Ванда орхідея. Вирощування і догляд за орхідеєю ванда в домашніх умовах

 1. Загальні відомості про культуру венда
 2. Основні види екзота ванда
 3. Фактори зростання і розвитку орхідеї ванда
 4. Догляд за орхідеєю ванда в домашніх умовах

Сьогодні в стародавньому місті світло,
Світанок прийшов, як музика Орфея.
Закоханий сніг крізь тонке скло
Лащиться до сором'язливою орхідеї.
Безуміца зимою розцвіла
Як ПОЗД, уперта надія.
Вона крилатою музики сестра,
Вона - мить, в якому Вічність.


Напевно квітникарі, які віддають перевагу звичайним видам рослин екзотичні, підпишуться під кожним словом цього чудового вірша, на жаль, невідомого автора. Орхідеї являють собою вінець природного досконалості, ковток будоражащей свободи тропіків. І серце завмирає в захопленні, коли маєш можливість споглядати цю неперевершену красу у себе вдома. Сьогодні ми поговоримо про представника сімейства орхідних - елегантною Ванді.

Фото: ванда орхідея

Загальні відомості про культуру венда

Квітка згаданого вище роду в дикому вигляді росте в тропічних областях Австралії , Азії, в тому числі Піднебесної, Індії, Філіппін, Малайзії, Індонезії. Перераховані регіони є батьківщиною представника екзотичної флори. Незвичайне ім'я квітка отримав з ініціативи індійців: « ванда »На санскриті - назва конкретних видів сімейства орхідних.


Тропічний екзот зустрічається в двох життєвих формах: епифит і полуепіфіт. У ванди є:

 • потужна коренева система, що складається з коренів зеленого кольору з сірим відливом;
 • ремневідной (іноді Валькова) форми шкірясті листя.

У висоту орхідея досягає в середньому 70-75 см, максимум - 90 см. Головна прикраса ванди, що робить цю рослину воістину декоративним, - квіти. Вони великого розміру, ароматні і, що найважливіше, оригінальної форми і забарвлення. Репродуктивні органи розвиваються в пазухах соцветіях типу «пухка кисть», кожне з яких розташоване на довгому квітконосі. Період цвітіння, як правило, триває близько 3-х місяців, а випадає у більшості видів на осінь і зиму, що характерно для переважної кількості орхідей в цілому. Ще одна особливість рослин роду Ванда в даному плані: квіти здатні з'являтися на них кілька разів за рік.


Азіатські цілителі поважають тропічний екзот не тільки за ефектний зовнішній вигляд, але і за корисні якості, властиві ряду його частин. Так, репродуктивні органи, подрібнені в порошок, застосовують для лікування туберкульозу, захворювань нервової системи, для зняття стресів . А коріння, наприклад, є відмінним засобом полегшення болю і усунення запалення при ревматизмі, якщо використовувати їх зовнішньо, а також допомагають розпрощатися з бронхітом, диспепсією, що вживаються всередину. Ванда - набагато цінніше рослина, ніж ми собі уявляємо ...

Фото: ванда орхідея


Основні види екзота ванда

Рід Vanda Jones об'єднує від 30 до 70 видів культур. Які ж вони мають відмінності?

Ванда шахова. Ареал поширення охоплює території країн Південно-Східної Азії. Це лазающая епіфітна орхідея, що радує око квітами золотисто-жовтого відтінку і листовими пластинами циліндричної форми.

Ванда триколірна. Також епіфітное рослина, але досить великих розмірів: його стовбур сягає в висоту 1,5 м, а то і вище. Стебло у орхідеї прямостоячий, «усіяний» довгими, ремневідной форми листям шкірястої текстури, розташування їх - дворядне. До відмітних ознак В. триколірної відноситься і наявність коротких суцвіть з 10-ма великими квітками, що виливають приємний аромат. У репродуктивних органів рослини яйцеподібні, з хвилястим краєм, кремовою або білого забарвлення з червоними цятками пелюстки і чашолистки. Губа такого ж розміру, що і останні, але має велику виїмку-лопать фіолетово-рожевого кольору. Час цвітіння: травень-липень і жовтень-січень.


Ванда пластинчатая. Регіон походження - Філіппіни, ареал поширення - вологі ліси тропіків з яскраво вираженим сезоном дощів. З волі природи культура обзавелася пагонами довжиною до 40 см, подовженими листям, невеликими жовто-коричневими квітами, більшість з яких облюбували центральний стебло.

Ванда вальковатая. Великий епифит, чий двометровий стовбур схильний до сильного розгалуження і може бути охарактеризований як полегающий або лазающий. Валькуваті листя досить довгі і вузькі. На квітконосі розвиваються до 6-ти репродуктивних органів червоного або рожевого кольору. При цьому губа має три різномасті лопаті: центральну пурпурову і бічні жовті з червоними цятками.

Фактори зростання і розвитку орхідеї ванда

Належність культури до тропічної флори визначає необхідність мудрого підходу до забезпечення Ванді гідних умов утримання.


 • світловий режим
  Орхідеї потрібно інтенсивне освітлення. Однак промені сонця повинні бути розсіяними, а не прямими. Для найбільш оптимального розміщення ванди підійде південно-західне або південне вікно з обов'язковим притенением в спекотні дні та години. На північному вікні орхідею ставити не слід. В холоду не зайвим буде додаткова підсвітка.
 • тепловий режим
  Оптимальною для утримання ванди температурою є + 18 + 27º. Це стосується весняно-літнього періоду, тобто фази активного росту. В принципі орхідея здатна залишатися життєздатною навіть при + 35º, але тільки якщо в приміщенні з квіткою присутній хороша циркуляція повітря, притінення та висока вологість. Можна виносити рослину на балкон або вулицю. З настанням осені і зими температуру слід знизити до + 20 + 22º, оптимальний варіант + 14º.
 • Вологість повітря
  Рекомендується не менше 60% днем, а в нічний час і того більше - близько 80%. Домогтися такого рівня вологості можна двома шляхами: дрібнокраплинного обприскуванням і приміщенням горщика з екзотом в піддон з вологим керамзитом.

 • Ємність і якість грунту
  Посадку необхідно проводити, використовуючи дерев'яні кошики з отворами для вентиляції, як варіант - горщики з пластмаси. Ви здивуєтеся, ймовірно, але субстрат Ванді не буде потрібно: даний вид орхідей не потребує живильному середовищі.

Фото: ванда орхідея

Догляд за орхідеєю ванда в домашніх умовах

Ванда надзвичайно потребує рясного поливу протягом усього вегетаційного періоду. Як же її поливати, якщо вона не знаходиться в грунті? Відповідь наступна: тут застосовують хитру схему, а саме - коріння замочують в ємності з теплою водою на півгодини. Постійно утримувати рослина у воді не слід. Рекомендується також поливати орхідеї за допомогою душа.


Підживлення для ванди обов'язкове. Її здійснюють протягом весни і літа з періодичністю двічі на місяць. Використовують з цією метою розчин повного мінерального добрива, концентрація якого дорівнює 0,001%. Якщо підгодівля недостатня, рослина не буде цвісти. Надлишок добрив теж шкідливий.

Хочете розмножити ванду, збільшити кількість екзотів у себе вдома? Це легко зробити за допомогою бічних відростків, відокремлюваних від материнської рослини. Допускається поперечне розділення вихідного примірника на дві частини з самостійними країнами. Насіннєве розмноження можливо, але на практиці його складно здійснити.

Шкідники нерідко зазіхають на здоров'я ванди. Це щитівка, трипси, павутинний кліщ і черевце. Через діяльність комах може статися опадання квітів і поява коричневих країв на пелюстках. Пильність в догляді за Вандою вам дуже знадобиться!

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: ванда орхідея


Які ж вони мають відмінності?
Як же її поливати, якщо вона не знаходиться в грунті?
Хочете розмножити ванду, збільшити кількість екзотів у себе вдома?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить