Що ми знаємо про кульову блискавку

  1. Які бувають кульові блискавки?
  2. Поведінка кульових блискавок
  3. Кульова блискавка з наукової точки зору
  4. Навколонаукові теорії про кульову блискавку
  5. Що робити при зустрічі з кульовою блискавкою?

Страх людини найчастіше виходить від незнання. Мало хто боїться звичайної блискавки - іскрового електричного розряду - і все знають, як поводитися під час грози. Але що таке кульова блискавка, чи небезпечна вона, і що робити, якщо ви зіткнулися з цим явищем?

Які бувають кульові блискавки?

Дізнатися кульову блискавку дуже легко, незважаючи на різноманітність її видів. Зазвичай вона має, як можна легко здогадатися, форму кулі, що світиться, як лампочка на 60-100 Ватт. Набагато рідше зустрічаються блискавки схожі на грушу, гриб або краплю, або такої екзотичної форми як млинець, бублик або лінза. Зате різноманітність колірної гами просто вражає: від прозорого до чорного, але лідирують все ж відтінки жовтого, оранжевого і червоного. Колір може бути неоднорідним, а іноді кульові блискавки міняють його, як хамелеон.

Говорити про постійне розмірі плазмової кулі теж не доводиться, він коливається від декількох сантиметрів до декількох метрів. Але зазвичай люди стикаються з кульовими блискавками діаметром 10-20 сантиметрів.

Найгірше в описі блискавок інша справа з їхньою температурою і масою. За даними вчених, температура може бути в межах від 100 до 1000 ° С. Але при цьому люди, що стикалися з кульовими блискавками на відстані руки, вкрай рідко відзначали хоч якесь тепло, що виходив від них, хоча за логікою, вони повинні були отримати опіки. Така ж загадка і з масою: якого блискавка не була розміру, вона важить не більше 5-7 грам.

Поведінка кульових блискавок

Поведінка кульових блискавок непередбачувано. Вони відносяться до явищ, які з'являються коли хочуть, де хочуть і творять, що хочуть. Так, раніше вважалося, що кульові блискавки народжуються тільки під час гроз і завжди супроводжують лінійні (звичайні) блискавки. Однак поступово з'ясувалося, що вони можуть з'явитися і в сонячну ясну погоду. Вважали, що блискавки як би «притягаються» до місць високої напруги з магнітним полем - електричним проводам. Але були зафіксовані випадки, коли ті з'являлися фактично посеред чистого поля ...

Кульові блискавки незрозумілим чином исторгаются з електричних розеток в будинку і «просочуються» крізь найменші щілини в стінах і скла, перетворюючись в «сосиски» і потім знову приймаючи звичайну свою форму. При цьому не залишається ніяких оплавлених слідів ... Вони то спокійно висять на одному місці на невеликій відстані від землі, то несуться кудись зі швидкістю 8-10 метрів в секунду. Зустрівши на своєму шляху людину або тварину, блискавки можуть триматися від них далеко і вести себе мирно, можуть цікаво кружляти поблизу, а можуть напасти і обпалити або вбити, після чого або станути, як ні в чому не бувало, або вибухнути з жахливим гуркотом. Однак, незважаючи на часті розповіді про травмованих або вбитих кульовою блискавкою, число їх порівняно невелика - всього 9 відсотків. Найчастіше, блискавка, покружлявши по місцевості, зникає, не заподіявши ніякої шкоди. Якщо вона з'явилася в будинку, то зазвичай назад «просочується» на вулицю і тільки там тане.

Також зафіксовано багато непояснених випадків, коли кульові блискавки «прив'язуються» до якогось конкретного місця або людині, і з'являються регулярно. При цьому по відношенню до людини вони поділяються на два види - ті, які нападають на нього в кожну свою появу і ті, які не завдають шкоди або нападають на людей, що знаходяться поблизу. Існує ще одна загадка: кульова блискавка, убивши людину, абсолютно без жодного сліду на тілі, а труп довгий час не замерзає і не розкладається ... Деякі вчені говорять, що блискавка просто «зупиняє час» в організмі.

Кульова блискавка з наукової точки зору

Кульова блискавка - явище унікальне і своєрідне. За історію людства накопичилося понад 10 тисяч свідчень про зустрічі з «розумними кулями». Однак до сих пір вчені не можуть похвалитися великими досягненнями в сфері дослідження цих об'єктів. Існує маса розрізнених теорій про походження і «життя» кульових блискавок. Час від часу в лабораторних умовах виходить створити об'єкти, по виглядом і властивостями схожі на кульові блискавки - плазмоїди. Проте, стрункої картини і логічного пояснення цьому явищу ніхто надати так і не зміг.

Найбільш відомою і розробленої раніше інших є теорія академіка П. Л. Капіци, яка пояснює появу кульової блискавки і її деякі особливості виникненням короткохвильових електромагнітних коливань в просторі між грозовими хмарами і земною поверхнею. Однак Капице так і не вдалося пояснити природу тих самих короткохвильових коливань. До того ж, як було зазначено вище, що кульові блискавки не обов'язково супроводжують звичайні блискавки і можуть з'являтися в ясну погоду. Тим не менше, більшість інших теорій засновані на висновках академіка Капіци.

Відмінні від теорії Капіци гіпотеза була створена Б. М. Смирновим, який стверджує, що ядро ​​кульової блискавки - це чарункова структура, що володіє міцним каркасом при малій вазі, причому каркас створений з плазмових ниток.

Д. Тернер пояснює природу кульових блискавок термохімічними ефектами, що протікають в насиченій водяній парі при наявності досить сильного електричного поля.

Проте найцікавішою вважається теорія новозеландських хіміків Д. Абрахамсона і Д. Дінніса. Вони з'ясували, що при ударі блискавки в грунт, що містить силікати і органічний вуглець, утворюється клубок волокон кремнію і карбіду кремнію. Ці волокна поступово окислюються і починають світитися. Так народжується «вогненний» куля, розігрітий до 1200-1400 ° С, який повільно тане. Але якщо температура блискавки зашкалює, то вона вибухає. Проте, і ця струнка теорія не підтверджує всі випадки виникнення блискавок.

Для офіційної науки кульова блискавка, як і раніше продовжує залишатися загадкою. Може тому навколо неї з'являється стільки навколонаукових теорій і ще більшу кількість вигадок.

Навколонаукові теорії про кульову блискавку

Ми не будемо розповідати тут історії про демонів з палаючими очима, що залишають за собою запах сірки, пекельних псів і «вогненних птахах», як іноді представляли кульові блискавки. Однак дивне їх поведінка дає багатьом дослідникам цього феномена припустити, що блискавки «мислять». Як мінімум, кульові блискавки вважаються приладами для дослідження нашого світу. Як максимум - енергетичними сутностями, які також збирають якісь відомості про нашу планету та її мешканців.
Непрямим підтвердженням цих теорій може служити і той факт, що будь-який збір інформації - це робота з енергією.

І незвичайна властивість блискавок зникати в одному місці і з'являтися миттєво в іншому. Є припущення, що одна і та ж кульова блискавка «пірнає» в певну частину простору - іншого виміру, що живе по іншим фізичним законам, - і, скинувши інформацію, з'являється знову в нашому світі в новій точці. Та й дії блискавок щодо живих істот нашої планети теж осмислені - одних вони не чіпають, до інших «доторкаються», а у деяких просто виривають шматочки плоті, немов на генетичний аналіз!

Легко можна пояснити і часта поява кульових блискавок під час гроз. Під час сплесків енергії - електричних розрядів - відкриваються портали з паралельного виміру, і в наш світ потрапляють їх збирачі інформації про наш світ ...

Що робити при зустрічі з кульовою блискавкою?

Головне правило при появі кульової блискавки - будь то в квартирі або на вулиці - не панікувати і не робити різких рухів. Нікуди не біжіть! Блискавки дуже сприйнятливі до завихрень повітря, які ми створюємо при бігу і інших рухах і які тягнуть її за собою. Відірватися від кульової блискавки можна тільки на машині, але ніяк не своїм ходом.

Постарайтеся тихо згорнути зі шляху блискавки і триматися далі від неї, але не повертатися до неї спиною. Якщо ви перебуваєте у квартирі - підійдіть до вікна і відкрийте кватирку. З великою часткою ймовірності блискавка вилетить назовні.

І, звичайно ж - ніколи нічого не кидайте в кульову блискавку! Вона може не просто зникнути, а вибухнути, як міна, і тоді важкі наслідки (опіки, травми, іноді втрата свідомості і зупинка серця) невідворотні.

Якщо ж кульова блискавка зачепила когось і людина втратила свідомість, то його необхідно перенести в добре провітрюється, тепло укутати, зробити штучне дихання і обов'язково викликати швидку допомогу.

Взагалі ж, технічні засобів захисту від кульових блискавок як таких поки не розроблено. Єдиний існуючий зараз «шаромолніеотвод» був розроблений провідним інженером Московського інституту теплотехніки Б. Ігнатовим. Шаромолніеотвод Ігнатова запатентований, але створене подібних пристроїв - одиниці, мови про активне впровадження його в життя поки не йде.


джерело - Мірсоветов

Які бувають кульові блискавки?
Але що таке кульова блискавка, чи небезпечна вона, і що робити, якщо ви зіткнулися з цим явищем?
Які бувають кульові блискавки?
Що робити при зустрічі з кульовою блискавкою?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить