Ремонт стін в дерев'яному будинку: послідовність виконання робіт

 1. Проводимо заміну нижнього вінця дерев'яної будови
 2. Заміна деревини під віконними прорізами
 3. Заміна деталей окладного вінця
 4. Міняємо два і більше вінця
 5. Заміна вінців з використанням стійок
 6. Деякі нюанси використання стійок

Проживаючи в дерев'яному будинку, слід знати, що він регулярно потребує ремонту. Як правило, він необхідний колодах (брусів) під нижніми вінцями і вікнами. Так як вони найбільше піддаються впливу опадів атмосфери і проникненню вологи, через це швидше починають гнити, що часто призводить до деформації стін. Про те, яким чином виконати ремонт стін у дерев'яному будинку, і піде мова в матеріалі даної статті. Проживаючи в дерев'яному будинку, слід знати, що він регулярно потребує ремонту

Розташування вінців: 1 - нижня (перше) колоду окладного вінця; 2 - верхнє (друге) колоду окладного вінця; 3 - 8 - колоди рядових вінців.

Проводимо заміну нижнього вінця дерев'яної будови

Ремонт, при якому необхідно підняття всього дерев'яної будови, є найскладнішим його видом. Це заміна в дерев'яному будинку декількох брусів (колод).

Якщо у вашому будинку з дерева підгнив окладних вінець стіни або одну колоду, то, на думку фахівців, немає необхідності піднімати будинок.

У цьому випадку досить лише з особливою акуратністю розібрати верхню частину цоколя (20-25 см).

Але якщо в дерев'яному будинку згнило кілька колод, то, для того щоб виконати ремонт стін, його необхідно буде підняти. Піднімається дерев'яна будівля за допомогою домкратів з необхідною вантажопідйомністю, клинів або ваг-важелів.

Заміна базових вінців дерев'яного будинку.

Домкрат і ваги встановлюються під стіни дерев'яного будинку. Потім беруться клини і поступово забиваються між колодами або фундаментом і колодами. Потроху піднімаючи, по черзі встановлюються домкрати і ваги, при цьому на відстані 15 см від кута будівлі забиваються клини. Будова підтримується стійками з деревини. Якщо дерев'яний будинок потрібно підняти на 40-50 см, то це необхідно робити поступово, за 4-5 прийомів.

У певних випадках домкрати монтують безпосередньо на фундамент будівлі, в інших - розбирається його верхня частина. При цьому головку домкрата можна підвести під стіну або ж вона буде міцно тримати стискання, закріплені до стін за допомогою болтів. Якщо стіни істотно підгнили і просто розсипаються, то рекомендується на домкратних головку покласти дерев'яну дошку з твердих порід дерева, а в процесі підйому домкрат додатково зміцнити підпорами.

Якщо є необхідність підняти будинок з дерева на ту чи іншу висоту, фахівці рекомендують демонтувати дверні та віконні рами і звільнити навколо печі дошки підлоги, а також демонтувати обрешітку і покрівлю біля димохідної труби не менше ніж на 20-30 см. Це дозволить вберегти піч і трубу від непередбаченого руйнування.

Заміна деревини під віконними прорізами

Для заміни колоди під вікном можна використовувати стійки.

У дерев'яному будинку нижня частина стін, що знаходяться під вікнами, найбільше піддається негативному впливу атмосферних опадів. І в даних обставинах ремонт стін проводиться без підняття конструкції будинку.

В першу чергу необхідно випиляти зогнилу деревину. Для цього визначаємо проблемну ділянку, по краях якого проводимо вертикальні мітки, потім вирізаємо зазначену частину. Після цього приступаємо до обробки відкритих торців колод: розмічаємо і вирубувати гребінь товщиною приблизно 50 мм. Далі беремо нові колоди (з таким же діаметром) і з їх торців вирубувати паз з відповідною товщиною. Укладаємо колоди в отвір і з'єднуємо їх шипами, при цьому колоди прокладаються конопатних матеріалом.

Нижню частину стіни під отвором вікна можна замінити і за допомогою стійок. Аналогічним способом прибираємо зогнилу деревину і на торцях колод робимо гребені. Після того як будуть вирубані в стійках пази, скріплюємо залишилися колоди. Після вставляємо нові колоди, з'єднання їх зі стійками виконується за допомогою пазів і гребенів. Прибираємо стару коробку для вікна і виготовляємо нову.

Слід врахувати, що між новою дошкою (підвіконної) і колодою потрібно прокласти шар руберойду. Обидва нижніх кінця коробки і місце їх опори на підвіконну дошку потрібно добре просочити оліфою, після цього висушити і нанести віконну мастику невеликим тонким шаром. Це дозволить створити додатковий захист від попадання вологи на колоди під віконним отвором. Заключним етапом буде монтаж віконної коробки.

У дерев'яному будинку ремонт підкладки відбувається також без його підняття. Робиться це шляхом розбирання фундаменту у верхній його частині. Але перш ніж приступити до безпосередньої заміни прокладки, потрібно зняти точні виміри пошкодженої і зробити нову прокладку. Після цього акуратно демонтуємо фундамент (верхня частина) і прибираємо пошкоджену підкладку.

Слід врахувати, що, перш ніж укласти нову, на неї необхідно настелити антисептированную клоччя або укласти під неї пару шарів руберойду. Потім прокладка прикладається до верхнього колоді і її положення фіксується за допомогою клинів. Після відновлення фундаменту ремонт можна вважати завершеним.

Заміна деталей окладного вінця

Вивішування стін за допомогою стискання і підкосів: 1 - шайба; 2 - болт; 3 - сжим; 4 - підкіс; 5 - скоби.

При необхідності провести в дерев'яній будові ремонт окладного вінця шляхом заміни його перших колод, роботи виконуються в такій послідовності:

 1. Знімаємо шар фундаменту так, щоб пошкоджене колоду можна було легко демонтувати.
 2. Готуємо нове колоду з точно такими ж розмірами. Нижню його частину потрібно підстругати і помістити на підкладку, яка складається з пари шарів руберойду.
 3. Монтуємо нове колоду шляхом притискання його клинами, при цьому в обов'язковому порядку на верхню частину колоди укладається шар клоччя.
 4. Відновлюємо фундамент.

У разі коли необхідно виконати заміну всього окладного вінця, ремонт починати потрібно з одного боку будівлі, де змонтовані другі колоди. Роботи по ремонту стін дерев'яного будинку виконуються в наступному порядку:

 1. Вирубуємо кутові з'єднання в першому і другому ряду так, щоб другі колоди змогли безперешкодно встати на фундамент будови.
 2. На місце пошкодженого другого колоди монтуємо нове, при цьому не слід забувати, що з верхньої його сторони повинен знаходитися Конопатна матеріал, а з нижньої - прокладка. Акуратно піднімаємо колоду і прикріплюємо його до верхнього колоді, після чого між монтується колодою і фундаментом вставляємо клини.
 3. Точно таким же чином мене друга колоду з іншого боку будівлі і тільки після цього приступаємо до аналогічної заміни перших колод.

Дана послідовність виконання робіт є обов'язковою для того, щоб виконати ремонт окладних вінців в дерев'яному будинку без його підйому.

Міняємо два і більше вінця

Вивішування стін: а - з легкими стисками; 6 - ковзають між стисками; 1 - стійка; 2 - отвори; 3 - штир; 4 - шайба; 5 - болт; 6 - скоби.

Для того щоб виконати ремонт стін у дерев'яному будинку з заміною кількох рядів, його потрібно вивісити (підняти). Дана дія слід робити і тоді, коли є необхідність додатково встановити кілька вінців.

Зміцнення стін повинно бути виконано з двох протилежних її сторін за допомогою товстих колод-затискачів, які розташовуються на відстані 40-50 см від кутів будівлі. Для підвищення їх стійкості вони фіксуються за допомогою цвяхів, після в стискаючи, верхніх і нижніх колод з діаметром 150-200 мм, просверливаются отвори, в які вставляються болти з відповідним діаметром і надійно затягуються гайки.

Після цього в стискаючи вирубуються вирізи, які призначені для того, щоб вставити в них під невеликим кутом підкоси (з зовнішньої і внутрішньої сторони кожного стискання). Кінці підкосів закопуються в землю. Глибина, на яку слід їх закопувати, буде залежати від характеру грунту, але слід врахувати, що вона повинна бути не менше ніж 50 см. Підкоси і стискання між собою з'єднуються за допомогою металевих скоб (1-2 шт.). Після ретельної перевірки міцності спорудженої конструкції можна приступити до розбирання стін і заміні пошкоджених вінців колод.

При необхідності збільшити фундамент і встановити додаткові ряди колод, за допомогою домкратів і важелів потрібно плавно підняти будівлю. Робити це потрібно по черзі на всі боки. Піднявши будова на 15-20 см, отримаємо отвір, в який вставляються стільці (дерев'яна конструкція, що складається з опори, на якій в горизонтальному положенні розташовані колоди). Після підняття будинку споруджуються укоси.

Монтаж вінців виконується звичайним способом: на колоду укладається Конопатна матеріал, підкладка, після цього колода піднімається до верхньої колоди і фіксується клинами. Потім, після відновлення фундаменту, видаляються клини, знімаються підкоси, розбираються стискання, і тільки після цього будинок опускається на місце.

При опусканні будинку потрібно дотримуватися деяких правил: будинок опускати слід дуже повільно, без різких рухів і ривків, в іншому випадку можуть бути пошкоджені кутові з'єднання. Крім усього, необхідно ретельно стежити за тим, як буде розташовуватися будівля на фундаменті, щоб не допускати ні найменшого бічного відхилення.

Заміна вінців з використанням стійок

В даному випадку, для того щоб підняти будинок на потрібну висоту, він піднімається по 10-15 см одночасно з обох (протилежних) його сторін. Після підняття однієї стіни (на 10-15 см), в проріз відразу ж вставляємо клини, потім піднімаємо другу сторону і знову вставляємо клини і знову починаємо піднімати першу сторону. Цей процес необхідно повторювати до тих пір, поки вся будова не опиниться на необхідної для ремонту стін висоті. При досягненні цієї висоти можна приступати до його зміцненню і, відповідно, заміні колод.

З відстанню в 50-60 см від кутів будівлі, як можна щільніше до фундаменту, по обидва боки від кожної з чотирьох стін викопуємо ямки (глибиною не більше 1 м) і вставляємо в них з кутом в 90 ° по відношенню до землі обрізну дошку. Після необхідно вистругати бруски стискання, з розмірами на 2-3 см менше в порівнянні з відстанню від стіни до дошки. Вони встановлюються з протилежних сторін стіни по всій довжині будинку в двох-трьох місцях. І знизу і зверху вони щільно скріплюються болтами, які вкручуються в ті вінці, заміна яких не планується (для цього під болти з діаметром 15-20 мм потрібно засвердлити отвори). Слід пам'ятати, що головки і кінці болтів в обов'язковому порядку повинні розташовуватися в товщі стискання.

Будинки піднімають за допомогою важелів або ваг, а також домкратів відповідної вантажопідйомності.

Отже, переходимо до установки стійок. Вони вкопуються в землю з відстанню до затискачів 15-20 см. Для того щоб надати конструкції більшої міцності, стійки слід посилити підкосами і сумлінно утрамбувати грунт із застосуванням важкої трамбування.

Після закріплення стійок з діаметром 15-20 мм просвердлюємо в них отвори: одне - в низу колоди, даний отвір не буде міняти, інше - під колодою. Друге отвір призначений для фіксації стін шляхом вставляння в нього сталевого штиря. Після того як буде закріплений штир в одному місці, переходимо до наступного. Таким чином фіксуються всі стіни в дерев'яному будинку. В кінцевому результаті будинок буде підвішений, надійно закріплений, і можна спокійно приступати до заміни пошкоджених колод.

Деякі нюанси використання стійок

Якщо ви планується виконати заміну зіпсованих колод на нові і вони мають менший діаметр, то буде досить демонтувати з вінців одні і встановити інші.

Якщо ж нові колоди мають більший діаметр або є необхідність наростити фундамент, то дерев'яна будівля доведеться поступово піднімати. Для цього потрібно в стійках через деяку відстань (15, 20, 25 см) просвердлити отвори, в які, при поступове підняття будинку, вставлятимуться металеві штирі.

Піднімати будівлю необхідно одночасно з обох протилежних його сторін. Піднявши його на деяку висоту, штирі виймаються і вставляються в нові отвори.

Після закінчення заміни всіх пошкоджених колод або нарощування фундаменту будинок опускають. До забивання отворів, які залишилися від штирів, приступають відразу ж після установки будинку на своє колишнє місце. Для цього використовують вистругані з дерева пробки. Вони вставляються в отвори на глибину як мінімум 5 см, після чого з зовнішньої сторони зрізаються надлишки. Зі зворотного боку в отвори забивається клоччя, після її ретельної утрамбовки отвір затикається другий пробкою, надлишки якої теж зрізаються.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить