Фундамент з каменю своїми руками

 1. Види натурального каменю
 2. Як вибирати бутовий камінь
 3. Інструмент для роботи
 4. Нанесення розмітки, ширина і глибина фундаментної кладки
 5. процес кладки
 6. Види бутового мурування
 7. Бутова кладка «під лопатку»
 8. Бутова кладка «під затоку»
 9. Приготування будівельного розчину

Зведення будь-якої будівлі починається з  будівництва фундаменту  , Від якості якого в подальшому буде залежати безпека і тривалість експлуатації всієї будівлі в цілому

Зведення будь-якої будівлі починається з будівництва фундаменту , Від якості якого в подальшому буде залежати безпека і тривалість експлуатації всієї будівлі в цілому. У пошуках джерела економії фінансових коштів власники земельних ділянок нерідко воліють робити фундамент з каменю своїми руками, використовуючи для його будівництва економічний, міцний і довговічний натуральний бут. Даний будівельний матеріал має масу достоїнств при досить прийнятною ринковою вартістю. Крім того бут є водостійким природним матеріалом, тому прекрасно підходить для будівництва в місцях c підвищеною вологістю.

Види натурального каменю

Види натурального каменю

Бут - це натуральний камінь, що відрізняється неправильною формою, різною вагою і величиною. Основу може становити доломіт, ракушняк, туф, граніт, піщаник і т.д. Колір будівельного матеріалу має безліч відтінків, які залежать від його належності до тієї чи іншої породи. Форма може бути різною, що дозволяє умовно розділити бут на три види будівельного матеріалу:

 • Рваний камінь. Відрізняється своєю неправильною формою, яка утворюється в результаті проведення вибухових робіт, пов'язаних з його видобутком.
 • Постелисті бут. Являє собою шматки шаруватої кам'яної породи, що має дві приблизно паралельні один одному площині. Видобувають методом виломкі його з шаруватих гірських порід.
 • Плитчасту бут. Є натуральним матеріалом з відносно рівною поверхнею. Видобувають таким же способом, як і постелисті бут, з тією лише різницею, що його виломкі здійснюється з гірських порід іншого типу.

Як вибирати бутовий камінь

Як вибирати бутовий камінь

Перед закупівлею каменю обов'язково потрібно перевірити якість всієї партії будівельного матеріалу. Для цього необхідно вибрати кілька примірників і уважно їх оглянути.

Кожен камінь буде служити опорою для майбутнього будинку, тому неприпустимо використання матеріалу зі слідами тріщин, сколів і розшарувань.

Завершити перевірку буту слід ударом молотка за матеріалом. Про хорошій якості буде свідчити наявність чистого звуку. Крім цього хороший екземпляр легко витримає удар і збереже свою первісну форму. Для підтвердження результатів перевірки подібні дії бажано повторити з декількома різними шматками каменю.

Інструмент для роботи

Інструмент для роботи

Для будівництва фундаменту в роботі знадобляться наступні інструменти:

 • штикова і совкова лопата;
 • кельма;
 • молоток-кирка;
 • горизонтальний і водяний рівень;
 • схил;
 • рулетка;
 • кувалда;
 • трамбування;
 • молоток;
 • зубило.

Нанесення розмітки, ширина і глибина фундаментної кладки

Нанесення розмітки, ширина і глибина фундаментної кладки

Глибина траншеї під фундамент повинна перевищувати глибину промерзання грунту, на якій планується будівництво. При цьому товщина повинна становити або 40 см, або бути на 20 сантиметрів товщі стіни будинку.

При цьому товщина повинна становити або 40 см, або бути на 20 сантиметрів товщі стіни будинку

Для того щоб зробити розмітку, спочатку потрібно визначити осі конструкції. Для цього береться один з кутів будинку (А), і від нього, за допомогою схилу, відновлюється перпендикуляр і натягується шнур (волосінь, нитка і т.д.) по довжині майбутньої стіни (В). Від цієї точки таким же способом зазначається фасад будівлі (С), після чого за допомогою кутника відміряється четвертий кут будинку (D). Виходить рівний прямокутник. У внутрішній частині прямокутника, за допомогою схилів і волосіні, відзначається ширина майбутнього фундаменту. Після установки розмітки можна приступати до земельних робіт.

процес кладки

процес кладки

Починати будівництво фундаменту потрібно з підготовки підстави під його заливку. Основу потрібно засипати щебенем, галькою, кам'яною крихтою або будівельним сміттям, після чого можна приступати до будівництва опалубки .

Перед тим як переходити до укладанні каменю , Його слід протягом однієї години вимочувати у воді. Це сприяє очищенню матеріалу і насиченню його водою. Однак необхідно пам'ятати, що перетримати в воді матеріал може стати причиною появи ділянкою відторгнення в фундаментної кладки.

Камені укладаються горизонтальними шарами, з підбором більш-менш рівномірних країв. Кожен шар покривається розчином з надлишком до 10 сантиметрів, щоб між елементами залишалася прошарок розчину не менше 1 см. На останній шар викладається сітчаста арматура, після чого її щільно заливають бетоном .

Види бутового мурування

Види бутового мурування

Кладка буту буває «під лопатку» і «під затоку».

Бутова кладка «під лопатку»

Цей вид кладки виконується горизонтальними рядами з товщиною ряду в 25 см. Під час кладки бут підбираються за розміром, причому кожен з них спочатку кладеться насухо, щоб знайти найбільш стійке місце в кладці. Якщо камінь підійшов за розміром, настилається шар розчину, після чого за допомогою молотка бут остаточно встановлюється на своє місце.

Бутова кладка «під затоку»

Цей вид фундаментної кладки застосовується тільки для споруд, висота яких не перевищує 10 метрів. Крім того кладка «під затоку» допускається тільки на грунті, який в подальшому не буде давати усадку. Дана кладка виконується з каменю однакової висоти, який підбирається за заздалегідь підготовленим шаблоном. Всі порожнечі і проміжки заповнюються щебенем, після чого їх слід залити будівельним розчином.

Приготування будівельного розчину

Суміш готується в співвідношенні 1: 1, тобто кількість натурального каменю має дорівнювати кількості розчину. при будівництві стрічкового фундаменту допускається зменшення кількості буту, проте перевищення ліміту неприпустимо.

Пропорції розчину такі: 1 кг цементу (марки М400 або М500) на 3 кг піску. Розчин повинен бути таким, щоб зміг заповнити всі проміжки. Дуже важливо пам'ятати про те, що в кладці обов'язково має бути витримана відстань між камінням рівне 2 см.

Запобігти можливість негативного впливу на фундамент силами морозного обдимання можна за допомогою монтажу армованого каркаса з дроту і металевих стрижнів. У разі необхідності замість дроту можуть бути використані старі водопровідні труби або металобрухтом.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить