Як знайти друзів в сорок років?

  1. час індивідуалізму
  2. Коли заважає минулий досвід
  3. Боюся, що знову буде боляче
  4. Я не такий, як усі ... так це?
  5. «Мені немає місця серед людей» - так це насправді?
  6. Людина-магніт
1013

Автор публікації: Діана Гадлевская, лікар-анестезіолог

Існує думка, що після сорока шукати друзів вже пізно. Характер сформований, не так-то легко підлаштуватися під інших, немає тієї легкості спілкування, безтурботності, чи що. Та й вимоги до друзів високі.

Буває, накопичений негативний досвід, образи заважають довіритися людям. А то і просто відверто страшно почати спілкування, боїшся повторення душевного болю.

І все-таки самотність обтяжує. Хочеться з кимось іноді поговорити по душам, чимось зайнятися разом, розділити радість подорожі або свята. Як знайти друзів, коли тобі вже сорок років? Як знову повірити людям, відчути інтерес до них?

Тут на допомогу приходить тренінг Системно-векторна психологія Юрія Бурлана. Він не тільки розкриває причини нашого самотності, але і допомагає знову відкритися людям, відродити старі і почати нові стосунки.

час індивідуалізму

Людина істота соціальна. Ми створені, щоб жити разом: в групі, колективі, суспільстві. Ще зовсім недавно ми виростали з «душею нарозхрист», з особливою щедрістю, хлібосольні і гостинністю, завдяки нашому унікальному менталітету , Якому близький колективізм.

Однак сьогодні з дитинства ми чуємо «думай про себе», «відповідай за себе», «прислухайся до себе». Шкірна фаза розвитку декларує індивідуалізм у всьому: особистий час, особисті кордону, особиста продуктивність, особистий успіх.

Психологи вчать - «полюби себе», реклама твердить - «балуй себе, розважайся, лови від життя кайф, і нехай весь світ зачекає!». Створюється фокус на особисті задоволення, інтересах, на споживанні.

Наша психіка влаштована інакше. Внутрішню рівновагу, почуття умиротворення, радості і щастя з'являється тільки в тому випадку, коли ми реалізуємо себе для інших. Коли наші зусилля, розумові або фізичні, приносять користь іншій людині.

Іншими словами, ми отримуємо свій внутрішній баланс тільки тоді, коли що-небудь віддаємо - ідеї, знання, навички, талант, час. Коли ми не прагнемо реалізувати себе для інших, що оточують люди замість джерела насолоди перетворюються в об'єкти неприязні. Так ми все більше віддаляємося одне від одного. І це заважає знаходити друзів.

Але є не тільки загальні для всіх причини. Найчастіше проблеми з комунікацією пов'язані з психологічними особливостями кожної людини. Особливо коли життєвий досвід показує, що дружити небезпечно і боляче.

Коли заважає минулий досвід

Репутація, громадська думка, погляд з боку грає для людини з анальним вектором велику роль. Тому він особливо ретельно вибирає собі друзів. Але якщо вже дружить, то це на все життя. Особливо міцні відносини - з друзями з дитинства, школи, вузу, так як минуле для нього має особливе, більш вагоме значення. У його системі цінностей дружба повинна бути справжньою - з традиціями, взаємною повагою, чесна і справедлива.

Коли друзі не виправдовують цих очікувань, це сприймається як зрада. Глибока образа завдовжки в життя буває тільки у володарів анального вектора. Обпікаючись одного разу, вони вже не можуть довіряти іншим людям, як би узагальнюють свій негативний досвід. Це може стати причиною самотності, яке для такої людини особливо трагічно, адже дружба - одна з його найголовніших цінностей.

А тут ще невпевненість в собі, як прояв властивостей анального вектора не в найкращих станах, довгий час може заважати людині почати нові стосунки.

Нерішучість, прагнення все обдумати і зважити, побоювання здатися дурним, наївним, недоречним, створити негативне враження про себе - все це стає перепоною в питанні налагодження дружніх відносин. Іншими словами, він настільки боїться показати себе з поганої сторони, що вибирає не показувати зовсім.

Підійти до людини, щоб познайомитися, вимагає від представника анального вектора значних зусиль. Набагато легше і спокійніше сприймається знайомство через третіх осіб, за рекомендацією, за порадою спільних друзів, в одній компанії, в одному колективі.

Позбавлення від багаторічних образ і негативного минулого досвіду на тренінгу Системно-векторна психологія допомагає власникові анального вектора почати нове життя, в якій хочеться спілкуватися, знайомитися і дружити:

Боюся, що знову буде боляче

Страхи, фобії, емоційна нестабільність, як прояви властивостей зорового вектора в поганому стані, стають нерідко основою для социофобии.

Так, один з найбільш екстравертірованний векторів - зоровий - починає відчувати проблеми в спілкуванні з людьми. Те, що повинно наповнювати, насолоджуватися і радувати глядачів людини, приносить йому страждання.

Розрив дружніх відносин для зорового людини відчувається дуже болісно і може стати причиною страху нових знайомств і зближення.

Боязнь того, що хтось може зачепити почуття, розбити серце, заподіяти душевний біль, змушує закритися від людей назовсім. І значить, як не прикро, позбавити себе головного насолоди в житті - емоційного зв'язку з людиною.

Завдяки усвідомленню своїх особливостей і розуміння інших людей соціофобія йде на тренінгу. ось як говорять про це люди :

Я не такий, як усі ... так це?

Інтровертірованность людини зі звуковим вектором , Переконаність у власній унікальності народжує хибну думку про те, що йому ніхто не потрібен. Але в глибині душі така людина відчуває самотність і хотів би мати споріднену душу - друга, однодумця, з яким можна було б поговорити.

Я дивний, занадто складний, мене ніхто не розуміє, мені важко знайти спільну мову з іншими - в таких виразах представники звукового вектора пояснюють свої відчуття і причини того, що їм складно сходитися з людьми. Інші люди часто здаються звуковик примітивними, недостатньо розумними, і це теж не додає бажання до зближення.

Своє негативне внутрішній стан звуковики завжди пов'язують з впливом навколишнього світу, тому що не знаходять в ньому того, що б могло принести їм задоволення.

Справа в тому, що бажання звукового вектора спрямовані на пошуки сенсу життя, причин існування всього навколо, особливою мети присутності людини на Землі. Бажання звуковика виходять за межі фізичного світу. Для нього найважливіше - знайти саму суть, зрозуміти сенс.

Звукові бажання важко наповнити в матеріальному світі. Його не радують гроші, кар'єра, слава або визнання, емоції або увагу. Тому, порівнюючи себе з більшістю, яке знаходить для себе щастя в цих цінностях, звуковик може відчувати себе збитковим.

Найбільша насолода - знайти цей сенс, відчути його в результатах роботи свого абстрактного інтелекту, в процесі глибокого зосередження і концентрації на проблемі.

Коли звуковик не знаходить застосування даними від природи властивостями, психічний баланс порушується і проявляє себе внутрішнім стражданням. З'являється відчуття безглуздості життя. Нерозуміння того, що відбувається всередині себе проектується на оточуючих, висловлюючись словами «мене ніхто не розуміє».

Вважаючи себе «білою вороною», не маючи можливості розділити з оточуючими їх інтереси, звуковик йде в відчуження. Люди незрозумілі йому, він незрозумілий їм, між ними немає точок дотику.

Зовнішній світ, реальність, люди починають сприйматися болісно. Надчутливий слуховий сенсор перетворюється в оголений нерв, що відчуває кожен звук, шум або голос посилено і гостро. Звуковик в своєму прагненні уникнути страждань все частіше йде в себе, відгороджуючись від людей, ізолюючи себе буквально від усього на світі, в тишу і темряву. Посилюючи тим самим свої статки і потрапляючи в пастку депресії .

«Мені немає місця серед людей» - так це насправді?

По-перше, людей зі звуковим вектором не так вже й мало - п'ять відсотків усього людства. Ось уже близькі, споріднені душі, сприймають світ так само, як ви.

По-друге, коли є такий інструмент, як Системно-векторна психологія, що дозволяє розуміти інших людей, точно знати особливості їхнього світогляду, тоді кожна людина стає шалено цікавий. Кожна людина стає об'єктом дослідження, можливістю занурення в інший всесвіт.

І по-третє, хіба нікому не потрібен потужний абстрактний інтелект? Не потрібно вміння до найсильнішого зосередження? Здатність створювати ідеї? Люди інтелектуальної праці в епоху високих технологій не можуть бути незатребуваними.

Однак затребуваний саме результат, а не безплідні роздуми. Гостро необхідний наочний, відчутний іншими продукт роботи інтелекту, а не безпідставні переконання у власній геніальності. Написана книга, діючий програмний код, музичний твір, фізична формула, поставлений діагноз, реалізований проект.

І ось, коли все це розкривається на тренінгу Системно-векторна психологія, у звуковика відбувається зміна сприйняття дійсності. Реальність стає іншою. З'являється відчуття потрібності, розуміння того, що ти приносиш користь, кожен прожитий день набуває глибокий сенс. Разом з цим йде хворобливе сприйняття оточуючих людей, так як насправді не вони були джерелом страждань, а порожні, зяючі бажання звуковий психіки.

Як тільки людина зі звуковим вектором реалізує своє прагнення до самопізнання на тренінгу Системно-векторна психологія, він, можливо, вперше в житті відчуває наповнення своїх психологічних потреб в повній мірі. Тепер він розбирається в природі власної психіки, в особливостях і бажаннях оточуючих людей, дізнається в них прояви кожного з восьми векторів, спостерігає причинно-наслідкові зв'язки слів і вчинків кожної людини в своєму оточенні.

У кожній миті відкривається особливий сенс - чому та чи інша людина вчинив так, а не інакше. Це розуміння породжує щирий інтерес до людей. Спілкування стає продуктивним і приносить велику радість.

Людина-магніт

Як тільки на тренінгу Системно-векторна психологія йдуть образи, страхи, що заважають налагоджувати зв'язки з іншими людьми, як тільки приходить розуміння, як сильно нам потрібні інші люди, ми самі починаємо бути необхідні їм.

Ось ця щира зацікавленість в людині, здатність розуміти його бажання, як свої власні, відчувається іншою людиною як особлива прихильність до вас. Ваше внутрішній стан прийняття іншого таким, яким він є, людина сприймає як підсвідому симпатію, прихильність, довіру. Це стає стимулом до спілкування, налагодження відносин, дружбу.

Задумайтесь, наскільки розташовує до себе людина, яка відчуває до вас щирий інтерес, розділяє ваші прагнення, готовий підтримати вас у важку хвилину, вислухати або допомогти, щиро порадіти вашому щастю, приділити свій час, увагу, зусилля, зробити щось для вас - просто так, по дружбі, без прихованих мотивів?

Хотіли б спілкуватися з таким? А скільки у вас буде друзів, якщо такою людиною зможете стати ви самі?

Мабуть, чимало, якщо ви - людина із зоровим вектором і отримуєте задоволення від емоційних зв'язків з іншими, радієте новим знайомим, спілкування, взаємодії.

А можливо, вам буде досить і одного, але близького друга, якщо ви - володар звукового вектора. І головне для вас - це розуміння, однодумність, душевна спорідненість.

І вже зовсім не важливо, скільки вам років, ким ви працюєте, де живете і як виглядаєте. Ці відчуття підсвідомі. Вони не пов'язані із зовнішністю або ім'ям, вони пов'язані тільки з особистістю і психологічним станом людини.

Маючи в своєму розпорядженні до себе людей через глибоке розуміння їхньої психіки, ми отримуємо можливість формувати своє оточення, а значить, розширювати свій потенціал, оточуючи себе цікавими, відкритими, знаючими і світлими в усіх відношеннях людьми. Рости і розвиватися, отримувати насолоду від щирого спілкування ніколи не буває пізно. Ні в сорок, ні в сімдесят років.

Коректор: Наталя Коновалова

Автор публікації: Діана Гадлевская, лікар-анестезіолог

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»Ак це?
«Мені немає місця серед людей» - так це насправді?
Як знайти друзів, коли тобі вже сорок років?
Як знову повірити людям, відчути інтерес до них?
Ак це?
«Мені немає місця серед людей» - так це насправді?
Не потрібно вміння до найсильнішого зосередження?
Здатність створювати ідеї?
Хотіли б спілкуватися з таким?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить