Все про рибалку: Саморобна бомбарда

Бомбарда вже перестала бути екзотикою для наших рибалок, але не завжди можна знайти в продажу то, що повністю влаштувало б вас за вагою, мірою плавучості, та й за ціною теж.

Основою тіла Бомбардьє може служити двох- компонентний епоксидний клей «Алмаз-прес», який ще називається «холодної зварюванням» (фото1), - по своїй пластичності він нагадує пластилін. Він дуже зручний в роботі, однак деякі його різновиди досить сильно забруднюють руки, тому весь процес формування тіла майбутньої Бомбардьє краще проводити в латексних рукавичках. Ще нам знадобляться пластикові трубки довжиною від 10 до 20 см, в залежності від розмірів і ваги майбутнього вироби. Їх зовнішній діаметр може бути в межах 3-6 мм, головне, щоб товщина стінок дозволяла надалі використовувати бомбарду, не побоюючись за її збереження (фото 2), з цієї причини тонкостінні трубочки для коктейлів тут не годяться.

Найпростіше використовувати порожні стрижні від кулькових ручок, причому підійдуть не тільки прямі циліндричні, але й стрижні ламаної конфігурації (фото3). Якщо в такий заготівлі залишилися сліди чорнила, можна видалити їх, прокачавши крізь неї ацетон або будь-який розчинник для нітроемалей за допомогою шприца або маленької гумової «груші».

Чим більше зовнішній діаметр, тим вище опір води і менше глибина проводки. Таким чином, комбінуючи вага і об'єм тіла Бомбардьє з діаметром і довжиною пластикової трубки, можна отримати готовий виріб з чітко заданими характеристиками, найбільш затребуваними в тій чи іншій ситуації.

Тепер про сам процес виготовлення Бомбардьє. Обробляємо крупнозернистою наждачним папером ту ділянку пластикової трубки, де в подальшому буде формуватися тіло нашого вироби, щоб досягти кращого клейового контакту. Якщо не додавати в епоксидний склад додаткових обважнювачів, то вага майбутньої Бомбардьє досить легко розрахувати, знаючи вихідний вага бруска «холодної зварювання», який зазвичай вказується на упаковці. Це значення потрібно розділити на кількість рівних частин, відповідних за своєю вагою масі готової Бомбардьє.

Після полімеризації епоксидного складу на ній бажано зробити незмивною маркером відповідний напис (фото 4), а для більшої надійності -покрить її будь-яким водостійким лаком.

Якщо треба виготовити компактну бомбарду більшої ваги, можна додатково довантажити її. Зручніше за все використовувати свинцевий припій у вигляді дроту, який потрібно навити на пластикову трубку (фото 5).

Щоб в процесі експлуатації отримана намотування не злетіла з пластикової трубки, її слід зафіксувати швидко схоплює «секундним» клеєм, а вже після цього сформувати поверх неї тіло Бомбардьє з «холодної зварювання».

Таким же способом можна виготовити плаваючу бомбарду, але для цього треба включити в конструкцію елемент з позитивною плавучістю. Найпростіше використовувати для цих цілей будь-якої недорогий поплавок, який має наскрізний отвір (фото 6).

Вага огрузки повинен бути таким, щоб бомбарда занурювалася в воду на чверть, максимум на третину. Справа в тому, що при енергійної проводці або лові на течії сильно огруженія бомбарду буде затягувати під воду. При огрузке треба враховувати загальні габарити Бомбардьє: чим вона менша -тим легше буде йти під воду.

Готову бомбарду можна доповнити елементами, що нагадують оперення стріли (фото 7).

Подібне оснащення необхідно не тільки для стабілізації її польоту, але і для кращого контролю проводки при недостатньої видимості, наприклад, в сутінках або на значній відстані від рибалки. Правда, у цього типу Бомбардьє є свій недолік: поводок з приманкою при закиданні частенько чіпляється за ці елементи, тому захоплюватися розміром оперення не варто, до того ж конструкція напівчастий надмірно крихкою.

Зберігати бомбарду необхідно в окремому жорсткому тубусі, інакше надовго її не вистачить. Виготовити оперення найпростіше з тонкого прозорого пластику, який часто використовується в якості пакувального матеріалу, наприклад, для воблерів, - вирізати три однакові заготовки і симетрично приклеїти їх у верхній частині трубки Бомбардьє.

Краще, якщо край трубки на 2-3 мм виступає над рівнем оперення, тоді захлести повідця траплятимуться рідше. На першому етапі ми використовуємо секундний клей, з ним простіше швидко і точно приклеїти елемент оперення в намічене місце. Після того, як всі три деталі зайняли своє становище, необхідно додатково покрити місця клейового контакту шаром бистроотвердевающей епоксидної смоли.

Тепер можна приступати до фарбування. Спочатку бомбарда грунтується в білий колір, потім забарвлюється в будь-який яскравий, сигнальний. Найпростіше якісне покриття можна отримати, занурюючи готовий виріб в банку з нітроемаллю. Виймати бомбарду слід повільно і акуратно, даючи стекти надлишків фарби. Не забудьте попередньо встановити якісь тимчасові заглушки з обох сторін пластикової трубки. Тепер кілька слів про оснащення Бомбардьє. Можна не мучитися на водоймі з протягуванням мокрою «плетінки» крізь трубку Бомбардьє, а заздалегідь, ще вдома подбати про її оснащенні. Збирати «домашню заготовку» можна як на монолески, так і на «плетінки».

У кожного варіанту є свої плюси і мінуси. Монтажі з досить товстою монолески менше плутаються при зберіганні і транспортуванні, а ось Бомбардьє на «плетінки» краще скопом не зберігати. Але зате за рахунок м'якості і міцності плетеного шнура все вузли в подібному монтажі виходять компактними і м'якими, тому на них менше накопичується дрібного водного сміття, поводок з приманкою рідше чіпляється при закиданні. Загальна довжина готового монтажу зазвичай становить близько 30 см. Тут багато що залежить від розмірів самої Бомбардьє, загальна довжина оснастки в зборі повинна мінімум на третину перевищувати її довжину, інакше недостатній запас вільного ходу може «глушити» клювання (особливо цим страждають Бомбардьє з великим власною вагою ).

Тепер, коли ми визначилися з довжиною оснащення, необхідно прив'язати з обох її сторін вертлюжки, які будуть стопорами і до яких ми будемо кріпити основну волосінь і повідець з приманкою. Якщо планується ловля на «вертушки», «турбинки» та інші принади, сильно закручують волосінь, то економити на нижньому вертлюжком точно не варто, краще використовувати потрійний вертлюжок від відомого виробника або модель з підшипником всередині. А ось на верхній можна особливо не витрачатися, цей елемент служить лише для полегшення монтажу снасті і є стопором.
Іноді в оснастку буває корисно включити одну-дві пластикові або скляні намистини. Нижню використовують в тому випадку, якщо діаметр пластикової трубки перевершує зовнішній діаметр кільця вертлюжка. Це необхідно для запобігання його можливого заклинювання всередині Бомбардьє при закиданні. А ось верхня бусинка буде необхідна, якщо використовується бомбарда з трубкою великого діаметру. Завдяки виконуваної нею ролі обтічника перехлести при закиданні траплятимуться значно рідше (фото 8). Вся оснащення в зборі показана на (фото 9).

При лові з Бомбардьє незадовго до приводнення оснащення раджу трохи притримати волосінь, дозволивши тим самим повідця з приманкою витягуватися в пряму лінію позаду Бомбардьє. Виконуючи цей нескладний маневр, ви майже напевно позбудетеся від прикрих накладок.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить