Молочай Міля, або Терновий вінець

  1. Опис молочаю Миля
  2. Вимоги до вирощування молочаю Миля
  3. Посадка і розмноження молочаю Миля
  4. Хвороби і шкідники молочаю Миля
  5. попелиці
  6. белокрилка
  7. Кореневої борошнистий червець

Молочай Міля, або молочай прекрасний, або Еуфорбія Миля (Euphorbia speciosa) - суккулентное рослина сімейства Молочайні (Euphorbiaceae). Досить невибаглива рослина, а його зовнішній вигляд здатний порадувати в будь-якій обстановці. У народі молочай Міля отримав ім'я «терновий вінець», можливо, через велику кількість колючок на його гілках. У статті ми розповімо як доглядати за цим кімнатною рослиною: розмножувати, пересаджувати, боротися зі шкідниками та хворобами. Молочай Міля, або молочай прекрасний, або Еуфорбія Миля (Euphorbia speciosa) - суккулентное рослина сімейства Молочайні (Euphorbiaceae)

Молочай Міля (Euphorbia speciosa). © Mokkie

зміст:

Опис молочаю Миля

Назва «Молочай Міля» рослина отримало по імені барона Миля, губернатора острова Реюньон, завезла цей вид до Франції в 1821 році. Іноді в літературі використовується ще одна назва молочаю Миля - молочай блискучий (Euphorbia splendens).

Цей, що досягає у себе на батьківщині значних розмірів (до двох метрів заввишки), багаторічний чагарник-суккулент, має рясне розгалуження. Стебло сіруватий, злегка ребристий. На верхівках пагонів народжуються еліптичні ніжно-зелене листя, 3,5 см завдовжки і 1,5 см шириною, кожен з них забезпечений двома прилистками, перетвореними в гострі колючки. Листові пластинки молочаю Миля з віком опадають, а міцні колючки назавжди залишаються, тому листям покриті тільки верхівки стебел.

Приквіткові листя у молочаю Миля мають найяскравішу забарвлення з усіх молочаев (червону, помаранчеву або жовту), вони округлі, шириною до 12 мм. Суцвіття складаються з 2-4 груп квіток, кожна з яких оточена приквітковим листям. Суцвіття винесені назовні з химерного хитросплетіння колючок на довгих зелених ніжках.

Вимоги до вирощування молочаю Миля

Місцезнаходження: протягом всього року світле і сонячне, влітку - на свіжому повітрі, в захищеному місці, взимку - при кімнатній температурі. У прохолодному місці молочай Міля може замовити тільки при достатній кількості світла і високої температури грунту (поруч з опалювальним приладом). Поява жовтого листя і їх скидання пов'язано з недотриманням температурного і водного режиму, а також з недоліком світла взимку. Прекрасно росте на гідропоніці.

Освітлення: яскраве світло.

Полив: обмежений, але регулярний. Молочай Міля переносить сухий грунт і сухе повітря.

Вологість повітря: помірна, навесні і влітку доцільно збільшувати вологість повітря.

Підживлення: підгодовують тільки в період з весни до осені 1 раз на місяць добривами для кактусів і сукулентів. Земельна суміш для молочай Міля повинна бути пухкої і поживною.

Пересадка: Раз в два-три роки навесні. Грунт необхідна глинисто-дернова з додаванням листової піску і перегною.

Молочай миля (euphorbia milii) Молочай миля (euphorbia milii)   Молочай миля (euphorbia milii)   Молочай миля Молочай миля (euphorbia milii) Молочай миля. © Euphorbia Garden

Посадка і розмноження молочаю Миля

Садять молочаї в ємності з обов'язковою наявністю дренажного отвору, укладаючи на дно шар керамзиту. Садити в горщики без дренажного отвору неприпустимо: через одного неправильного поливу рослина може загинути від кореневої та стеблової гнилі. Горщик має бути неглибокий і широкий, тому що коренева система у молочаю слабка.

Після досягнення значних розмірів молочай Міля бажано пересадити у важку ємність або покласти на дно горщика пару важких каменів для додання стійкості. Молоді рослини потребують щорічної пересадки в свіжу грунт, дорослі пересаджують рідше - через 2-3 роки навесні.

Розмножується молочай Міля насінням, бічними відростками, які з'являються на основному стеблі і живцями. Дозрілі насіння можна зібрати і використовувати для розмноження, висіваючи у вологу землю, злегка вдавивши. До появи сходів посіви можна накрити склом або поліетиленовою плівкою.

Живці заготовляють влітку в червні-липні. Зрізавши живець, потрібно дати стекти Чумацькому соку, зануривши зріз ненадовго в теплу воду. Потім ранку присипають товченим вугіллям і протягом 2-3 днів держак залишають підсохнути. Після садять в пісочно-торф'яну суміш і поміщають в тепле (не нижче 20 ° С) місце для вкорінення.

Хвороби і шкідники молочаю Миля

З шкідників молочай Міля уражається павутинним кліщем, попелицею, трипсами, щитівкою. При зайвої вологості і низькій температурі розвиваються грибкові хвороби. Але якщо дотримуватися основних правил догляду, то молочай не завдасть вам особливого клопоту.

попелиці

Світло-зелені, жовті або рожеві комахи. Пошкоджені частини знебарвлюються, листя жовтіє і опадає. Рослина сильно пригнічується і припиняє нормальний розвиток.

Заходи боротьби. Шкідників потрібно механічно видаляти з уражених частин, сильно уражені листя або пагони також видаляються. Потім застосовується обприскування інсектицидами. При сильному ураженні обробку повторюють.

Молочай Міля, або Терновий вінець. © kai lazarte

белокрилка

Дрібна біла мошка, добре помітна неозброєним оком. Зелені личинки розселяються на нижній стороні листя, висмоктують клітинний сік і залишають цукристі виділення. На листках з'являються слабо помітні білясті або жовтуваті плями.

Заходи боротьби. Потрібно кожні три дні обприскування інсектицидами (фуфан, актеллик, інтавір). Оббирати уражені листя.

Кореневої борошнистий червець

Уражені рослини сповільнюють і зупиняють ріст, листя жовтіє, сохнуть і відмирають. Рослина загине, якщо не вжити заходів. Якщо дістати рослина з горщика то можна побачити в них на початковій стадії невеликі, а потім все більш поширюються ділянки борошнистих скупчень з шкідників і продуктів їх життєдіяльності.

Заходи боротьби. Як профілактика шкідників - при пересадці рослини потрібно уважно оглянути коріння. При виявленні шкідників продезінфікувати горщик, очистити коріння від старої землі, промити коріння рослини в розчині інсектициду і посадити в свіжий грунт.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить