Квітка бегонія догляд в домашніх умовах фото, види, розмноження

  1. Види і гібридні форми бегонії з фото
  2. Особливості догляду за кімнатної бегонії
  3. освітлення
  4. температура
  5. Вологість і полив
  6. внесення добрив
  7. пересадка
  8. розмноження
  9. Проблеми в вирощуванні і хвороби бегонії

Бегонія є однією з найпопулярніших культур, що вирощуються в будинках, на балконах і в садах. У природі рослина росте в тропічних лісах Південної Америки, Азії та Африки.

Існує близько 800 видів культури і кожен з них має свій власний унікальний, колір, розмір, форму і текстуру листя. Бегонії вражають різноманітністю: вони можуть бути високими з прямим стеблом або невеликими без стебла, з бульбоподібними або повзучими кореневищами.

Наприклад, найвищий представник роду сягає майже 3 метрів у висоту, а самий крихітний - всього кілька сантиметрів. Квітки у деяких видів південній красуні можуть досягати просто величезних розмірів, у інших вони дрібні, але не менш красиві.

Популярні види з махровими, камеліевіднимі або простими квітками найрізноманітніших відтінків білого, жовто-оранжевого, червоного.

Деякі сорти кімнатної Бегонії вирощують заради красивих суцвіть, інші - щоб милуватися разюче красивої декоративним листям з забарвленням від світло-зеленого до практично червоного і бронзового відтінку. У продажу з'являються все нові гібриди цього прекрасного рослини.

Умовно можна виділити 3 великі групи: декоративно-квітучі, декоративно-листяні і чагарникові.

Види і гібридні форми бегонії з фото

Одним з найпопулярніших кімнатних видів є декоративно-листяна Королівська Бегонія (Begonia rex) і її численні гібриди, які порадують квітникарів ефектними візерунками на листках з відтінками зеленого, сірого, червоного, фіолетового.

Читайте ще: Полуниця на підвіконні за 60 днів

Рослина досягає близько 30 см у висоту. Підземна частина являє собою кореневище. Листя великі, м'ясисті в формі серця, непоказні квітки з'являються влітку. Даний вид рослини розмножується вегетативно.

Даний вид рослини розмножується вегетативно

Гібриди Begonia rex

Бегонія Бауера (Begonia boweri). Невеликий сорт у вигляді компактного кущика до 30 см у висоту. Характеризується гарними зеленими листя з темним краєм.

Один з популярних гібридів - «Тигрова» з коричнево-зеленою листової пластиною зі світло-зеленими плямами. Любить півтінь. Розмножується поділом кореневища і живцями.

Бегонія Мейсон. Один з найбільш поширених сортів. Декоративні зморшкуваті світло-зелене листя з темно-коричневим візерунком. Підземна частина - кореневище.

Бегонія коралова (Begonia corallina). Чарівний вигляд пряморастущіх чагарникових бегоній з подовженими зеленим листям, засіяними маленькими світлими цятками.

Чарівний вигляд пряморастущіх чагарникових бегоній з подовженими зеленим листям, засіяними маленькими світлими цятками

Begonia corallina

Бегонія Елатіор (Begonia Elatior). Самий чудовий декоративно-квітучий гібрид бульбової бегонії. Цінується за чудові великі махрові квітки на тлі глянцевих листя. Характеризується тривалим цвітінням.

Домашня бегонія Елатіор

Звертає на себе увагу гібрид Лотарингія, який можна вирощувати в домашніх умовах. Його ефектне цвітіння триває з жовтня по грудень.

Особливості догляду за кімнатної бегонії

Перше, що потрібно зробити - це визначити до якого типу відноситься ваш вихованець. Існує три типи культури, які відрізняються кореневою системою. Вони бувають бульбові, волокнисті і кореневищні.

Останні два типи прекрасно підходять для вирощування в будинку, а ось бульбові більше підходять для відкритого повітря і їм досить складно забезпечити необхідні умови.

освітлення

Догляд за бегоній в приміщенні починається з вибору правильного місця. Більшість представників роду віддають перевагу яскравому, але розсіяне світло. І тільки бульбові види потребують півтіні.

В умовах нестачі освітлення світлолюбні рослини витягуються, стебла стоншуються, а візерунок і забарвлення листя тьмяніє. При відсутності природного світла, культура добре реагує на флуоресцентне освітлення.

При відсутності природного світла, культура добре реагує на флуоресцентне освітлення

температура

Оптимальна денна температура влітку 20-25 ̊С при підвищеній вологості, взимку - 18-20 ̊С. Уникайте холодних протягів і тривалих низьких температур, які можуть бути згубними для південної красуні.

Рослина непогано себе почуває взимку при 16 ° С, але за умови помірного поливу.

Вологість і полив

Грунт повинна бути злегка вологою, але без застою води, так як Бегонії, вирощені в закритому приміщенні особливо сприйнятливі до кореневої гнилі. Багато експертів радять поливати при висиханні верхнього шару субстрату. Це допоможе запобігти надлишок вологи, який є головною причиною загибелі рослини.

Намагайтеся поливати навколо квітки, рівномірно розподіляючи воду по поверхні грунту, і уникайте попадання вологи на листя, щоб уникнути розвитку грибкових захворювань.

Вода обов'язково повинна бути кімнатної температури, м'яка, без солей і домішок. Культура добре реагує на систему дозованого автоматичного поливу .

Адекватна вологість - найбільша проблема при догляді за бегонії в домашніх умовах. Сухе повітря в багатьох будинках, особливо в зимовий період, може привести до того, що краї листя скручуються і буріють.

Для створення оптимальних умов можна використовувати зволожувач повітря. Добре допомагає періодичне розпорошення води недалеко від горщика або підставка, заповнена вологою галькою.

Добре допомагає періодичне розпорошення води недалеко від горщика або підставка, заповнена вологою галькою

внесення добрив

Підживлення вносимо в період активного росту кожні два тижні. Для квітучих груп, починаючи з моменту формування квіткових бруньок, використовуються рідкі комплексні добрива з азотом. Для декоративно-листяних застосовуємо добрива для росту зеленої маси з підвищеною дозою фосфору і калію.

Примітка: бегонії чутливі до надмірної солоності землі, тому постарайтеся уникнути занадто високих концентрацій сумішей.

пересадка

Бегонії пересаджують навесні кожні 1-2 роки. Для пересадки використовуйте універсальний пухкий грунт на основі торфу з невеликою кількістю крупнозернистого піску і кількох шматочків деревного вугілля.

Можна приготувати суміш самостійно з торфу та перліту в співвідношенні 50:50 з додаванням невеликої жмені сухої хвої.

Можна приготувати суміш самостійно з торфу та перліту в співвідношенні 50:50 з додаванням невеликої жмені сухої хвої

При пересадці будьте обережні, щоб не пошкодити тендітні коріння рослини. Акуратно очистіть їх від старого грунту, видаліть старі і хворі корінці. Зрізи присипте товченим деревним вугіллям.

Горщики краще вибирати плоскі і широкі на пару сантиметром більше попереднього розміру. На дно горщика обов'язково викладіть дренажний шар з керамзиту або дрібного щебеню.

розмноження

Спосіб розмноження кімнатної Бегонии залежить від її кореневої системи. Так бульбові види розмножуються бульбами, листові за допомогою утолщенного кореневища або укоріненням листових черешків, чагарникові розмножуються насінням, верхівковими пагонами або стовбуровими живцями.

Читайте також: Тіньолюбні кімнатні квіти

Листові черешки декоративно-листових видів беруть для вкорінення в травні-червні. технологія вкорінення листа аналогічна фіалкам .

Розмноження стовбуровими і верхівковими живцями проводять в квітні. Візьміть 7-10 см частину стебла з 2-3 листовими вузлами і помістіть на 1-2 см в теплу вологу суміш з торфу і піску. Оптимальна температура грунту для вкорінення 18-21 ° C. Періодично збризкуйте грунт.

Розподіл кореневищних бегоній проводять навесні. Кожна частина кореневища після поділу повинна мати одну або більше точок зростання.

Проблеми в вирощуванні і хвороби бегонії

Занадто сухе повітря в приміщенні поряд з високою температурою призводять до скручування і висихання листя бегонії. На зниження температурного режиму нижче допустимого рівня культура реагує скиданням листя.

Культура дуже сприйнятлива до грибкових хвороб, які розвиваються в більшості випадків через неправильне догляду за бегонії.

Розвиток сірої гнилі в більшості випадків викликає підвищена температура при високій вологості. На листках, пагонах і кольорах рослини з'являються сірі водянисті плями.

Якщо не вжити заходів, то стебла починають гнити, а листя чорніють і скручуються. Щоб зупинити захворювання, слід обробити рослина фунгіцидом.

Сіра цвіль, яка проявляється коричнево-зеленим нальотом на листових пластинах і квітках. Листя поступово скручуються і сохнуть. Щоб позбутися від цього захворювання, проводять обробку фунгіцидною препаратом на основі беномила 2-3 рази кожні 10 днів.

Хвороби кімнатних квітів з фото - читайте тут

Коренева гниль вражає квітка при надлишковому поливі, особливо холодною водою. На пагонах видно коричневі смуги, коріння поступово гниють. У цьому випадку проводять пересадку в новий грунт, попередньо видаливши уражені корінці і обробивши їх фунгіцидом.

Бактеріальне в'янення характеризується появою пузирчастих плям на листках, які з розвитком хвороби починають зливатися.

Вірус огіркової мозаїки не лікується. Рослина необхідно знищити. Недуга проявляється жовтими плямами або кільцями на листі.

Бегонія може дивуватися такими шкідниками як трипси, павутинний кліщ, попелиця. Як лікування проводять обробку інсектицидом.

зберегти

зберегти

зберегти

Додати коментар

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить