Як позбутися мишей в приватному будинку назавжди народними засобами

 1. Чому в будинку заводяться миші
 2. Чим небезпечні гризуни
 3. З чого починають боротьбу
 4. Очищаємо будинок від шкідників
 5. біологічний спосіб
 6. пастки
 7. Народні засоби
 8. рослини
 9. нафталін
 10. Винна пробка
 11. Суміш борошна і цементу
 12. зола
 13. ультразвукові відлякувачі
 14. Химпрепарати

Незважаючи на те, що миша є давнім супутником людини, дуже часто один тільки зовнішній вигляд гризуна викликає у багатьох людей відчуття паніки і страху. Особливо часто доводиться зустрічатися з гризунами власникам приватних будівель в зимову пору року, тоді їх володіння піддаються справжнім нашестям шкідників. В результаті чого життя мешканців в заміському котеджі стає просто нестерпною. Як позбутися мишей в приватному будинку назавжди народними засобами і не тільки - розповість ця стаття.

Чому в будинку заводяться миші

Питання, чому заводяться миші в котеджі, хвилює більшість домовласників. Житло людини привертає увагу тварин з наступних причин:

 • з приходом зими тварини намагаються сховатися від холодів, прагнучи відшукати для себе більш тепле і безпечне місце для проживання;
 • доступне джерело води і їжі - ще один фактор, який вабить хвостатих шкідників в житло людини;
 • залишки їжі на столі, брудний посуд в раковині, відходи в сміттєвому відрі, крупи в поліетиленових пакетах - все це сприяє поширенню мишей в будинку.

Чим небезпечні гризуни

З явищем, коли під підлогою шкребеться миша, знайомі багато. Шурхіт гризуна завжди насторожує, адже присутність шкідників може стати причиною:

 • псування меблів, речей і продуктових запасів;
 • великого дискомфорту, так як своїм шурхотом шкідники часом позбавляють сну і відпочинку мешканців житла;
 • виникнення небезпечних захворювань, так як миші є переносниками інфекцій ;
 • прояви алергічних реакцій на шерсть і відходи життєдіяльності ссавців.

Тому виявивши у себе вдома сліди присутності гризунів, які можуть бути у вигляді невеликих дірок в стіні, прогризенние продуктів або дрібних екскрементів на підлозі, необхідно в терміновому порядку починати боротися з мишами. Адже якщо не вжити заходів, то вже дуже скоро в будинку розлучиться ціла популяція шкідників.

З чого починають боротьбу

Мінімізувати ймовірність зараження небезпечними захворюваннями членів своєї сім'ї допоможе ретельне прибирання будинку. До того ж наведення порядку допоможе контролювати успішність проведення процесу вигнання гризунів.

Необхідно обмежити доступ мишей до пиття і до їжі, помістивши продукти в герметичну тару. Брудний посуд, залишки їжі і заповнене відро зі сміттям створюють сприятливі умови для поширення шкідників.

Очищаємо будинок від шкідників

Позбутися від мишей в будинку можна різними методами.

біологічний спосіб

Щоб не господарювали миші в будинку, досить завести кішку. Домашній вихованець, що володіє мисливськими навичками, здатний всього за одну ніч зловити близько десятка гризунів. Однак не всі пухнасті улюбленці володіють такими здібностями і згодні бігати за сірими пронози.

Однак не всі пухнасті улюбленці володіють такими здібностями і згодні бігати за сірими пронози

Знищення мишей різними способами

пастки

Коли з'являються миші в приватному будинку, багато людей губляться і просто не знають, що робити в таких ситуаціях. Винищити мишей допоможе механічна мишоловка. В пристосування вкладають ласощі, запах якого вабить гризуна. Досить сірому злодюжку зачепити приманку для мишей , Щоб спрацювала ударна пружина. У більшості випадків такі пастки вбивають тварину. Тому споглядати на пошкоджений труп звірка здатний не кожен.

Очистити будинок від гризунів можна і за допомогою клейових пасток, які нескладно зробити самостійно в домашніх умовах. Досить придбати спеціальну клейову суміш і нанести її на смугу картону або іншого щільного матеріалу. Такі конструкції поміщають в місцях появи мишей, однак, щоб вони були недоступні для маленьких дітей і домашніх вихованців.

На замітку!

Боротьба з мишами в приватному будинку за допомогою клею не дасть повноцінного результату при надмірній кількості шкідників. Та й до того ж жалібний писк приклеїти і болісно вмираючого гризуна здатний витерпіти також не кожен.

Народні засоби

Вивести мишей з дому можна і гуманнішим способом - за допомогою народних засобів.

рослини

Народні засоби від мишей

Гризуни мають вкрай чутливий нюх, завдяки якому здатні відшукати навіть заховане в мішок або коробку ласощі. А ось різкі запахи їм не до душі. Шкідники не проникнуть в будинок, якщо всередині його, а також по периметру ділянки висадити траву від мишей : М'яту, чернокорень лікарський або пижмо. Вигнати мишей, які вже господарюють в будинку, з їх власних нір можна, вклавши в них листочки перцевої м'яти.

Прогнати мишей допомагає і розчин на основі м'ятного масла. Для його приготування змішують:

 • 20-30 крапель масляного складу;
 • 500 г води;
 • чайна ложка оцтової есенції.

Розчин використовують для обприскування місць проживання полівок в будинку. Також при виявленні притулків сірих шкідників розчином можна залити все щілини і нори.

На замітку!

Багато господинь використовують в боротьбі з мишами готову олію перцевої м'яти. Їм промокають ватяні кульки, які розкладають уздовж мишачих стежок, поблизу нір і тумб, де зберігаються запаси круп.

нафталін

Відлякати мишей здатний і запах нафталіну. Його також не переносить і моль. Якщо під підлогою шкребеться миша, необхідно застромити шматочок кошти в найширшу щілину. З цією ж метою використовують скипидар, мазь Вишневського або масло гвоздики.

Винна пробка

Не менш ефективний засіб боротьби з гризунами - це звичайна винна пробка. Її обсмажують в тваринному жирі і розкладають в місцях появи сірих розбійників. Яскраво виражений аромат привертає увагу шкідника, проте, поласувавши таким частуванням, він гине від нетравлення.

Суміш борошна і цементу

Знищити мишей допоможе і цементно-борошняна суміш. Взяті в рівних кількостях інгредієнти змішують і розкладають поблизу мишачих нір і стежок. Потрапила в організм тварини суміш почне укріпляти, результатом чого стане неминуча загибель гризуна.

зола

Деревна зола - ще один спосіб боротьби з мишами. Потрапивши на лапки тварини, вона дратує їх, завдаючи гризуна нестерпний біль. Тому, щоб дрібні шкідники не проникли в будинок, досить розсипати навколо це засіб від мишей .

ультразвукові відлякувачі

Боротьба ультразвуком - найпростіший і гуманний спосіб боротьби з мишами. Відлякування тварин проводиться ультразвуковим приладом. Принцип застосування пристрою досить простий. Працюючий від електромережі відлякувач утворює ультразвукові коливання різної частоти. Вони впливають на нервову систему гризунів, змушуючи їх покинути зайняту ними територію.

На замітку!

Позбавити повністю будинок від хвостатих проноз за допомогою ультразвукового відлякувача гризунів вдасться вже через 6-7 днів при безперервній роботі приладу.

Химпрепарати

Отрута для мишей

Більш радикальні хімічні засоби від мишей в будинку. Сьогодні на прилавках спеціалізованих магазинів і ринках можна зустріти масу різних препаратів, кожен з яких володіє індивідуальними особливостями. так деякі отрути для мишей відрізняються моментальним дією. Ефект же від інших можна спостерігати після закінчення деякого часу, що дає можливість з'їсти отруту більшій кількості тварин.

Важливо!

Перш, ніж труїти мишей тієї чи іншої отрутою, необхідно потурбуватися про безпеку живуть в будинку людей. Адже гризуни здатні поширити отрута по всьому будинку, тому всі продукти, посуд і предмети особистої гігієни прибирають заздалегідь в недоступну для гризунів зону. Даний нюанс також слід враховувати сім'ям, які мають маленьких дітей і домашніх тварин, так як отрута може негативно подіяти і на їх організми.

Боротьба з гризунами буде продуктивною, якщо виявити місце, де вони мешкають. Виявити гніздо або нору мишачого сімейства не представляє особливої ​​складності, а ось знайти сховалася миша під плінтусом буває непросто. Адже навіть невеликої щілини може бути цілком достатньо для того, щоб звір міг швидко забиратися під підлогу. Виявити, де знаходиться гніздо миші, можна по слідах, які залишить звірок на розсипаної по підлозі борошні або дитячої присипки.

Якщо завелися миші в стіні, то краще використовувати отруту, що володіє муміфікуючими властивостями. Прикладом цього може служити препарат Смерть щурам або Морторат. Труп отруєного гризуна не підлягає розкладанню і з часом висихає. Однак більш переважно в таких ситуаціях намагатися виманити миша з нори, знищивши її будь-яким доступним способом. Гніздо ж гризуна слід закрити.

Процес позбавлення будинку від мишей вимагає великих зусиль і терпіння. Однак відкладати боротьбу на потім не можна, так як при наявності сприятливих умов проживання вже через кілька тижнів доведеться боротися з цілим мишачим сімейством. У таких випадках знищення гризунів без послуг служби дератизації неможливо.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить