Кульових справ майстер

У Благовєщенську працює людина рідкісної професії - Дриллер

У Благовєщенську працює людина рідкісної професії - Дриллер

Дриллер - професія така ж рідкісна, як пічник або космонавт, пишуть в посібниках для початківців відкривачів боулінг-клубів. Журналіст АП в цьому переконався особисто. На всім далекосхідному просторі благовещенец Ігор Глухов, мабуть, єдиний її володар. Слово «Дриллер» прийшло до нас з англійської мови, де drill означає «свердлити». Простими словами Дриллер - це настроювач куль. Він підганяє куля, а вірніше отвори в ньому, під індивідуальні особливості руки гравця. За послугами амурського Дриллер в Благовєщенськ приїжджають хабаровчане, приморці і навіть китайські сусіди. Кілька років тому, згадує Ігор, він свердлив куля для мера міста Хейхе.

Куля для страйку

Майстерня Дриллер розташована в одному з міських боулінг-клубів. Її розмір всього кілька метрів. Головний інструмент в ній - верстат для свердління. Тут же у майстри безліч лінійок і куль, яким ще належить бути підігнаними під чиїсь руки.

Снаряди для боулінгу, з порога почав пояснювати Дриллер, діляться на реактивні (з ядром усередині) і прямі (без ядра). Ігор Глухов працює і з тими, і з іншими.

- Найчастіше люди вибирають прямі кулі, - зазначає майстер. - Щоб грати реактивним, потрібно більше часу і бажання, адже зазвичай люди приходять в боулінг відпочивати. Такі кулі схожі на ті, що лежать в прокаті, тільки розмір отворів підібраний під ваші пальці і кути. Якщо ви граєте прямим кулею, то у вас будуть монотонні кидки, де головне - потрапити в центр. А з реактивним кулею потрібно включати мозок.

Спочатку з прямим результат буде вище, а з реактивним - нижче, але їм грати цікавіше.

Справа вся в тому, що куля, перш ніж досягти кеглі, долає на доріжці ділянку, покритий маслом, а потім перед самою метою потрапляє на суху поверхню. За рахунок тертя снаряд починає робити заворот і, обертаючись, заходить до мети з кута, тому ймовірність страйку - удару, при якому гравець вибиває всі 10 кеглів, - помітно збільшується.

точні виміри

Робота над свердлінням отворів для пальців починається з опитування.

- Насамперед я питаю, з якою метою людина бере куля. Якщо він скаже, що буде приходити грати раз в місяць з сім'єю або друзями, я запропоную звичайний прямий куля, він і коштує дешевше. У такого кулі хват, відстань між отворами, їх кути і довжина будуть ваші. У кожного з трьох отворів свій кут, на який гнуться ваші пальці, - пояснює кульових справ майстер.

Двох однакових рук не буває, ділиться спостереженнями Ігор. Тому після невеликого опитування він переходить до зняття мірок. У цьому допомагає кругла лінійка з отвором для великого пальця. Майстер враховує м'якість кисті, гнучкість пальців і навіть то, суха долоня або волога. Від цього буде залежати, в якому напрямку свердлити отвори.

- Палець не повинен бовтатися. Люди, які беруть свій кулю, спочатку відчувають незручність, - попереджає Ігор. - Це тому що вони брали куля з такими отворами, щоб пальці не застрявали, тобто брали на розмір більше, ніж необхідно. І щоб куля не випадав з руки, його затискали. Якщо я зроблю за розміром, то отвір вже не буде велике, але у людини сформувалася м'язова пам'ять. Він за звичкою згинає палець в отворі свого розміру, і від цього виникає відчуття, що він не сходить з рук. Є навіть спеціальні стрічки, які наклеюються в отворі, щоб, коли гравець стискає палець, він це відчував. Як тільки ви відчуєте, що куля сходить з пальця сам, тоді вам і куля не здаватиметься важким і зусиль для гри знадобиться менше.

З ядром або без

Всі зроблені виміри Дриллер переносить на кулю, і в цей момент у нього немає права на помилку. Інакше вся робота буде виконана даремно. Після майстер приступає до свердління. На це у нього йде від 15 до 40 хвилин.
Задоволення володіти власним кулею можна назвати дешевим. Робота Дриллер коштує від півтори тисячі рублів. Сам кулю в залежності від моделі можна купити через інтернет за 45 доларів або за все 350.

- Вартість залежить від моделі: нова вона чи стара, сильний куля або слабкий. Це точно так само, як купувати машину - «Жигулі» або «Тойоту», - наводить порівняння Дриллер. - Обидві їдуть, але моделі різні і ціна різна. Кулі без ядра дешеві. У кульці дорого коштує ядро. Я навіть не можу сказати, з якого матеріалу вона зроблена. Це секрет компанії. Матеріал всередині прямого кулі схожий на гіпс. Зверху сантиметра півтора тверде покриття.

«Це не пиріжки»

Попит на кулі "ручної роботи" не відрізняється стабільністю. «Це ж не пиріжки, - резонно зауважує майстер. - Це не така робота, щоб приходити кожен день і щось робити. Для мене це захоплення ».

Захоплення дріллерством для Ігоря почалося з гри. Господар одного з Благовіщенського боулінгів запропонував йому повчитися в Москві. «Коли я приїхав на курси, там був голландець, який якраз займався кулями. У мене постало питання, чому вчитися: грати або свердлити. Але грати, мені сказали, я і так навчуся », - сміється він.

Технічне обслуговування

На виборі снаряда турботи для гравця не припиняться. Реактивні кулі, як автомобілі, вимагають постійного технічного обслуговування. Виробники пропонують різноманітні поліролі, шкурки для полірування і рушники з мікрофібри.

- Кулі зовні здаються твердими. Насправді вони, як губка, вбирають масло. Згодом снаряд стає масляним, коли на нього кладеш руку, а потім забираєш, на цьому місці залишається слід. Є спеціальна машинка, яка випаровує масло. Виставляєш температуру, куля нагрівається, крутиться, з нього виходить масло. Просочений куля втрачає свої властивості. Після випарювання його потрібно шліфувати з водою, потім полірувати, - перераховує фронт робіт Ігор.

Боулінг починається з взуття

Підбір кулі для боулінгу, як виявилося, справа не першорядної важливості. Освоєння премудростей гри починається з взуття, навчив журналіста АП Дриллер і одночасно інструктор по грі Ігор Глухов. Вона повинна бути індивідуальною і, як це не дивно, підбирається під руку: вибір черевиків залежить від того, правша людина або лівша.

- У взуття, яку ви берете в прокаті, на обох черевиках підошва шкіряна. У правші, наприклад, змінна нога ліва, тому лівий черевик повинен бути зі шкіряною підошвою, а правий - з гумовою, щоб не ковзати, - пояснює майстер.

Крім того, у лівого черевика для правшів незвичайна форма каблука. Він виконаний таким чином, щоб гравець міг утримати рівновагу, стоячи на одній нозі.
Найчастіше, каже Ігор Глухов, йому доводиться свердлити кулі для правшів, хоча серед клієнтів бували і ті, хто краще володіє лівої.


Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить