10 простих способів прикраси квіткових горщиків

 1. Практичність - ще не все
 2. Спосіб 1. Подвійні горщики і зовнішні ємності
 3. Спосіб 2. Чарівна фарбування
 4. Спосіб 3. Послання на горщику
 5. Спосіб 4. Тривимірне перетворення
 6. Спосіб 5. екотренд, або гербарій на кашпо
 7. Спосіб 6. Великий або маленький об'ємний декор
 8. Спосіб 7. Декупаж у всій красі
 9. Спосіб 8. Одежинка для кашпо
 10. Спосіб 9. Нитка до нитки
 11. Спосіб 10. Чарівні шнури і стрічки

Привабливість кімнатних рослин залежить не тільки від їх власної декоративності, а й від ємності, в якій вони ростуть. Горщик, що становить єдине ціле з зеленими і квітучими улюбленцями, може як підкреслити їх достоїнства і приховати недоліки, так і навпаки. При неправильному підборі ємності за естетичними параметрами можна навіть розкішну орхідею перетворити в непоказне і запущене видовище. Сьогодні асортимент кашпо більш, ніж великий. Але знайти ідеально підходить кожній рослині контейнер непросто, та й не завжди можливо: кращі моделі горщиків коштують чимало. Але навіть найпростіші або старі ємності можна перетворити і самостійно, вписавши їх в інтер'єр і додавши нові акценти, котрі розкривають красу листя або суцвіть. Привабливість кімнатних рослин залежить не тільки від їх власної декоративності, а й від ємності, в якій вони ростуть

Декорування квіткового горщика. © Stephanie Lynn

Практичність - ще не все

Горщики для кімнатних рослин підбирають, в першу чергу, з практичних параметрам: вони повинні створювати ідеальні умови для зростання, відповідати розмірам кореневої системи культур, надавати достатню кількість дренажних отворів для вільного відтоку води. В асортименті ємностей для кімнатних улюбленців зустрічаються і пластикові, і керамічні кашпо. Та й у кожній категорії є контейнери різної цінової групи і функціональності, форми і розміру. І вибираючи співвідношення ширини і висоти, з огляду на характер росту рослини, обсяги попередньої ємності, ми часто забуваємо про ще один дуже важливий параметр кожного кашпо і горщика - його естетичності. Нудні і звичайні, нічим не привабливі і звичні горщики, які є всього лише ємністю для вирощування і самі по собі нічим не виділяються - такі більшість горщиків для кімнатних рослин. Особливо, якщо їх використовують «у спадок», пересаджуючи в міру зростання все нові рослини і багаторазово використовуючи одну ємність для абсолютно різних культур. Але ж вони можуть і повинні бути і головною прикрасою зелених улюбленців. Звичайно, є модні яскраві кашпо, оригінальні ємності, елітні моделі, кожна з яких стає частиною інтер'єру. Але всі вони вимагають індивідуального підбору і чималих витрат. Але і тим, у кого горщики нудні і стандартні, не варто нехтувати естетикою. Навіть саму нудну ємність можна перетворити в декоративний акцент, зробити більш придатною для конкретного рослини і конкретної обстановки.

Додаткове декорування квіткових горщиків необхідно у випадках:

 • якщо горщики погано поєднуються з декоративними характеристиками самих рослин;
 • коли ємності недостатньо ошатні або, навпаки, занадто яскраві для зростаючих в них рослин;
 • при використанні старих, «зносилися» зовні горщиків;
 • для маскування дефектів (наприклад, відколів або плям) на зовнішній стороні ємності;
 • якщо горщик погано вписується в групу з іншими рослинами або інтер'єр в цілому (особливо, якщо його стиль, забарвлення не відповідає обстановці);
 • для економії коштів на придбання елітних дизайнерських горщиків (при такому ж ефекті ексклюзивності);
 • як прекрасний спосіб створити неповторний, індивідуальний декор;
 • для введення в обстановку кімнат стильних і затишних деталей;
 • а також тим, хто любить займатися творчістю і шукати ексклюзивні рішення навіть в дрібницях.

Декорування квіткового горщика. © Shauna Krantz

Перетворити звичайні горщики в особливі допоможуть різні способи декорування ємностей для рослин. Одні з них пропонують згадати навички хендмейд, інші - використовувати підручні матеріали, а треті - і зовсім зважитися на найнесподіваніші експерименти. Іноді для перетворення квіткових горщиків необхідно додати одну-єдину деталь, а іноді краще і зовсім приховати сам горщик під оригінальною «шубкою». Достатньо лише виділити трохи часу і не побоятися проявити фантазію - і неповторні, «штучні» горщики для кімнатних рослин стануть «родзинкою» в оформленні вашого будинку.

Спосіб 1. Подвійні горщики і зовнішні ємності

Найпростіший і водночас не самий практичний варіант швидко замаскувати непоказний, старий, невідповідний рослині зовні, але дуже вже зручний і прекрасно виконує свої функції горщик - поставити його в ще один. Подвійний горщик виручить не тільки тоді, коли вам не подобається основний контейнер, а й якщо:

 • красиві дорогі ємності, які ви купуєте як розкішний акцент, так шкода «бруднити» і використовувати за призначенням (висадивши рослину в горщик трохи менше і просто поставивши в більш красивий, ви збережете і естетику, і практичність, що не перебував собі клопоту);
 • ви вибираєте керамічні ємності по суто декоративним характеристикам, зливних отворів в них немає зовсім або воно одне і настільки маленьке, що ні про яке оптимальному стоці води і мови не йде.

Декорування квіткового горщика декоративним кашпо

При цьому в ролі зовнішньої ємності можна використовувати далеко не тільки квіткові горщики. Функцію зовнішнього контейнера з легкістю виконають:

 • старі кухонні предмети або декоративні ємності - від каструль і чайничком до глиняних мисок або порцелянових горщиків;
 • декоративні інтер'єрні коробки і кошики для рукоділля;
 • незвичайні контейнери з числа садової та кухонного начиння - лійки, каструлі, відра і вази;
 • шапки, капелюхи і навіть чоботи.

Головне - підберіть зовнішній контейнер так, щоб він ідеально вписувався в ваш інтер'єр і розкривав красу самих рослин. А вже поставити в нього висаджені в просте кашпо рослина - справа кількох секунд.

Спосіб 2. Чарівна фарбування

Найпростіший спосіб змінити абсолютно будь-який контейнер (як і будь-який предмет меблів або начиння) - пофарбувати його. І для цього можна використовувати як звичайні і найдешевші емалі, так і художні фарби від акрилу до масла. Новий колір і бездоганне покриття можна зробити глянцевим або матовим, різнобарвним, з ефектом градієнту або смугастим, яскравим або більш пастельним. Підбирають колір під інтер'єр (як правило, під кольори-акценти або домінуючу колірну гамму). Якщо ви хочете, можете навіть написати пейзажі на поверхні горщиків або створити складну футуристичну абстрактну розпис. У фарбуванні ви обмежені лише своєю фантазією і вміннями.

У фарбуванні ви обмежені лише своєю фантазією і вміннями

Декорування квіткового горщика фарбуванням

З практичної точки зору фарбування і правда проста. Головне - враховуйте матеріал самої ємності і те, які фарби підходять для роботи з конкретною поверхнею. І не забувайте, що працювати потрібно тільки з зовнішньою стороною контейнерів: всередині фарбування ні до чого. Перед фарбуванням ємності обов'язково вимивають, при потребі - зачищають наждачним або шліфувальної папером і знежирюють для бездоганної зчіпки фарби з поверхнею.

Спосіб 3. Послання на горщику

Фарбувати горщики повністю зовсім не обов'язково. При бажанні ви можете використовувати їх як «грифельну дошку» - для зберігання важливої ​​інформації або забавних цитат, послань, крилатих фраз, прикрасивши стіни написами різного розміру і характеру. Для кімнатних рослин, які ростуть в кухні, можна на горщиках написати співвідношення мір продуктів, перелік спецій для улюбленого м'яса, інформацію про пропорції інгредієнтів або навіть рецепти. У ванній кімнаті завжди доречні надихаючі послання, в спальні - романтичні цитати, в дитячій - таблиця множення і інші навчальні дрібниці, а в робочому кабінеті - мотиваційні фрази. Можуть стати горщики і прекрасною основою для дитячої творчості.

Можуть стати горщики і прекрасною основою для дитячої творчості

Декорування квіткового горщика написами. © befrenchie

Зробити написи можна і фарбою, і звичайним водостійким маркером, і навіть восковими олівцями. Якщо не хочете робити написи вручну, завжди можна купити спеціальні наклейки, перекладні картинки або роздрукувати улюблені цитати. Покривати зверху лаком потрібно тільки не водостійкі матеріали.

Спосіб 4. Тривимірне перетворення

Сьогодні варіанти повного перекриття поверхні горщика новими матеріалами не обмежені тільки фарбуванням. Досить купити надійний водостійкий клей або клейовий пістолет і вибрати матеріал, яким ви хочете покрити горщик і з ретельністю обклеїти його поверхню.

Декорувати квіткові горщики можна:

 • сизалем;
 • бісером;
 • черепашками;
 • декоративними скельцями або камінчиками;
 • гудзиками;
 • пастою або крупами;
 • маленькими гілочками, паличками або кольоровими олівцями;
 • горішками і шишками;
 • паєтками і стразами.

Декорування квіткового горщика черепашками. © Martha Stewart

Такі матеріали можуть просто «встелити» поверхню другим шаром або повністю приховати контури, випрямити стінки або створити новий рельєф. Але незалежно від конкретного ефекту повністю обклеєна ємність завжди виглядає більш ніж оригінально, самобутньо, неповторно і еклектично. Особливо добре обклеювання виглядає на горщиках середнього розміру, а також якщо вам шкода викидати ємності з тріщинами або відколами, що не втратили свою функціональність.

Спосіб 5. екотренд, або гербарій на кашпо

Сьогодні гербарії і природний декор знову повертають собі колишню славу. І як основу для екоукрашеній можна використовувати не тільки панно, фоторамки та різноманітні предмети інтер'єру, але і квіткові горщики. Правда, настільки кропітка і крихкий декор доречний на горщиках тільки для тих кімнатних рослин, які стоять на найвидніших місцях або використовуються в сервіровці столу: тонкою роботою потрібно милуватися.

Правда, настільки кропітка і крихкий декор доречний на горщиках тільки для тих кімнатних рослин, які стоять на найвидніших місцях або використовуються в сервіровці столу: тонкою роботою потрібно милуватися

Декорування квіткового горщика натуральної корою

Сухі квіти, суцвіття, гілочки, ягоди, листя, плоди, відрізки кори і інший природний декор збирають в невеликі «букетики» і за допомогою клейового пістолета кріплять на поверхні попередньо пофарбованого або простого горщика, а потім для надійності покривають лаком. Декор повинен бути мінімалістичним, невеликим: це не самий довговічний варіант декорування, він не повинен заважати вільно пересувати горщик і брати його в руки.

Спосіб 6. Великий або маленький об'ємний декор

На відміну від гербарного декору, об'ємна аплікація з більш стійких матеріалів набагато практичніше і довговічніше. На горщики за допомогою клею або клейового пістолета можна прикріпити і камінчики, гальку, скельця, морські зірки, черепашки, зроблені з паперу завитки або мініатюрні фігурки орігамі, виліплені з кераміки квіти, листя, об'ємні фігурки, складаючи з них об'ємні акценти і прикраси. Найпростіший варіант - купити спеціальні матеріали для ліплення (сьогодні їх можна купувати не в наборах, а поштучно) і створити з керамічної маси тонку кіску-бордюр або мініатюрні квіти, які можна закріпити на горщику, надаючи йому виразний рельєф. Можна використовувати навіть фігурки з солоного тіста.

Можна використовувати навіть фігурки з солоного тіста

Декорування квіткового горщика прищіпками. © Angie Barrett

Об'ємний декор завжди краще виглядає на кашпо з натуральних матеріалів - глини або теракоти - і погано поєднується з пластиком.

Спосіб 7. Декупаж у всій красі

Один і наймодніших видів декорування, застосування якого виходить далеко за рамки просто рукоділля - декупаж. За допомогою вирізаних з серветок або декупажних карт мотивів можна прикрасити розписом будь-які поверхні. На квіткових горщиках завдяки простої імітації можуть розквітнути візерунки, з'явитися красиві символи або цілі картини. І для наклеювання знадобиться тільки вправність і спеціальні клей і лак. При бажанні поекспериментувати ви можете прикрасити сам горщик ефектами художньої патини, кракелюра, покрити несподіваними металевими відтінками. Особливо гарний декупаж для ностальгічно інтер'єрів, бароко, класицизму, середземноморського стилю і Провансу, хоча таке декорування можна застосувати для додання індивідуальності квіткових горщиках і в інших стилях інтер'єру.

Особливо гарний декупаж для ностальгічно інтер'єрів, бароко, класицизму, середземноморського стилю і Провансу, хоча таке декорування можна застосувати для додання індивідуальності квіткових горщиках і в інших стилях інтер'єру

Декорування квіткового горщика декупажем. © jenniferhazard

Але декупаж дозволяє лише нанести окремі мотиви на горщики. Якщо ж ви хочете повністю закрити поверхню, можна використовувати і шпалери, фотошпалери, кольоровий шовк або ситець, будь-які принти і орнаменти, роздруковані на кольоровому принтері на рисовому папері або текстурному картоні. Вони не будуть виглядати як художній розпис, але також додадуть ємностей оригінальні акценти. Правда, клеєм і лаком для декупажу в такому випадку не обійтися: за матеріалами доведеться звернутися в будівельний відділ.

Спосіб 8. Одежинка для кашпо

Вам напевно доводилося зустрічати в сувенірних магазинах і посудних крамницях чарівні комплекти «одежинки» для чайників і заварників, які навіть найпростішу начиння перетворюють в маленький шедевр. Схожа «одяг» є і для квіткових горщиків. Правда, з ними все простіше: досить зшити або зв'язати маленьку муфту за розмірами горщика, яка щільно охопить стінки. Такі «одежинки» бувають або в'язаними, або зшитими з тканини. Печворк, клаптиків шиття, розкішні ситцеві, бавовняні, парчеві і інші інтер'єрні та оббивні тканини в тон текстилю в кімнаті або різноманітні варіанти ручного в'язання спицями та гачком - вибирати є з чого.

Печворк, клаптиків шиття, розкішні ситцеві, бавовняні, парчеві і інші інтер'єрні та оббивні тканини в тон текстилю в кімнаті або різноманітні варіанти ручного в'язання спицями та гачком - вибирати є з чого

Декорування квіткового горщика предметами одягу

Не порушуючи форми горщика і роблячи його візуально більш затишним, ви привнесе в обстановку кімнати нові текстильні акценти і одночасно - нову атмосферность. Особливо гарний цей варіант для декорування кашпо на зиму, оскільки він додає дому особливу сезонність. Та й приємний бонус - захист субстрату від переохолодження, потоків холодного повітря, холодних поверхонь і протягів - напевно припаде до душі самим теплолюбних зеленим красеня.

Спосіб 9. Нитка до нитки

Декорування квіткового горщика джгутом

Обклеювання, або облітання нитками і шнурами - оригінальна техніка, щось проміжне між об'ємним декоруванням і простим підв'язування кашпо. Змастивши поверхню контейнера для кімнатних рослин надійним стійким клеєм (наприклад, ПВА), ви можете щільно обертати навколо нього різнокольорові товсті нитки, сизаль, різні по товщині шнури або мотузку, створюючи рельєфне, дуже гарне покриття, що нагадують плетені кошики. Особливо гарні нитки з відблиском або металевим покриттям, а також декоративний шпагат з металізованою ниткою. При бажанні з ниток можна сплітати кіски, змінювати напрямок, поєднувати кілька ниток для смугастого ефекту. Підходить цей спосіб прикраси і для звичайних кашпо, і для підвісних кошиків.

Спосіб 10. Чарівні шнури і стрічки

Декорування квіткового горщика стрічкою. © Catherine Woram

Чарівними їх називають зовсім не за особливі таланти, а за дивовижну простоту застосування. Завдяки пов'язаними на горщики стрічок, декоративним шнурах, мотузках і іншим «перев'язей» можна менше ніж за хвилину змінити вигляд кашпо і надати йому виразність і модну яскравість. Цей спосіб прикраси прекрасно підходить тим, у кого немає зайвого часу (або бажання займатися хендмейд і творчістю). Просто зайдіть в будь-який магазин тканин і купіть відповідний під стиль вашого інтер'єру чи сподобалися вам шнур, мотузку або стрічки різної ширини. Пов'язавши їх на горщик, ви додасте йому графичности і цікавих акцентів. При бажанні завжди можна підв'язати і бирку з назвою рослини або графіком поливів і підгодівлі, невеликий брелок або кулон, пов'язати банти або поєднувати різні стрічки для більшої ефектності.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить