Як правильно укласти перший вінець брусового будинку

 1. » Як правильно укласти Укладання першого вінця будинку з бруса і будівництво статі Підготовка...
 2. Вибір бруса для укладання першого вінця - необхідний якісний матеріал
 3. Укладання першого вінця - формування надійної основи для зведення стін
 4. Будівництво чорнової підлоги - забезпечення міцності покриття підлоги і комфортних умов в будинку
 5. Відео - Монтаж перших вінців будинку з бруса
 6. Як покласти перший вінець з бруса
 7. норми
 8. Який матеріал використовувати
 9. процедура укладання
 10. кріплення
 11. Стрічковий фундамент
 12. Фундамент з паль
 13. стан кутів
 14. завершальний етап
 15. Додати коментар Скасувати відповідь
 16. Рекомендації по вибору елементів для нижнього вінця
 17. Опис робочого процесу
 18. гідроізоляція підстави
 19. Укладання основних елементів
 20. Висновок

» Як правильно укласти

Укладання першого вінця будинку з бруса і будівництво статі

Підготовка до укладання першого вінця брусового будинку - ретельний розрахунок і проведення заходів по гідроізоляції фундаменту

Щоб побудувати добротний будинок з бруса. всі операції повинні проводитися максимально ґрунтовно. Особливу увагу слід приділити укладанні першого вінця, так як від того, наскільки якісно буде проведена ця робота, буде залежати, чи будуть стіни будинку стояти ідеально рівно і утворювати кут в 90. Саме тому при здійсненні укладання першого вінця поспішати не можна. Більш того, необхідно ретельно підготуватися до цієї роботи.

До того як приступити до укладання першого вінця будинку з бруса необхідно провести заходи щодо гідроізоляції фундаменту. Перед укладанням гідроізоляції треба ретельно перевірити горизонтальність верхньої поверхні фундаменту. Для цього слід використовувати гідравлічний рівень. Якщо перепад становить понад 1 см по площині фундаменту, то треба провести додаткові роботи з вирівнювання. Площина вирівнюють бетонним розчином.

Фахівці настійно рекомендують укладати спочатку 2 шари гідроізоляційного матеріалу, потім укладальному дошку і ще один шар гідроізоляції Фахівці настійно рекомендують укладати спочатку 2 шари гідроізоляційного матеріалу, потім укладальному дошку і ще один шар гідроізоляції. Матеріали, які використовуються для гідроізоляції, повинні бути укладені таким чином, щоб після укладання всіх шарів вони виходили за краї фундаменту на 25 см з кожного боку по всьому периметру.

Вибір бруса для укладання першого вінця - необхідний якісний матеріал

Брус рекомендується готувати заздалегідь. Для першого вінця підійде тільки матеріал, що відрізняється високою якістю:

 1. сучків не повинно бути багато,
 2. бруси повинні бути рівними,
 3. від матеріалу з синявою краще відмовитися - для укладання першого вінця він не годиться,
 4. щільність кілець бруса повинна бути по можливість максимальної - такий матеріал виготовляється з середньої частини дерева.

Обраний брус ретельно промазують бітумною мастикою, змішаної з відпрацюванням Обраний брус ретельно промазують бітумною мастикою, змішаної з відпрацюванням. Такий склад використовується для того, щоб просочення глибоко вбралася в деревину. Торці бруса обробляти не рекомендується - це необхідно, щоб волога могла «йти» з бруса. Від ретельності обробки бруса залежить, як довго нижній вінець будинку з бруса буде забезпечувати надійність стін, а значить, і всього брусового будинку.

Укладання першого вінця - формування надійної основи для зведення стін

 • Поверх шару гідроізоляції необхідно викласти оброблені антисептичним засобом рейки через 30 см. Товщина рейок - близько 15 мм.
 • На рейки укладають бруси, формуючи перший шар. Використання рейок дозволяє захистити бруси і запобігти їх зіткнення з фундаментом. Якщо провести цю роботу таким способом, то довговічність будинку з бруса буде збільшена.
 • Зазор між брусом і фундаментом заповнюють за допомогою монтажної піни.
 • Для визначення рівності поверхні знову використовують гідравлічний рівень. Якщо горизонтальність поверхні після укладання першого вінця буде порушена, то стіни будуть нерівними. Значить, при необхідності треба вирівняти поверхню.

Існує точка зору, що необхідно здійснити дуже міцне кріплення першого вінця до фундаменту Існує точка зору, що необхідно здійснити дуже міцне кріплення першого вінця до фундаменту. Але не всі будівельники вважають, що це необхідно. Так як будинок з бруса є досить важким, то при виконанні всіх обов'язкових правил, можна бути впевненим в тому, що він буде міцно стояти на фундаменті, навіть якщо не використовувати анкери. В цьому випадку кутові стики виконують без замкового з'єднання - брус стикується торцями. Такий спосіб стикування використовують для того, щоб в майбутньому можна було здійснити заміну будь-якого бруса, не розбираючи кути будинку. При примиканні перегородок в кутах необхідно для з'єднання використовувати металеві скоби або пластини.

Кути при укладанні нижнього вінця брусового будинку повинні бути рівні 90 градусам. Це дуже суворе правило, яке не можна порушувати, так як це дуже важливо для забезпечення ідеальної геометрії будинку. Протилежні сторони будинку повинні бути рівні по довжині, також і діагоналі повинні бути однакові по довжині. Якщо ці умови будуть виконані, то можна бути впевненим, що геометрія будинку буде відповідати всім вимогам. Одним з найважливіших умов є проведення робіт в спокійному ритмі, так як поспіх може обернутися серйозними проблемами.

Будівництво чорнової підлоги - забезпечення міцності покриття підлоги і комфортних умов в будинку

Після укладання нижнього вінця і ретельної обробки його антисептиком необхідно приступати до монтажу чорнової підлоги Після укладання нижнього вінця і ретельної обробки його антисептиком необхідно приступати до монтажу чорнової підлоги. Цю роботу проводять в декілька етапів:

 1. Спочатку проводять монтаж балок. При цьому в якості лаг використовують брус, перетин якого становить 100х150 мм. Укладання досокпроводят на вузький торець лаг з бруса. Лаги необхідно вп'ялися в нижній вінець. При цьому використовується крок в 70 см. При укладанні довгих лаг (більше 3 м) використовують подлажнікі, для яких застосовують брус перерізом 150х200 мм.
 2. Бічну частину лаг знизу фіксують за допомогою черепних брусків (перетин 50х50 мм).
 3. Основа підлоги викладають на черепні брускі.Укладку проводять таким чином, щоб між дошками не було щілин, тобто впритул. При цьому до балок і брусків дошки не кріплять.
 4. Далі необхідно провести утеплення підлоги будинку - здійснити укладання гідроізоляції, утеплювального шару і шару пароізоляції.
 5. Щоб створити вентиляційний зазор, поздовжньо балках укладають Контррейка.
 6. Здійснюють настил з дощок, формуючи таким способом чорнову підлогу.

На думку фахівців, довговічний тепла підлога в брусовому будинку можна сформувати, якщо використовувати багатошарову конструкцію, складовими частинами якої будуть чорнову підлогу, утеплювач, гідроізоляційний шар, чистове покриття для підлоги і фінішне покриття підлоги На думку фахівців, довговічний тепла підлога в брусовому будинку можна сформувати, якщо використовувати багатошарову конструкцію, складовими частинами якої будуть чорнову підлогу, утеплювач, гідроізоляційний шар, чистове покриття для підлоги і фінішне покриття підлоги.

Між чорновим і чистовим настилом можна вмонтувати систему, яка забезпечить підігрів підлоги. Слід зазначити, що ретельно потрібно вибирати матеріали для підлоги. так як підлога повинна бути без явних щілин і з надежниммі стиками.

Створення чорнової підлоги в будинку з бруса має велике значення, забезпечуючи комфорт і затишок у внутрішніх приміщеннях завдяки використанню натуральних екологічних чистих матеріалів.

Відео - Монтаж перших вінців будинку з бруса

Рекомендуємо для перегляду:

Як покласти перший вінець з бруса

Якщо хочете, щоб Ваш будинок був добротної, капітальної спорудою, радував довгі роки не тільки Вас, але і Ваших спадкоємців, то необхідно з особливою ретельністю підійти до його будівництва, дотримання технологій і стандартів. Важливо зрозуміти, що від кожної дії залежить міцність, довговічність будівлі. Саме тому розберемо, як покласти перший вінець з бруса # 8212; адже це запорука успішного результату будівництва.

норми

Укладаючи перший вінець з бруса важливо вивчити всі технічні норми, зробити роботу якісно на всіх етапах.

Ще до укладання приділіть особливу увагу облаштуванню гідроізоляції.

Фундамент потрібно перевірити за допомогою спеціального будівельного рівня, якщо присутній перепад, що становить більше одного сантиметра, то доведеться провести вирівнювання поверхні. Зазвичай це робиться бетонним розчином.

Коли вирівнюючий матеріал повністю висох, можна приступити до укладання гідроізоляції, найкраще # 8212; в кілька шарів. Кріпити її потрібно так, щоб гідроізоляційний матеріал виходив за периметр поверхні на 25 см з усіх боків.

Кріпити її потрібно так, щоб гідроізоляційний матеріал виходив за периметр поверхні на 25 см з усіх боків

Який матеріал використовувати

Укладання першого вінця з бруса вимагає максимально якісного, перевіреного матеріалу. Він повинен відповідати наступним вимогам:

 • не мати зазубрин і сучків;
 • володіти рівною поверхнею;
 • бути виготовленим з серцевини дерева. Це можна визначити по щільності кілець;
 • не віддавати синявою.

Якщо Ви вже вибрали брус, то запасіться також бітумною мастикою, яка стане в нагоді для обробки. Торцеві частини бруса на цьому етапі чіпати просоченням не варто, це може привести до втрати вологи деревиною. Скрупульозність при виконанні цих операцій зробить перший вінець будинку з бруса надзвичайно стійким, довговічним, і забезпечить надійність всієї конструкції.

процедура укладання

Необхідно виконати таку послідовність дій:

 1. викласти попередньо оброблені антисептиком рейки поверх шару гідроізолюючого матеріалу, дотримуючись проміжок між ними в 30 см, як видно на фото;
 2. на рейках розташувати бруси, які і будуть формувати перший шар. Рейки грають роль буфера між брусом і поверхнею фундаменту, не даючи їм стикатися;
 3. простір, що утворився заповнити якісної монтажною піною, не залишаючи зазорів. Піна надійно скріпить матеріали, не даючи будівництві деформуватися або нахилитися;
 4. вимірювати рівність поверхні за допомогою будівельного рівня. Якщо будуть виявлені нерівності, перші вінці будинку з бруса укладені криво, то обов'язково потрібно їх вирівняти, щоб стіни будинку вийшли рівними.

Якщо будуть виявлені нерівності, перші вінці будинку з бруса укладені криво, то обов'язково потрібно їх вирівняти, щоб стіни будинку вийшли рівними

кріплення

Питання того, як повинна проводитися укладання вінців з бруса викликає у фахівців безліч розбіжностей. Одні вважають, що вінець повинен кріпитися до фундаменту, інші наполягають на тому, що такий кріплення зовсім необов'язковий.

Так як будівля з використанням клеєного бруса має більшу масу, то професіонали стверджують, що вона буде стійкою і без анкерів. У цьому випадку важливо застосувати технологію стикування без замка, щоб будь-який з брусів можна було легко замінити, не ускладнюючи процес розбирання кутів. Якщо Ви будуєте будинок своїми руками, то вивчивши обидва думки, Ви можете прийняти рішення про те, як будете кріпити нижній вінець будинку з бруса.

Якщо Ви будуєте будинок своїми руками, то вивчивши обидва думки, Ви можете прийняти рішення про те, як будете кріпити нижній вінець будинку з бруса

Стрічковий фундамент

Як прикріпити бруси до стрічкового фундаменту? Щоб здійснити з'єднання першого вінця бруса, дотримуйтесь наступної інструкції:

 • придбайте кріплення, подбайте, щоб вони були в надлишку;
 • перевірте рівність поверхні будівельним рівнем;
 • усуньте виникли нерівності за допомогою спеціальної суміші;
 • зупиніть вибір на методах стикування брусів: в чашу або в лапу. Для того, щоб визначити оптимальний # 8212; ознайомтеся з навчальним відео;
 • просвердлите в брусах отвори меншого діаметра, ніж анкерні шпильки, які потім забетонують в основу;
 • з'єднайте кутові частини першого вінця цвяхами;
 • знову перевірте рівнем всі кути, приберіть нерівності за допомогою рубанка.

Для того, щоб визначити оптимальний # 8212; ознайомтеся з навчальним відео;  просвердлите в брусах отвори меншого діаметра, ніж анкерні шпильки, які потім забетонують в основу;  з'єднайте кутові частини першого вінця цвяхами;  знову перевірте рівнем всі кути, приберіть нерівності за допомогою рубанка

Фундамент з паль

Якщо у Вашому будинку саме такий тип фундаменту, то для укладання необхідно провести обв'язку. Це обумовлено тим, що палі не забезпечують рівномірну опору, і тиск в деяких місцях може бути більше.

Переконайтеся, що палі правильно розташовані в основі. Ліквідуйте відхилення, випив брус в потрібних місцях. Розмістіть анкерні кріплення по кутах нижнього вінця брусів, залийте їх розчином. Використовуючи алюмінієві куточки, зміцните зовнішню сторону кутів. Потім чітко виконайте розпили брусів, щоб забезпечити їх надійну стикування. Місця з'єднання наповніть джгутом. Такий спосіб воліє велика частина будівельників-новачків, так як він дуже зручний, а будівлі надається додаткова міцність за рахунок першого вінця. Крім того, в інтернеті є маса майстер-класів, в яких фахівці діляться секретами такого способу укладання.

стан кутів

З'єднання вінців з бруса важливо забезпечити під кутом в 90 градусів. Це золота рекомендація для будівництва з профанував бруса, порушення якої може бути загрозливою наслідками при подальшій споруді.

Якщо в точності дотримати правило, то геометрія будинку буде не порушена, протилежні стіни діагоналі перетину будуть однакові по довжині. Такий будинок прослужить дуже довго, не піддаючись деформації.

Такий будинок прослужить дуже довго, не піддаючись деформації

завершальний етап

Якщо нижній вінець брусів надійно скріплений нагелями, то додатково використовувати анкери немає потреби. Перевірте, чи дотримано Вами послідовність дій:

 • якщо у будинку стіни не дуже довгі, то на одному відрізку бруса має розташовуватися не менше двох болтів;
 • перевірити кути і діагональні з'єднання будівельним рівнем;
 • міцно встановити вертикальні стійки в основу.


Пам'ятайте, що поспіх в цій справі абсолютно недоречна, від Ваших дій залежить кінцевий результат: фундаментальність будови, його якість і подальший комфорт при проживанні.

Додати коментар Скасувати відповідь

Навігація записів

Перший вінець з бруса - опис робочого процесу

При зведенні будинків з бруса все фахівці рекомендують особливу увагу приділити укладанні нижнього або, як його ще називають, окладного вінця. Це пов'язано з тим, що нижня частина конструкції піддається несприятливих впливів набагато більше, до того ж на неї додатково впливає і вологість грунту.

В даному огляді ми розглянемо, як правильно провести роботи і на які нюанси слід звернути найпильнішу увагу.

В даному огляді ми розглянемо, як правильно провести роботи і на які нюанси слід звернути найпильнішу увагу

На фото: ця частина будівлі - найвідповідальніша, так як на неї впливає вага всієї споруди і потрапляє найбільше вологи

Рекомендації по вибору елементів для нижнього вінця

Навіть якщо ви проведете всі роботи відповідно до технології, це не гарантує надійність системи. Дуже важливо висока якість матеріалу, тому при виборі враховуйте кілька корисних порад:

Необхідно вибирати брус з мінімальною кількістю сучків, також зверніть увагу на структури виробів, ідеальний варіант, коли річні кільця розташовані близько один до одного, це свідчить про високої щільності

Чим цей показник нижчий - тим краще, в ідеалі він повинен складати від 10 до 12%, допускається відхилення в 2-3 відсотки, але не більше. По-перше, суха деревина набагато краще піддається антисептичної обробки і краще вбирає склад, а по-друге, показники усадки і деформації в таких елементах значно нижче

Дуже гарне рішення - використовувати для окладного бруса модрину, так як вона в кілька разів стійкіше до вологи, ніж сосна, також цей матеріал має велику щільність і не схильний до гниття, тому що в його складі є природний антисептик, який і зумовлює надійність цієї породи

Важливо! Найкраще купувати клеєний брус, так як він не деформується при перепадах вологості і не тріскається в процесі висихання.

Клеєний брус - відмінне рішення для нижньої частини зрубу

Опис робочого процесу

Щоб ви якнайкраще розібралися в даній темі, ми розповімо про всі важливі моменти максимально докладно. Треба дотримуватися всіх рекомендацій, тоді результат роботи буде відмінним.

гідроізоляція підстави

Як відомо, деревина має властивість вбирати вологу, а якщо елементи розташовані біля землі, то цей процес протікає набагато інтенсивніше.

Щоб виключити проникнення вологи з бетону, слід провести цілий ряд підготовчих заходів:

 • В першу чергу потрібно вирівняти підставу, якщо на ньому є нерівності і перепади, то їх слід усунути за допомогою розчину. Постарайтеся домогтися того, щоб поверхня була рівною, без будь-яких вад;
 • Далі верхній торець обробляється бітумною мастикою, яка надійно закупорює всі дрібні порожнечі, найкраще вибирати варіанти, які після висихання створюють еластичне покриття, вони не тріскаються з часом і забезпечують надійний захист на протязі тривалого періоду часу;

Постарайтеся домогтися того, щоб поверхня була рівною, без будь-яких вад;  Далі верхній торець обробляється бітумною мастикою, яка надійно закупорює всі дрібні порожнечі, найкраще вибирати варіанти, які після висихання створюють еластичне покриття, вони не тріскаються з часом і забезпечують надійний захист на протязі тривалого періоду часу;

Не шкодуйте мастики, поверхня повинна бути оброблена якісно

 • Далі до мастики приклеюється один шар руберойду і акуратно притискається по всьому периметру. Після цього необхідно нанести ще один шар покриття і руберойду. Такий пиріг гарантовано захистить коробку будинку від вогкості на протязі як мінімум декількох десятиліть.

Така гідроізоляція відмінно підходить для будівель з бруса

Укладання основних елементів

Перед тим як покласти окладних вінець своїми руками, слід провести цілий ряд підготовчих заходів.

Інструкція по проведенню робіт виглядає наступним чином:

 • Перед тим як класти перший вінець бруса на фундамент, потрібно забезпечити невеликий зазор між деревиною і підставою, для цього по всьому периметру викладаються рейки товщиною 15 мм, крок їх розташування - 25 см. Наявність даних елементів запобігає контакт бруса з бетоном, що дозволяє збільшити термін служби як мінімум удвічі, схема розкладки показана нижче;

Наявність даних елементів запобігає контакт бруса з бетоном, що дозволяє збільшити термін служби як мінімум удвічі, схема розкладки показана нижче;

Ця маленька хитрість забезпечить додатковий захист матеріалу

Важливо! Не забудьте покрити рейки антисептиком, щоб він просяк елементи якомога глибше - налийте складу в ємність і помістіть в нього заготовки.

 • Тепер розберемося, чем обробіті перший Вінець брусового будинку, деякі фахівці рекомендуються використовуват мастику, но если ця частина конструкції буде видно, то це решение НЕ дуже Підходить. Краще кілька разів нанести антисептик, щоб ВІН вбрався якомога глибші. Надалі раз в декілька років та патенти оновлюваті захисне покриття;
 • Перед тім як укласті брус, ще раз перевірте площинах, так як будь-яка нерівність вікліче вікрівлення всієї стіні. На особливо Рамус заслуговують кутові з'єднання, Найкраще зарізаті їх на половину ширини, щоб один елемент брикатися на другий. Місця стиків зміцнюються за допомогою нагелів;

Місця стиків зміцнюються за допомогою нагелів;

Зарезку найпростіше робити за допомогою бензопили

 • Порожнечі, що утворилися знизу через покладених рейок, необхідно заповнити за допомогою монтажної піни, цей матеріал має високу вологостійкість, володіє високими теплоізоляційними показниками, і при цьому його ціна демократична. Після висихання надлишки піни зрізаються гострим ножем;
 • Особливу увагу приділіть правильної геометрії кутів, вони повинні складати строго 90 градусів, інакше скласти надійна будова навряд чи вийде;
 • Неважливо, яке будова ви зводите - будь то перший вінець лазні з бруса або житлового будинку, найголовніше - якісна гідроізоляція і ретельна обробка поверхні антисептиком. При цьому пам'ятайте, що в дерев'яній лазні обробляється тільки нижній елемент, інші краще не просочувати.

Висновок

Чим надійніше буде окладних вінець, тим стабільніше буде стояти конструкція і тим менше в ньому буде утворюватися щілин і перекосів в процесі усадки. Відео в цій статті розповість про процес ще докладніше і покаже багато з важливих моментів наочно (див.також статтю # 171; Фарбування бруса. Типи лакофарбових матеріалів для деревини # 187;).

Джерела: http://e-brus.ru/etapy-stroitelstva/111-ukladka-pervogo-vencza-doma-iz-brusa, http://brusportal.ru/montazh/pervyj-venec-iz-brusa, http: //rubankom.com/materialy/brus/str-brus/1201-pervyj-venec-iz-brusa


Коментарів поки немає!

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить