морквяна муха

 1. опис комахи
 2. Чому з'являється морквяна муха?
 3. Як виявити зараження личинками?
 4. Профілактичні заходи проти морквяної мухи
 5. методи боротьби
 6. Як побороти народними засобами?

Морквяна муха - це комаха, про існування і способах боротьби з якою повинен знати кожен, у кого є город, адже ця комаха може паразитувати не тільки моркву. Часто від її личинок страждають петрушка, фенхель, селера та інші культурні рослини. Ви можете заздалегідь виявити і знищити муху перш, ніж вона погубить весь ваш урожай, для цього необхідно лише вчасно оглянути рослина.

опис комахи

Опис комахи морквяної мухи стане в нагоді, перш за все, для того, щоб своєчасно виявити проблему, і мати уявлення про те, в який бік рухатися для того, щоб позбутися від неї. За фото можна помітити, що комаха має руде забарвлення, а її розмір не перевищує 0,5 см, тому її складніше виявити. Починаючи з кінця травня і до початку липня, муха активно займається тим, що відкладає яйця в шийку кореня. Яйце має овальну форму і біле забарвлення. Минає тиждень, і з них починають з'являтися на світ личинки. У них немає ні голови, ні лапок, вони виглядають як суцільне тулуб, подібне хробакові, злегка звужене спочатку. Інший кінець має округленої форму, біля нього розташовані дихальця.

Через деякий час, восени комаха переходить в фазу лялечки. Вона має світло-коричневий колір. Саме в такому вигляді комаха зимує, перед тим як настають холоди, вона забирається в грунт, вглиб на 10-25 см. Комахи не прилітають, а живуть в землі протягом усього зимового періоду.

Виживають з них не все, тільки лише частина перетворюється у дорослих особин з настанням весни. Для того щоб зрозуміти, що вже прийшло літо, у неї є свого роду індикатор. Терміни вильоту комахи починаються з того моменту, як починає цвісти бузок, яблуня, черемха. Морквяна муха і листоблішка - це не одне і те ж, це різні комахи з різним зовнішнім виглядом і особливостями.

Чому з'являється морквяна муха?

Чому з'являється морквяна муха? Причина криється в тому, що ділянка сильно заражений лялечками даного комахи. Це може бути спровоковано регулярними щорічними посадками коренеплодів на одній і тій же площі. Незважаючи на те, що у мух багато природних шкідників, які активно стримують їх чисельність, трапляються періоди, коли порушується біологічна рівновага, внаслідок чого на ділянці виникає величезна кількість комах. Наприклад, це може бути наслідком неправильно проведеної обробки інсектицидами. Це негативно впливає не тільки на шкідливих комах, а й на корисних комах-хижаків, які харчуються мухами.

Якщо вчасно провести обробку від морквяної мухи, то це максимально убезпечить урожай. Єдина неприємність криється в тому, що за весь сезон дане комаха з'являється двічі, в другому поколінні мух безпосередньо залежить від погодних умов. Однією особини під силу відкласти сотню яєць. Ті личинки, які вже вилупилися, починають проникати в коренеплоди і поїдати їх.

У зоні ризику нападу комах знаходяться несолодкі сорти моркви і ті овочі, які мають великі і довгі коренеплоди. Якщо ви плануєте посадити на одній території різні види моркви, то пам'ятайте, що вони все можуть виявитися в групі ризику.

Як виявити зараження личинками?

Як виявити зараження личинками? В першу чергу необхідно поглянути на зовнішній вигляд моркви. Якщо листя рослини змінили свій колір на фіолетово-червоний, а після цього почали жовтіти і засихати, то це перші ознаки того, що земля уражена личинками морквяної мухи. Комаха поїдає коренеплід і при цьому виїдає в ньому ходи. Уздовж них починає з'являтися гниль, рослина ставати абсолютно непридатним і єдине, що можна з ним зробити далі, - викинути.

Якщо ви помітили, що морква розтріскується і має неприємний запах і гіркий смак, то це теж ознаки паразитування личинок.

Профілактичні заходи проти морквяної мухи

Профілактичні заходи проти морквяної мухи в обов'язковому порядку повинні бути задіяні вчасно. Головне тут не прогавити період, коли коренеплоди будуть на стадії активного зростання, це можна визначити по декількох перших листочків. У тому випадку, якщо ви пропустіть цей момент, то аграрна культура може виробити імунітет, це призведе до того, що коренеплід стане жорстким і сухим, оскільки його тканини будуть повільно трансформуватися. Якщо ви спробували морква і помітили, що її смак гіркий, то знайте, що на неї впливали личинки шкідників.

Коренеплоди, на які вплинуло комаха, не здатні правильно розвиватися, в результаті цього вони набувають неправильну форму, стають скрученими, перетягнутий і дрібними. Через короткий проміжок часу після того, як урожай зібраний, морквина починає швидко гнити і псуватися.

Для того щоб знищити дане комаха, рекомендується дотримуватися наступних простих правил:

 • якщо ви заздалегідь вибрали ділянку, на якому плануєте висаджувати морква, то в цю землю строго на строго забороняється вносити свіжий коров'ячий гній, це може спровокувати активне розмноження мух;
 • якщо ви обробили землю за допомогою органічних добрив, то ви зможете тільки через пару років сіяти на цьому місці зонтичні культури;
 • перш ніж сіяти насіння, рекомендується їх попередньо обробити, для цього за пару тижнів залиште їх у воді при температурі в 37 градусів за Цельсієм. Залиште їх там на кілька годин, після цього розстеліть вологу марлю, або ж тканину, і викладіть насіння на неї. Після цього насіння потрібно буде помістити в пакетик і відкласти його в холодильник, подалі від морозилки. Там насіння повинні будуть пробути протягом десяти днів, і діставати їх потрібно за пару днів до посіву. Тканина розгортають і після цього ретельно висушують;
 • якщо ви хочете знезаразити і загартувати насіння, то можете помістити їх в розчин, в якому будуть додані стимулятори росту, після цього вони перемішуються з піском і поміщаються у вологу землю;
 • бажано, щоб грунт, на якій будуть висіяні насіння, була легкою;
 • не рекомендується сіяти насіння надто щільно, тоді морква буде більш стійка до шкідників;
 • щоб шкідники були позбавлені додаткового харчування у вигляді диких зонтичних рослин, їх бажано періодично виривати.

Для того щоб побороти морквяну муху, можна задіяти велику кількість методів. В першу чергу, за чим необхідно стежити, так це за тим, щоб коренеплоди не оголювалися. Щедро поливайте грунт до того, як займатися її розпушуванням. Після того як грунт висохне, яйця і личинки почнуть масово гинути.

Необхідно регулярно прополювати землю, це допоможе в боротьбі не тільки з морквяної мухою, але і убезпечить ваш город від дротяників. Коли ви помітили, що рослина перейшло в фазу активного росту, і на ньому з'явилося 2-3 листка, то рекомендується прорідити морква і звільнити місце сильним і цілим паросткам, видаливши слабкі та пошкоджені. Ні в якому разі не залишайте їх на грядці, оскільки вони можуть стати свого роду приманкою для шкідників. Найкраще помістити їх в компостну купу, або і зовсім закопати.

Найкраще помістити їх в компостну купу, або і зовсім закопати

методи боротьби

Методи боротьби з морквяної мухою - агротехнічні. Якщо володіти навичками правильної агротехніки, то можна вберегти свій урожай. У більшості випадків для того, щоб боротися з мухами, комерційні господарства використовують сівозміну. Це означає, що овоч висівають на відстані від 500 до 1000 метрів від попереднього місця розташування. Через те, що вони не в змозі перелітати величезні території, це робить даними метод ефективним.

Існують наступні заходи профілактики, які допоможуть вас позбутися комахи під назвою морквяна муха:

 • варто не забувати про те, що сорти з великим вмістом цукру відлякують морквяну муху найбільше;
 • намагайтеся вибирати ділянку, яка не буде перебувати у вологому, затемненому місці, в ідеалі земля повинна добре провітрюватися і прогріватися, такі умови нестерпні для мух;
 • перш ніж приступати до висадки насіння, обробіть їх препаратом, який запобігає появі ґрунтових гнилей;
 • пам'ятайте про те, що необхідно підтримувати помірний полив грунту. Не можна виливати занадто багато води, з тієї причини, що вологий грунт сприяє прискоренню розвитку мухи.

Якщо рівень зараженості перевищує показник в 1 личинку на 20 рослин, то використовується хімічний спосіб боротьби. До основних хімічних засобів, які допоможуть ефективно позбутися від паразитів відносяться: «Децис», «Актара», «Фитоверм», «АРІВА» і т.д. Відгуки підтверджують дієвість даних коштів. Засіб під назвою «Корадо» ефективно впливає як на лушпиння, так і морквяний муху. Варто не забувати про те, що після того як ви обробили овочі препаратами, їх можна починати їсти лише через 3 тижні.

Як побороти народними засобами?

Як побороти морквяну муху народними засобами, зобов'язаний знати кожен, хто не хоче надавати хімічного впливу на грунт. Щоб заздалегідь запобігти появі морквяної мухи, рекомендується використовувати чергування. Перед тим, як засівати морква, за рік до цього посадите там томати, цибулю, редиску, або, наприклад, часник. Не рекомендується додавання гною в грунт.

Щоб допомогти захистити морква від шкідливого комахи, посійте насіння заздалегідь, так у неї буде більше шансів уціліти. Якщо ж ви виявили загрозу, коли морквяна муха вже літає, то відлякаємо її, для цього посипте рослина речовиною, яке має різкий запах, він допоможе заглушити натуральний запах моркви. Від шкідників морква врятує:

 • перець, як чорний, так і червоний;
 • гірчичний порошок;
 • махорка.

Якщо ви використовуєте техніку змішаних посадок, то це теж може гарненько відлякати мух. Досить посадити поруч часник і цибулю, і можете бути впевнені в тому, що муха не відкладеться на цих грядках яйця.

Одним з головних помічників в боротьбі з морквяної мухою є нашатирний спирт. Завдяки своєму неприємного запаху він миттєво відлякує комах. Крім цього, можна задіяти золу, яка розсипається між рядами. Крім цього, є ще один ефективний засіб від морквяної мухи, і називається воно - настій полину. Все, що потрібно зробити, - це нарвати відро полину, приблизно обсягом на десять літрів. Після чого обдайте його окропом і дочекайтеся, поки він охолоне, і розділіть його на три однакові частини. Потім кожну розділену частина змішайте з 7 літрами води.

Якщо ви вирішите використовувати народні засоби для знищення цих комах, то це буде найкращим захистом врожаю, адже вони цілком ефективно можуть впоратися з цим завданням, і при цьому не завдадуть шкоди грунті.

Морквяна муха відноситься до числа найбільш небезпечних шкідників врожаю, правильна і регулярна боротьба з нею допоможе врятувати більшу частину врожаю. Ви зможете подолати цю шкідливу комаху, налаштувавшись на перемогу. Найбільш ефективними будуть народні засоби, однак якщо мова йде про запущеному випадку, тоді доведеться звернутися за допомогою до магазинним препаратів. Варто не забувати про те, що якщо ви будете регулярно використовувати один і той же препарат, то через час він перестане бути ефективним, тому необхідно їх чергувати. Для того щоб зберегти здоров'я рослини, важливо своєчасно та ефективно боротися зі шкідниками.

Для того щоб зберегти здоров'я рослини, важливо своєчасно та ефективно боротися зі шкідниками

Як виявити зараження личинками?
Чому з'являється морквяна муха?
Чому з'являється морквяна муха?
Як виявити зараження личинками?
Як виявити зараження личинками?
Як побороти народними засобами?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить