Як позбутися мишей на дачі, ніж їх відлякати, народні засоби для боротьби з ними

 1. Ознаки появи мишей
 2. Способи боротьби з мишами на дачі в зимовий час
 3. Народні методи боротьби на дачі
 4. саморобні пастки
 5. живоловки
 6. Саморобна пастка «Водний полон»
 7. Фізичні способи знищення мишей
 8. Фотогалерея: фізичні способи знищення мишей
 9. Відео: використання хімічного засобу від гризунів
 10. ультразвукові пристрої
 11. Відео: як застосовувати ультразвукові відлякувачі

Практично всі дачники стикаються з проблемою появи мишей. І якщо влітку гризуни знаходять прожиток в саду або городі, то з настанням холодів переміщаються в дачні будиночки. Їх поява легше попередити, ніж боротися з постійно зростаючою сімейством. Звичайно, вони відмінні конспіратори, але уважний господар відразу ж помітить появу непроханих гостей.

Ознаки появи мишей

Якщо миші тільки з'явилися і не знахабніли ще настільки, щоб спокійно переміщатися по території, визначити їх появу можна за такими ознаками:

 • пошкоджена кора на деревах;
 • погризені фрукти на гілках, овочі і розсада на грядках;
 • З'явилися норки біля стін господарських будівель і дачного будиночка;
 • наявність посліду з характерним запахом уздовж фундаменту зовні і плінтусів всередині будівлі;
 • кішки і собаки дивно поводяться, як ніби вистежують когось;
 • в курнику пропадають яйця;
 • стежки або сліди уздовж стін;
 • дірки в коробках і мішках із зерновими продуктами;
 • дірки в утеплювачі і обшивці стін;
 • зіпсований одяг, ковдри та інші текстильні вироби;
 • ночами чути шурхіт, писк.

Якщо присутній хоча б один з перерахованих вище ознак, потрібно терміново вжити заходів зі знищення непрошених гостей. Миші дуже швидко розмножуються, тому зволікання призведе до швидкого збільшення популяції. А ще краще провести профілактичні заходи до появи гризунів.

Способи боротьби з мишами на дачі в зимовий час

Щоб не боротися з гризунами всю зиму, потрібно виконати деякі нескладні рекомендації, які допоможуть запобігти появі мишей в будинку взимку:

 • Уважно оглянути цоколь будівлі і законопатити всі дірки, попередньо вклавши в них ганчір'я, змочену оцтом або нашатирним спиртом.
 • Вентиляційні отвори потрібно закрити металевими гратами з дрібною сіткою.
 • У літній сезон рекомендується висаджувати по периметру будинку м'яту і мелісу. Навіть взимку запах від цих рослин залишається на стінах і відлякує тварин.
 • Перед початком зимового сезону ретельно прибрати все сміття, зрізані гілки, особливо залишки зернових і овочів.
 • Не потрібно залишати зібраний урожай на дачі, він буде приманювати гризунів.
 • Всі їстівні продукти (особливо зернові), потрібно зберігати в скляній, залізній або пластиковій тарі, але ніяк не в полотняних мішечках. Якщо немає іншого виходу і потрібно залишити великий обсяг зернових на зберігання, мішок слід прив'язати до стелі посеред кімнати. Це не є панацеєю, але на якийсь час допоможе зберегти урожай.

Існує безліч методів боротьби з гризунами, але для дачного будиночка, порожнього взимку, більшість з них не підходить.

Миші володіють відмінним нюхом, тому різкі запахи в будинку можуть їх відлякати. Для цього можна використовувати аптечні масла, одеколони й сухі трави:

 1. Олія перцевої м'яти є оптимальним варіантом. Його можна придбати в будь-якій аптеці за символічну ціну. Шматочки вати або дрантя необхідно змочити розчином і розкласти в затишних куточках будинку. Якщо є норки в стінах, ароматні шматочки слід засунути в отвір і запечатати зверху монтажною піною.
 2. Гілки багна з листям потрібно засунути в нору.
 3. Бузиною обв'язують саджанці дерев, щоб уберегти кору від шкідників. Також її висаджують біля компостних ям.
 4. Ромашку потрібно розсипати по підлозі в усьому будинку. Близько запасів їжі розкласти пучки цього ароматного рослини.
 5. Полин завдяки своєму різкого і стійкого запаху відганяє гризунів як від ділянки в літній час, так і від будинку - взимку.
 6. Бадилля помідорів, розкладена навколо саджанців і чагарників, добре вбереже їх від гризунів.
 7. Зв'язки часнику або гілок чорної смородини з листям, розвішані по дому, відлякають. Практично всі дачники стикаються з проблемою появи мишей

  Рослина помірно отруйно для ссавців, тому там, де росте бузина, дрібні гризуни не оселяться

Народні методи боротьби на дачі

Перше, що спадає на думку в даній ситуації - це завести кота. Цей спосіб підходить для літнього сезону, коли на дачі постійно хтось живе. Не завжди кіт виявляється хорошим мишолови і може впоратися з проблемою. Однак, навіть присутність кошеня в будинку може налякати миша і утворює в її шлунку тромб, що призводить до загибелі особини.

Суміш столової ложки розтопленого жиру з чотирма столовими ложками борошна і двома ложками вуглекислого барію, скачана в кульки і розкладена близько норок, призводить до загибелі гризунів. Така суміш не заподіє шкоди людям і домашнім тваринам.

Попіл деревних дерев містить луг, яка роз'їдає лапки і шлунок мишам, і вони йдуть з насиджених місць.

саморобні пастки

Якщо всі способи не дали бажаного результату і є достатньо часу, можна спробувати зловити гризунів за допомогою саморобних пасток.

живоловки

Неважко зробити живоловки своїми руками:

 1. Необхідно взяти скляну пляшку з вузькою шийкою (добре підійде пивна).
 2. Капнути кілька крапель соняшникової олії (нерафінованої) і гарненько покрутити навколо своєї осі. Стінки повинні бути добре змащені.
 3. Після цього потрібно зафіксувати пляшку під нахилом, шийкою вгору і спорудити поміст для доступу до шийки.

Ароматне масло приманює мишку і вона забирається в пляшку, але вибратися по слизьких стінок вже не може.

Ароматне масло приманює мишку і вона забирається в пляшку, але вибратися по слизьких стінок вже не може

Пастка для мишей з підручних засобів

Випускати миша з пастки необхідно на відстані декількох кілометрів від дому, інакше вона повернеться.

Саморобна пастка «Водний полон»

Ще варіант саморобної пастки:

 1. Налити половину 10-літрового відра води і поставити в місце, де найчастіше з'являються гризуни.
 2. Взяти товстий дріт або круглу паличку і надіти на неї бляшанку так, щоб вона вільно оберталася.
 3. На банку закріпити кілька шматочків сиру або ковбаси.
 4. Покласти конструкцію на відро з водою.
 5. Спорудити поміст для легкого доступу до верхньої частини відра.

Миша легко пройде по помосту, але коли ступить на банку, вона провернётся і любителька смачненького опиниться у воді

Таким способом можна назбирати за ніч до десятка мишей.

Фізичні способи знищення мишей

Розрізняють фізичні способи знищення мишей:

 1. Найбільш поширеним способом лову гризунів є мишоловка. Але не завжди вона ефективна. Трапляється так, що миша може з'їсти приманку, а пастка не спрацює.
 2. Живоловки відрізняється від мишоловки тим, що тварина залишається живим і просто не може вибратися на волю. Являє собою ємність з пусковим механізмом, який приводиться в дію гачком з приманкою. Коли миша смикає за приманку, механізм спрацьовує і виходи закриваються.
 3. Електронна пастка - контейнер, що працює від батарей або від мережі. Тварина приходить на запах ласощів, поміщеного всередину. Спеціальний індикатор фіксує потрапляння гризуна в контейнер. При цьому закриваються всі виходи і смертельний розряд струму вражає шкідника. Це пристосування безпечно для дітей і тварин, так як має дуже маленькі отвори у вигляді конусів. Якщо ж прилад погано закритий, він відразу ж знеструмлюється.
 4. Клейову пастку можна придбати готову або купити спеціальний клей і зробити своїми руками. Клей нетоксичний і не має виражену запахом. Єдина незручність використання полягає в можливості забруднитися. Для нанесення кошти можна використовувати плитку, пластик, щільну фанеру, картон, скло. Наносити клей на поверхню потрібно смугами на відстані 1-2 см один від одного. У центр пастки потрібно покласти ласощі. Оптимальним варіантом є використання картону або фанери, які потім можна викинути.

Фотогалерея: фізичні способи знищення мишей

Хімічні засоби для ліквідації мишей

І все ж найбільш дієвими вважаються хімічні засоби (отрути). Вони розрізняються за швидкістю дії і формам випуску. Існують швидкодіючі препарати і засоби накопичувального дії. Отрута для гризунів випускається у формі порошку, гелю, таблеток або розчину, яким просочується зерно.

Відео: використання хімічного засобу від гризунів

Такі отрути, як «Смерть щурам», «зоокумарин», «Хантер Антігризун», «Лускунчик» викликає ознаки задухи і змушує особина виходити на вулицю, що в подальшому позбавить від пошуку джерела неприємного запаху.

Такі отрути, як «Смерть щурам», «зоокумарин», «Хантер Антігризун», «Лускунчик» викликає ознаки задухи і змушує особина виходити на вулицю, що в подальшому позбавить від пошуку джерела неприємного запаху

Отрута викликає задуху і згодом смерть мишей

Також існують препарати з муміфікують ефектом, такі як «ОтКрис», «крисид», «Storm», «Голіаф» при використанні такої отрути трупи тварин висихають і не розкладаються.

Отрута ОтКрис володіє муміфікуючими властивостями

Користується популярністю і засіб «Бактороденцид», яке через кілька представників заражає мишачим тифом всю популяцію. Недоліком цього засобу є наявність трупів з характерним запахом.

Бактороденцид заражає всю популяцію мишачим тифом

Хімічні засоби боротьби є оптимальним варіантом, але не підходять при наявності тварин і маленьких дітей. Так як можуть привести до отруєнь, в тому числі з летальним результатом.

ультразвукові пристрої

Принцип роботи приладів заснований на виділенні ультразвукових хвиль, які не сприймаються людським вухом. Однак, у мишей хвилі викликають почуття сильного дискомфорту. Через місяць гризуни покинуть територію.

Єдиним недоліком таких приладів є те, що наявність меблів перешкоджає проходженню хвиль і ефективність знижується.

Ультразвукові прилади можуть працювати від розетки або батарейок

На ринку представлено безліч приладів, розрахованих на різну площу і умови експлуатації: «Електрокіт», «Град», «Тайфун», «Торнадо». При покупці необхідно ретельно вивчити інструкцію і вибрати оптимальний варіант.

Ультразвукові пристрої можна використовувати на вулиці.

Відео: як застосовувати ультразвукові відлякувачі

Всі способи боротьби з мишами на дачі ефективні. Іноді доводиться випробувати різні варіанти, поки підбереш відповідний. А якщо поєднувати кілька з них, результат можна отримати швидше. Але слід пам'ятати, що легше запобігти появі гризунів, ніж потім позбавлятися від сімейства мишей.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить