Цікаві факти про хвойних рослинах

  1. ліс лікар
  2. вітаміни
  3. В медицині
  4. дерева довгожителі
  5. У вогні не тоне і в воді не горить
  6. Будівельний матеріал
  7. багатство природи

Ви коли-небудь звертали увагу, як легко дихається в хвойному лісі? Хочеться вдихати і вдихати це повітря. Як легко стає тілу, який фізичний і духовний підйом відчуваєш, виходячи з хвойного лісу?

ліс лікар

Хвойних ліс це доктор від природи. Повітря в такому лісі буквально дезінфікований хвойними рослинами. Встановлений факт, що повітря в хвойному лісі містить о восьмій - дев'ять разів менше бактерій в порівнянні з березовими гаями.

Фітанціди - утворені рослинами біологічно активні речовини, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів, найпростіших.

Ви коли-небудь звертали увагу, як легко дихається в хвойному лісі

Хвойний ліс в національному парку Румунії, Ретезат. © Horia Varla

вітаміни

В 1 кг сухої речовини хвої ялини і сосни містяться такі вітаміни:

До 12 мг 20 мг Р 900-2300 мг 2180-3810 мг В1 8 мг 19 мг В2 7 мг 5 мг В3 16 мг 28 мг РР 142 мг 29 мг В6 1,1 мг 2 мг Н 0,06 мг 0,15 мг Вс 7 мг 8 мг а також кобальт, залізо, марганець і інші мінеральні речовини

Хвоя містить каротин до 320 мг / кг. Залежно від сезону його зміст варіюється незначно.

Залежно від сезону його зміст варіюється незначно

Хвоя Смереки бальзамічний. © Ellen Denny

Вміст вітаміну C в хвої може становити 600 мг% в зимовий час і опускатися до 250 мг% влітку. Якщо зберігати хвою протягом одного місяця при температурі 5 ° C рівень вмісту вітаміну не зміниться.

Вживання хвої є тим самим секретом сили сибіряків.

Рецепт вітамінного настою для профілактики і лікування простудних захворювань і авітамінозу:

30 г хвої, промити холодною водою, залити 150 мл окропу. Кип'ятити протягом 40 хвилин влітку і 20 хвилин взимку, кришка посуду повинна бути закритою. Далі процідити, випивати протягом дня за 2-3 прийоми. У відвар для поліпшення смаку можна додавати мед або цукор. Навесні можна пити настій або відвар молодих гілок або шишок ялини. Це хороший засіб для профілактики і лікування простудних захворювань, цинги.

Це хороший засіб для профілактики і лікування простудних захворювань, цинги

Молоді пагони секвої. © Milton Taam

В медицині

Хвойні широко використовуються як у традиційній, так і в народній медицині.

Для приготування мазей, настоянок, масел і багатьох інших препаратів використовуються всі частини рослини: кора, хвоя, шишки, пилок, гілки.

Препарати на основі хвойних рослин застосовуються в лікуванні таких хвороб як: невралгії, пієлонефрит, діабет атеросклероз, гіпертонія, безсоння, артрити, відновлення після інсультів, бронхіальні хвороби.

У природі існує цінне для онкології рослина Тис. З нього виділяють речовина Паклитаксел ця речовина ефективно бореться з деякими видами раку.

Дерево тиса ягідного. © Sitomon

Уже двадцять років як фармацевтичні компанії використовують Тис ​​для створення препаратів від раку. Наприклад препарати на основі тиса ягідного успішно застосовуються при лікуванні таких захворювань, як рак молочної залози і рак яєчників у жінок, рак передміхурової залози у чоловіків, рак товстого кишечника і різних його відділів, рак легкого, плоскоклітинний рак голови та шиї, рак шлунка, як у чоловіків, так і у жінок, при проведенні гормональної терапії.

В Європі свідомі садівники обрізаючи живоплоти з тиса здають обрізаний матеріал для його подальшого використання у фармакології.

дерева довгожителі

До недавнього часу найстарішим деревом являелся Мафусаїл. Мафусаїл є представником виду Сосни остистой межгорной. Вчені вважають, що це хвойна рослина проросло 4846 років тому, це понад 2800 років до нашої ери.

Не так давно в Швеції було відкрито інше дерево-догожітель: Старий Тікко. Вік якого за приблизними підрахунками налічує 9550 років.

Якщо звернути увагу на списки найдавніших нині живих дерев, то хвойні рослини є бездоганними лідерами. Дерев віком понад 1500 років налічують 21, з них до хвойних рослин належать 20.

Дерев віком понад 1500 років налічують 21, з них до хвойних рослин належать 20

Старий Тікко, найстаріше з нині живих дерев. © Karl Brodowsky Вид Вік Ім'я Місцезнаходження Примітка Ялина 9550 Старий Тікко Швеція Хвойні Сосна остистая межгорная 5062 Невідомо США Хвойні Сосна остистая межгорная 4846 Мафусаїл США Хвойні Сосна остистая 2435 CB-90-11 США Хвойні Фікус священний 2217 Невідомо Шрі-Ланка Листяні Ялівець західний 2200 Bennett Juniper США Хвойні Сосна Бальфура 2110 SHP 7 США Хвойні Модрина Лайеля 1917 Невідомо Канада Хвойні Ялівець скельний 1 889 CRE 175 США Хвойні Ялівець західний 1810 Miles Juniper США Хвойні Сосна м'яка 1697 BFR-46 США Хвойні Сосна м'яка 1670 ER E США Хвойні Сосна Бальфура 1666 RCR 1 США Хвойні Сосна м'яка 1661 Невідомо США Хвойні Сосна м'яка 1659 KET 3996 США Хвойні Туя західна 1653 FL117 США Хвойні Сосна Бальфура 1649 BBL 2 США Хвойні Кипарис нутканський 1636 Невідомо США Хвойні Таксодіум дворядний тисячу шістсот двадцять дві BCK 69 США Хвойні Туя західна 1567 FL101 Канада Хвойні Сосна м'яка тисяча п'ятсот сорок дві Невідомо США Хвойні

У вогні не тоне і в воді не горить

Під час лісових пожеж шишки хвойних, спалахуючи, перетворюються в запальні снаряди, які «вистрілюють» на відстань до 50 метрів, що з одного боку сприяє поширенню рослин, але так само і поширенню пожежі.

Під час лісових пожеж шишки хвойних, спалахуючи, перетворюються в запальні снаряди, які «вистрілюють» на відстань до 50 метрів, що з одного боку сприяє поширенню рослин, але так само і поширенню пожежі

Соснові шишки. © Jonathan Stonehouse

Однак Секвойя є, мабуть, самим пожежобезпечним представником хвойних рослин. Секвойя добре вбирає вологу, завдяки товщині кори до 30 см і її волокнистості, в звичайному стані легко кришиться. Однак, незважаючи на свою крихкість, кора Секвойя має дивовижну властивість при вплив на неї високих температур або при впливі на неї відкритого вогню кора обвуглюючи, утворює свого роду тепловий екран-щит. Принцип цього щита чимось схожий з системою теплозахисту на які повертаються космічних апаратах.

Будівельний матеріал

Всі ми чули про те, що Венеція побудована на стовпах з модрини.

Дійсно, деревина модрини відноситься до того типу будівельних матеріалів, які не схильні до гниття. Але не багато хто пам'ятає, що і наше «Вікно в Європу», місто Санкт-Петербург, будувався на палях з модрини, яка також застосовувалася при будівництві Царицино і Одеси.

Великий Шігірском Ідол

З модрини був зроблений водопровід у деяких монастирях архангельській губернії, таких як Артеміево-Веркольскій монастир або Спасо-Преображенський Соловецький монастир.

А в Свердловському краєзнавчому музеї ви можете побачити Великий Шігірском Ідол, вік якого за приблизними підрахунками налічує 9500 років. Зроблений він повністю з модрини і прекрасно зберігся.

Але відрізняються довговічністю і такі представники хвойних порід як ялівець, його деревина дуже декоративна і використовується в інкрустаціях, або декорування.

Відомі випадки, що при буріння свердловин або колодязів для видобутку води, знаходили відмінно збереглася деревину секвої.

багатство природи

Янтар - викопна смола. Смола - твердне на повітрі виділення безлічі рослин, виділяється в результаті нормальних процесів або пошкодженні рослини.

Єдине в світі промислове підприємство з видобутку бурштину знаходиться в Калінінградській області Росії. Поклади бурштину в Калінінградській області становлять не менше 90% від світових.

Самка викопної бджоли Oligochlora semirugosa з Домініканського бурштину. © Michael S. Engel

У бурштині нерідко знаходять включення, звані «інклюзив» - членистоногі комахи, які прилипли до краплі смоли, що не тонули в ній, а перекривалися новими порціями смоли, внаслідок чого тварина гинуло в швидко застигає масу, що забезпечувало хороше збереження найдрібніших деталей.

Вид з гори на хвойний ліс. © Sheila Sund

Хвойні ліси поширені на величезній частині суші. Завдяки великому поширенню вони поряд з тропічними лісами є легкими нашої планети. Збільшення температур призвело до поширення шкідників, масові вирубки, пожежі все це призводить до загибелі лісів. У свою чергу це призводить до погіршення екологічної обстановки.

Для знищення лісу може знадобитися рік, а для його відродження роки. Вмирання лісу означає вмирання життя, і не тільки для тварин, що мешкають в ньому, але в підсумку і людства яке вже стикається з цією проблемою.

Як легко стає тілу, який фізичний і духовний підйом відчуваєш, виходячи з хвойного лісу?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить