борошнистий червець

 1. Різновиди борошнистих червців
 2. Чим небезпечне комаха для людини і рослин?
 3. Як боротися в домашніх умовах?
 4. хімічними засобами
 5. народними способами
 6. заходь ПРОФІЛАКТИКИ

Борошнистий червець (войлочнік) - це комаха з сімейства напівжорсткокрилих, що відноситься до надсемейству червців.

Войлочнікі досягають самих різних розмірів, від невеликих (3-6 міліметрів), до середніх (7-8 міліметрів). У самців тіло розвинене набагато сильніше, ніж у жіночих особин. Самка зазвичай має видовжене тільце овальної форми, вкрите порошкоподібною воском. На час відкладання яєць самка ховається в ватообразние або блюдцевидной яйцеві мішку.

Науці відомо майже 500 видів войлочніков, здатних відкладати яйця. Це кількість комах, здатних приносити потомство, займає ¼ частина фауни в усьому світі. Серед них існує чимало особин, які можуть завдати шкоди не тільки рослинам, але і людині.

До червець прийнято відносити тих комах, які складаються в підряді кокцид і об'єднують не одне сімейство. До них відносяться парножелезістие, гігантські, борошнисті червці, пластинчасті і войлочнікі. Всі ці представники підряду - найближчі родичі щитівки. Даних комах вважають шкідниками багатьох рослин. Червці можуть вразити різні види цитрусових, пальм і винограду. Велику небезпеку вони представляють для кімнатних рослин. У їх числі виявляються орхідея, пальма, драцена, грошове дерево, фуксія, монстера, різновиди фікуса і кактуса, орхідея фаленопсис, фіалка та інші. Войлочнікі можуть селитися на різних частинах рослини, починаючи від стебел і листя, а закінчуючи зав'язі і плодами. Якщо ці комахи «влаштуються» на кімнатних рослинах, то квіти почнуть рости і розвиватися набагато повільніше.

Кімнатні рослини - це прикраса будь-якої квартири. Вони роблять житло затишніше, немов «оживляють» його. Деякі різновиди кімнатних рослин цвітуть досить довго. До таких представникам кімнатної фауни відносяться орхідеї, квітучі більше 6 місяців в році.

Іноді на улюбленому рослині господиня в якийсь момент може виявити білий наліт, яким покрився стебло або листя квітки. Це свідчить від тому, що борошнистий червець вже вибрав собі в якості «притулку» ту чи іншу кімнатна рослина. Сам по собі паразит не покине своє «лігво», рослина необхідно терміново рятувати. Як виглядає ця комаха, можна побачити на фото, наявне в даному розділі. Забарвлення його тіла буває рожевого або білого кольору з поздовжніми смугами по спині. Борошнистий червець неможливо не помітити на рослині.

По суті, ці паразити - сисні комахи, що виробляють липку слиз білого кольору. На перший погляд може здатися, що на уражене рослина ненавмисно розсипали борошно або навмисно прикрасили маленькими шматочками вати. Даних комах можна виявити з внутрішньої сторони листя кімнатних рослин. Можливо, вони вже встигли відкласти яйця. Слиз, яку виробляють войлочнікі, дуже небезпечна для квітів. Вона уповільнює їх газообмін. Улюбленим місцем проживання червців є молоді пагони, пазухи листя або бутони. З'явитися вони можуть на підвіконнях, в квіткових горщиках або в землі.

Більш детальну інформацію про те, які ще різновиди червеців бувають, можна дізнатися в наступному розділі статті.

Різновиди борошнистих червців

Нараховують понад 2200 різновидів борошняних червців, які населяють Європу. Люди прозвали цих шкідливих комах «волохаті воші».

Самка дорослої комахи і її личинки можуть висмоктувати сік з молодого листя, пагонів і квіток домашніх рослин. Різновиди цитрусових борошнистих червців можуть нашкодити кореневій системі. Дорослі та маленькі особини вміють досить швидко пересуватися.

У комах одного різновиду можуть бути одночасно два різних статевих органу (статевий диморфізм). У чоловічих особин є перша пара крил, добре розвинені кінцівки і дві хвостові нитки на черевці. Самці не мають рота, так як дорослі чоловічі особини нічим не харчуються. У окремих різновидів ноги слабо розвинені або не маються.

Самки войлочніков зазвичай мають рот, яким вони смокчуть з рослин сік. Багато жіночі особини здатні робити кладки яєць, а деякі є живородящими. Яєчні кладки самки роблять в білий зовнішній мішечок, який нагадує вату. Багато видів здатні давати велике потомство (2-4 покоління в рік). Вони можуть досить швидко пересуватися по квітці, який служить їм кормом. Перед кладкою яєць деякі види самок йдуть з «насидженого» місця в нове, шукаючи собі іншого укриття.

Личинку першого віку називають волоцюгою. Вона може дуже швидко пересуватися по кімнатному квітці, який представляє величезний інтерес для комахи. Також рознощиком шкідливих комах може бути вітер. Коли личинка борошнистого червця присмоктуватиме до квітки, то її рухливість помітно слабшає. В результаті линьки перейшовши в наступний вік, комаха-личинка починає шукати нове місце існування.

Червці мешкають по всьому світу. Але найбільше їх налічується в тропічних країнах. Найчастіше вони вражають плодові (всі види цитрусових), технічні (олійні, прядильні, лікарські, цукроносні і крахмалоносние) і декоративні культури, що ростуть в скверах, парках, садах, оранжереях, зонах відпочинку та на підвіконнях.

Найвідомішими оранжерейними пластинчастими червецами є:

 • жолобчастий австралійський;
 • щетинистий;
 • бамбуковий;
 • виноградний;
 • приморський;
 • кореневої;
 • цитрусовий.

жолобчастий австралійський;  щетинистий;  бамбуковий;  виноградний;  приморський;  кореневої;  цитрусовий

Зупинимося детальніше на деяких з них.

 1. Приморський войлочнік. Цей вид червеца найпоширеніший. Чоловічі і жіночі особини мають деякі відмінності. Розмір тіла самців значно менше, ніж у самок. Чоловічі особини можуть літати і переміщатися з одного на інше рослина, не пошкоджуючи його. Самки, навпаки, помітно перевершують в розмірах самців. Їх тіло може досягати близько 4 міліметрів в довжину. Ноги у самок сильно розвинені, а на тілі є білий або біло-рожевий наліт. За своє життя жіночі особини даного різновиду можуть відкладати яйця в своєрідних яйцевих мішках. Самки намагаються їх всіляко приховувати в самих важкодоступних місцях квітів, таких як пазуха листя, серед пагонів, а також в корі деяких різновидів декоративних рослин. Через 30 днів після того як личинки вилупляться, вони починають повною мірою висмоктувати сік з квітки. Це призводить до знищення плодового або декоративна рослина.
 2. Щетинистий. Дані особи зовні нагадують приморських борошнистих червців, але мають деякі відмінності. По-перше, вони значно менше - всього 3 міліметри в дину. А по-друге, самки даних різновидів є живородящими, що не відкладають яйця. Особи щетинистих червеців в основному живуть численними групами і ховаються у важкодоступних місцях рослини. Ними можуть бути пагони, цибулини і навіть коріння.
 3. Виноградний. Зовнішній вигляд даного комахи нагадує перші два види. Самки виноградних войлочніков є яйцекладущими. Селиться даний вид колоніями, аналогічними першим двом видам. Поселення комах завдає сильної шкоди кімнатній рослині, випиваючи з нього весь сік. Листя на квітах починає жовтіти, а пагони всихати. На місці слизових виділень комах утворюється грибок.
 4. Цитрусовий. Дорослі жіночі особини даного виду виростають до 4 міліметрів в довжину. Їх тільце зазвичай світло-рожеве, на якому є наліт. Дані шкідники здатні вражати цитрусові, такі як лайм, апельсин, лимон, мандарин, грейпфрут, помело і інші.
 5. Кореневої. Жіночі особини кореневого борошнистого червця мають біле забарвлення і досягають до 2 міліметрів в довжину. Відмінною рисою даного виду є те, що його представники живуть в коренях і надземній частині рослин. Харчуються шкідники корінням і листям, а також паростками або квітками. Ідеальні умови для життєдіяльності цих комах - це суха і розпушена земля. В результаті такого «сусідства» багато видів кактусів, які ростуть саме в цьому грунті, піддаються регулярним нападам войлочніка.

Про рослинах і грунті необхідно піклуйся належним чином. Не варто додавати багато добрив, тому що це може привести до розмноження борошнистих червців. Слід звертати увагу не тільки на листя і пагони, а й на бутони квітів. Так як останні багато разів насичують азотними добривами.

Сприятлива температура для розмноження комах - + 25-27 ° С. За короткий термін з кладки яєць з'являється величезна кількість личинок. Незаражені кімнатні квіти мають хороший імунітет. Вони здатні виробляти спеціальне захисне речовина, що відлякує борошнисту тлю. Але ці захисні механізми у рослини спрацьовують лише в теплу пору року. У зимовий період обмінні процеси згасають. Це відбувається тому, що дні стають коротшими. Рослинам не вистачає світла. Через централізованої системи опалення в приміщенні утворюється сухе повітря.

З цієї причини багато кімнатні квіти стають млявими і ослабленими. Висушений повітря сприяє появі на слабкому рослині різних шкідників.

Чим небезпечне комаха для людини і рослин?

Чим небезпечне дане комаха для рослин і людей? Це питання можна зустріти на різних форумах у Всесвітній павутині. В рамках даного розділу розберемося в цьому питанні докладніше.

Для нормальної життєдіяльності комах-шкідників потрібен сік декоративного кімнатної квітки. Після того як червець висмокче з рослини всі поживні речовини, воно може сильно постраждати. Цей паразит здатний виділяти речовину, склад якого дуже своєрідний. На місці появи особливого секрету можуть утворюватися і розмножуватися цвілеві грибки, які залучають інших шкідливих комах.

Якщо не боротися з червецами і вчасно від них не позбуватися, то рослина може загинути. Для деяких видів самок не потрібні чоловічі особини щоб розмножуватися. Окремий підвид жіночих особин виробляє потомство, не відкладаючи яйця. Самки можуть виробляти вже фактично повноцінні личинки, які цілком можуть відразу самостійно жити і розвиватися.

Найчастіше дане комаха вражає листя і пагони садових, домашніх і офісних рослин. У зоні ризику опиняються багато різновидів цитрусових, орхідей, гербер, фуксій, аспарагусів, кактусів, олеандрів і пальм. Також може сильно постраждати виноградна рослина, пальмове дерево, фаленопсис і гібіскус. Загинути квітка може від отрути, який виділяють червеці. Більш схильна до дії отруйних речовин орхідея. Заражена рослина змінює колір, а листя на квітці опадає. На хворий орхідеї страждає як бутон, так і розквітла квітка. Внаслідок активного розмноження шкідників молоді пагони цього красивого квітки деформуються. У фіалок заражається коренева система.

Войлочнік здатний виділяти багато солодкої рідини, яка залучає мурах. Вони знаходять житло недалеко від уражених рослин, щоб охороняти волохатих вошей від інших комах.

Як і інші представники загону комах, червеці - це переносники різних захворювань і вірусних інфекцій. Вони здатні завдати шкоди оранжерейним, декоративним і сільськогосподарським культурам. Саме з цієї причини комахи-шкідники небезпечні для людини.

Дорослі особини жіночої статі майже нерухомі, але все ж заразити сусідні рослини вони цілком здатні. Оскільки багато личинки можуть переноситися за вітром, то в зоні ризику опиняються прилеглі поля та угіддя.

Щоб рослини не страждали, необхідно знати, як боротися зі шкідниками і позбутися від них раз і назавжди. Що потрібно робити, можна дізнатися в наступному розділі.

Що потрібно робити, можна дізнатися в наступному розділі

Як боротися в домашніх умовах?

Як вести боротьбу з борошнистим червецем в домашніх умовах? Це питання є дуже актуальним не тільки для власників кімнатних рослин, але і для багатьох дачників.

Перш за все, шкідливих комах необхідно витравити правильно. Деякі вважають, що достатньо лише позбутися ураженого квітки, щоб червеців не стало. Але це далеко не так. Найефективніший спосіб боротьби з шкідниками - це витравлювання інсектицидами. Тільки в даному випадку необхідно підходити до знищення комах дуже грамотно.

Червці Не такі живучі, як може здатися на перший погляд. Тому обробляти рослину можна багатьма інсектицидами. Необхідно лише домогтися того, щоб отруйний препарат потрапив на шкідливих комах. Всього за 1 тиждень з яєць з'являються личинки. З цієї причини необхідно двічі приступати до боротьби - проти дорослих особин і їх потомства. Процедуру варто проводити два тижні поспіль.

Основною проблемою є те, що в мішечках, в які самки відкладають яйця, створюється надійний захист від проникнення різних отрут. Немає препаратів, здатних одночасно і розчинити кладки з яйцями, і впоратися з шкідливими дорослими особинами. З цієї причини доводиться витравляти комах за допомогою системних препаратів. Їх добре засвоюють рослини, тому інсектициди можуть проникати вглиб квітів. Напившись квіткового соку, комахи отримують смертельну дозу отрути.

Якщо рослини не дуже сильно вражені войлочнікамі, то перемогти комах не складе великих труднощів. Для цих цілей необхідно запастися щіткою з м'якою щетиною або тампоном з вати, який змочують у мильному розчині. Потім необхідно провести чистку рослини від комах-шкідників і їх білястих продуктів життєдіяльності. Після цього виробляють три етапи обприскування мильним розчином, роблячи перерву кожні 8-10 днів. Для цих цілей можна використовувати зелене мило, тютюновий або часниковий настій, а також відвар цикламена. Дуже добре обробляти рослина спиртом або за допомогою настоянки аптечної календули.

На кімнатних орхідеї даних комах можна зустріти дуже часто. Причиною цього є неналежний догляд за рослинами, заражена грунт або різкий перепад температур. Позбутися від шкідливих комах важко. Насамперед необхідно прибрати заражене рослина подалі від інших кімнатних квітів. Потрібно перевірити інші квіти на наявність паразитів. Якщо вони були виявлені на бутонах або кольорах, то останні необхідно зрізати. При наявності комах на листі або стеблах можна обробити заражену ділянку вологою ганчіркою.

Якщо шкідливі комахи вразили орхідею фаленопсис зсередини, то це значно ускладнює ситуацію. Не варто самостійно намагатися влізти в пазуху рослини, так як ці маніпуляції можуть пошкодити важливий орган квітки. Для ефективної боротьби можна використовувати звичайний пінцет. Якщо необхідно зняти комах з молодого листя, то її потрібно дуже обережно розгорнути, а потім зрізати від стебла. Кімнатна рослина від цієї «операції» аніскільки не постраждає, а скоріше навпаки.

Як «санітарів» лісу природа створила деякі види комах, що харчуються борошнистими черв'яками. Природними лікарями можуть бути мармеладна муха, звичайна златоглавка або личинки і дорослі особини кріптолемуса. При такому біологічному способі боротьби використовують мікробіологічні препарати - Лепідоцид. Найчастіше їх використовують в парниках або оранжереях. Як ліквідаторів шкідливих комах виступають австралійські сонечка.

Про те, якими ще хімічними способами можна позбутися «полчища» червців, можна прочитати в наступному розділі.

хімічними засобами

Крім біологічних способів боротьби з шкідниками кімнатних рослин, існують також спеціальні хімічні засоби. Асортимент препаратів дуже великий.

Багато садівники і любителі добре поінформовані про такі хімічних засобах, мова про які піде в даній статті. У будь-якому випадку зупинимося на цьому питанні більш детально.

Які препарати можна використовувати:

 • Дантоп;
 • Моспилан;
 • Актара;
 • Конфідор максі.

Готуються всі препарати в такий спосіб. Кожен грам хімічного засобу розводять 1 літром рідини і поливають отриманим розчином декоративні або культурні рослини. Не варто обділяти увагою ті екземпляри, на яких поки немає «поселень» борошнистого червця. Якщо декоративна культура заражена дуже сильно, то можна обприскувати її 1 раз в тиждень будь-яким з описаних препаратів. Для посилення ефекту можна чергувати різні хімічні засоби, щоб знайти найбільш ефективне.

Виділяють кілька видів хімічних препаратів:

 1. Системні ( «Іфосфамід» або «Рогор»). Їх вміст потрапляє безпосередно в сік декоративних и Домашніх рослин. После того як препарат виявило в «пункті призначення», в стеблах квітки буде знаходітіся отрута, яка Несе небезпеки для войлочніков.
 2. Кишкові ( «Актара», «Фитоверм» або «нурелл-Д»). Дані препарати пронікають комасі спочатку в рот, а потім всередину організму.
 3. Контактні (Spiruzit-aeschadlingsfrei). Цей вид хімічного засоби всмоктується в організм комахи через шкірній покрив. Оброблення данім препаратом рослина нельзя ставити під дію прямих Сонячних променів. После использование цього хімікату повторної ОБРОБКИ кімнатних рослин НЕ буде нужно.

Перед застосуванням будь-якого з препаратів необхідно уважно вивчити анотацію виробника. У ній зазвичай детально вказані необхідні дози, а також способи застосування. Не варто відхилятися від інструкції і самостійно збільшувати або зменшувати дозування.

Слід пам'ятати про те, що окремі види препаратів можуть містити токсичні речовини, які дуже шкідливі для людини і домашніх вихованців. Тому, щоб не отримати опік або отруєння, на руки надягайте гумові рукавички, а процедуру проводите на свіжому повітрі. На час обприскування обмежте контакт вихованців і маленьких дітей з запилення квіток. Бажано спочатку провести перевірку препарату на невеликій частині рослини. Можна розпорошити трохи готового розчину на листя, а потім почекати 1-2 дні. Якщо за цей час з квіткою нічого незвичайного не сталося, то можна сміливо обробляти хімікатом вся рослина цілком. У разі виявлення зів'ялих або пожовклих листків препарат необхідно поміняти на інший.

Дотримуйтесь точний інтервал між обробками. Він повинен становити не більше 7-10 днів. Щоб не забути про цю процедуру, зробіть необхідну позначку і тримайте її на видному місці. Хімікат діють лише на дорослих особин, а личинкам препарат не несе ніякої шкоди. Якщо вчасно не провести повторну обробку інсектицидами, то все потомство, яке вилупиться з яєць з моменту першої обробки, зможе заново атакувати хворе рослина.

Оптимальним часом для проведення процедури є той період, коли на зараженому квітці личинки тільки вилупилися з яєць або покинули материнську утробу. Так як тільце молодих особин сильно вразливе і не захищене спеціальним білим воском, можна скористатися цим моментом для хімічної «атаки».

Через те, що на кімнатних рослинах весь час живуть кілька генерацій червців, вести боротьбу з ними буває дуже проблематично. Необхідно не допускати переходу в нову стадію розвитку - з личинки в більш дорослу особину. В такому випадку перевага буде явно не на користь комах.

Крім описаних раніше препаратів, існують також спеціальні спреї та гранули. Також можна придбати спеціальну паличку для кореневої системи. Перед використанням даних коштів «відплати» необхідно уважно ознайомитися з їхнім складом. Це варто зробити через те, що коренева частина у деяких різновидів кімнатних квітів чутлива до добрив і різних солей, що містяться в той чи інший препарат. Тому для особливо примхливих декоративних рослин не слід застосовувати засіб у чистому вигляді, а можна розбавити його водою.

Періодично міняйте препарати, щоб на часто використовуваний вид отрути у комах не виробився імунітет.

народними способами

Щоб вилікувати кімнатні рослини від борошнистого червця, можна не тільки використовувати хімікати, але і згадати про старі народні способи боротьби, відомих ще нашим бабусям.

В рамках даної статті ми спеціально зібрали для вас найефективніші методи боротьби. Керуючись порадами досвідчених городників і садівників, ви зможете забути про шкідливих комах, які заполонили улюблені орхідеї або фіалки, як про страшний сон.

Що можна використовуват:

Найменування засоби

Спосіб застосування та дозування

Настоянка польового хвоща

Готовим аптечним засобом поливають або обприскують рослина.

Оливкова олія

2 великі ложки продукту розводять в 1 літрі води. Далі отриманим розчином обробляють або обприскують квітка.

Денатурований спирт і рідке мило

Необхідно взяти 10 мілілітрів денатурату і 15 грамів рідкого мила, а потім розвести їх 1 літром негарячій води. Готовим розчином можна обприскувати хворе рослина.

часнікова настоянка

5-6 зубків подрібненого або пропущеного через прес продукту заливають 0,5 літрами окропу. Часниковою воді необхідно дати настоятися 3-4 години. Далі настоянку зціджують і нерозбавленою наносять на листя за допомогою пензлика.

Щоб досягти ефективного результату, фахівці радять повторювати процедуру 2-3 рази на тиждень. Можна не тільки обприскувати грунт і сама рослина, але і обробляти уражену листя серветкою, змоченою в спеціальному засобі, описаному вище.

Можна не тільки обприскувати грунт і сама рослина, але і обробляти уражену листя серветкою, змоченою в спеціальному засобі, описаному вище

заходь ПРОФІЛАКТИКИ

Профілактичні заходи боротьби з борошнистим червецем не менш важливі, ніж сама обробка. Проводити їх можна в період міжсезоння на дуже заражених кімнатних рослинах, наприклад Кротон, фікуси, сукулентів і різних видах орхідей.

Що можна робити:

 • утримуєте рослина в чистоті і видаляйте всю засохлу листя;
 • оглядайте нові квіти на предмет шкідливих «квартирантів», щоб вони не змогли заразити здорові кімнатні рослини;
 • при покупці чергового рослини звертайте увагу не тільки на стебла і листя, але і на кореневу частину, так як там зазвичай ховаються личинки;
 • не залишайте надовго без уваги хворий квітка, так як він може стати причиною зараження інших рослин;
 • шкідники не переносять підвищеної вологості в приміщенні і яскравого освітлення;
 • періодично оглядайте всі рослини, наявні в будинку, щоб не довелося потім вести «повномасштабну» війну з шкідниками.

Як бачите, боротьба з шкідливими комахами - це не така проста справа, але все ж цілком здійсненне. Отримавши необхідні знання в теорії, можна без побоювання переходити до практики. Бажаємо вам удачі!

Бажаємо вам удачі

Як боротися в домашніх умовах?
Чим небезпечне комаха для людини і рослин?
Чим небезпечне дане комаха для рослин і людей?
Як боротися в домашніх умовах?
Як вести боротьбу з борошнистим червецем в домашніх умовах?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить