Орхідея. Догляд, вирощування, розмноження. Ада оранжево-червона. Анселлом. Аскоцентрум. Баптістонія Єжова. Блеція. Ванда. Дорітіс. Каттлея. Онцидіум. Пафіопеділум. Види. Квітка - Ботанічка.ru

 1. Поради по догляду
 2. Місцезнаходження
 3. полив
 4. освітлення
 5. Вологість повітря
 6. "7 смертних гріхів" у вирощуванні орхідей:
 7. види
 8. 2. Анселлом (Аnsellia).
 9. 3. Аскоцентрум (Ascocentrum).
 10. 4. Баптістонія Їжакова (Baptistonia echinata).
 11. 5. Блеція (Bletia).
 12. 6. Ванда (Vanda).
 13. 7. Дорітіс (Doritis).
 14. 8. Каттлея (Cattleya).
 15. 9. Онцидіум (Oncidium).
 16. 10. Пафіопеділум (Paphiopedilum).

Не дивно, що з давніх-давен орхідеї були овіяні безліччю легенд і оповідей. Все прекрасне миттєво обростає міфами. У різний час легенди про орхідеї виникали і в Китаї, де вони відомі з 8 століття до н. е., і в Латинській Америці і пізніше в Європі.

Красива легенда - про походження орхідей - зародилася в Новій Зеландії. Племена маорі, зачаровані красою орхідей, були впевнені в їх божественне походження. Давним-давно, задовго до появи людей, єдиними видимими частинами землі були засніжені піки високих гір. Час від часу сонце тане сніг, змушуючи тим самим воду бурхливим потоком спускатися з гір, утворюючи при цьому чудові водоспади. Ті, в свою чергу, що вирує піною мчали в бік морів і океанів, після чого, випаровуючись, утворювали кучеряві хмари. Ці хмари врешті-решт зовсім заступили від сонця вид на землю.

Одного разу сонця захотілося проколоти цей непроникний покрив. Пішов сильний тропічний дощ. Після нього утворилася величезна веселка, обійняти все небо. Захоплені небаченим досі видовищем безсмертні духи - єдині тоді мешканці землі - стали злітати до райдуги з усіх навіть найвіддаленіших країв. Кожному хотілося відхопити містечко на різнобарвному мосту. Вони штовхалися і сварилися. Але потім все сіли на веселку і дружно заспівали. Мало-помалу веселка прогиналася під їхньою вагою, поки нарешті не впала на землю, розсипавшись при цьому на незліченну кількість дрібних різнокольорових іскорок. Безсмертні духи, досі не бачили нічого подібного, затамувавши подих спостерігали за фантастичним різноколірним дощем. Кожна частинка землі з вдячністю прийняла осколки небесного моста. Ті з них, які були спіймані деревами, перетворилися в орхідеї. З цього і почалася тріумфальна хода орхідей по землі. Різнокольорових ліхтариків ставало все більше і більше, і вже жодна квітка не наважувався заперечувати право орхідеї називатися королевою квіткового царства.

Різнокольорових ліхтариків ставало все більше і більше, і вже жодна квітка не наважувався заперечувати право орхідеї називатися королевою квіткового царства

© Forest & Kim Starr

Орхідних, або Ятришніковая, також Орхідеї (лат. Orchidáceae) - найбільше сімейство однодольних рослин.

Орхідних - древнє сімейство, що з'явилося в позднемеловую епоху.

Орхідеї відомі в першу чергу як красивоцветущие декоративні рослини, є улюбленими оранжерейними рослинами. Особливу популярність здобули види пологів Каттлея, Дендробіум, Фаленопсис.

Плоди ліани ванілі плосколістной (Vanilla planifolia) використовуються як цінна пряність ( «палички ванілі»).

Бульби зозулинця і пальчаток оренніка застосовуються в медицині.

Поради по догляду

Чому вважається, що орхідеї дуже вимогливі в культурі рослини? В першу чергу по тому, що їм потрібна досить висока вологість повітря. Орхідеї не переносять сухий і запорошене повітря.

Навіть 2-3 кратне обприскування лише тимчасово підвищує вологість. Найкраще вирощувати орхідеї в кімнатних теплицях.

Всі види орхідей, не дивлячись на загальні вимоги в догляді, можуть відрізнятися в легкості вирощування. Є дуже примхливі орхідеї, але, що дуже радує, є багато видів, які досить легко можна утримувати вдома і змусити цвісти. Крім того, для орхідей дуже важливе дотримання періоду спокою.

Місцезнаходження

У спеціальному акваріумі або на сонячному вікні. Вологе тепле повітря. Тривале зниження середньодобової температури до + 15-16 градусів може спровокувати несвоєчасне цвітіння. У молодого слабкого рослини цветонос краще зрізати. Орхідеї саджають у глиняні або пластикові горщики або коробки з отворами в дні, а краще і в стінках.

полив

Поливати рослини бажано кип'яченою або дистильованою водою, а обприскувати - дистильованої або чистої дощової (снігової), так як від жорсткої води на листках осідають солі, утворюючи з часом білястий наліт. Підгодовувати орхідеї можна одночасно з поливом.

освітлення

Орхідеї добре ростуть під люмінесцентними лампами, які повинні знаходитися на відстані приблизно 30 см від рослин і світити протягом 11-12 годин. Оптимальна освітленість визначається досвідченим шляхом. Якщо листя сильно підняті вгору або опущені, а міжвузля вкорочені, значить світла занадто багато. Довгі і тонкі міжвузля, більш дрібні, ніж належить, листя свідчать про його недоліку. Акваріум з орхідеями можна тримати на поза зоною дії сонцем, але теплом вікні.

Вологість повітря

Орхідеї вимагають дуже високої вологості повітря, при цьому в приміщеннях з центральним опаленням узимку або жарким літом, навіть 2-3-кратне обприскування не допоможе. Хоча періодично орхідеї потрібно обприскувати і з гігієнічних міркувань. Орхідеї НЕ обприскують, якщо вони знаходяться на сонці, а під час цвітіння обприскують так, щоб вода не потрапляла на квітки. Найкраще обприскувати орхідеї з ранку або після обіду, на ніч можна обприскувати в тому випадку, якщо горщики з орхідеями стоять не на балконі або веранді, тобто якщо не очікується нічного зниження температури.

Висока вологість повітря, напевно, основна і дуже важлива умова змісту орхідей. Вологість повітря підвищують змістом орхідей в кімнатних теплицях, оранжереях, вирощуючи їх в акваріумі або близько акваріума або тераріуму з водою. Можна розмістити горщики з орхідеями на піддон з камінчиками і водою. Можна замість піддону використовувати котячий горщик, тоді камінчики або галька не знадобляться, тому що там є решітка.

Можна замість піддону використовувати котячий горщик, тоді камінчики або галька не знадобляться, тому що там є решітка

© Forest & Kim Starr

"7 смертних гріхів" у вирощуванні орхідей:

 • Занадто рясна підгодівля. У період спокою рослини не підживлюють. Дози добрива перевищувати не можна.
 • Близький джерело тепла. Не можна розміщувати рослина поруч з батареєю опалення.
 • Вологі листя. Поливати і обприскувати краще в першій половині дня.
 • Надмірний полив. Полив відповідно до рекомендацій.
 • Холодні протяги. Не плутати провітрювання і протяг.
 • Сухе повітря. Потрібна підвищена вологість повітря і провітрювання.
 • Яскраве сонце. Не тримайте рослини на прямому полуденному сонце, притіняти.

розмноження орхідей

1. Розподіл куща. При розмноженні розподілом, можна роз'єднувати кущ на частини з корінням. При цьому на кожній частині бажано залишити по три паростка, щоб рослини виявилися життєздатними. Місця зрізів присипають товченим вугіллям.

2. Стебловими живцями. Для розмноження живцями беруть старі, подовжені стебла, бічні пагони або відцвілі квіткові стебла. Живці беруть близько 10-15 см завдовжки. Зрізаний держак НЕ встромляють в землю, як у інших кімнатних рослин, а кладуть плазом на поверхню грунту (піску або моху) і поміщають його в тепличку, бажано з підігрівом. Можна розмножувати орхідеї НЕ зрізанням живців, а отводкой стебла в сусідній горщик, відрізати його від материнської рослини після вкорінення.

3. Укорінення верхівки. Стебла моноподіальних орхідей (Ванди) наростають у висоту. Нижні листя відмирає і стебло оголюється. У витягується рослини зрізають в період активного росту стебло (бажано, з повітряними корінням) і висаджують в горщик, підв'язують до опори. Нижня частина рослини з часом утворює відростки.

4. Укоренение псевдобульб. Можна відокремити стару бульбу у відцвілих орхідей (наприклад, епідендрум). Старі бульби, які втратили листя, відокремлюють і садять в окремий горщик. При цьому підтримують вологе повітря, а температура повинна бути не нижче 20 ° С. Через деякий час з нирок біля основи старої бульби з'являються нові рослини на власних коренях. Через деякий час їх відокремлюють і розсаджують в горщики.

5. Живцювання. Так розмножують лише деякі орхідеї, наприклад, дендробиум і епідендрум. Навесні або влітку стебло дорослої рослини зрізують біля основи і нарізають на частини близько 5 см так, щоб на відрізку було по 2 міжвузля. Зрізи припудривают сіркою. Живці висаджують в сфагнум з піском і поміщають в тепличку. Через 3-4 місяці живці дають листя і їх пересаджують в окремі горщики.

6. Насінням. При розмноженні насінням беруть грунт з рубаного моху (можна додати трохи листової землі), яку добре зволожують. Насіння засипаються рядами і не присипаються грунтом. Посів тримають при температурі близько 22 - 25 ° С, при високій вологості повітря. Насіння замість поливу краще акуратно обприскувати м'якою водою. Після появи у сходів першого листочка, їх пікірують в грунт, що складається з рубаного моху і торфу в рівних частинах. Другу пікіровку проводять після появи другого листочка, при цьому в грунт, крім моху і торфу, вже додають рубані коріння папоротей. З утворенням чотирьох листочків сіянці пікірують з миски в постійні горщики.

Вирощування сіянців дуже трудомістка процедура навіть для досвідчених любителів орхідей. (Зацвітуть вони тільки на 4-6 рік.)

Пророщувати насіння треба в стерильних умовах і на спеціальному субстраті, але можна спробувати, якщо на рослині відбулося запилення і зав'язався плід. Зніміть плід, коли верхня частина почне сохнути. Коли він потріскається, висипте частина насіння на субстрат під материнське рослина. Через півроку-рік сіянці пересаджують в маленькі горщики в субстрат з кори і перліту.

Через півроку-рік сіянці пересаджують в маленькі горщики в субстрат з кори і перліту

© Forest & Kim Starr

види

1. Ада оранжево-червона (Ada aurantiaca).

Ця рослина родом з Центральних Анд Колумбії. Орхідея середнього розміру з практично конічними псевдобульбамі, одним лінійним листом на вершині і декількома зеленими зчленованими листям в основі псевдобульби. Чи не дуже довгі дугоподібно вигнуті квітконоси виникають в підставі псевдобульб і несуть 7-12 і більше рослин вогненно-червоного кольору. Цвіте в січні-травні; завдяки появі Не 1-го, а відразу декількох суцвіть цвітіння триває 2-3 тижні.

Головною умовою успішної культури ади оранжево-червоною є низькі нічні температури (близько 6 ° С) в поєднанні з постійним припливом свіжого повітря. Потрібно також пам'ятати, що в період зростання не можна допускати пересихання рослини.

Ада оранжево-червона (Ada aurantiaca)

© Orchi

2. Анселлом (Аnsellia).

Туберідіі вертикальні, веретеновидно-циліндричні, довжиною до 40 см, з 6-7 листям. Листя подовжено-ланцетоподібні, шкірясті, з блискучою поверхнею і 5 виділяються жилками, загострені, складчасті. Довжина листа 11-13 см, ширина - 1,5-2 см.

Суцвіття верхівкове, багатоквіткове, ветвящееся, у вигляді розлогою волоті, довжиною до 15-17 см. Квітки діаметром 4-5 см. Чашолистки подовжені, пелюстки коротше, але ширше чашолистків. Губа трехлопастная. Бічні частки подовжені; середня - овальна. Квітки зеленувато-жовті, з поздовжніми темно-малиновими смугами на бокових частинах губи і червоно-коричневими плямами на чашелістіках і пелюстках. Колонка жовта, дуговидно вигнута, тонка, довжиною до 1 см.
Цвіте у вересні - листопаді. Тривалість цвітіння 1,5-2 міс.

Батьківщина - тропічна і Південна Африка. Зустрічається по берегах річок.

Освітлення: яскраве розсіяне світло.

В процесі активного зростання потребують затіненні.

Полив: тільки м'якою, теплою водою. Взимку - помірний. Влітку - рясний. Рясний полив виробляють з травня по вересень.

Вологість повітря: тропічна тепличка, часте оприсківаніе.Влажность повітря становить 75-80%.

Пересадка: в разі потреби навесні. Земляна суміш: рубані кореневища папороті, торф, опале листя, шматочки соснової кори і вугілля (3: 3: 2: 1: 1).

Підживлення: весна-літо - 1 раз на 2 тижні мінеральними і органічними добривами
зима-осінь - без підгодівлі.

У літній період раз на місяць підгодовують 0,01% -ним розчином повного мінерального добрива.
Підрізання: не потребує.

Анселлом (Аnsellia)

3. Аскоцентрум (Ascocentrum).

Своїм зовнішнім виглядом аскоцентруми трохи нагадують орхідеї, які стосуються популярному роду Ванда, хоча аскоцентруми менше останніх за розмірами. Не випадково аскоцентрум часто називають «мініатюрної епіфітна орхідеєю».

При утриманні в кімнатних умовах час життя аскоцентрумов становить всього кілька років. Аскоцентруми досить легко утворюють гібриди з орхідеями інших родів.

догляд

субстрат:

Як субстрат годиться просто суміш шматочків старої кори (можна використовувати соснову) і перепрілого торфу. Корисно додати мох сфагнум.

цвітіння:

цвітіння починається навесні або на початку літа. Під час цвітіння над листям піднімається пишне лістевідное суцвіття, що несе безліч дрібних квіток. Іноді суцвіть буває кілька. Діаметр квіток варіює від 1,5 до 2,5 см. Основні тони в забарвленні квіток-жовтий, помаранчеві і червоні.

освітлення:

освітлення може бути досить яскравим за умови гарної вентиляції. Температура кімнатна, бажано не нижче 15-16 ° С Аскоцентрум погано реагує на різкі перепади температури і протяги. Якщо на листя аскоцентрума падає досить інтенсивний потік сонячного світла, вони набувають темно-зелене забарвлення.

полив:

полив виробляють в залежності від того, наскільки швидко кому субстрату втрачає вологу. Влітку зазвичай раз в 3-4 дня, взимку не частіше 1 разу на тиждень. Якщо температура взимку в кімнаті така ж, як і влітку, і до того ж організована підсвічування, інтенсивність поливу знижувати не варто. Додавання до субстрату моху сфагнуму, який добре вбирає воду, дозволяє знизити частоту поливу до 1 разу на тиждень навіть влітку.

підживлення:

підживлення рекомендується проводити з квітня по вересень. Концентрацію добрив для квітів знижують мінімум удвічі в порівнянні з рекомендованою в інструкції нормою.

Концентрацію добрив для квітів знижують мінімум удвічі в порівнянні з рекомендованою в інструкції нормою

Аскоцентрум (Ascocentrum)

© Badlydrawnboy22

4. Баптістонія Їжакова (Baptistonia echinata).

Баптістонія Їжакова родом з Бразилії. Ця епіфітна орхідея росте на деревах на висоті 50-1200 м над рівнем моря.

Квітконоси відростають з підстави псевдобульби.

Цвіте переважно навесні, хоча може зацвісти в будь-який час року.

Рослина теплолюбива, мінімальна температура вночі не повинна бути нижче 17-20 ° С.

Даний вид віддає перевагу підвищеній вологості повітря, що становить 75-90%. Таку вологість простіше підтримувати за допомогою зволожувача повітря.

Баптістонія Їжакова воліє яскраве сонячне світло, однак вимагає притінення в літні полуденний час.

Рослина вологолюбна, однак не терпить застою води у коней. Полив краще осудествлять теплою водою. Субстрат між поливами повинен злегка підсихати.

Як контейнери відмінно підійдуть горщики, або можна вирощувати орхідею на блоці.

Субстрат повинен складатися з соснової кори великої фракції і моху сфагнуму.

Удобрюють орхідею кожен другий полив.

Період спокою у орхідеї не виражений.

Розмножують баптістонію Їжачу шляхом ділення куща, при цьому кожна частина повинна містити не менше трьох псевдобульб.

Баптістонія Їжакова (Baptistonia echinata)

© Dalton Holland Baptista

5. Блеція (Bletia).

Рід Блеція налічує близько 50 видів, що виростають в Центральній і Південній Америці, в тропічних і субтропічних лісах від Флориди до Аргентини, найбільша кількість видів знаходиться в Бразилії.

Рослини прямостоячі, мають симподіальним типом росту.

Псевдобульби майже кулястої форми, мають м'ясисті коріння.

Листя поздовжньо-складчасті, відходять від підстави псевдобульби, виростають по 3-5 штук.

Суцвіття відростає збоку, довге волотисте або гроновидні, несе від 3 до 80 квіток.

Квіти мають середню величину. Колір від білого і зеленуватого до рожево-фуксіновий.

Блеція утворює плід у вигляді циліндричної капсули.

Віддає перевагу помірний температурний режим від 18 до 22 ° С.

Вирощувати краще в легкій півтіні.

Полив в період активного росту повинен бути рясним. Після опадання листя полив слід скоротити.

Найкращим субстратом є суміш з соснової кори, торфу і перепрілих листів.

Підживлення здійснюються в період активного росту 2 рази в місяць.

Блеція (Bletia)

© Dalton Holland Baptista

6. Ванда (Vanda).

Великі, кулясті квіти роду Ванда приваблюють нас своєю незвичайною яскравим забарвленням. Найбільш відома орхідея цього роду Ванда блакитна з квітами блакитного екзотичного кольору. Багата палітра роду Ванд включає, крім синьо-блакитних тонів, також жовті, червоні, помаранчеві кольори, аж до строкатих. Для цих рослин характерним є моноподіальне будова. Якщо Ви хочете вирощувати орхідеї на підвіконні, ми рекомендуємо Вам схрещування Ванди з родом Аскоцентрум, які мають більш низький зріст, але не поступаються орхідей Ванда в красі і пишності цвітіння. Що стосується нових сортів, розвиток селекції направлено зараз на отримання мініатюрних форм.

Орхідеї роду Ванда зазвичай продаються в кошиках зовсім без субстрату. Вирощувати їх краще всього в вікні для розведення квітів або в зимовому саду з високою вологістю повітря. Для того щоб ці квіти почали цвісти, їм обов'язково потрібно багато світла. Чистих видів цього роду взимку потрібно додаткове освітлення.
Орхідеї роду Ванда, які були вирощені в наших регіонах, цвітуть зазвичай частіше і пишніше, ніж привезені з-за кордону. Тому при покупці з'ясуйте, де виросли обрані квіти.

Ванда (Vanda)

© Tóth Árpád

7. Дорітіс (Doritis).

Маленький рід моноподіальніх орхідей з тропічніх районів Південно-Східної азії, в Який, на мнение різніх авторів, входити від одного до трьох відів. Часто в природі дорітіси ростуть як наземні або літофітние рослини, оселився в піщаному грунті або на каменях в сезонних напівлистопадних лісах або на випалених сонцем прибережних рівнинах. Від фаленопсисов дорітіси відрізняються тонким прямостоячим квітконосом, а також вертикально стоять бічнимилопатями губи.

вид

Дорітіс найвродливіша (Doritis pulcherrima).

Моноподіального орхідея, може рости як епіфітное, літофітное або наземна рослина. Квітки з'являються на жорсткому прямостоячим квітконосі, що досягає 20-60 см в довжину і несе до 25 квіток найрізноманітніших відтінків - від світло-лавандових до яскраво-рожевих і темно-аметистових. Квітки досягають в діаметрі 3,5-5,0 см. Цвіте з червня до листопада, окремі квітучі екземпляри можна зустріти взимку і навесні

Дорітіс найвродливіша (Doritis pulcherrima)

© Javier martin

8. Каттлея (Cattleya).

Батьківщиною цих епіфітних і літофітних орхідей є тропічні ліси Північної, Центральної та Південної Америки, а також тропічні джунглі Бразилії.

Рід каттлея налічує 53 види. У культурі поширено близько 20 видів і сотні гібридів.

Тип зростання сімподіальних.

Існує два морфологічних типу каттлей.

Представники першої групи мають витягнутими, м'ясистим, веретёновіднимі, іноді сплюсненими бульбами, що несуть один шкірясті верхівковий лист.

Квітконіс з'являється з верхівкової частини псевдобульби і несе кілька ароматних квіток.

У забарвленні переважають рожево-фіолетові і білі кольори. На губі часто зустрічаються плями жовтого кольору.

До другої групи належать рослини з довгими, циліндричними псевдобульбамі, які несуть два (іноді більше) шкірястих листа еліптичної форми.

Квітконіс виростає з верхньої частини псевдобульби і несе кілька квіток середнього розміру.

Квіти мають різноманітне забарвлення і, в порівнянні з першою групою, більш щільну текстуру.

Суцвіття являє собою малоквіткових кисть, розташовану на відносно короткому квітконосі. Містить від 3 до 5 великих і ароматних квіток довжиною до 15 см. Всі види цвітуть від двох до чотирьох тижнів. І в зрізаному вигляді зберігають свіжість до трьох тижнів.

Квітки великі яскраво забарвлені, запашні, з виступаючою вперед губою, що має гофрований край.

Цвітіння переважно в квітні-вересні.

Коренева система представлена ​​повзучими надземними кореневищами.

Більшість каттлей мають яскраво виражений період спокою з жовтня по березень. В цей час оптимальна температура вдень становить 16-18 ° C, а нічна - 10-12 ° C.

Частина однолістних каттлей має два періоди спокою.

У окремих видів, що походять з районів, що мають несуттєві сезонні відмінності, вираженого періоду спокою немає.

У окремих видів, що походять з районів, що мають несуттєві сезонні відмінності, вираженого періоду спокою немає

Каттлея (Cattleya)

© Orchi

9. Онцидіум (Oncidium).

Онцидіум - один з найчисленніших і популярних пологів орхідей.

На сьогодні цей рід включає більше 700 видів епіфітних рослин. Його представники ростуть на висоті до 3000 метрів над рівнем моря у вологих тропічних лісах Центральної і Південної Америки. Невелике число видів живе у Флориді. Їх можна зустріти в різних кліматичних умовах - від гірських "хмарних" або "туманних" лісів до рослинних угруповань саванного типу з різкими сезонними і добовими коливаннями температури, вологості і кількості осадков.Местоположеніе: онцидіуми світлолюбні, причому найбільшої освітленості вимагають рослини, які мають товсті, м'ясисті листя. Найкраще розташувати квітка ближче до південного або західного вікна. Біля південного вікна влітку, в полуденний час, знадобиться притінення від прямих сонячних променів. У північного вікна недолік світла не впливає на зростання, але заважає цвітінню. Влітку онцидіуми можна виносити на відкрите повітря, не надто сильний сонячне світло їм не зашкодить.

Всі види цього роду добре ростуть, цвітуть і розвиваються при утриманні під люмінесцентною лампою.

Температура: по відношенню до температурного режиму всі кімнатні онцидіуми можна розділити на три групи.

До першої групи належать теплолюбні онцидіуми - це рослини дощового тропічного лісу (онцідіум Ланца, онцідіум метеликовий і ін.). Для них оптимальною є літня денна температура 25-30 ° C і зимова нічна 15-18 ° C. Для багатьох з цих рослин добова амплітуда температури повинна складати 3-5 ° C.

До другої групи належать орхідеї, що вимагають помірних температур - це рослини передгірних лісів (онцідіум тигровий, онцідіум прекрасний і ін.). Рослини потребують більш прохолодних умовах з літньою денною температурою 18-22 ° C і мінімальної зимової нічної близько 12-15 ° C.

Третю групу складають холодолюбиві види - рослини гірських лісів (онцідіум звивистий, онцідіум бородавчастий і ін.). Для них оптимальна річна температура не повинна підніматися вище 22 ° C, а зимова нічна становить 7-10 ° C. Ці умови близькі до умов гірського лісу.

Полив: у період росту орхідею поливають в середньому кожні 3-5 днів, між поливами дають верхньому шару субстрату трохи підсохнути, уникаючи накопичення вологи. У період спокою зволоження грунту повинно бути мінімальним, але не варто доводити до зморщування цибулини. Воду використовують дощову або додають в воду з-під крана нейтралізатор вапна.

Онцидіум (Oncidium)

© Pikiwikisrael

10. Пафіопеділум (Paphiopedilum).

В даний час рід пафіопеділум включає близько 100 видів наземних або полуепіфітних рослин з Гімалаїв, Китаю, Індії, В'єтнаму, Лаосу, Малайзії, Індонезії і Філіппін.

Рід отримав свою назву від грецьких слів paphia - один з варіантів звучання імені богині Венери і pedilon - сандаля, черевичок, що вельми характеризує зовнішнє будова квітки.

Стебло пафіопеділюми сильно укорочений, а листя, широколінійні, ремневідниє або довгасті, гладенькі, загострені до кінців, зеленого кольору зближені в двосторонню розетку. При цьому у одних видів листя одноколірні, чисто-зелені, у інших - з темним мармуровим малюнком.

Квітки зазвичай розташовуються по одному.

Пафіопедилюм володіє великою тривалістю цвітіння (квітки зберігаються свіжими до 2 місяців). Завдяки цій якості пафіопеділуми досить часто застосовують в зрізку.

Цвіте пафіопеділум переважно взимку.

Пафіопеділум (Paphiopedilum)

© Apollo1758

Відволіктися від побутових проблем і знайти в житті духовні цілі ви зможете, якщо поруч ростуть орхідеї і циперуси. Орхідеї надихають і стимулюють творчість, допомагають вийти з депресії. Темно-червоні орхідеї проганяють лінь і апатію.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить