Розкіш візерунків листяних бегоній

 1. Манірні різнобарв'я благородних забарвлень
 2. Види декоративно-листяних бегоній
 3. Але не варто забувати і про інші види бегоній
 4. Догляд за декоративно-листяними бегоніями в домашніх умовах
 5. Освітлення для листяних бегоній
 6. Комфортний температурний режим
 7. Поливи і вологість повітря
 8. Підживлення для листяних бегоній
 9. Пересадка і субстрат
 10. Захворювання і шкідники
 11. Розмноження листяних бегоній

Листяні бегонії - одні з найбільш традиційних кімнатних рослин. Деякі вважають їх холодними і чи не агресивними, інші - незрівнянними і благородними. Але як би там не було, краса декоративно-листяних видів цих манірних аристократок не залишає байдужим нікого. Пропонуючи помилуватися на унікальні забарвлення і відтінки, підкоряючи розкішшю візерунків на листках, бегонії при всьому своєму розмаїтті залишаються ще і дуже невибагливими рослинами. Їх вирощування під силу і новачкам, а здатність відновлюватися у цих культур тільки дивує. Листяні бегонії - одні з найбільш традиційних кімнатних рослин

Бегонії декоративно-листяні

зміст:

Манірні різнобарв'я благородних забарвлень

Бегонії - одні з найрізноманітніших пологів кімнатних рослин. Бульбові і кущові, ампельні і кореневищні, красивоцветущие і декоративно-листяні - вибрати є з чого. Але якщо квітучі бегонії вважаються рослинами сучасними і модними, то листяним давно присвоєно статус «золотої класики». І це справедливо: рослини ці використовуються в інтер'єрах давно, завоювали серця шанувальників, встигли пережити кілька періодів непопулярності.

Але сьогодні «бабусині» бегонії знову в моді. Адже в красі текстур і забарвлень з металевими ефектами з ними ніхто не зрівняється. І навіть те, що більшість бегоній відносяться до рослин отруйним (що містяться в листі речовини викликають подразнення слизових і шкіри), нітрохи не заважає їм залишатися культурами вельми популярними.

Декоративно-листяні представники роду Бегонія (Begonia) - це трав'янисті багаторічники, кущики яких у висоту обмежені 20-40 см. Але і з цього правила є свої винятки. Мініатюрні і середні сорти бегоній вважаються більш популярними, ніж велетенські, висота яких не обмежена навіть 1 м. У бегоній, що розвиваються з різом (див. Матеріали про різомних бегоніях), на товстих, м'ясистих, укорочених і найчастіше опушених пагонах утворюються неповторні листя діаметром від 5 до 25 см.

Вони можуть бути як порівняно простими ланцетними, так і округлими, стрело- і серцеподібними і навіть лопатевими, на зразок листя клена. Загострена верхівка у одних бегоній витягнута, а у інших - майже непомітна. Розгледіти форму листя непросто: контури листових пластинок «приховані» розкішними великими і гострими зубами по краю, рюшами і опушкою.

Різьблений край колись послужив причиною того, що бегонії зарахували до «агресивним» рослинам, але така репутація сьогодні розвіялася, як серпанок. Але ось манірності і благородства зубчасті краї листя і правда надають. Завдяки їм бегонії виглядають і нарядно, і як справжній гордовитий кімнатний «аристократ». Якою б не була форма листя, вони у бегоній асиметричні: товста жилка посередині розділяє листові пластини на дві нерівні половини. І це недосконалість тільки підкреслює особливості забарвлення і текстур.

А вони у бегоній неповторні: чудовий оксамит або атлас опушених, матових або глянцевих листя дивує грою не тільки кольору, але і текстур. Саме у бегоній найсильніше виражені алюзії з розкішними металами: сірі візерунки здаються срібними, а руді візерунки - мідними або золотистими.

Колірна палітра бегоній і зовсім унікальна: темний коричневий, зелений і червоний забарвлення здаються справжнім чорним, а найрізноманітніші благородні варіації зеленого, червоного, пурпурного, білого, сріблястого, шоколадного, рожевого підкорюють своєю незвичністю.

Належність бегоній до числа листяних зовсім не означає, що рослини здатні цвісти. Непомітні і скромні, незрівнянні з красивоцветущими видами і сортами кремові квітки на рослинах найчастіше видаляють, так і не помилувавшись ними. У високих листяних бегоній квітки більш красиві і яскраві, ніж у низьких рунистих.

Бегонії королівські (Begonia rex)

Види декоративно-листяних бегоній

Сьогодні вважається, що число відкритих видів бегоній перевищує 1500 рослин, а число гібридних форм і сортів давно перевалило за двохтисячну позначку. І трохи менше половини бегоній якраз є декоративно-листяними. Батьківщиною листяних бегоній є Південна Америка і Мексика, але деякі види були вперше відкриті в Азії. У природі бегонії вважаються типовими мешканцями тропічних лісів.

Сьогодні кількість сортів і гібридів бегоній настільки велике, що серед чудових листяних цариць можна зустріти культури з якими завгодно забарвленнями, формою листя, ефектами і текстурами. Любителям класики припадуть до душі бегонії з переходами кольору по контуру пластини, для сучасного інтер'єру знайдуться бегонії зі строкатою брижами або строгими узорами, а тих, хто шукає оригінальність здивують бегонії зі спіралями і зірками на листках ...

А якщо згадати про найрізноманітніших комбінаціях кольору, то про різноманітність бегоній можна говорити дійсно нескінченно. Одним словом, вибрати є з чого.

Якщо якийсь видовий бегонії ми і зобов'язані настільки завидною різноманітністю, то це - Бегонія королівська (Begonia rex), яку у нас також часто називають ботанічним ім'ям Рекс. Це найрізноманітніша за забарвленням листя бегонія, яка надихнула селекціонерів на нескінченні експерименти. Їх зовнішність стала еталоном для всіх листяних красунь.

Іноді в класифікаціях бегоній все декоративно-листяні різновиди поділяють на дві групи - сорти та гібриди королівської бегонії і бегонії групи діадема. Другі ведуть своє походження від викликав чимало суперечок однойменного виду бегоній - Бегонія діадема (Begonia diadema). У цієї рослини і сьогодні залишається спірний статус.

Одні вчені вважають цю бегонію окремим видом, а інші - всього лише формою королівської бегонії. Діадеми легко розрізнити по схожості форми листа на зелень клена: листові пластини розрізані на 7 (і більше) загострених часткою.

Бегонія діадема «Сільвер Стар» (Begonia diadema 'Silver Star'). © Kor! An

Але не варто забувати і про інші види бегоній

Бегонія Бауера (Begonia bowerae) - сама плямиста з усіх бегоній. Малюнок на листках завжди строкато-невпорядкований, веселий, на листових пластинах проступають контрастні плями, що викликають асоціації зі шкірами диких котячих.

Бегонія Месона (Begonia masoniana) - вид з унікальними чорно-зеленими забарвленнями, на красу прожилок по листю якого можна милуватися нескінченно.

Бегонія кільчаста (Begonia annulata), також відома як бегонія Гріффіта (Begonia griffithi) запам'ятовується і оксамитовими щільними листям, і чітко окресленими зонами-смужками забарвлення. У неї темний центр поєднується з сріблястим кольором середній частині листа і більш темною облямівкою, причому всі «плями» повторюють контур самої серцеподібної листової пластини зі злегка скрученим по спіралі підставою.

У неї темний центр поєднується з сріблястим кольором середній частині листа і більш темною облямівкою, причому всі «плями» повторюють контур самої серцеподібної листової пластини зі злегка скрученим по спіралі підставою

Бегонія Месона (Begonia masoniana). © shadeplants Бегонія Месона (Begonia masoniana) Бегонія Бауера (Begonia bowerae). © Jan Richtr Бегонія кільчаста (Begonia annulata). © Martin Ogden

Бегонія телесноцветная (Begonia incarnata), сьогодні в вид включили і колись розглянуту окремо Бегонію металеву (Begonia metallica) - вид з виділяються прожилками, металевими відблисками поверхні і потужними кущами висотою від півметра до 80 см.

Бегонія гоегская (Begonia goegoensis) - більш рідкісний вид, оксамитові листя якого найчастіше плоскі, округлі з загостреним кінчиком, нагадують дорогоцінні камені завдяки світловим світлим прожилкам і павутинки на темному тлі.

Одна з найвищих бегоній - Бегонія плямиста (Begonia maculata), яка формує вражаючі кущики з міцними пагонами. Листя найчастіше серцеподібні, іноді - з закрученим в равлики підставою. Свою назву бегонія отримала через строкатих плям на темному базовому тлі листових пластин, контрастною ряби візерунків. На відміну від більш низьких бегоній, може похвалитися ще й симпатичними рожевими квітками.

Бегонія плямиста (Begonia maculata). © outlawgarden Бегонія плямиста (Begonia maculata) Бегонія телесноцветная (Begonia incarnata). © Gloria Utzig Бегонія гоегская (Begonia goegoensis). © MT

Але в продажу видові бегонії сьогодні витіснені гібридами та сортами, у кожного з яких є свої пам'ятні риси.

Модні сорти незрівнянних листяних аристократок:

 • Сорт «Равлик» (Escargot) - сорт з темними сіро-зеленим листям практично цільної серцеподібної форми, у якого основа пластинок листа начебто закручується всередину, створюючи виток, а сіро-срібляста світла широка смуга по контуру пластини тільки підкреслює спіраль-равлика;
 • Сорт 'Rohceart' - круглолистная бегонія зі спірально скрученими листям, унікальним забарвленням і переходом від сріблястого в срібно-зелений до найтоншому чорному краю;
 • Сорт 'Namur' - сріблясто-салатовий «равликовий» сорт з найтоншими облямівкою і прожилками в центрі;
 • Сорт 'Lospe-Tu' - з також закрученим равликом підставою яскраво-зеленого листя, по краю яких темні прожилки нагадують прошиті стібки;
 • Сорт 'Benitochiba' - густо кущисті бегонія з кленовіднимі листям сріблястого забарвлення, на тлі якого яскраво світяться фіолетові і зелені прожилки, підкреслені перламутровим і рожевим відливом різьбленого краю листя;
 • Сорт 'Maid Marion' - серебрістоліственний «равликовий» сорт середньої висоти з дуже насиченою малиново-зеленою облямівкою;
 • Сорт 'November Frost' - сріблястий сорт з найтоншої мережею темно-зелених прожилок;
 • Сорт 'Charlotte Chiffon' - ніжний багатобарвний сорт, у якого листова пластинка в центрі перламутрово-рожева, по краю - сріблясто-перламутрова, а облямівка, прожилки і хвилястий край - темно-зелені;
 • Сорт «Тигр» (Tiger) - сорт бегонії Бауера з яскраво-салатовим, сліпучими круглими плямами по краях ниркоподібних майже чорних листя;
 • Сорт 'Pearl de Paris' - перламутрово-срібний сорт з серцеподібним листям і тонкою темною мережею по гофрованої поверхні;
 • Сорт 'Nordic Glacier' - сильно зубчастий перламутровий сорт з темним центром і чорними, радіально розходяться прожилками, що переходять в тонку темну облямівку;
 • Сорт 'Meisterstuck' - перламутрово-рожевий смугастий сорт з чорними прожилками;
 • Сорт 'Dewdrops' - атласна бегонія з перламутрово-сірим забарвленням, закручена в равлика біля основи листя красується темною облямівкою і паутіновіднимі темними прожилками;
 • Сорт 'Chocolate Cream' - класичний гібрид з округлими, біля основи закрученими в спіраль листям з витягнутим кінчиком, різьбленим краєм, прикрашеними темно-коричневою облямівкою і прожилками, що запам'ятовуються і темним центом, і сріблясто-рожевими смугами в середині;
 • Сорт 'Baby Dress' - крупнолистная, але невисока бегонія з яскравим насичено-зеленим тоном великих листя з червоно-коричневим «простьоганних» краєм-рюшів, закрученими в подвійну равлика підставами листя;
 • Сорт 'Green Gold' - круглолистний сорт з хвилястою поверхнею, закрученими в дуже круту спіраль підставами, сріблястим забарвленням, унікальними темно зеленими прожилками, що розходяться в центрі листа і перегукується з найтоншою облямівкою по краю;
 • Сорт 'Fireworks' - зворушливий сорт з серцеподібним листям, у якого чорна серцевина листа по жилах розходиться в темно-зелений з срібними плямами забарвлення і фіолетову облямівку;
 • Сорт 'Black Fang' - мініатюрна оксамитово-чорна бегонія з різьбленим опушеним краєм, що світяться малахітовими прожилками в центрі і подвійний равликом біля основи листа;
 • Сорт 'Charm' - незрівнянний строгий сорт зі спірально закрученим підставою і загостреним кінчиком серцеподібного листа, на якому чорна рюша поєднується з дрібними срібними плямами на темно-зеленому тлі;
 • Сорт 'Helen Lewis' - бархатістолістная бегонія з серцеподібною листом, у якого майже чорна облямівка і центр листя поєднуються зі срібною і зеленої смужками між ними;
 • Сорт 'Lillian' - схожий на попередній сорт, але з гофрованим краєм і подвійний равликом біля основи;
 • Сорт 'Silver Jewel' - смугаста бегонія з оксамитовими темними листям і сріблястими «зеброва» прожилками;
 • Сорт 'Little Brother Montgomery' - грає на контрасті сріблясто-салатового з темно-зеленим центром і облямівкою кленолистий сорт;
 • Сорт 'Hallelujah' - закручується в равлика дуже компактний сорт з темно-фіолетовим забарвленням, який буквально змушує блискати срібляста смуга по центру листових пластин (візуально розділяє лист на облямівку і центр);
 • Сорт 'Dollar Down' - унікальний сорт з майже чорною облямівкою і червоним забарвленням листя;
 • Сорт 'Five and Dime' - перламутрово-рожевий сорт з зелено-чорній рюшів;
 • Сорт 'Gryphon' - сорт з кленовіднимі листям, великий, з глянцево-металевим відливом темних листя з срібними розводами між прожилками;
 • Сорт 'Merry Christmas' - дуже гарний сорт, у якого смуги майже строгі і яскраво відділені одна від одної - від чорного центру і рожевого підстави до сріблястого плями посередині, що переходить в насичено-зелений край і темну тонку облямівку;

Бегонія «Бенітошіба» (Begonia 'Benitochiba') Бегонія «Бенітошіба» (Begonia 'Benitochiba')  Бегонія «Тигр» (Begonia 'Tiger') Бегонія «Тигр» (Begonia 'Tiger'). © Mokkie Бегонія «Феєрверки» (Begonia 'Fireworks'). © Cliff

Догляд за декоративно-листяними бегоніями в домашніх умовах

Листяні бегонії - рослини невибагливі і витривалі. На промахи в догляді і різні проблеми вони можуть реагувати втратою листя і пригніченим станом, але як тільки ви виправите свої помилки - вони швидко відновлюються. Але все ж до крайнощів у вирощуванні листяних бегоній краще не доходити.

Якщо забезпечити їм регулярний і уважний догляд, то бегонії розкриють всю свою небувалу красу і стануть справжньою прикрасою колекції. Тим більше, що «норми» дотримуватися зовсім не складно: листяна бегонія не вимагає ні прохолодної зимівлі, ні заходів по зволоженню повітря.

Освітлення для листяних бегоній

Завдяки невимогливість до висвітлення бегонії дозволяють використовувати розкішні строкаті листя для прикраси не тільки підвіконь, а й інтер'єру (причому не тільки в житлових кімнатах, але і в ванних). Сильне притенение позначиться і на красі візерунків, і на густоті кущиків, і на розмірах листя. Але в будь-якому світлому або полупрітененном місці бегонія буде тільки радувати.

Єдине, чого потрібно приділити посилену увагу - захист від прямих сонячних променів. Бегонія потребує розсіяному освітленні, навіть ранкове сонце може залишити на листі плями і зіпсувати їх привабливість.

Комфортний температурний режим

Бегонії з гарними листами прекрасно себе почувають в кімнатних температурах. Вони не люблять ні холоду, ні спеки. Найбільш комфортне середовище обмежена 15-20 градусами. Нижче 15 градусів температура не повинна падати навіть на короткий час взимку. Спека негативно позначається на красі листя, рослини можуть страждати від висихання кінчиків, але якщо забезпечити більш стримані показники не вдається, то можна нормалізувати середу для бегонії простими заходами по зволоженню повітря.

Деякі складнощі у вирощуванні декоративно-листяних бегоній викликає нелюбов рослин до протягів. Але досить поставити кущики в захищеному місці і додатково оберігати бегонії при провітрюванні - і ніяких проблем не виникне. Провітрювати приміщення з бегоніями потрібно частіше: доступ до свіжого повітря необхідний для формування дуже красивих листя.

Бегонії не варто виносити на відкрите повітря, розміщувати влітку на балконах, а тим більше - в саду.

Бегонії не варто виносити на відкрите повітря, розміщувати влітку на балконах, а тим більше - в саду

Бегонія «Каламутні води» (Begonia 'Muddy Waters'). © gwenniesworld

Поливи і вологість повітря

Ці чудові красуні потребують простому підході до поливу: для листяних бегоній не допускають застою води, але підтримують рівномірну легку вологість, не доводячи до повного пересихання грунту. Зимовий режим поливів коригують відповідно до змін темпів просихання субстрату, злегка зменшуючи частоту процедур і обов'язково перевіряючи, наскільки просохла грунт перед черговим поливом.

Деякі сорти бегоній вимагають періоду спокою, і полив для них потрібно коригувати істотніше (при покупці варто уточнити режим догляду взимку). Але більшість листяних красунь в таких заходах не потребують. Рослини поливають водою однієї температури з повітрям.

При поливі листяних бегоній потрібно діяти дуже обережно: рослини не виносять попадання води на листя і стебла, навіть маленькі краплі залишають після себе плями (саме через це бегонії не можна обприскувати).

Бегонії з декоративним листям незважаючи на їх походження не можна назвати типовими вологолюбними Тропиканки, яким життєво необхідні високі показники вологості повітря. Але в їх витривалості є свої межі: занадто сухе повітря позначається на красі листя, і екстремальної сухості під час роботи опалювальних приладів потрібно уникати, роблячи заходи по її компенсації. Також додаткові заходи щодо підвищення вологості повітря доведеться робити, якщо бегонії знаходяться при температурі від 21 градуса тепла.

Для бегоній обприскування - не варіант. Підвищити вологість повітря можна простими заходами - установкою мисок, піддонів з вологим мохом, галькою, керамзитом, декоративними грунтами (гру з текстурами можна використовувати для підкреслення краси листя бегоній).

Функцію Зволожувач для бегонії могут зіграті и вологолюбні сусіди (ситник, циперус та ін. Види, что вімагають сирих умов), и кімнатні фонтанчики, и палюдариум, або акваріуми. Якщо вам потрібні лише тимчасові заходи і ви хочете підвищити вологість простим обприскуванням, то проводите його зі значної відстані над рослиною, використовуючи якомога дрібніший розпилювач.

Підживлення для листяних бегоній

Добрива для цих рослин вносять виключно в період з березня і до жовтня. Бажано використовувати спеціальні суміші добрив для декоративно-листяних рослин. Але якщо вам вдалося знайти спеціальні добрива для бегоній, то вибирайте саме їх (зазвичай такі засоби зустрічаються в лінійках продукції виробників, у яких є добрива не тільки базових типів, але і для окремих різновидів кімнатних рослин - пальм, орхідей і т.п.) .

)

Бегонія «Одкровення темно-бордовий» (Begonia 'Revelation Maroon')

Пересадка і субстрат

Бегонії декоративно-листяного типу пересаджують тільки в міру необхідності, коли рослинам стає занадто тісно в старих ємностях. Пересадку проводять, збільшуючи горщики на 2-3 см в порівнянні з попереднім. Краща широка, плоска форма горщиків (висота менше діаметра). Оптимальні терміни - лютий або березень.

Для бегоній необхідно підбирати поживні, пухкі субстрати. Оптимальні показники рН - 5,8-6,5. Можна використовувати готові універсальні грунтосуміші. При самостійному складанні суміші використовують:

 • суміш рівних частин піску, листової і перегнійної грунту з подвійною частиною дернової грунту;
 • суміш в рівних частинах листової, дернової, перегнійної грунту, торфу і піску.

При пересадці рівень заглиблення бегоній зберігають колишнім. Для рослини на кілька днів після процедури потрібно забезпечити притінене місце розташування.

Захворювання і шкідники

Листяні бегонії, на превеликий жаль, не можна віднести до найстійкішим кімнатним рослинам. Вони дивуються не тільки попелиць, павутинним кліщами або трипсами, але і борошнистою росою, сірою гниллю. Це одна з найбільш чутливих до грунтових нематод кімнатних культур. На цих рослинах боротьбу варто починати з застосування інсектицидів або фунгіцидів, оскільки обробка у вигляді механічного змивання комах для листяних бегоній неприпустима.

Поширені проблеми в вирощуванні:

 • скидання листя в сухому повітрі або при пересиханні субстрату;
 • збліднення листя при коричневих кінчиках в сухому повітрі і при мізерних поливах;
 • витягування і здрібніння листя при сильному притенении.

бегонія листяна

Розмноження листяних бегоній

Бегонії НЕ квітучого типу дозволяють вибирати різні методи розмноження для отримання нових екземплярів, причому, як правило, укорінення проходить швидко і без проблем. Але зайнятися розмноженням листяних бегоній потрібно протягом весни. До кращих способів розмноження листяних бегоній зараховують:

 1. Поділ різом при пересадці на великі частини (можна розділяти великі бегонії і руками, і розрізаючи стовбур, але потрібно обов'язково стежити за наявністю потужного пучка коренів і по одній і більше нирці і побіжу в кожній деленке).
 2. корененіе живців «з п'ятою» або частин листа (у бегоній можна розрізати листові пластини за основними жилах, укладаючи місце розрізу нижньої стороною на вологий пісок і прішпілівая або притискаючи камінчиками; укорінення проводять при нижньому поливі, легкої вологості і в світлому місці).
 3. Відділення верхівкових живців з 3-5 листям (після обробки зрізів їх ставлять у воду або висаджують в звичайний для бегоній субстрат і при легкої вологості грунту укорінюють в світлому місці при кімнатній температурі).
 4. Укорінення частин листа.

Будь-який метод живцювання передбачає місячне укорінення. При розмноженні частинами листа потрібно дочекатися не лише освіти коренів по зрізу жилки, а й появи сильних рослин, які після підростання можна відокремлювати від листа.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить