Монтаж вентиляції в будинку з дерева

 1. Сучасний монтаж вентиляції в дерев'яному будинку
 2. Вентиляція цокольного поверху будинків з дерева

У середовищі домовласників склалося кілька помилкова думка про необхідність систем вентилювання приватних будівель побудованих з натуральної деревини. Багато хто вважає, що для створення комфортного мікроклімату в дерев'яному будинку досить природної вентиляції. Чи потрібна насправді вентиляція в дерев'яному будинку?
Системи природного вентилювання досить прості. Вони складаються з вертикальних повітропроводів, які починаються в вентильованому приміщенні і закінчуються над коником даху. Для вентиляції підвалів облаштовують додаткові кілька заглиблені канали.
Циркуляція повітря в повітроводах забезпечується допомогою різниці температур на виході і вході. Холодне повітря важче теплого. Він проникає в приміщення. А тепле повітря з приміщення надходить назовні. На величину тяги в повітроводах впливають пориви вітру.

Джерелом свіжого повітря можуть служити:

 • відкриття кватирки;
 • не герметичні щілини в дверях і віконних рамах;
 • негерметичні межвенцовие з'єднання.

Дерево здатне добре пропускати пар, тому монтаж систем вентилювання в будинку з дерева багатьом здається недоцільним.

У чомусь вони мають рацію, але крім переваг звичайна вентиляція дерев'яного будинку має і ряд недоліків:

 • збільшуються витрати на опалення;
 • надходження холодного повітря зовні знижує температуру;
 • будинок продувається протягом, що не дуже комфортно, особливо якщо в родині є люди похилого віку і маленькі діти.

Не варто забувати й про здатності деревини накопичувати вологу. Без грамотно облаштованій системи вентилювання дерев'яний будинок швидко вийде з ладу під впливом:

 • гниття;
 • цвілі;
 • ураження грибком.

Натуральна деревина здатна пропускати деяку кількість повітря, але цього об'єму не достатнього для повного повітрообміну протягом однієї години.
Природного вентилювання буває досить для коридорів і спалень. Технічні приміщення, такі як кухня, комора, санвузол, ванна вимагають монтажу додаткових до природної циркуляції систем повітрообміну.

Власники будинків з деревини поступово переконуються в необхідності контролю потоку надходження холодного зовнішнього повітря. Домівках з дерева також як і будинкам з цегли і каменю потрібні системи вентилювання.

Сучасний монтаж вентиляції в дерев'яному будинку

проектування і монтаж систем вентилювання будинків з натуральної деревини кілька відрізняється від проектування для будинків з іншого матеріалу. Системи вентилювання будинків з дерева відрізняються порівняльною простотою. Монтаж систем не вимагає залучення дорогого устаткування.

Етапи монтажу систем вентиляції будинків з дерева:

Устаткування в стінах будинку припливних клапанів для надходження зовнішнього повітря
Купити клапани можна в більшості будівельних супермаркетів.
У конструкції приточного клапана передбачені:

 1. механізм регулювання надходження повітря зовні;
 2. фільтри для очищення повітря від механічних домішок.

Завдяки клапанам припливу здійснюється вентиляція будинків з дерева.
Важливим моментом є правильний вибір місця для монтажу припливного клапана. Його розташовують якомога ближче до опалювального елементу будинку. Таке розташування дозволяє запобігти надходженню в приміщення дуже холодного повітря в зимовий період. Проходячи поблизу опалювальних приладів, повітря прогріється перед надходженням у внутрішню зону приміщення.
Для установки клапана припливу в стіні дерев'яного будинку висвердлюється тунельний отвір. Рекомендується вирізати тунель в масиві деревини. Для монтажу клапана краще не використовувати місця зіткнення окремих брусів і колод. Через порушення щільності з'єднання місце установки клапана може бути не досить щільним.
Кількість клапанів припливу необхідних для вентилювання певного приміщення залежить від його обсягу. Відповідно до норм припливу повітря всередині будинку повинен повністю оновитися за одну годину. Загальна пропускає здатність клапанів припливу повинна відповідати обсягу будинку.

Зовнішнє повітря подається в середину приміщення за допомогою клапанів припливу, в результаті забезпечується ефективна вентиляція дерев'яного будинку. За допомогою клапанів припливу свіже повітря надходить в будинок і поширюється завдяки природній циркуляції.

 1. Вільному поширенню іноді заважають:
 2. щільно підігнані двері;
 3. внутрішні перегородки;
 4. поверхові перекриття.

Вільне переміщення повітря можуть забезпечити повітровідвідні канали.
Створення каналу можна легко замінити:

 1. простим зазорам під дверима;
 2. монтажем припливної решітки в двері або перегородки.

Забезпечення припливу зовнішнього повітря не є завершальним етапом у створенні систем вентилювання дерев'яного будинку. Крім припливу потрібно забезпечити видалення з дому відпрацьованого повітря. Необхідний монтаж витяжок.
Допускається монтаж систем витяжки в будь-якому приміщенні житлового будівництва.

 1. кухні;
 2. санвузлі;
 3. ванною.

В роботі витяжки може використовуватися:

 1. природна циркуляція;
 2. примусова циркуляція при допомогою вентиляторів.

Потужності системи видалення відпрацьованого повітря має бути достатньо для повної заміни повітряних мас за одну годину.

Вентиляція цокольного поверху будинків з дерева

Величезний вплив на довговічність експлуатації дерев'яних будинків надає правильна вентиляція цокольній частині. Дотримання необхідних режимів дозволяє запобігти гниттю дерев'яних деталей в основі будівлі.

Система вентиляції цокольного підстави створюється установкою клапанів припливу в стінках фундаменту. Використовується система цокольного вентилювання тільки навесні і влітку. Восени і взимку клапани закривається.
Активна вентиляція в дерев'яному приватному будинку має величезне значення для створення комфортних умов проживання і тривалої експлуатації житлового будівництва.
Проектування і монтаж вентиляції будинків з деревини необхідно доручати фахівцям.

Чи потрібна насправді вентиляція в дерев'яному будинку?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить