Хвороби цибулі ріпчастої: лікування, ніж обробляти

 1. Основні хвороби
 2. шкідники
 3. Тепличні умови і хвороби
 4. Рекомендації з профілактики

.

Садівники і сільськогосподарські підприємства постійно стикаються з появою хвороб, які можуть принести велику шкоду посадкам лука. Щоб цього не сталося, необхідно вживати заходів профілактики і дотримуватися правил по їх вирощуванню, а також знати, яким інфекціям схильний цибулю, причини їх появи, засоби захисту і методи боротьби з ними.

Щоб цього не сталося, необхідно вживати заходів профілактики і дотримуватися правил по їх вирощуванню, а також знати, яким інфекціям схильний цибулю, причини їх появи, засоби захисту і методи боротьби з ними

Існує близько п'ятдесяти видів грибків і шкідників, які викликають хвороби цибулі

Основні хвороби

Існує близько п'ятдесяти видів грибків і шкідників, якими можуть бути викликані різні хвороби цибулі. Вони проявляються і у відкритому грунті, і в теплиці. Одними з найпоширеніших захворювань є пероноспороз, гниль шийки, жовтяниця, фузаріоз.

Борошниста роса. Ця поширена інфекція у вигляді бактерій носить назву пероноспороз. Вона проявляється у таких відомих сортів, як цибуля-ріпка, цибуля-батун, цибуля-порей. Цибулини змінюють форму, припиняють свій розвиток. Грибок, який є збудником пероноспорозу, призводить до того, що на листках рослини утворюється жовтуватий наліт і починається поступове їх відмирання. Для лікування необхідно вживати таких заходів:

 • Вносити добрива з калію і фосфору. Це підвищить стійкість овоча до інфекції, посилить захист від пероноспорозу.
 • Для боротьби з пероноспорозом необхідно проводити профілактичну обробку фунгіцидами.
 • При вирощуванні не можна загущать посадки і запускати ріст бур'янів.
 • Коли з'явилися ознаки пероноспорозу, припиняють поливати врожай і більше не підгодовують грунт азотними добривами. Якщо на той час цибулини сформовані, необхідно їх прибрати і просушити під сонячними променями протягом двох тижнів.

Розвитку борошнистої роси або пероноспорозу сприяють погані погодні умови

Сіра (шеечная) гниль. Це небезпечне захворювання ріпчастої цибулі, яке характеризується поступовим ураженням лусочок біля шийки. Скоростиглі сорти, такі як цибуля-батун, менше піддаються зараженню. Воно зазвичай відбувається через грунт або уражені цибулини після збирання як на грядці в городі, так і в теплиці. Поширюють інфекцію дощі і шкідники. Для боротьби з сірою гниллю необхідно вживати заходів:

 • потрібно використовувати при вирощуванні тільки здоровий посадковий матеріал, вибирати ранні сорти для посіву;
 • щоб забезпечити захист від гнилі, грунт удобрюють азотними речовинами, а в кінці дозрівання використовують калій і фосфор.

Шеечная, або сіра гниль - одна з найнебезпечніших хвороб цибулі

Фузаріоз. Захворювання проявляється розм'якшенням донця цибулини, відмиранням кореневої системи. Листя стає жовтим і цибулина гине. Ця грибкова хвороба часто зустрічається у ріпчастої цибулі і у батуна.

Щодо лікування, необхідно перед вирощуванням вжити заходів з обробки грунту. Повинен використовуватися тільки якісний посадковий матеріал. Хворі рослини необхідно відразу прибрати. Їх знищують, а що залишилися обробляють спеціальним препаратом. Також підійде народний засіб: відвар хвоща або настій золи.

Також підійде народний засіб: відвар хвоща або настій золи

Фузаріоз - розм'якшення донця цибулини і відмирання кореневої сістемиз

Жовтяниця лука. Вона вражає всі сорти овоча, але її ознаки найбільш виразно видно на суцвіттях ріпки і порею. При розвитку цієї хвороби цибулі, листя коренеплодів стають плямистими, їх стрілки жовтіють.

Цей вірус не піддається лікуванню. Боротьба з ним передбачає регулярне видалення хворих рослин. Разом з тим забираються всі бур'яни, проводиться обприскування.

шкідники

Хвороби здатні викликати деякі шкідники:

Цибулева муха. Вона вражає плоди, проникаючи в цибулинки в вигляді личинок. Від цього овоч перестає рости і гниє, пір'я стають жовтими і сухими. З видів цибулі муха воліє цибулю-ріпку, цибуля-порей і цибулю-батун. У разі якщо виявлені хвороби з ознаками цих шкідників, необхідно прийняти ряд відповідних заходів для захисту від комах і боротьби з ними:

 • Необхідно обробити грунт навколо коренеплодів за допомогою обприскування. Для цього потрібно змішати триста грам кухонної солі і десять літрів води. Цим розчином обробляють коренеплоди кожен 10 днів, поливаючи їх під корінь, не торкаючись листя.
 • Висадку цибулин здійснюють далеко від їх попереднього місця вирощування.

Цибулева муха зустрічається у всіх регіонах Росії

Кореневої кліщ. Зараження схильні різні сорти овоча. Ці вологолюбні шкідники дуже часто вражають ріпчаста цибуля, цибуля-батун і порей. Відбувається загнивання цибулин, утворюється грибок. Таким чином, доведеться боротися і з кліщем, і з грибком. Заходи, які приймаються для знищення кліща:

 • якщо ділянка землі був заражений кліщем, на ньому не варто здійснювати вирощування подібних рослин протягом трьох років;
 • одним із способів боротьби з ним є термічна обробка плодів;
 • позбутися від комахи в період вирощування можна за допомогою обприскування рослин 0,2 процентним розчином кельтана.

Цибулевий кореневої кліщ

Цибулева міль. Ця невелика метелик вигризає м'якоть листа, утворюючи ходи в тканинах. Листя поступово починають відмирати. Ці комахи - поширені шкідники цибулі-батун, ріпчастої і порею. Заходи боротьби з міллю:

 • рослини необхідно обприскувати;
 • обов'язково прибирати післяжнивні залишки;
 • грунт глибоко орють і розпушують.

Цибулева міль

Тепличні умови і хвороби

Вирощування цибулі в теплиці допоможе знизити ризик зараження деякими інфекціями. Адже в такому приміщенні легше підтримувати температурний режим, дотримуватися вологість. Провітрювання та циркулювання повітря в теплиці допоможе уникнути утворення цвілі і грибка. Все ж повністю позбутися від усіх хвороботворних грибків та інфекцій не вийде. Наприклад, пероноспороз здатний завдавати шкоди як в поле, так і в теплиці. Тому для боротьби з ним грунт для посадки потрібно обробити спеціальними засобами.

При вирощуванні цибулі-батун в теплиці проводиться процедура зрізання листя, щоб сухе листя не стали джерелом хвороб. Стійкість до них також залежить від різновидів цибулі-батун. При правильному догляді в добре обладнаній теплиці з нього можна виростити гідний урожай зеленої цибулі.

Рекомендації з профілактики

Поряд з пероноспорозом і фузаріозом поширені такі хвороби, як бактеріоз цибулі, головня, антракноз, церкоспороз та інші. Необхідно застосовувати деякі профілактичні заходи для того, щоб забезпечити овочам захист від інфекцій і шкідників:

 • Починати вирощування цибулі необхідно з підготовки теплиці, знезараження грунту на городі. Якщо планується вирощування зеленої цибулі, обприскувати овочі не можна.
 • Дотримання сівозміни.
 • Після того як урожай зібраний, необхідно вжити заходів для забезпечення комфортних умов зберігання.
 • Урожай збирають після повного дозрівання. Цибулини добре сушать і тільки після цього їх відправляють на зберігання.

Запобігти появі хвороби набагато легше, ніж потім боротися з нею. Тому важливо дотримуватися правил догляду за рослинами.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить