Які багаторічні квіти посадити влітку: фото, види багаторічників

 1. види багаторічників
 2. Переваги посадки багаторічних квітів
 3. Як вибрати відповідні багаторічні квіти для саду
 4. Що посадити уздовж забору
 5. Умови для утримання багаторічних квітів

Які багаторічні квіти посадити влітку: фото, види багаторічників. Незважаючи на те що велика кількість квітів, садівники воліють вирощувати на дачі багаторічники. Це красиво квітучі або декоративно листяні рослини, виростаючи на одному місці не втрачають декоративності протягом декількох років. Восени стебла, листя і квіти у них відмирають, а навесні з'являються знову. Одні багаторічники зимують в грунті (їх більшість) інші: жоржини, гладіолуси, канни - викопують на зиму. Зацвітають багаторічники в різний час, тому якщо правильно підібрати рослини, то сад вони будуть прикрашати з весни і до осені і будуть служити прикрасою клумб не один рік .. Многолетнікі- це квіти, які без пересадки на одному місці можуть рости довгий час, більшість представників багаторічників невибагливі. Які багаторічні квіти посадити влітку: фото, види багаторічників

Які багаторічні квіти посадити влітку

Як правило, квіти-багаторічники тривалий час ростуть на одному і тому ж місці. Їм не потрібні щорічні процедури з пересадки або пересіву, так як цибулини і кореневища, що знаходяться в землі, кожної весни будуть давати нові, молоді пагони. Посадити на своїй дачній ділянці багаторічні квіти, означає, що ви розраховуєте на постійний догляд і турботу про ділянку. Іншими словами, ви зможете створити «довготривалу» ландшафтну композицію.

види багаторічників

Багаторічники на дачі потрібно буде ділити й пересаджувати з метою розмноження. Іноді подібні процедури проводять для того, щоб дорослі квітучі рослини з потужними країнами не заважали розвиватися новим. За типом Конєва системи і методам розмноження можна класифікувати багаторічні квіти на 5 груп:

 • цибулинні;
 • бульбові;
 • бульбоцибульні;
 • кореневищні;
 • багаторічні квіти, які розмножуються насінням.

Багаторічники на дачі

Зверніть увагу! Багаторічники, що ростуть в контейнерах, можна садити протягом всього сезону, навіть під час цвітіння (способом перевалки).

Можна розділити всіх представників багаторічних квіткових культур, виходячи з того, коли вони формують після посадки нирки і за стадіями цвітіння:

 • квіти, що формують нирки на 2-й рік після посадки (період формування - літо);
 • рослини, у яких нирки формуються протягом осіннього сезону, а зацвітають вони наступної весни;
 • багаторічні квіти, здатні відразу сформувати нирки, квітучі все літо;
 • квіткові культури, у яких нирки утворюються на початку літнього сезону, і вже до середини літа з них з'являються квіти.

Переваги посадки багаторічних квітів

Безсумнівною перевагою, яким володіють всі багаторічні квіти є те, що практично всі вони починають цвісти з приходом теплих весняних днів. Радують око своїм цвітінням до глибокої осені.

Радують око своїм цвітінням до глибокої осені

Багаторічні квіти на дачній ділянці

Зверніть увагу! Для багаторічників слід виділяти сонячне і яскраво освітлене місце на ділянці.

Крім того, асортимент сортів і видів, не кажучи вже про різноманітність забарвлень, не залишить байдужим жодного квітникаря. Одних лише тільки тюльпанів існує до 8000 різновидів. Квітучі і наповнюють собою сад півонії, флокси і іриси також вражають широким вибором сортів.

Як вибрати відповідні багаторічні квіти для саду

Які ж квіти-багаторічники вибрати, щоб посадити на своїй ділянці? Спочатку варто уточнити, для чого вони будуть висаджуватися. Можна зробити вибір, орієнтуючись просто по фотографіях, а можна віддати перевагу, грунтуючись на декоративності або інших властивостях квітів.

Та й вирощування їх, в цілому, є дуже вигідним з економічної точки зору. До найпопулярніших можна віднести:

 1. Півонія . Це густі, які ростуть у висоту на 40-90 см і квітучі пишними квітами, чагарники, які зможуть рости десятки років, якщо одного разу їх посадити на ділянці;
 2. Лілія. Не тільки красиво квітучі, але і приємно пахнуть багаторічні квіткові культури з великим вибором сортів, що відрізняються висотою стебел, терміном цвітіння і забарвленням;
 3. Гладіолус. Незважаючи на те, що цвітуть вони не так довго, і період піку їх цвітіння - кінець літа, це не є приводом для садівників відмовлятися від їх вирощування.
 4. Клематиси. Ці багаторічні рослини є квітучі ліани. Літо і перша половина осені - час рясного цвітіння цих рослин. На дачі їх вирощують, найчастіше, для прикраси веранд, альтанок і арок.
 5. Троянди. На відміну від перерахованих вище видів, ці квіти важко назвати невибагливими. Посадка їх в своєму саду теж не такий простий процес. Але при всьому при цьому, багато квітникарі для дачі вибирають саме ці квіти, адже вони по праву вважаються королівськими. І прикрасять вони сад з червня до заморозків, зацветая знову і знову.

І прикрасять вони сад з червня до заморозків, зацветая знову і знову

Багаторічні квіти на клубі

Посадити такі квіткові культури на своїй дачі, значить забезпечити безперервне цвітіння на ділянці. І крім деяких представників багаторічників, список яких запропонований вище, можна в саду висадити ще і крокуси, маргаритки, примули, які з приходом весни пожвавлять сад. На зміну їм, коли настане літо, прийдуть нарциси, гіацинти іриси і водозбір.

Уже до середини літа територію дачі прикрасять посаджені на ділянці довгоквітучі флокси і прекрасна гортензія, а також величні жоржини.

Закінчення літа перетворять своєю присутністю квітучі на ділянці райдужні айстри, хризантеми й осінні крокуси.

Корисна порада! Перед посадкою багаторічних рослини або перед посівом насіння, ділянка потрібно ретельно розпушити або перекопати на глибину 1-2 багнетів лопати.

Що посадити уздовж забору

Красиве рішення - влаштування квітників на вузькій смузі землі вздовж паркану або живоплоту. Головне, на що потрібно звернути увагу, вибираючи багаторічні квіти, - це освітленість. На притінку приживуться такі рослини, як:

 • незабудки;
 • аріземи;
 • купена;
 • конвалія.

Якщо підійти з практичного боку, то будь-які ягідні чагарники вздовж паркану будуть саме те.

Якщо підійти з практичного боку, то будь-які ягідні чагарники вздовж паркану будуть саме те

Багаторічні квіти вздовж паркану Читайте також:

Умови для утримання багаторічних квітів

Квіти багаторічні висаджуються в саду, виходячи з умов, які є на даній ділянці. Для територій, рясно освітлених сонцем, підійдуть одні рослини (маргаритки, примула). А для півтіні краще вибирати інші.

склад грунту теж важливий фактор, який впливає на вибір. Хоча і бідні ґрунти з бідним складом не стануть проблемою. Варто тільки внести в грунт навесні до посадки органічні добрива і пісок, щоб забезпечити найкращі умови під вирощування багаторічників. Якщо грунт на присадибній ділянці повністю глиниста, то можна посадити на ньому зацвітають навесні конвалії, іриси, а також фіалки, хосту і астильбу.

Обрізка багаторічних квітів

Зверніть увагу! Обрізку багаторічників виконують навесні або восени

В цілому, вибирають саме багаторічні квіти для вирощування на дачі не тільки завдяки їх тривалого «проживанню» на ділянці. Головним при їх виборі, як раніше вже згадувалося, є простий догляд, який дозволить при мінімальних затратах часу і сил отримати чудову клумбу.

Вибираючи багаторічна рослина, варто враховувати його здатність існувати в посушливих умовах. До таких відносяться культури, чия коренева система буде залишатися потужною навіть при недостатніх поливах.

Це багаторічні квіти:

 • вербейник;
 • оман;
 • гайлардия;
 • едельвейси;
 • очиток.

Вибір квітів, які представляють вид багаторічних рослин, досить широкий, щоб зупинити свій вибір на таких культурах. Які саме вибрати для своєї дачі квіти на літо - це справа смаку кожного садівника.

Читайте також:

Відео: як правильно посадити багаторічні квіти

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить