Пристрої припливної вентиляції - яке вибрати

  1. Які бувають пристрої припливної вентиляції
  2. Порівняння пристроїв припливної вентиляції за основними параметрами
  3. Таблиця: Порівняння споживчих властивостей різних припливних пристроїв
  4. Безпека і експлуатаційні обмеження

З поширенням пластикових вікон виникла проблема погіршення повітрообміну в приміщеннях. Для її усунення в даний час існують різні пристрої припливної вентиляції, а також технологічні рішення в самих віконних блоках. Портал ВІКНА МЕДІА розбирався в перевагах і недоліках різних припливних систем.

Які бувають пристрої припливної вентиляції

За місцем монтажу розрізняють стінові та віконні клапани.

стіновий клапан включає в себе канал, захисну повітрозабірні грати, оголовок з регулюючим потік повітря пристроєм і повітряний фільтр. Канал - як правило, цільна або складальна труба із пластику, вставлена ​​в пророблений отвір. Решітка входу встановлюється з боку вулиці, оголовок - з боку приміщення. Щоб не допустити перетікання холоду від каналу до внутрішньої поверхні стіни і її промерзання, канал утеплюють всередині або зовні. Недоліки стінових клапанів: трудомісткість і висока вартість монтажних робіт.

Фото 1: перетин стінового припливного клапана Фото 1: перетин стінового припливного клапана

Віконні клапани поділяються на три види:

  • щілинні;
  • фальцеві;
  • накладні

Щілинні клапани можуть бути автоматичного і механічного виконання. Провітрювання відбувається за допомогою постачання приміщення свіжим повітрям через спеціальний канал, регульований заслінкою з автоматичним приводом. Автоматика управляє приводом залежно від вологості повітря в приміщенні, а в деяких конструкціях - від величини тяги.

Фото 2: конструкція щілинного віконного клапана Фото 2: конструкція щілинного віконного клапана

В фальцевих клапанах свіже повітря з вулиці потрапляє в порожнину фальца між коробкою і стулкою в місцях заміни фрагментів типових ущільнювачів коробки на спеціальні (А на фото 3). Потім повітря рухається уздовж фальца вгору і через систему клапанів, встановлену у верхній частині рами (Б на фото 3), що примикає до стулки вікна, потрапляє в приміщення в місцях заміни фрагментів типових ущільнювачів стулки на спеціальні. У конструкції передбачена також двухлепесткових заслінка, яка при небезпечному посиленні тяги перекриває приплив.

Фото 3: схема монтажу елементів фальцевого віконного клапана і руху повітря Фото 3: схема монтажу елементів фальцевого віконного клапана і руху повітря

Накладні клапани відрізняються максимально високим припливом зовнішнього повітря, але мають недоліки. Так, встановити такі клапани на вже змонтовані пластикові вікна не можна. Крім того, використання накладного клапана призводить до погіршення показників тепло- і звукоізоляції вікна. Накладні клапани широко використовуються на виробничих об'єктах, але не набули поширення в житлових приміщеннях.

Внутрішньопрофільних припливна вентиляція інтегрована в конструкцію рамного профілю і дозволяє виробляти «дихаючі» вікна з саморегульованим припливом повітря без участі будь-яких пристроїв, фальца між коробкою і стулкою і заміни ущільнень. Постачання житлового приміщення свіжим повітрям відбувається через довгий воздуховод, що утворюється при виготовленні вікна за рахунок спеціальної вентиляційної камери всередині профілю коробки. Отвори на нижньому боці рами з'єднують повітропровід з вулицею, а отвори вгорі - з приміщенням. Розробка запатентована компанією ЕксПроф і реалізується тільки в системах віконних профілів EXPROF Aero.

Фото 4: схема роботи Exprof    Aero * Фото 4: схема роботи Exprof Aero *

Порівняння пристроїв припливної вентиляції за основними параметрами

Підігрівання припливного повітря - рекуперація тепла

Сильні морози в Росії не рідкість навіть в Середній смузі. А в Сибіру вони тримаються тижнями і навіть місяцями. Тому дуже важливою характеристикою припливного пристрою є температура надходить в житлове приміщення повітря в зимовий період.

У щілинних клапанах канал надходження повітря є практично наскрізним і має довжину не більше 10 см. Припливне повітря надходить в приміщення з температурою як на вулиці, що в морозну погоду може призвести до негативних наслідків: температурному дискомфорту в приміщенні, протягам, тепловтрат і обмерзання клапана.

При використанні фальцевого клапана зовнішнє повітря, огинаючи в межфальцевом просторі периметр стулки, проходить відстань близько 1,5 м і встигає підігрітися на кілька градусів, знижуючи тепловтрати і ризики інших негативних наслідків.

У дихаючому вікні довжина воздуховода становить половину периметра рами, тобто 3-3,7 м. Перетин внутрішньопрофільних воздуховода менше перетину фальцевого каналу, а довжина в 2 рази більше. Тому припливне повітря в дихаючому вікні рухається повільніше і прогрівається сильніше. Тепловізіонная зйомка в лабораторії СибАДИ, Омськ, показала, що при тязі 100 Па повітря, що входить у внутрішньопрофільних повітропровід з температурою -28 ° С, виходить в теплу зону з температурою -1,2 ° С і на відстані 15-20 см від отворів повністю розчиняється в кімнатному повітрі, мінімізуючи тепловтрати і виключаючи будь-які негативні відчуття.

Обсяг припливного повітря

Згідно з технічними характеристиками продуктивність щілинних клапанів у відкритому положенні при різниці тисків 10 Па становить 35-50 м3 / год, фальцевих - 5-10 м3 / год, дихаючого вікна EXPROF - 2,5 м3 / год. Різниця тисків 10 Па - це нормальна тяга для будинку висотою не більше 3 поверхів при перепаді вуличного і кімнатного температур в 20-25 ° C, тобто коли на вулиці трохи вище нуля градусів і немає вітру. Параметри, розраховані при 10 Па, не дають об'єктивної оцінки роботи припливних пристроїв взимку в багатоповерхових російських будинках, де реальна тяга може досягати 50-100 Па, а з вітром і все 150 Па. З урахуванням зимової тяги обсяг морозного повітря, що надходить в квартиру через припливні пристрої, буде значно перевищувати його «паспортну» характеристику.

Так, на випробуваннях конкретного образу щілинного клапана в лабораторії НИИСФ РААБН обсяг проходить через нього повітря при тязі 10 Па склав 48 м3 / год, при 50 Па - 84 м3 / год, а при 100 Па - 111 м3 / год. Це означає, що взимку в середню трикімнатну квартиру 4 вікна з відкритими клапанами будуть впускати 300-450 м3 повітря в годину, замінюючи весь обсяг квартирного повітря морозним вуличним кожні 20-30 хвилин і викликаючи тим самим значні втрати тепла.

За даними випробувань внутрішньопрофільних вентиляції, проведених в лабораторії СибАДИ, Омськ, при тязі 100 Па дихає вікно пропускає 10 м3 повітря в годину, а при 150 Па - 12 м3 / год. В аналогічній трикімнатній квартирі з чотирма дихаючими вікнами в морозний день приплив складе 40-50 м3 / год попередньо підігрітого повітря, що в зимову холоднечу практично не вплине на тепловий баланс приміщень, забезпечивши при цьому комфортний мікроклімат і надійну профілактику конденсату. При цьому дихаючі вікна не порушують вимог ГОСТ 30674-99, згідно з яким повітропроникність віконних блоків з ПВХ повинна бути не нижче класу В, тобто не перевищує 3,5 м3 / (год * м2) при різниці тисків 10Па або 17 м3 / (год * м2) при 100Па (клас В). У вікон з внутрішньопрофільних припливною вентиляцією ця характеристика становить 1,8 м3 / (год * м2) при 10Па і 7,0 м3 / (год * м2) при 100 Па, відповідаючи більш високого класу Б.

Таблиця: Порівняння споживчих властивостей різних припливних пристроїв

споживчі параметри
результат
щілинний клапан
фальцевий клапан
«Дихаюче»вікноExprof Aero

Підігрівання припливного повітря
НІ
ЧАСТКОВО
ТАК
продуктивність
ВИСОКА
СЕРЕДНЯ
НИЗЬКА
надлишкові тепловтрати
ТАК
МОЖЛИВІ
НІ
Експлуатаційні обмеження по температурі зовнішнього повітря
ТАК
МОЖЛИВІ
НІ
Протяги і обмерзання при низьких температурах і сильній тязі
ТАК
МОЖЛИВІ
НІ
Збереження цілісності конструкції віконного блоку
НІ
НІ
ТАК
Необхідність контролю, обслуговування
ТАК
ТАК
НІ
Можливість використання в "глухих" вікнах (без стулок)
ТАК
НІ
ТАК

звукоізоляція
ХОРОША
ХОРОША
ВИСОКА
Вартість, руб.
3000-7000
1500-2000
1000-1500
Кращий результат
середній результат
найгірший результат

Безпека і експлуатаційні обмеження

Свіжого повітря звичайно багато не буває. Але при низьких вуличних температурах 2-3-кратний надлишок його надходження в будинок означає серйозні тепловтрати і небезпечні протяги. Іншими словами, припливні клапани мають експлуатаційні обмеження по мінімальній температурі зовнішнього повітря. Перед похолоданням до -20-25С і нижче їх рекомендується завчасно примусово закривати щоб уникнути обмерзання, припиняючи на час морозів всякий повітрообмін. Регулююча заслінка в клапані може закриватися вручну або автоматично, наприклад, при посиленні тяги або зниженні відносної вологості повітря в приміщенні (в залежності від пристрою клапана). Але якщо автоматика в цих умовах не закриє клапан повністю, на ньому з великою ймовірністю намерзнет конденсат, який не дозволить закрити клапан і вручну.

У дихаючих вікон експлуатаційних обмежень немає в силу особливостей конструкції. При будь-якій температурі на вулиці припливне повітря заходить в приміщення підігрітим, виключаючи переохолодження будь-яких елементів вікна, що контактують з кімнатним повітрям, і, тим самим унеможливлюючи утворення конденсату в принципі. В системі немає рухомих частин і металевих деталей. Там просто нема чому ламатися і виходити з ладу. Завдяки відсутності обмежень дихаючі вікна безперервно підтримують бессквозняковое теплозберігаючі рівень повітрообміну при яких завгодно морозах і вітрах, не допускаючи випадання конденсату і застою повітря.

звукоізоляція

Протокол випробувань віконного блоку з щілинним клапаном на звукоізоляцію демонструє погіршення при відкритому клапані на 10% або 4 дБА в абсолютному показнику. Це невелике, але все ж помітне зниження вихідної характеристики вікна.

Погіршення звукоізоляції дихаючого вікна в порівнянні з таким же звичайним згідно з проведеними випробуваннями становить 1,5% або 0,4 дБА, що лише незначно перевищує похибку вимірювань. На відміну від припливних клапанів дихаючі вікна зберігають звукоізоляцію практично повністю, тобто захищають від вуличного шуму так само, як і звичайні пластикові вікна без клапанів з щільно закритими стулками, але при цьому пропускають повітря.

Цілісність віконної конструкції

При установці щілинного клапана порушується цілісність захищає контуру вікна (в профілі фрезеруються спеціальні пази), що негативно позначається на характеристиках профілю. Якщо ж клапан встановлюється в глухе скління, то порушується цілісність і сталевого армуючого профілю рами.

При установці фальцевого клапана видаляється частина штатного ущільнювача на рамі, зовні утворюється зазор між рамою і стулкою, через який разом із зовнішнім повітрям не виключено проникнення в порожнину фальца пилу і опадів. Мінусом є і те, що при відсутності стулок у вікні фальцевий клапан встановити не вийде.

У дихаючому вікні повітропровід інтегрований в профіль рами спочатку і ніяк не пов'язаний з притвором. Цілісність конструкції не порушується, вентилювання функціонує однаково як у вікнах зі стулками, так і в глухих вікнах.

Монтаж і обслуговування

Припливне клапан можна встановити в будь-яке вікно коли завгодно, в тому числі коли вікно вже змонтовано. У цьому його плюс. Однак монтаж припливного клапана вимагає професійної кваліфікації і коштує грошей крім ціни самого пристрою. Складний клапан з автоматичним регулюванням може зламатися і зажадати ремонту. У разі незадоволення роботою клапана позбутися можна тільки від фальцевого варіанти - ціною заміни пошкоджених ущільнювачів контурів. Відновити цілісність вікна після демонтажу щілинного клапана неможливо.

Вікна з внутрішньопрофільних вентиляцією виробляються тільки з профілів особливих систем EXPROF Aero. Дихаюча функція реалізується на етапі виробництва віконного блоку. Це не окремий пристрій, а технологія, яка виконується в заводських умовах з відповідним рівнем контролю якості. Дихаючого вікна не потрібно спеціальної уваги при експлуатації. В силу особливостей конструкції і безпечних характеристик воно не здатне доставити дискомфорт ні за яких обставин і погодних умовах. Проте, розробником передбачена опція у вигляді декоративної пластикової накладки з ручною заслінкою, яка дозволяє при необхідності повністю блокувати приплив.

Ціна

Вартість щілинного клапана з монтажем становить 3000-7000 руб. Фальцевий клапан з монтажем обійдеться в 1500-2000 руб. Дихає вікно дорожче стандартного приблизно на 1000-1500 руб., Монтаж обох версій вікна коштує однаково.

Дихаючі вікна від компанії ЕксПроф * Найкращим чином підходять саме для умов Росії, безвідмовно працюючи навіть у найсуворіших кліматичних зонах, що підтверджується випробуваннями і багаторічною експлуатацією в Сибіру і на Крайній Півночі. Система внутрішньопрофільних вентиляції дозволяє зробити мікроклімат в приміщенні комфортним, не вимагає проведення додаткових монтажних робіт і економічно вигідніше інших припливних пристроїв.

* Стаття містить контекстну і візуальну рекламу

Портал ВІКНА МЕДІА рекомендує: Дихаючі вікна - інновації на варті здоров'я

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить