в парі з прийнятною ціною дозволило нам прийняти рішення. Для гарної стійкості на мокрій і зледенілій трасі центральні блоки тут зроблені більш жорсткими, а для обмерзлій дороги є велика кількість ламелей. А під якби раптом випав сніг, то з ним би боролося численні блоки в плечовій зоні. Ще один критерій, який вплинув на наш вибір: виробник обіцяє збільшений ресурс шини, що забезпечується рівномірним розподілом тиску в зоні контакту.

Три в одному
У далекій дорозі завжди стане в нагоді GPS-навігатор . Причому з кожним роком електроніка стає все більш досконалою. Новий багатофункціональний пристрій Prestigio GeoVision 5850 - це більше, ніж звичайний навігатор. Тривимірна візуалізація на екрані з високою роздільною здатністю і «розумні» маршрути - це лише мала частина всіх його функцій. Наприклад, він оснащений вбудованою камерою і одночасно виконує функції відеореєстратора. Крім того, з його допомогою можна слухати музику, дивитися фільми, читати книги, грати в ігри. Вся інформація відображається на великому сенсорному дисплеї діагоналлю 5 дюймів.

Вся інформація відображається на великому сенсорному дисплеї діагоналлю 5 дюймів

Але і це ще не все. На додаток до новітніх технологій GeoVision 5850 має ультратонкий корпус і відрізняється високою якістю збірки. Взяти його з собою і зберегти від пошкоджень при транспортуванні дозволить стильний чохол.

Без мобільного інтернету не обійтися!
Мені і моїм колегам по кілька разів на місяць доводиться бувати у відрядженнях. Часом багато справ доводиться вирішувати вже в дорозі. Дуже виручає мобільний інтернет МТС. З його допомогою можна без праці і зайвих витрат спілкуватися з колегами, в соцмережах, замовляти готелі і навіть оплачувати комунальні платежі та рахунки. Адже нещодавно з'явилася економна послуга «Супер Інтернет», і безлімітним мобільним інтернетом можна користуватися буквально за копійки, при цьому абонент максимально захищений від переплат. Можливості «Супер Інтернету» підібрані так, щоб послуга підійшла кожному і по зручності, і по тарифам. Наприклад, ті, кому необхідна Всесвітня Мережа без обмежень, можуть вибрати «безліміт» на місяць або на тиждень. Кому потрібен щоденний інтернет, пропонується «Супер Інтернет на день». А тим, хто користується інтернетом час від часу, підійде опція з оплатою за фактом використання послуги.

На цей раз кінцевим пунктом нашого призначення став Нікітський ботанічний сад. Дорога неблизька. Добре, що під рукою є мобільний інтернет, який дозволить скоротати час. Наприклад, завдяки «хмарному» музичного трекера можна створити плейлист з підбіркою улюблених хітів і слухати в подорож хорошу музику. А приємні тарифи і велике покриття мобільного інтернету МТС дають можливість викладати фото в соціальні мережі і мобільний додаток «Інстаграм». Сьогодні МТС пропонує оптимальний мобільний інтернет для всіх і для кожного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що взути в міжсезоння?
Відразу виникло питання: яким віддати перевагу?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить