Будівництво будинків з бруса

  1. Як побудувати фундамент?
  2. Перехід до першого вінця
  3. Трохи про утеплювачі
  4. Двері і вікна
  5. Зведення вінців з використанням нагелів
  6. прошарок утеплювачем
  7. Як зробити отвори і встановити косяки?
  8. Як зводити дах?

Профільований брус - дуже зручний матеріал для будівництва, на відміну від звичайного колоди, оскільки практично не потребує підгонці. В результаті не доведеться підганяти колоди, нумерувати їх тільки для того, щоб розібрати зруб і скласти його знову, тільки на цей раз, переклавши клоччям. Вибираючи матеріал для будинку, краще зупинитися на сухому брусі, так як для нього не потрібна додаткова просушування і його не поведе. Єдиний недолік такого бруса - його дорожнеча.

Якщо брус має товщину 150 мм, то збудована з нього будинок зажадає утеплення. Брус товщиною 200 мм не потребують додаткового утеплення для будинку. Коли брус придбаний, насамперед треба заливати фундамент. Конструкція фундаменту буде залежати від того, на який грунт він буде спиратися. Тут важливо зробити геологічне дослідження грунту і грунту, щоб з'ясувати, чи глибоко залягають підземні води, чи потрібні палі, щоб досягти найбільш щільних шарів, на які може спиратися споруджений споруда.

Будівництво будинків з бруса - це дуже відповідальне заняття! Тому також важливо заздалегідь продумати, скільки поверхів буде в будинку, щоб фундамент міг витримати їх навантаження. Найпростіший спосіб - проаналізувати, які фундаменти використовувалися при будівництві навколишніх будинків.

Як побудувати фундамент?

Фундамент краще робити з бетону, так як дерево схильне до гниття при знаходженні у вологому середовищі. Під стрічковий бетонний фундамент треба спочатку вирити траншею, щоб зняти шар грунту. Якщо грунт піщаний, то в траншеї проступить пісок. Його треба залити водою, щоб він ущільнився. Після цього можна засипати камені і вставляти арматуру, виконуючи перев'язку в кутах. Так можна домогтися більшої міцності фундаменту.

Бетон, яким буде заливатися траншея з камінням, можна замовити у виробника, однак при будівництві дачі можуть виникнути проблеми з проїздом машини-бетонозмішувача до ділянки. Тоді можна придбати стаціонарний змішувач і виготовити бетон самостійно. Знадобиться також металевий лист, за яким розчин буде стікати в траншею з бетономішалки. У розчин треба підсипати каміння. Чим вище буде рівень заливки, тим щільніше повинен бути бетон. Там, де досягається рівень грунту, потрібно поставити опалубку і заливати бетон в неї. Ближче до верху фундаменту добре встановити арматурний пояс і залити його розчином.

Якщо фундамент доводиться будувати на болотистому ґрунті, опалубку доведеться використовувати навіть на тих ділянках, які заглиблені в землю. в будь-якому випадку фундаменту не менше тижня треба вистоятися. Іноді період вистоювання збільшують до 25 діб.

Коли фундамент вже готовий прийняти на себе навантаження, треба виконати захист від вологи. Для цього по всьому периметру доведеться настелити руберойд, бажано в два шари. Далі треба підготувати рейки і нагелі. Рейки знадобляться для того, щоб їх покласти поперек фундаменту під перший вінець. Нагелі - для кращого з'єднання брусів між собою. Все це можна приготувати з обрізків дошки, тільки бажано вибирати найбільш тверді з них.

Перехід до першого вінця

Рейки треба розташувати поверх руберойду, а бруси першого вінця - обробити відпрацьованим малини маслом або антисептиком. Простір між першим вінцем і фундаментом, яке утворилося через рейок, слід запінити герметиком. Так можна позбутися від можливих містків холоду.

Трохи про утеплювачі

Коли перший вінець покладений, треба подумати про те, який утеплювач класти між брусами. Хоча поверхню сухого бруса практично ідеальна, покласти теплоізолюючий шар все ж варто. Звичайно, рівна поверхня дозволить використовувати джутову стрічку, яку можна кріпити просто меблевим степлером. Якщо поруч з вами болотиста місцевість, можна взагалі не витрачатися на утеплювач, а зібрати і заготовити мох-сфагнум. Це білий мох, антисептичні властивості якого були перевірені ще у Велику Вітчизняну війну. Тоді він використовувався замість вати, тому що мав гигроскопичностью і не дозволяв ран гнити. Сфагнум врятував життя багатьох поранених і виручив медиків у важкий час, коли не вистачало ні перев'язувального матеріалу, що не медикаментів. А якщо його використовувати в якості прошарку між брусами, він не дасть дереву гнити. Такий натуральний матеріал краще не заготовлювати в великих кількостях, а збирати у міру необхідності, так як сфагнум може лежати, не втрачаючи своїх властивостей, не більше двох тижнів.

Двері і вікна

Коли ми розібралися з утеплювачем, треба продумати, як зробити дверні та віконні прорізи. Є два методи. Перший полягає в тому, що зруб будується глухим, а отвори прорубувати потім. Другий метод передбачає, що брус буде обрізатися там, де будуть знаходитися отвори. Це призведе до більш повільного зведення зрубу, але зате так можна заощадити матеріал. Заодно при використанні цього методу можна заздалегідь підготувати дверні та віконні косяки.

Використовуючи професійні методи, зібрати косяк непросто. Однак є і спрощений метод. Нам треба вибрати найбільш рівний брус і підготувати верстак. Якщо його немає, то можна зібрати імпровізований зі звичайного штабеля пиломатеріалу. Його висота повинна бути складати 850 мм.

На брусі робляться поздовжні пропили дисковою пилкою, а потім зайвий матеріал вирубується стамескою. Віконний отвір модно зробити таким чином, щоб в ньому було тільки два вертикальних косяка. А горизонтальна частина вийде з самого віконного блоку. Зрозуміло, що в цьому випадку треба вибирати дуже надійний і масивний віконний блок. Адже навантаження на нього буде серйозною.

А ось для дверного отвору, на відміну від віконного, потрібні будуть усі елементи. У тому брусі, який одночасно буде служити порожком, треба зробити такі ж точно пази, як і в вертикальних одвірках. Щоб не застосовувати стамеску, пропили можна зробити дисковою пилкою. Отвори під нагелі можна виконати Пєровим свердлом, після чого надати їм прямокутну форму сабельной пилкою.

Верхній горизонтальний брус залишається як є, до порога ж прибивають дощечку, яка служить імітацією «чверті». Інакше кажучи, виходить спрощена схема виробництва дверного отвору. Спочатку свердлять отвори, потім забивають два Нагель, після цього внизу косяків аналогічно свердлити такі ж отвори.

Після підготовчих робіт приступаємо до зведення вінців з бруса. Про укладанні першого вінця ми говорили раніше. Що стосується інших - їх збірка буде практично однотипної.

Зведення вінців з використанням нагелів

Бруси другого і наступних вінців треба збирати не так, щоб вони просто примикали один до одного. Краще виконувати пропили і шипи на торцях, щоб за допомогою них з'єднувати бруси. Оскільки таке з'єднання важко виконати з ідеальним приляганням, його треба вистилати мохом або іншим утеплювачем. У тих вінцях, на які припадає нижня частина прорізів, треба зробити під них шипи.

Коли другий вінець буде покладений на перший, треба виконати розмітку під нагелі, щоб з'єднати ними бруси. Для цього достатньо кутника і олівця. Розмітку виконують на верхньому і нижньому брусі. Потім верхній брус треба перевернути і перевести розмітку до центру бруса. Згідно розмітці свердлять отвори і забивають в них нагелі.

прошарок утеплювачем

Пакля і мох укладаються після забивання нагелів. Клоччя бажано класти поперек бруса, а що стосується моху, тут орієнтацію дотримуватися не обов'язково. Іноді буває так, що верхній брус тримається неміцно, гойдається. Так буває, коли по кутах залишаються зазори. Тоді треба шпателем заштовхати в них мох. Клоччя застосовувати не варто, так як вона має властивість намотується на рухомі частини електричного рубанка, яким, можливо доведеться підрівняти брус в кутку.

Якщо брус повело і його треба вирівняти, то першим ділом використовувати рубанок не варто. Для початку треба відстукати брус кувалдою. Якщо «горб» або «пропелерних» не прибирається, то тоді можна обробити брус рубанком.

Як зробити отвори і встановити косяки?

Коли вінець за вінцем ми поклали зруб до того місця, де повинні починатися вікна, треба відзначити місця, де вони будуть розташовані. Ширина прорізу робиться рівною ширині віконного блоку. Заздалегідь в брусах нарізаємо шипи, а потім укладаємо вінець. Цей, перший «віконний» вінець повинен бути з шипами, а решта - без них. Коли вінець, на якому прорізи закінчуються, попередньо покладений, верхні бруси прорізів знімаються. Після чого пилкою робляться прорізи для шипів, потім надягають косяки. Коли виконана укладка самого верхнього вінця, то треба встановити косяки на всі отвори. Це багато в чому збільшить міцність. Кожен отвір близько нижнього бруса має повноцінний шип, у верхнього ж є проріз в необхідному місці. Треба по схилу прокласти направляючу, встановити необхідну глибину пропила і прорізати за допомогою дискової пили. Так з'являться дві лінії, що визначають розмір шипа, зайве же забирається стамескою. Для міцності між косяками потрібно встановити тимчасові розпірки.

Як зводити дах?

Коли зруб готовий, пора подумати про дах. Краща дах для дерев'яного будинку - двосхилий. Чим гостріше буде кут, який утворюють між собою скати даху. тим швидше її буде залишати сніг і дощова вода.
Конструкцію даху часто збирають на землі. Що це означає? Якщо виготовити дах цілком, то потім підняти її нагору можна буде тільки за допомогою крана. Тому зазвичай виготовляють кроквяні ферми і кожну з них піднімають окремо. при цьому треба стежити, щоб кожна наступна ферма повторювала конструкцію першого.

Кроквяна ферма складається з двох кроквяних ніг і горизонтальної поперечини - ригеля. Він не дає кроквяних ніг «розповзатися» під навантаженням. Нижню частину трикутника кроквяної ферми утворює стельова балка.

Кроквяна система складається з декількох стропильних ферм і обрешітки. Першими встановлюються ферми, які тимчасово зміцнюються підкосами. Так можна витримати строго вертикальне положення ферм, поки вони не будуть скріплені коником - верхньої деталлю даху. Як тільки конструкція придбає потрібну жорсткість, настав час приступати до обрешітки. Вона набувається безпосередньо на кроквяну систему. Обрешітку іноді називають опалубкою. Вона являє бруси, покладені перпендикулярно кроквяних ніг. Решетування доводиться безпосередньо брати на себе навантаження, вироблену покрівельним матеріалом, при цьому сама тисне на крокви. У свою чергу, крокви передають навантаження на стіни.

Для різних видів покрівельних покриттів потрібні різні обрешітки: наприклад, бруски, укладені впритул або з певним кроком. Це може бути тес або дошки (в тому числі з шпунтами). У деяких випадках застосовується антисептимована фанера.

Решетування може мати один шар або два. Перший або єдиний шар обрешітки можна укладати на крокви виключно горизонтально. Бруски повинні йти паралельно коника. Другий шар може складатися як з встановлених по діагоналі брусків, так і бути суцільним.

У ряді випадків лати закінчується на першому шарі, наприклад, коли вона робиться під металочерепицю. У багатьох випадках роблять двошарову суцільну обрешітку, коли на бруси настеляються дошки або тес в напрямку від коника до звису.

Як згадувалося вище, є ще спосіб виготовлення суцільний обрешітки - це укладання брусків другого ряду діагонально. Під м'які рулонні покрівельні матеріали потрібна решетування без щілин. Якщо є щілини, їх просвіти потрібно закрити смужками з покрівельної жерсті.

Цвяхи треба забивати попарно, занурюючи їх капелюшки в деревину, щоб вони не пошкодили покрівлю. Бруски повинні бути сухими, інакше вони легко пожолобляться при висиханні, що може привести, до випадання цвяхів.

Якщо настил доводиться робити з коротких дощок, не треба все їх стики розташовувати на одній крокви або ж на одному бруску обрешітки. Навпаки, краще їх розташовувати на кроквах в шаховому порядку.

Додано: 20.01.2015 11:37:41

Як побудувати фундамент?
Як зводити дах?
Як побудувати фундамент?
Як зробити отвори і встановити косяки?
Як зводити дах?
Що це означає?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить