«Епін» - стимулятор росту рослин

 1. Що таке «Епін»?
 2. Особливості застосування Епін
 3. Застосування Епін на овочевих культурах
 4. Застосування Епін на болгарському перці, огірках і томатах
 5. Застосування Епін на картоплі
 6. Застосування Епін на редисці та баклажані
 7. Застосування Епін на капусті
 8. Застосування Епін на луці - севка
 9. Застосування Епін на кавунах і динях
 10. Застосування Епін на грибах
 11. Застосування Епін на квітах
 12. Застосування Епін на деревних і чагарникових культурах
 13. Застосування Епін при укоріненні живців
 14. Застосування Епін при розмноженні бульбові рослин
 15. Застосування Епін в сільському господарстві

Будь-рослинний організм в період зростання і розвитку стикається з цілим комплексом несприятливих факторів, які знижують імунітет рослин і викликають різні хвороби. Для подолання всіх негативних факторів навколишнього середовища рослині необхідний міцний імунітет на весь вегетаційний період. Звичайно, можна спробувати підбадьорити рослини за допомогою додаткового внесення добрив, поліпшеного комплексу агротехнічних заходів, але краще використовувати результати сучасних наукових досягнень, застосовуючи стимулятори росту та імуномодулятори, такі як, наприклад, Епін, про який ми сьогодні і поговоримо докладніше. Будь-рослинний організм в період зростання і розвитку стикається з цілим комплексом несприятливих факторів, які знижують імунітет рослин і викликають різні хвороби

Стимулювання росту рослин за допомогою препарату Епін

зміст:

Що таке «Епін»?

Препарат Епін містить діючу речовину - епінбрассінолід - це синтетично отриманий фітогормони, який повністю відповідає природному. Завдяки дії даної речовини рослини легше відновлюються після різних стрес-факторів, якими є низькі температури, надлишок або нестачу вологи, недостатнє освітлення і тому подібні явища. Вплив Епін на рослини призводить до активації ферментативних реакцій і стимулювання білкового синтезу. Імунітет рослин підвищується завдяки стимулюванню зростання і розвитку клітин, активізації обмінних процесів рослинного організму.

Крім використання Епін для підвищення імунітету рослин допускається його застосування і як профілактичний засіб, і речовини, здатного підвищити врожайність рослин, що вступили в пору плодоношення.

Даний препарат продається в ампулах, що містять один мілілітр (мл) речовини. Ця речовина потрібно розчинити у воді, краще м'якою (дощова, тала, відстояна).

В інструкції з використання Епін сказано, що застосування препарату повинно проводитись для стимулювання проростання насіння безпосередньо перед їх висіву, для підвищення імунітету розсади перед посадкою на постійне місце, для профілактичної обробки бульб і цибулин з метою захисту від грибної інфекції і прискорення їх проростання, для підвищення врожайності і посилення імунітету в несприятливі періоди року.

Даний препарат хороший тим, що він абсолютно безпечний, не призводить до порушення фенологічних етапів розвитку рослинних організмів, не викликає залежності від препарату.

Особливості застосування Епін

При використанні препарату необхідно враховувати ряд його особливостей. Так, важливо знати, що діюча речовина препарату досить швидко руйнується під впливом прямих сонячних променів, а також, якщо у воді присутня луг. З огляду на це, для підвищення позитивного впливу Епін на рослини необхідно робити розчини і обробляти ними рослини у вечірній час, краще після заходу сонця.

При розведенні розчину переконайтеся в тому, що вода не містить лугу, для більшої впевненості можна додати у воду лимонну кислоту (на відро води один грам лимонної кислоти).

При обробці рослин Епін намагайтеся, щоб основна кількість речовини потрапило саме на рослину, а не на грунт. Не проводьте обробки занадто часто, досить їх проводити один раз в 10-12 днів.

Застосовувати препарат можна без побоювання, впродовж будь-якого розвитку рослини, не дотримуючись дистанцію від житлових будинків, ставків, пасік, оскільки препарат абсолютно безпечний. Щоб уникнути алергічних реакцій людям, схильним до алергії, необхідно все ж користуватися захисними засобами - респіратором і захисними гумовими рукавичками.

Застосування Епін на овочевих культурах

Вплив Епін на овочеві культури полягає в підвищенні опірності їх хвороб, в поліпшенні завязиваемості плодів, зниження Обсипальність зав'язі, поліпшення зовнішнього вигляду плодів, їх смакових характеристик, збільшенні терміну зберігання овочевої продукції. Обробки овочевих рослин доречно проводити до початку цвітіння і відразу після нього, а також допускається замочування насіння в розчині Епін для підвищення їх схожості.

Зазвичай на одну сотку землі, зайнятої під тією чи іншою культурою, потрібно близько п'яти літрів готового розчину. Для приготування робочого розчину необхідно одну ампулу (1 мл препарату) розвести в п'яти літрах води (0,02% розчин).

Застосування Епін на болгарському перці, огірках і томатах

Замочування насіннєвого матеріалу даних овочевих культур можна проводити в 0,05% розчині Епін (2 краплі на 100 мл води). Замочувати насіння бажано 2-4 години, при цьому вода не повинна бути холодною, а відповідати кімнатній температурі.

При вирощуванні даних культур через розсаду обробку рослин можна проводити 0,02% робочим розчином (1 мл препарату на 5 літрів води) безпосередньо перед висадкою розсади на постійне місце, а потім через 10-12 днів після посадки.

Наступні обробки можна провести робочим розчином за кілька днів до початку цвітіння і через пару днів після його закінчення. У випадку з болгарським перцем обробку Епін можна проводити і в період цвітіння даної культури.

Застосування Епін на картоплі

Першу обробку проводять перед висадкою бульб в грунт, для цього необхідно розчинити одну ампулу (1 мл) Епін в 250 мл води (0,4% розчин), такої кількості вистачить на 50 кг бульб картоплі. Обробку краще проводити в темному місці і після обробки дати бульб полежати в цих умовах 4-5 годин.

Повторну обробку картоплі можна провести 0,02% робочим розчином (1 мл препарату на 5 літрів води) в період формування бутонів, на одну сотку, зайняту під картоплею, допустимо витрачати 4 літри розчину.

Застосування Епін на редисці та баклажані

Перше застосування Епін на даних культурах проводиться перед посівом насіння, їх замочують в 0,05% розчині препарату (2 краплі на 100 мл води) протягом трьох годин.

Ще одну обробку на редисці можна провести робочим 0,02% розчином (1 мл препарату на 5 літрів води) в період появи другого листа і на цьому завершити обробки, а на баклажанах додатково провести обробку перед початком цвітіння і в період початку формування зав'язі, строго у вечірній час, витрачаючи на сотку землі 4 літри розчину.

Пророщування насіння із застосуванням препарату Епін

Застосування Епін на капусті

У капусти в Епіне замочують насіння на 4-5 годин в 0,05% розчині (2 краплі на 100 мл води), при нормі витрати розчину на 10 гр. насіння - 10 мл розчину. Далі, перед висадкою розсади на постійне місце потрібно обробити рослини робочим 0,02% розчином (1 мл препарату на 5 літрів води) Епін.

Для підвищення імунітету після висадки розсади на постійне місце обробку Епін потрібно провести робочим розчином в період формування качана, норма на сотку землі - 2,5 літра розчину.

Застосування Епін на луці - севка

Першу обробку проводять перед посівом цибулин, їх замочують на півгодини в 0,05% розчині (1 мл на 2 літри води).

Другу обробку проводять, коли з'явиться три справжніх листочки. В цей період бажано обробляти рослини 0,02% робочим розчином (1 мл препарату на 5 літрів води), на сотку землі витрачають при цьому близько 3,5 літрів розчину.

Застосування Епін на кавунах і динях

У Епіне замочують насіння кавунів і динь перед посівом (на пару годин). Концентрація препарату повинна складати 2 краплі на 100 мл води (0,05% розчин), даної кількості вистачить на 25-30 насіння.

В період бутонізації для збільшення числа зав'язей обробити дані рослини також можна, для чого готують 0,02% робочий розчин (1 мл препарату на 5 літрів води) і витрачають на сотку землі 4 літри розчину.

Застосування Епін на грибах

При вирощуванні глив і печериць також допустимо використовувати Епін, він стимулює ріст і розвиток міцелію і сприяє прискореному утворенню грибів.

Епін потрібно обробляти міцелій перед початком активного зростання, для чого для 1 кг міцелію роблять 0,005% розчин, що складається з 2-х крапель препарату розведеного в літрі води.

Застосування Епін на квітах

Використання Епін на квіткових культурах підвищує їх імунітет, посилює декоративні якості, подовжує період цвітіння. Використовувати Епін на квіткових культурах можна на стадії замочування насіння (0,1% розчин - 4 краплі на 100 мл) або цибулин (0,05% розчин - 1 мл на 2 літри води), а також до початку цвітіння і в період появи бутонів .

Епін, при використанні його в період вигонки квітів цибулинних культур в зимовий час, дозволить отримати квітучі рослини приблизно на тиждень раніше звичайного терміну, разом з поліпшеним їх зовнішнім їх видом.

Позитивно позначається застосування Епін і при пересадці самих різних кімнатних рослин. В даному випадку застосовувати його потрібно, обприскуючи тільки що пересаджені рослини в нову ємність і залишати їх на 3-5 годин в темному приміщенні.

Застосування Епін на деревних і чагарникових культурах

Застосовувати Епін можна відразу після посадки саджанців деревних і чагарникових порід у весняний час, в кількості 1 мл на 10 л води (0,01% розчин). Норма на 5-6 саджанців дерев і 7-8 чагарників. Повторно обробку можна провести в період формування бутонів і ще одну - після цвітіння. На груші бажано провести обробку через тиждень після формування зав'язі, а на смородині червоної - по зелених плодам.

Обробки в літній час бажано проводити подвоєною дозуванням, тобто в відрі води потрібно розчинити дві ампули препарату (0,02% розчин). Норми обробок ті ж, що і навесні.

Припустимо обробляти щеплення після її проведення навесні і в середині літа (копулировка і окулірування відповідно), дані обробки позитивно позначаються на приживлюваності, як живців, так і нирок. Для обробки щеплень потрібно приготувати 0,05% розчин препарату (1 мл на 2 літри води).

Для обробки щеплень потрібно приготувати 0,05% розчин препарату (1 мл на 2 літри води)

Укорінення живців із застосуванням препарату Епін

Застосування Епін при укоріненні живців

Для підвищення різогенной активності живців, перед висадкою в теплицю, їх можна замочувати в 0,02% розчині (1 мл на 5 літрів води) Епін. Даної кількості вистачить, щоб замочити кілька тисяч живців за умови приміщення розчину і живців в неглибоку, але широку ємність з висотою бортів 5-6 см. Головне, щоб готові до посадки живці були занурені в розчин на 2-3 см.

Замочування починають з настанням сутінків і закінчують вранці до сходу сонця, після чого живці висаджують в теплицю. Для замочування наступної партії живців готують новий розчин препарату. Зазвичай замочування живців в Епіне дозволяє отримати більш потужну кореневу систему, визріла і повноцінно розвинену. Слід знати, що Епін здатний позитивно впливати на ризогенезу зелених живців, тільки якщо дотримані терміни їх нарізки, тобто коли черешки ще не одревеснелі.

Середні дозування препарату ми вказали, але в залежності від черешків тієї чи іншої культури вони досить сильно варіюють. Так, живці троянд бажано замочувати на ніч в розчині, що складається з 0,5 мл препарату на 5 літрів води; для живців бузку в п'яти літрах води потрібно розвести 0,6 мл препарату; для живців винограду потрібно 1,2 мл препарату на 5 літрів води; для живців блакитний їли, бруслини і ялівцю потрібно 2 мл препарату на 5 літрів води; для смородини, агрусу, ірги, кизилу, жимолості і подібних культур потрібно 1 мл препарату розвести в 5-й літрах води.

Застосування Епін при розмноженні бульбові рослин

При розподілі бульб і перед тим як вони будуть висаджені в грунт бажано їх замочити в 0,05% розчині препарату (1 мл на 2 літри води) на 3-5 годин, це дозволить збільшити опірність грибної інфекції, прискорити проростання бульб і стимулювати їх ростовую активність після проростання.

Застосування Епін в сільському господарстві

Епін з успіхом застосовується на всіх без винятку сільськогосподарських культурах, його використання дозволяє збільшити врожайність на 15-25%. Застосування Епін, крім збільшення врожайності, може знизити вміст шкідливих речовин у сільськогосподарській продукції та скоротити кількість планових обробок від хвороб.

Обробку сільськогосподарських культур потрібно проводити з початку появи зеленого листа і закінчувати за тиждень до збору врожаю, проводячи обробки через 14-16 днів. Використовують при цьому зазвичай 0,02% розчин препарату.

Що таке «Епін»?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить