Утеплення і опалювальна будка для собаки

  1. Плюси і мінуси утепленій будки для собаки
  2. Як зробити утеплену будку для собаки своїми руками

Друзі, сьогодні у нас несподівана, але дуже цікава тема, пов'язана з братами нашими меншими. На перший погляд, плівкові електронагрівачі і рід діяльності нашої компанії, що займається системами опалення, до собакам прямого відношення не має. Але це не так, у чому можна переконатися, прочитавши цю статтю, підготовлену з питань наших відвідувачів. Наприклад, чи можна поставити плівку в собачу будку, щоб там було тепло. Звісно так! І сьогодні ми якраз і поговоримо про те, як це зробити правильно і ефективно.

Питання про те, як утеплити будку для собаки, цілком природні і закономірні. Майже щодня їх задають нашим фахівцям. Однак, перед тим як провести опалення в собачій будці, варто подбати про її утеплення. Тому ми ділимося з вами реальним досвідом нашого співробітника. Знайомтеся, цю симпатичну собаку звуть Пепсі!

Вона влітку 2014 року прибилася до гаражу, тимчасово заміняє господарську споруду на дачній ділянці. Тоді ніяких споруд в поле більше не було.

Собака була дуже худа, постійно скиглив. Ми прихистили її і дали кличку Пепсі. Собака була молода, всього 7-8 місяців від роду, і дуже швидко поправилася, знайшовши свій будинок, стала дуже живий і життєрадісною.

Літо вона провела, ховаючись під гаражем від сильної спеки, і відчувала себе цілком комфортно. А до осені ми сколотили для своєї улюблениці будку. На вигляд саму звичайну, але добре утеплену зсередини.

Для утеплення використовувався Піноплекс товщиною 50 мм. Він не тільки відрізняється мінімальною теплопровідністю, але і не боїться вогкості і попадання води на поверхню.

Стіни і стеля ми утеплили вкруговую зсередини, а підлогу зовні. При вході прикріпили звичайний килимок, який захищав Пепсі від прямих протягів (з цією метою можна використовувати і звичайний брезент). Всі щілини утепленій будки для собаки були залиті монтажною піною зсередини і зовні, тому вона вийшло дуже теплою. Ми щодня відвідували Пепсі і вона відчувала себе абсолютно комфортно навіть в сувору уральську зиму. Пепсі обігрівала себе сама! Її власного тепла було достатньо, щоб створити всередині будки оптимальну температуру (до речі, нормальна температура тіла у собак 38,5-39 ° С).

Ми не заміряли реальну температуру повітря, яка була в будці. Але, коли зовні було -30 за Цельсієм, всередині можна було гріти руки! Такого ефекту вдалося досягти завдяки відмінній теплоізоляції за допомогою пеноплекса товщиною 50 мм. При цьому утеплена будка для собаки стояла на відкритому місці посеред поля - ні парканів, ні інших укриттів від вітру не було, тільки гараж в 2 метрах.

Саме тут, в своїй теплій комфортної будці, Пепсі вперше ощенилася, принісши трьох великих «бурундуків».

Саме тут, в своїй теплій комфортної будці, Пепсі вперше ощенилася, принісши трьох великих «бурундуків»

І два зимових місяці з лютими морозами вони практично не виходили з будки, що цілком зрозуміло - там було сухо і дуже тепло. Після того, як цуценята підросли, ми їх роздали в хороші руки, і вони до цього дня радують своїх господарів.

Після того, як цуценята підросли, ми їх роздали в хороші руки, і вони до цього дня радують своїх господарів

До речі, ми хочемо, користуючись нагодою, подякувати всім людям, які не залишилися байдужими до долі Пепсі і щенят. Кожен день хтось підгодовував їх, в результаті цуценята виросли здоровими і життєрадісними. Величезне спасибі вам всім!

Величезне спасибі вам всім

Плюси і мінуси утепленій будки для собаки

Але повернемося до нашої теми і подивимося, що сталося з нашою будкою за зимовий сезон, розберемо всі її плюси і мінуси. Перше, на що ми звернули увагу: вийшов непоганий «термос», теплові втрати якого виявилися мінімальними. І ці незначні втрати чудово восполняла собака теплом свого тіла (ну, трошки допомагали і цуценята).

Тоді ніхто й не замислювався про встановлення опалення в собачій будці. Більш того, робили її восени в відносної поспіху, тому навіть нічим не обшили зсередини Піноплекс. Для цього можна було б використовувати все, що завгодно: фанеру, дошки, osb або мдф плити, інші матеріали. І ось що вийшло в результаті.

І ось що вийшло в результаті

Ми бачимо, що утеплювач в місцях інтенсивного зіткнення і постійного тертя тварин розкришився. Та й щенята внесли свою лепту, коли відкушували або видряпували шматочки в процесі своїх ігор. Тому для забезпечення довговічності навіть такий щільний утеплювач, як Піноплекс, бажано ховати від собачих пазурів і зубів. А в тих місцях, де контакт собак з матеріалом був відсутній або був мінімальним (наприклад, на стелі), Піноплекс виглядає як новенький.

А в тих місцях, де контакт собак з матеріалом був відсутній або був мінімальним (наприклад, на стелі), Піноплекс виглядає як новенький

Але влітку ми дізналися, що наша чудова будка має істотний мінус. Цього літа Пепсі ощенилася повторно. І в цьому посліді було вже шість прекрасних щенят.

І в цьому посліді було вже шість прекрасних щенят

Спекотна спека перетворила теплу будку в справжню сауну. Адже вона, крім входу, виявилася абсолютно герметичною, не мала навіть щілин для припливу свіжого повітря. Ситуацію врятувало те, що в конструкції будки передбачалася дах, яку можна було піднімати. Це дозволило створювати невеликий протяг, але жарко було все одно досить сильно протягом всього літа.

Це дозволило створювати невеликий протяг, але жарко було все одно досить сильно протягом всього літа

Напрошується висновок, що при проектуванні всесезонной будки обов'язково потрібно передбачити знімний утеплювач. Той же пеноплекс можна знімати зі стінок, а для вентиляції піднімати дах. Як варіант, можна виготовити для своїх вихованців будку в вольєрі або будку з відкритою неутепленої верандою і дахом (як на знімку нижче).

Як варіант, можна виготовити для своїх вихованців будку в вольєрі або будку з відкритою неутепленої верандою і дахом (як на знімку нижче)

Така будка буде відмінно захищати від сонця і забезпечувати протяг.

Така будка буде відмінно захищати від сонця і забезпечувати протяг

У нашому випадку теж все добре закінчилося. Цуценята, як і Пепсі, рятувалися від спеки в прохолоді під гаражем, практично не заходячи в будку. Вони добре підросли і сьогодні все шестеро потрапили в добрі руки нових господарів.

Вони добре підросли і сьогодні все шестеро потрапили в добрі руки нових господарів

Як зробити утеплену будку для собаки своїми руками

Ми в черговий раз акцентуємо вашу увагу на те, що для здорової собаки в зимовий період досить лише добре утеплити будку, запінити всі щілини і стики. Це настільки зменшить теплові втрати, що собаці для обігріву буде достатньо тепла власного тіла, тобто вона обігріє себе сама. Додатковий обігрів собачої будки в більшості випадків не потрібно. Для тих, хто вважає це недостатнім, хто бажає на 200% захистити своїх вихованців від екстремальних морозів, є відмінне рішення. це плівкові електронагрівачі .

Для собачої будки можна використовувати два види матеріалів, в якості яких ми переконалися. Вони, крім надійності і інших переваг, мають відповідні типорозміри. це гріє плівка ТМ (Має крок відрізу 0,25 м) і ЗЕБРА Ево-300 (Крок відрізу 0,6 м). Так як принцип функціонування нагрівачів однаковий, вибір конкретного матеріалу необхідно робити, орієнтуючись, в першу чергу, на параметри вашої будки. Ставити плівку необхідно на стелю, по можливості закриваючи матеріалом 70-90% стелі.

Ще раз зверніть увагу, що установка плівкових електронагрівачів буде виправдана лише в тому випадку, якщо особа правильно утеплена вкруговую. Для цього підійде той же пеноплекс 50 мм, який використовували ми, плюс на вході потрібно закріпити шторку від прямого протягу (нею може стати відріз брезенту, статевої килимок і т.п.).

Для прикладу давайте розглянемо опалювальну будку для собаки розмірами 0,6 метра в ширину, 0,9 метра в довжину і висотою 0,7 метра. Для установки опалення нам знадобиться:

Гріє плівка ТМ розмірами 0,5 x 0,75 м - 1 шт.
Терморегулятор RTC 70.26 - 1 шт.
Диференціальний автомат 2P, 10 А, 30 мА - 1 шт.
Провід ВВГнг 2 x 1,5 кв.мм необхідної довжини.
З'єднувачі ОВ-2 - 2 шт.
Шматок кабельного каналу 25 x 25 мм, довжиною 0,55 м.
Модульний бокс для установки апаратури - 1 шт.
Обробний декор, щоб закрити плівку на стелі (гіпсокартон, osb плита, дошка, будь-який інший декор товщиною не більше 12 мм). Закривати слід на відстані від 2,5 до 5 см від плівкового нагрівача.

Модульний бокс і всю захисну і керуючу апаратуру слід встановлювати в окремому приміщенні, яке знаходиться поруч з будкою. Для цих цілей підійде будь-яка будівля або споруда, куди підведена електрика: житловий будинок, гараж, літня кухня, баня та ін. Після установки модульного боксу, від нього необхідно підвести до будки дроти (фаза, нуль 220 В) і окремий провід для виносного датчика , який йде від терморегулятора .

Зверніть увагу, що провід для виносного датчика терморегулятора має довжину всього 3 метри. Збільшити його довжину без втрати функціональності приладу можна і самостійно, але тільки до 10 метрів. Для цього підійде провід ШВВП 2 x 0,75 кв.мм. Швидше за все, при збільшенні довжини проводу зіб'ється тарировка, тобто реальні показники температури, заміряли датчиком, не будуть точно відповідати шкалі терморегулятора. Але це не проблема, адже ви за допомогою регулятора завжди зможете виставити температуру трохи більше або менше, підібравши досвідченим шляхом найбільш комфортні параметри для свого вихованця.

Ефективний захист мережі від струмів короткого замикання і від ураження електричним струмом собаки, буде забезпечувати диференційний автомат. Нижче представлена ​​приблизна схема підключення системи обігріву собачої будки на основі гріючої плівки ТМ.

Нижче представлена ​​приблизна схема підключення системи обігріву собачої будки на основі гріючої плівки ТМ

Завантажити дану схему підключення можна по.

Встановлювати модульний бокс або терморегулятор безпосередньо на будку або всередині будки ми не рекомендуємо. Собака може випадково відкрити або зламати обладнання, торкнутися контактів, які перебувають під напругою. Тому вся захисна і керуюча апаратура повинна розміщуватися поза зоною доступу вихованців. Плівка на стелі буде закрита оздоблювальним декором, а для виносного датчика необхідно передбачити захисний кожух або коробку з отворами, щоб коректно вимірював температуру повітря. Більше 10-12 градусів виставляти температуру не слід.

Чому не можна встановлювати плівку на підлогу або стіни? Відповідь на це найчастіше питання досить простий. Вашому собаці буде мінімум дискомфортно, адже так порушується природна терморегуляція тварини. І собака буде уникати такої будки, та й зі здоров'ям вихованця експериментувати не варто. Єдине правильне рішення - плівкові електронагрівачі, розміщені на стелі. Між собакою та плівкою буде оптимальна відстань (10-30 см) і не буде прямого контакту, а така система допоможе і ефективно обігріти вихованця, і не нашкодити йому.

Сподіваємося, що наші поради, як утеплити будку для собаки, були корисними для вас. Ознайомитися з цінами на плівкові електронагрівачі і додаткове обладнання можна в розділі Прайс лист .

Ознайомитися з цінами на плівкові електронагрівачі і додаткове обладнання можна в розділі   Прайс лист

Чому не можна встановлювати плівку на підлогу або стіни?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить