Як з нуля створити найбільш читаного бізнес блог в Росії, який дасть фору РБК і Forbes?

 1. Вирішив я цю проблему наступним чином.
 2. Цікаво писати можна використовуючи ці три правила.
 3. Добре, а мета то яка? Навіщо вести блог?
 4. Моя особиста історія.
 5. А зараз плавно переходимо до найважливіших висновків.
 6. Олексій Корнелюк

Олексій Корнелюк написав цю статтю і ділиться з нами.

Всі найцікавіші історії починаються з простих питань, на кшталт цього - «Як з нуля створити найбільш читаного бізнес блог в Росії, який дасть фору РБК і Forbes?»

Відповідай в дусі «Ну ось так вийшло» не вийде ... і я пропоную тобі мій дорогий читачу пірнути з головою в цю статтю, так як прямо зараз я на простому людському мові видам покрокову інструкцію засновану на моєму особистому досвіді, тож поїхали!

Увечері 18 серпня 2014 року, між мною і викликом який я кинув світу і перш за все собі, стояв екрані мого монітора із завантаженою сторінкою vk і маленька синя кнопочка під назвою (відправити)

Саме в той день, я прийняв рішення просто спробувати, ну а далі дивитися, що вийде з мого вельми дивного експерименту.

Перший запис в блозі під назвою «Мета Forbes» викликала зовсім дивну реакцію, а точніше повна відсутність реакції, так як статтю просто напросто не прочитаєте.

Не довго думаючи, я попросив своїх друзів зробити репости і вже тільки тоді посипалися коментарі від третіх осіб, в дусі «Вискочка, заводи стоять!» Або ... «Ти грамотно навчися писати спочатку» або ... «І цей молокосос вирішив мене вчити життя?»

Непідготовлена ​​психіка будь-якої людини заб'є тривогу, на першому етапі є два шляхи:

 1. Зламатися під загальною критикою і по тихого смутку луснути.
 2. Пропускати повз вуха все висловлювання на свою адресу і просто писати далі.

Вибрав звичайно я другий шлях, який як з'ясувалося далі виявився важким і місцями дуже жорстоким.

Від першого шляху мене спосло тільки дивне обіцянку самому собі просто писати кожен день чого б це не коштувало і наявність реального досвіду в бізнесі.

Іншими словами я все ж в першу чергу залишався бізнесменом і між справою відписувався в блозі про свої результати.

Розуміння того, що потрібно давати виключно якісний контент - я зрозумів буквально.

Коли мене питали, чи не шкода тобі безкоштовно ділитися такою цінною інформацією? Я відповідав - ні не шкода, тому що розумів, що щоб щось отримати, потрібно щось дати.

На той момент у мене було вже досвід в 3 нішах бізнесу (сервіс по ремонту комп'ютера, інтернет магазин і 2 кав'ярні в місті Новосибірськ) і відповідної твердий досвід давав можливість давати саме практичну інформацію, яку можна застосувати після прочитання тут і зараз.

Як з'ясувалося далі, писати кожен день шалено важко, усвідомлення цього приходить на 20тий день, здається, що вже все сказано і доводилося довгий час сидіти біля комп'ютера уставевшісь в миготливий екран на якому не написано жодного слова.

Вирішив я цю проблему наступним чином.

Для початку я розумів, що сам бізнес, що вже приховувати досить нудна тема і кожну нову статтю присвячувати KPI, воронки, Переходи і т.д. буде вельми понуро.

Бізнес це не тільки перераховані вище слова, це і психологія і розвиток таких навичок, як уміння вести переговори, уважність і здавалося б ... чути і слухати.

Ці навички не завжди передаються з молоком матері, а значить потрібно займатися саме розвитком, в даному випадку коли ти сам занурюєшся в зовсім нове для себе заняття про це хочеться ділитися, так я і почав підходити до різноплановому ведення блогу. В цьому випадку знайти тему для написання було вже простіше.

Ще один секрет, це повне занурення в статтю, всі програми які відволікають повинні бути закриті, телефон прибраний куди подалі, а далі в щоденнику, починаємо просто клацати по клавішах в пошуках натхнення, найпростіший прийом це написати про те як пройшов день, коли руки починають працювати і бігати по клавіатурі, думка яку захочеться розкрили прийде сама, як підсумок - потрібно просто писати, а далі справа техніки.

До речі про техніку? Як виділитися на тлі інших?

Потрібно розуміти, що бізнесмени це не тільки дядьки й тітки які ходять в строгих костюмах і звіряють дебіт з кредитом, це такі ж люди як і всі, які так само мають захоплення і хобі.

А раз підприємці ті ж самі люди, потрібно спочатку будувати місток з слів таким чином щоб було цікаво читати, власне як наприклад зараз.

Цікаво писати можна використовуючи ці три правила.

 1. Біль, говоримо про те, що болить і розповідаємо (умовно) як лікувати.
 2. Спілкуємося на одній мові, впроваджуємо жаргонізми, які дозволять в подальшому виробити свій впізнаваний стиль.
 3. Читаємо, читаємо і читаємо книги! Розминати авторський стиль потрібно в двох напрямках, поступальним шляхом, тобто наповнюючи свою голівоньку інформацією з книг і практикою, про яку я і говорив вище.

Але цього мало, так як без секретного інгредієнта це не спрацює.

Звернули увагу, як останній рядок в попереднім абзаці, буквально змушує читати далі? Це і є один з інструментів, кожен абзац повинен не тільки розкривати частину інформації, але і давати привід читати далі, так як текст постійно бореться за увагу читача з мільйонами чинників ззовні, який можуть відвернути людину, а нам це не треба.

Добре, а мета то яка? Навіщо вести блог?

Автор блогу в міру зростання його популярності, може оступитися і так сказати перейти на темну сторону, почавши качати гроші зі свого читацької аудиторії, а це чревате наслідками.

Більшість блогерів набравши аудиторію, на старті намагаються щось їм продати (курси, тренінги, консультації тощо) у нас в Росії якось так склалося, що інфо бізнес тренерів не люблять і очевидно, що легкі гроші можуть схилити багатьох на свій швидкий, нехай і тупиковий шлях.

Ну а що, 100 людина купивши курс за 10 тисяч принесуть 1 мільйон рублів, досить швидко.

Заманливо? Тільки тут як і в бізнесі потрібно грати в довгу, що насправді і приносить величезну, нехай і приховану вигоду.

Чесно кажучи можна дуже довго перераховувати найприємніші бонуси, які дає публічність, наприклад нижчеперелічені факти реально допоможуть будь-якому бізнесмену, який замислюється про зростання компанії:

 • Нові зв'язку (аудиторія блоґу не безлика, читачами можуть бути як майбутні потенційний партнери, так і постачальники або працівники) Наприклад я за 20 хвилин розмістивши на своїй особистій сторінці оголошення в контакті збираю 150-200 бажаючих на вакансію, що звільнилася.
 • Капіталізація особистісного бренду. Люди купують, тільки в тому випадку, якщо живлять довіри до людини. Блог якраз той інструмент, який дозволяє бути (своїм) а значить викликати довіру, як до себе так і бренду яким ви займаєтеся.
 • Розвиток власних навичок, письменницький талант не з'являється сам собою, це довгий шлях практики, правильні слова можуть підняти вас з убогості до багатства, перетворити з одиночки до загального улюбленця, вивести з депресії зробивши щасливим і радісним, якщо ви правильно скористаєтеся ними.

Однак, щоб вся ця красотень спрацювала потрібні ресурси причому чимало, ось вам особиста історія.

Моя особиста історія.

На початку 2017 року у мене було всього 76 тисяч читачів і щоб придбати таку здавалося б маленьку але вдумливу аудиторію я вклав трохи більше 1 мільйона власних грошей.

Сума не маленька особливо для блогу, але далі я вирішив діяти по-розумному, а саме.

Я прийняв рішення продавати рекламу в блозі, за дорого і не для всіх, але тільки не в тупу складаючи гроші в кишеню, наплівав на рекламодавця, а створивши з цього пропозиція від якого фактично неможливо відмовитися.

На даний момент 1 статтю за 3-4 дня прочитує від 100 тисяч чоловік і коли рекламодавець вирішується на потужну рекламу з нашого боку, редактор пише нативную статтю, погоджує із замовниками а адміністратор займається розподілом бюджету по рекламним каналам, тобто фактично заплативши 34т рекламодавець, отримує статтю в блозі безкоштовно, а вся сума йде на просування його ж матеріалу, що приносить йому такий шквал клієнтів, до якого він може бути не підготовлений, такого не робить ніхто на ринку блогерів.

Моя мотивація в зростанні вдумливих читачів, так як я продовжую грати в довгу, на даний момент 1 передплатник обходиться від 10 до 13 рублів, що досить дороге задоволення.

А зараз плавно переходимо до найважливіших висновків.

Блог це зовсім не іграшки, це серйозна медіа майданчик яка дозволяє підбирати ключики до замочки які залишаються закритими для багатьох звичайних людей.

До створення і ведення блога потрібно підходити максимально серйозно, так як тут як і в бізнесі результат залежить від ефективності дій. Кожній людині є, що сказати, просто не всі бачать в цьому сенс, інші ж вважають що у них не вийде навіть не спробувавши свої сили.

Я як 25 річний бізнесмен, який робить по 3 помилки в одному слові і здавалося б ріс без якихось здібностей в письменстві, тепер можу написати текст, який прочитає більше вдумливих і розумних людей ніж припустимо на РБК і Forbes.

Для того щоб у вас з'явилися результати швидше ніж у мене, не допускайте моїх помилок, в своєму блозі я закріпив запис під назвою «Ці 3 книги зробили мене мільйонером і це точно» я рекомендую перейти в блог і дізнатися назву книг, це абсолютно безкоштовно і шалено правильна інвестиція в своє майбутнє.

Всім успіхів.

Олексій Корнелюк

Хлопець з 7 річним досвідом в бізнесі.

Добре, а мета то яка?
Навіщо вести блог?
Всі найцікавіші історії починаються з простих питань, на кшталт цього - «Як з нуля створити найбільш читаного бізнес блог в Росії, який дасть фору РБК і Forbes?
«І цей молокосос вирішив мене вчити життя?
Коли мене питали, чи не шкода тобі безкоштовно ділитися такою цінною інформацією?
До речі про техніку?
Як виділитися на тлі інших?
Звернули увагу, як останній рядок в попереднім абзаці, буквально змушує читати далі?
Добре, а мета то яка?
Навіщо вести блог?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить