Як зробити будку для собаки своїми руками

 1. вибір конструкції
 2. Визначення розмірів будки
 3. Вибір і підготовка матеріалів
 4. Основа і каркас
 5. стіни
 6. дах
 7. установка будки

Основні етапи побудови будки своєму вихованцеві - це вибір оптимального розміру, підбір матеріалів та збирання. Всю роботу можна закінчити за один день, в чому допоможе наша докладна інструкція із зазначенням всіх важливих моментів. Складним може виявитися хіба що вимір собаки, особливо якщо вона надмірно активна.

Складним може виявитися хіба що вимір собаки, особливо якщо вона надмірно активна

вибір конструкції

Конструкція будки може бути однооб'ємний або з тамбуром. Другий варіант краще - тамбур перешкоджає задування холодного вітру і протягу в спальну зону. Зони поділяються перегородкою з проходом або фіранкою.

Стеля потрібен знімний. Це дозволить при необхідності відкрити конуру для прибирання або щоб надати тварині ветеринарну допомогу. Дах може бути односхилий або двосхилий. З практичної точки зору різниці немає. Односхилий дах простіше зробити, а перевага двускатного варіанти додаткового місця для зберігання собачих іграшок.

Визначення розмірів будки

Габарити будки повинні відповідати розмірам собаки і кліматичних умов. Собака повинна легко повертатися всередині, вільно лежати і перекочуватися з боку на бік. Але при цьому будка не повинна бути сильно просторій, якщо буде використовуватися в зимовий час. При сильних морозах великий простір складніше прогріти, тварина буде мерзнути.

Розрахунок розмірів буди виконується за такими вимірами:

 1. Ширина (спального місця) - довжина собаки від носа до хвоста. Якщо в будці буде проводитися поділ на тамбур і спальне місце, то розмір збільшується відповідно до комплекцією тваринного на 400-600 мм.
 2. Висота будки - висота собаки в сидячому положенні плюс товщина підстилки плюс запас близько 10 см. Сидіти собака повинна, не торкаючись стелі, а ходити всередині з нахиленою головою.
 3. Глибина будки - довжина лежачої на боці собаки з витягнутими вперед лапами від кінчиків лап до холки плюс запас 10 см.
 4. Висота лазу - висота в холці мінус 5-8 см.
 5. Ширина лазу - ширина грудей плюс 5-8 см.

Ширина лазу - ширина грудей плюс 5-8 см

Якщо у вас ще щеня, то в побудові будки слід орієнтуватися по породі. За розмірами собак підрозділяють на три групи, відповідно, і рекомендації по габаритам будки для них розрізняються:

 1. Дрібні породи (пудель, такса, мопс, кокер-спанієль і т. Д.). Висота будки береться 600 мм, ширина і довжина - 700 і 550 мм.
 2. Середні породи (доберман, бобтейл, бультер'єр і т. Д.). Висота в холці у них досягає 40-57 см, тому висота буди робиться до 800 мм. Габарити - 1200х750 мм.
 3. Великі породи (вівчарки, мастиф, далматин і т. Д.). Висота в холці у них більше 75 см, тому будка повинна бути досить просторою. Висота 950 мм, ширина і довжина - 1400 і 1000 мм.

Вибір і підготовка матеріалів

Ідеальне рішення для побудови - деревина хвойних порід.

 1. Для каркаса будуть потрібні соснові бруски 100х50 і 50х40 мм.
 2. Внутрішня обшивка виконується з дерев'яної вагонки або вологостійкої фанери.
 3. Місце стику обшивки стін і підлоги закривається дошкою або плінтусом по периметру.
 4. Зовнішня обшивка повинна витримувати опади і не допускати продування. підійде вагонка , Блок-хаус, пластикова євровагонка, ДВП, покрите водостійкою фарбою.
 5. Пол виконується суцільним, без отворів і щілин. Підійде шпунтована дошка для підлоги.
 6. Для стелі будуть потрібні бруски 40х40 мм і лист фанери. Якщо стеля буде утеплятися, то береться два листа фанери, між якими прокладається мінеральна вата або пінопласт і пергамін.
 7. Каркас даху робиться з брусків 40х40 мм. Його обшивають пергаміном, а зверху кріплять вагонку. Для захисту від негоди дах покривається руберойдом, бітумною черепицею або іншим водонепроникним матеріалом.
 8. Утеплювач: мінеральна вата, пінопласт або тирсу, перемішані з глиною.

Утеплювач: мінеральна вата, пінопласт або тирсу, перемішані з глиною

У роботі будуть потрібні:

 • антисептична просочення;
 • оцинковані цвяхи;
 • пила;
 • молоток;
 • шуруповерт;
 • саморізи;
 • степлер і скоби;
 • олівець і рулетка;
 • рівень і будівельний куточок.

Основа і каркас

Виріжте два бруса 100х50 по довжині будки, між ними по краях закладаються ще два бруса в глибину будки. Ідеальним буде з'єднання ластівчин хвіст, однак досить стикування в полдерева, коли робиться виріз зверху у бічних брусів і нижній паз на поздовжніх. Фіксувати з'єднання за допомогою оцинкованих цвяхів або розжарених саморізів.

У місці, де буде встановлюватися перегородка, кріпиться брус 50х40, заведений в пази на підставі. Додатково перемичку слід встановити і посередині спальної камери.

Знизу каркас підшивається руберойдом і пергаміном. Закріпити підшивку потрібно двома поздовжніми брусами в наклад до поперечних брусів основи. Вони забезпечать провітрювання дна будки і розрив між будкою і грунтом.

Вони забезпечать провітрювання дна будки і розрив між будкою і грунтом

Покладіть щільно утеплювач і зверху закрийте ще одним шаром пергаміну. Далі укладіть статеву дошку з замком, закріплюючи її до основи саморізами.

Далі укладіть статеву дошку з замком, закріплюючи її до основи саморізами

По кутах і по обидва боки від лазу встановлюються вертикальні стійки з бруса 50 мм по висоті будки мінус 50 мм. Під перегородку краще встановити брус 100х50 широкої стороною по перемичці так, щоб він заходив всередину будки. Закріпіть брус по верхній межі лазу між стійками.

Підготуйте каркас з бруса 50х40 для верхньої частини стін разом з перемичкою під перегородку. З'єднання в полдерева. Встановіть і закріпіть його на вертикальні стійки.

Закріпіть вертикальну стійку в перегородці, відступаючи від краю на ширину основного лазу, формуючи прохід.

стіни

Листами фанери або щільного вологостійкого OSB обшивається каркас, зсередини формуючи внутрішню поверхню будки. Виріжте отвір під лаз. Обшийте перегородку, залишаючи прохід з боку основної камери будки.

Покладіть із зовнішнього боку в отримані ніші пергамін і закріпіть його степлером. Додайте щільно утеплювач і закрийте його ще одним шаром пергаміну. Із зовнішнього боку будку закрийте вагонкою, вологостійкою фанерою або OSB.

дах

Для даху окремо готується рама з бруса 40х40 мм і фронтони. Для односхилого даху фронтони являють собою прямокутний трикутник. Стійки з одного боку на висоту даху з бруса і лаги по всій ширині рами.

Для двох скатів встановлюється центральна стійка по довгій стороні каркаса і лаги з боків.

Утворені площині закрийте листами фанери, а краще ламелями, з зазором в 3-4 см. Поверх нього укладіть руберойд з заходом на краю мінімум 5 см і будь-який доступний покрівельний матеріал .

Знизу дах підшийте пергаміном і утеплите. Шар утеплювача закривається пергаміном і підшивається фанерою або вагонкою. У фанері попередньо просвердлите вентиляційні отвори в шаховому порядку або рядками з відстанню приблизно 10-15 см.

У фанері попередньо просвердлите вентиляційні отвори в шаховому порядку або рядками з відстанню приблизно 10-15 см

Кріпиться дах на навісах до основного каркасу будки.

установка будки

Для будки підшукайте рівне місце на підйомі так, щоб огляд з неї припадав на більшу частину двору чи господарства. Якщо немає природного підйому, то сформуйте насип із щебеню великої, а після дрібної, фракції. Гладка галька буде краще. Велику частину часу будка повинна перебувати в тіні, проте затінювати додатково простір навколо неї годі було.

рмнт.ру

09.02.16

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить